Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

janula_nz
3. jún 2009

ok, tak prejdeme na takyto rezim. uvidim ako to bude fungovat. snad do tyzdna bude nejaka zmena. niekedy je to fakt velmi tazke, nie vsetky deti su rovnake a rovnako reaguju na zmeny ☹

magimary
3. jún 2009

jo, a jani, osobne Ti určite odporúčam, aby si si skúsila zohnať nejaký starý hojdavý kočík aj domov (dnu)-špeciálne pre malú (snáď taký v DD majú), lebo inak to (takú váhu) neutiahneš...takto ju dáš do kočíka a upokojí sa (najmä, ak tak doteraz bola zvyknutá 😒 )...musíš myslieť aj na svoje zdravie, na rukách to sa skrátka nedá! (15 kíl nie je malina!)... podľa mňa bez toho "interného" kočíka si nepomôžeš (aspoň teraz v začiatkoch zvykania)...

najjulinka
autor
3. jún 2009

Moje deti sa rozpili až okolo, alebo až po Vianociach.. .To mali rok a pol... V lete mi to moc jedno nebolo, ale čo narobím... Lucka na príchod k nám reagovala plačom a nechcela papať...

Kupila som dnes babám také nohavice letné, či opalovačky, či ako to nazvať.. .Tak ma trhalo kupovať už aj dvojkám veci, ale držala som sa...
No a včera mi kolegyna povedala o bazare Legovom a tak tam dnes ostalo 24,50€ 😅 😀 😀 😀

yukki
3. jún 2009

Kika mala rokapol keď prišla a jedla od prvého dňa všetko a veľaveľaveľa-čo jedla, žrala. Zasa tie adaptačné problémy sa ináč prejavovali. 😖

rita55
3. jún 2009

caute...aj naty prve dni jedla co prislo 😉

lienocka235
3. jún 2009

noa spon vidim co ma caka.. bud vsetko vyjedene... alebo budem nutit jest... 😀 ale ved nie je cudo.. musi to byt velmi velky stres pre to dieta.. ked ide do nezmaneho prostredia a tak...

Juli pekne si kupila....budes mat pekne kocky.. a co maju v tescu pekne pre dvojky... ? ja moc do tesca enchodim.. ale asi budem musiet.ked vidim ake mas odtial pekne ulovky...

ja planujem potom cez leto aj ninus pokupovat.. do skoly aj tak... ... budu tu aj vypredaje v mothercare, v nexte... a urcite aj to cherokee pozriem...
a Legovy bazar.. to som este nepocula.. ale ked budem v KE niekedy.. tak tam mozno skocime... 😉

najjulinka
autor
3. jún 2009

lienocka ono to je Legový obchod a je to aj bazár... a to so nevedela.. .vedela som, že je to len Lego obchod. Kolegyna sa vcera vyjadrila, že to s tým bazarom je tka, že tam človek 10x ide a iba raz kupi, ale povedala som jej čo chcem (zariadenie do domčeka) a hned povedala, nech tam idem, že maju kupelku... Takže som išla... a ešte mali... A kupila som aj iné a ako som zistila domka, tak na lodi je zabradlie z playmobil 😖 ale pasuje, čo už... ted je to fuk a potom to dám synovcovi, on zbiera aj playmobil... My zatial len Duplo a drevené vlaciky, ale tie som este nevybalila... leto ide, takže aj tak plno vonku sme... v zime tých hračiek bude treba viac... 😀

lienocka235
3. jún 2009

ja mam prevazne lego duplo... mala sa s tym hrozne rada hraje... ja som vacsinou kupovala tie velke sady...zoo, farmu, ciirkus a taky ako hrad / a teraz dost uvazujem ci uz prejst uplne na normalne lego.. zacat ho kupovat.. tak neviem.. mne sa tie klasicke lega velmi nepacili tie serie.. no uvidim 😖

akurat vcera Ninus ze coje kupim na meniny.. uz vyzveda / v juli/.. pritom sak len nedavno bolo MDD .. tak sme boli v draciku a toto si vybrala:
http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=...

ak mame my niecoho nad hlavu tak su to hracky 😀

najjulinka
autor
3. jún 2009

No my mame tiež koooopec a hlavne ešte koopec podedíme... My ako deti sme Duplo nemali, len brat jedno dostal ked už bol pomerne velký, lebo sa mu strášne páčilo a veeeelmi ho chcel a presne to mali v Tuzexe náhodou.. .presne tu sadu dostali, tak tu sadu tam mamka nemohla nechat...

Lego je lepšie ako Duplo. My sme z toho stavali domy do ošalenia...

Ja Duplo zas kupujem malé sady, lebo tak mi lepšie do učtovnictva davať - jednoduchšie... 😉 Tak už som kupila 14 menších sad zatial 😅

lienocka235
3. jún 2009

aj my sme mali lego a stavali sme ... bolo to super... takze verim ze pride cas kedy ju to chyti...

momentalne okrem dupla letia u nas my little pony... a este tie little pets shop... a k babike sme sa prepracovali k baby born.. teda ma ich dve jednu tu co plava a jednu tu klasicku.. predtym to bola ta chou chou a annabela.. ci jak sa to vola... barbiny ju uz nebavia vobec... ked bola sibacka.. tak tu bol kamoskin syn.. tak sme mu par barbin dali... velmi ich chcel... 😀
rada kresli.. a stavia puzzle a cita si knizky.. to asi najradsej zo vsetkeho... teraz ma v oblube taku encyklopediu o ludskom tele.. a kazdy vecer nam z nej cita... ako dalsie dievcatko sa u nas nemusi obavat ze sa nebude mat s cim hrat....
synovcovi sme kupovali z lega dupla tie vlaky.. komplet.. a ani neviem kde to ma... asi niekde odlozene.. lebo sestra mu na tie iste vianoce kupila zasa Thomasa.. tiez celu tu drahu.. a vlaky.. a mosty.. a blbosti.. tak rozlozili tie... no sak nevadi.. minule sme u nich boli.. a Ninus hovorila synovcovi.. ze bude mat braceka.. tak synovec.. uz isiel mu auticka vyclenovat.. / tiez ma toho hrozne vela.. /

juli vy mate trojizbak... ? ako to budete riesit.. myslim umiestnenie postielok... a tak 😉

najjulinka
autor
3. jún 2009

Trojizbák, ktorý prerábame na štvorizbák, aby sme mali 2 detské... na modrej streche mám podorysy a aj foto 😉

My zdedíme inteligentnú mašinku a ked si dobre pamatám, tak dve 😀 a samozrejem koopec ineho Dupla... Ale dom tam nie je, to si pamatam, takže to musime si my zabezpečiť... A ešte aj drevené mašinky zdedíme... A pklno všeličoho... Synovcov mám na "západe" 😀 😀 😀 Tak sa pekne zvezeme... Od synovca mam aj hojdačku takú do bytu plastovú pre 3 deti (takže k Lucke ešte 2 uplne v pohode 😀 😀 😀 ), potom Lego Duplo Primo máme za jednu debničku velkú... A plno knižiek a všeličoho... A aj oblečenia... 😀 Len oblečenie mam tak srandovne asi 4-5 kusov zimných overalov alebo suprav bunda+oteplováky, potom 2 overaly velkosti 104 a tak... Proste nejak hromadne... a 62 ku som si musel požičiavať, lebo proste nemám...
Alebo napr. 3 fusaky do kočiara... Takže tento rok som jeden požičala a 2 sme používali...

lienocka235
3. jún 2009

no vidis.. ja som overaly a fusak po malej darovala.. ale co uz.. kupim..

to mate dobre ze dostanete... netreba zhanat.. a tebe sa veci vzdy zidu... sak mozes pomenit na mmb .. za to co potrebujes... tak ako ja budem musiet.. ale ked to bude iste.. lebo mam hromadu veci do roka..

pozriem album ma MS tak to mate super ze stvorizbak.. to sa pomestite..

ivka2007
3. jún 2009

ahoj lienocka-my sme uz v sc,pojdeme von na jazera-juh,nepridete? 😉

lienocka235
3. jún 2009

Ivka. ja som este v praci a vecer idem cvicit .. ale zajtra o pol siestej tam mozem byt ako na koni

ivka2007
3. jún 2009

ok papa

pimpa
3. jún 2009

ahojte, dnes nam prisla pozvanka na predosvojitelsky sud, bude 15.6, tak sa nam to pekne blizi.
Ozaj, my u Patka musime sledovat moč, raz za mesiac priniest v skumavke na rozbor, kvoli tym oblickam, neviete mi poradit, ci mozem pouzit aj to vrecko na cikanie, co sa nalepi na dieta a potom moč preliat do skumavky? Lekarka totiz vravela, ze to nie je dobre, lebo sa v tom mnozia bakterie, tak ja neviem. Ale roznymi metodami som sa snazila Patka prinutit k cikaniu na povel a nic... 😒

mixka
3. jún 2009

pimpa, aj my nosime moc na sledovanie oboch deti a chytame priamo do skumavky, lebo ked das do sacku a prelievas, ostane moc kontaminovany a treba robit opakovany odber.

mixka
3. jún 2009

a este k tomu prinuteniu... neprinutis nijak, ale my sme sa naucili, ze treba deti vybrat cca pol hodinu z potieslky skor, ako bezne vstavaju, dat ich na prebalovaciu podlozku a cakat 🙂 drzat nachystanu skumavku a vycikaju sa vzdy 😉 chce to trpezlivost, ale stoji to za to 🙂

yukki
3. jún 2009

Dnes sme s Kikou dopozerávali Popelku-ako cvála na koni - uteká z plesu pred princom a som Kike povedala že sa ide rýchlo prezliecť a Kika povedala : "Počurala. Preto rýchlo prezliecť" 😅 😅
Na logopédii sme obstáli celkom dobre, kancelária pani doktorky prežila bez významnejších poškodení.

adrianamickova
3. jún 2009

počurana Popoluška 😀 😀,podarena je ta KIKA 🙂
chodite na logopediu?

yukki
3. jún 2009

dnes sme boli 1.krát a v auguste máme ísť znova. Ako sa majú kočky? Zdravé? Už sa na ne teším-na júnové stertko Návrat sa budeme snažiť dostať 😉

adrianamickova
3. jún 2009

už spia,včera som bola po sonku,dnes sa nudili,ale ako kus vykuklo slniečko sme boli hrat tenis,detský 😀 😀
aj my sa tešíme 🙂

bubi35
3. jún 2009

cicušky pridala som dnešne fotky 😅

adrianamickova
3. jún 2009

mame doma RASTA,tak su hotove,nasluboval im výlety kupalisko,oheň,akože opekačku dakde v lese,sa nemožu
dočkať 😉

adrianamickova
3. jún 2009

bubi....veru zlatinká 🙂 🙂 🙂

yukki
3. jún 2009

bubi perfektné deti...majú krásne očká ale hlavne...ako sa smejú!!!! 🙂
Adi, držte sa! Aj rasťo 😉

najjulinka
autor
3. jún 2009

bubi deti zlatulinke.. .ale mne chýba u teba v pase info o detoch 😉

adrianamickova
3. jún 2009

diki,aj vy 2 🙂

bubi35
3. jún 2009

dakujeme.Stale sa usmievaju naozaj.Dnes sa tak krasne napchavali,že som ich musela nafotiť.Ked neni tak teplo tak im aj viac chutí 🙂

bubi35
3. jún 2009

jeeej juli tak nato som tu aj zabudla.Ešte,že ta tu mame 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre