Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

maznacik007
9. nov 2009

cairka stat ti plati zdravotne poistenie /ak je v skolke max 4 hodiny/ a ak nechodi do skolky tak ti prispieva na dochodkove ... ale na ine nie.. bavime sa o dietati do 6 rokov veku

je to rovnako ako u inych mam... stat za teba ale neodvadza na nemocenske a poistenie do nezamest. fondu..

dokladovat starostlivost netreba ale pozor skolske urady zasielaju zoznamy s r.c. deti do soc. poistovne resp. na uspvar.. takze oni to vedia zistit..

ako keby si si vybavila na malu ze pokracovanie RD zo zdravotnych dovodov tak za teba stat odvadza aj ked chodi do skolky aj to socialne..

Eli gratulujem.. ako oni deti davaju celkom rychlo.. my sme nasho dostali este sme ani nemali podane na sud.. vlastne v posledny den interakcii.. sme si ho brali.. 😀

adkapo
9. nov 2009

aj ja sa pripájam ku gratulácií 🙂 🙂 🙂

janula_nz
9. nov 2009

maznacik co to riesis? aj nieco pre mna?

suezana
9. nov 2009

Ahojte, spomínate NR, tam aj my patríme, sú tam voľné detičky? Do troch rokov? Eli tiež blahoželám, veľa lásky 😉

maznacik007
9. nov 2009

a tiez sme narychlo chystali.. ako mali sme doma vsetko.. ale proste v pivnici a tak.. 😀

cairka
9. nov 2009

aha, maznacik, dík. ale ked je predĺžená zo zdravotných dôvôdov tak nemôžem pracovať, že? ani na dohodu?

maznacik007
9. nov 2009

Jani neviem ci pre teba... 😉

teraz to citam po sebe tak to napisem este raz .. nech to je zrozumitelne..

Po skonceni RD trojrocnej su dve moznosti

ides na predlzenu RD max do 6 rokov kde mozes dat dieta do skolky a stat za teba plati aj zdravotne aj dochodkove poistenie.. POZOR je to predlzena RD z dovodu nepriazniveho zdravotneho stavu dietata.. mozes pri tom aj pracovat /zatial chysta sa novela co bude potom sa uvidi/ pri tomto vas zdravotna poistovna posudzuje ci mate narok treba podat ziadost par mesaicov pred ukoncenim RD/

ostanes doma po skonceni RD alebo das dieta do statnej skolky atd. stracas narok na RP a stat za teba zaplati zdravotne poistenie ak dieta chodi na 4 hod. ale dochodkove uz nie. Ak by si zacala Cairka pracovat a neuplynuli este tri roky odo dna pravoplatnosti rozsudku tak mas narok aj na prispevok na opatrovanie

maznacik007
9. nov 2009

cairka mozes pracovat ak je predlzena RD na dohodu v pohode.. /sucasny stav/

marketka1
9. nov 2009

mala chanel gratulujem že sa Ti to tak rýchlo podarilo Máš novú mamu a rodinu tak im rob len radosť.

eli som šťastná asi aj za Vás že to tak rýchlo prebehlo 🙂

pupaviena
9. nov 2009

Eli, velmi ti drzim palce...my sme zvladli zariadit detsku izbu pre dve deti s nakupom aj srobovanim aj vrtanim v hlavnej role s Ikeou za jeden den!!! Tiez nas celkom sokovali. Parada, ze uz je u vas doma!!!

yukki
9. nov 2009

Pupavienka daaaaaj dajaké fotky keď máš.....ja chcem vidieť Vaše deťúrence... 🙂

pupaviena
9. nov 2009

no a kam? mam spravit album?este som to nerobila... 😀

yukki
9. nov 2009

No, áno áno fotoalbum!

maznacik007
9. nov 2009

ano foto foto... nech sa potesime..

inak nam v sobotu nejaky blbec nabural do auta na parkovisku.. takze odtahovka do servisu, poistovna.. no des.. este ze je tam havarijne

cairka
9. nov 2009

maznačik,a le ja som šla na rodičovský ešte po starom 😒 teraz som už úplne zmetená, lebo na sociálke mi povedala, že ak budem mať RD zo zdravotných dôvodov(čo yb nebol problém vybaviť pri veve), tak nemôžem pracovať. a kedže pracovať chcem/musím, preto som to nevybavovala

pupaviena
9. nov 2009

je to tam!!!

lenkove
9. nov 2009

Pupavienka
ste naaaaaaaaaadherniiiiiiiiiiiiiiiii 😵 😵 😵 😵 vela radosti vam zelam 😵 😵 😵

magimary
9. nov 2009

ahojte!!! 😵
v sobotu večer mi padol comp a nechcel sa naštartovať, tak som ho nechal oddychovať do dnes... 😅 , aj tak som doobeda bola v rakúsku a poobede až do noci som makala v podkroví... 😝 😅 , dnes nám boli zamerať vstavanú skriňu (javor) a za dva týždne je hotová 😵 😵 😵
ja už periem 4 práčku, malý zaspinkal a konečne robím aj niečo iné ako som robila doteraz...sedím a ťukám... 😅
blahoželám, eli a malej chanelke...! 😵
a blahoželám a teším sa na podobný výsledok u maxianovcovv!!! 😵 😵 (ale ja som nevidela Tvoje fotečky! 😢)
cairka, môže byť, že veve mala taký ľahší zápal žily (aj podľa toho, ako si opísala tie "hadíky" na tom-to už som si ale prečítala až dnes, lebo tesne po tom, ako si ti napísala, sa mi blockol PC) a Tvoja terapia a masáže jej ho určite včas "rozohnali" 😉 🙂
my ideme zajtra na krv so Zajkom-inak už je fajn, len ešte pokašliava a trošku mu vyviera soplík... 😝 🙂
opäť som mu skúsila dať piškotku (2) a opäť hnačky...stále viac to vyzerá na neznášanlivosť lepku... ☹ ☹ ☹
a ešte sa od štvrtka trápim nad tým, že "mi" zajuška dávajú do poradovníka...neviem, či ho stihnem ja... ☹ 😔 ☹

maznacik007
9. nov 2009

cairka ano prepac pomylila som ta ty pracovat nemozes ani na dohodu na nic.. ak by si mala uznanu tu predlzenu RD prepac ze som ta pomylila..

a co crta sa nejaka praca?

pupaviena
9. nov 2009
lenkove
9. nov 2009

Magi
to som rada,ze Zajko sa lepsi 🙂 este nemate pripravu? Neboj... 😔 je to vsetko v dobrych rukach

maznacik
to mi je luto s autom 😝 fakt,esteze ste mali havarijko

Cairka
pusu Vevuske,nech je zdrava---

cairka
9. nov 2009

pupaviena, krásne detičky máš 🙂
magi, dík. to moje dieťa tiež musí mať všetko 😅 že zápal žíl, jak babka 😕

suezana
9. nov 2009

Cairka, ja som s malou na predlženej RD zo zdravotných dôv., chodím do roboty norm., len ju nemôžem dať do štátnej škôlky, tak je so svokrou. Od roku 2OO8.

cairka
9. nov 2009

leni, dík 🙂

maznacik, nečrtá, ale raz to vyjsť musí...a prácu - ja už to na iné ako profi ani nevidím, kde inde mi budú tolerovať, že je veve bola v škôlke 9 dní za mesac a pol "chodenia" do škôlky...a nemáme ani babku, ani nikoho, s kým by mohla byť 😖

pupaviena
9. nov 2009

tak ahojte, treba aj volaco spravit dnes...

cairka
9. nov 2009

suezana, na to nemám financie, aby bola v súkromnej škôlke 🤐

maznacik007
9. nov 2009

hej to ma pomylilo.. ze mala je v statnej skolke.. lebo moja kamoska to ma tiez tak .. ze ona robi a malu ma u mamy.. a ma ja tu predlzenu.. tak sa este raz ospravednujem..

no to auto mame od juna.. takze sme fakt radi ze tam je havarijne... ze do dvoch tyzdnov to bude hotove..

najjulinka
autor
9. nov 2009

Ahojte. U nas dnes viac elektrina nie je ako je, takže len rýchlo.
Lucinka horučkuje zas 😖 ☹ Inak všetko OK. Interakcie v pohode, počasie na nič...

cairka
9. nov 2009

juli, a čo lucku zas kvári? v poslednej dobe tiež die z choroby do choroby 😒 rýchlo sa vyliečte

zicon
9. nov 2009

inac Jakub k nam teit prihrmel ako blesk z jasneho neba - v priebehu 2 tyzdnov ponuka usmevu, vyber, interakcia, dlhodoba navsteva, a za 6 tyzdnov predosvojitelska.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre