Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

pupaviena
10. nov 2009

mas IP ... 🙂

katarinkamt
10. nov 2009

dakujem, isto napisem, len mi musia nieco spravit s postou, a to je u mojho zamestnavatela nadludska uloha, isto sa ozvem, zatial pa.

najjulinka
autor
10. nov 2009

Podla mna je to OK... Ak ja niekoho prepustim v rade,tak je to + pre toho koho prepustim.... Vsak tím ludom tiež len istu dobu platí príprava a všetko... proste clovek nikdy nevie čo do toho vbehne a aby sa dostal na koniec zoznamu len preto, že niekoho prepustil pred seba v tom rade, tak to by bolo nefér.

mata2
10. nov 2009

http://www.topky.sk/cl/11/604496/Vysetruju-udaj...

caute,
uz som obehala logopediu s bubom dnes 😎 .spolupracoval 😲
leje tu jak z krhly..

najjulinka
autor
10. nov 2009

Inak eli ma myslim Tibora, tak všetko naj k meninám.

lenkove
10. nov 2009

Mati
super, ze Bubo spolupracuje 😵 a ten link 😢

najjulinka
autor
10. nov 2009

Tak ja som si sem dotiahla kávu a koláčik k počítaču. kde ste všetky??? Lucka je zdravá až až... tu nám poskakuje, ostatní hajajú.
a hladá "jebačku" - netuším čo to je... 🤐 🤐 🤐 🤐 chodi tu a pýta sa "Kde je jebačka?".. Karol:" Čo hladaš?" a ona "Jebačku".... 🤐 🤐 🤐 🤐

cairka
10. nov 2009

juli, jabĺčko? 😕

lenkove
10. nov 2009

Juli
neviem veru.. 😅 ale Uacaca by som vedela 😀

Cairka
ako Veve? Lepsie? a jej mama este zije? 😀

najjulinka
autor
10. nov 2009

jebačko aje jablčko, ale jebačka - jednotne čislo, lebo hladá jebačku.... no bohvie.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mixka
10. nov 2009

juli, super ze je lucke uz lepsie 🙂 nedavas ju uz poobede hajat ???

najjulinka
autor
10. nov 2009

mixka davame ju hajať.. .len dnes koli tým kakam sme ju kceli nechať u nas v posteli hajať, aby nebudila zvyšok sveta, ked sa pototo... a zjavne ma hajanie v paži.....

cairka
10. nov 2009

juli, tak potom sa prejavili gény 😀 😀 😀 😝

leni, asi hej, nie je to ešte ideálne, ale už aspoň není ako doktor jajbolí 😅 občas fakt neviem, či nemá sklony k hypochondrii 😅

tin007
10. nov 2009
lenkove
10. nov 2009

Cairka
myslis? 😀 robi ti to naschval 😀 drobcek maly, musi mat stres z tolkeho chorovania, si myslim (Cairka, co to mas za dceru, ze aj ludia co ju nepoznaju by ju len rozmaznavali a rozmaznavali? 😀 to ma take vyzarovanie, ci co? 😀 tomu hovorim, sila osobnosti!!! 😀 )

lenkove
10. nov 2009

citat z clanku: Slovensko je aj vďaka nej prvá krajina, ktorá sa vybrala smerom profesionálneho rodičovstva.
to snad nie 😀

cairka
10. nov 2009

leni, asi nie, len občas to tak vyzerá, že už je ako babka - tu ma bolí, tam ma pichá... 😠

ale ináč ľudí si vie obkrútiť kolo prsta...hlavne ked od nich niečo chce 😀 však som písala, že je taký vyčúranec, až to pekné není, nemá hlavu prázdnu 😎

magimary
10. nov 2009

článok o profi som ešte nečítala, ale tie dva profimamy na obrázku sú moje kolegyne...
práve robím obom rodičom (na oboch stranách) fotokalendár na Vianoce z Fotolabu (včera spom urobiola tatikovým rodičom, robila som to do 2,30h 😅 😨 😀 -skrátka ma to "draplo"...) a dnes robím našim... a potom spravím ešte nám...
také paraďacke... 😅 😎 🙂
teším sa... 😅

macocha
10. nov 2009

Ahojte, hlásim obedňajšiu prestávku 🙂

milý článok, aj keď podpriemerný... a o Návrate ani slovo... Úsmeváci začínajú vianočnú kampaň. A jedna známa, čakateľka u nich od júla čaká na termín prípravy... niekedy mám z nich rozpačité dojmy. Najmä z tých vyhlásení, ako nepodporujú adopciu 1 dieťaťa zo súrodeneckej skupiny.

macocha
10. nov 2009

teda myslela som ten článok, čo dala link Tin007, netušiac, že tesne predo mnou dá link aj mata 😀

lenkove
10. nov 2009

Macocha
ahoj 🙂
no, aj ja som si precitala, ze existuje len Usmev ako dar 😝 Inak, dnes som zachytila, ze hviezdy nafotili kalendar pre deti z DD, takych clankov sa teraz vyroji ako hub po dazdi... a po Vianociach zase utichnu 😔

maznacik007
10. nov 2009

no to su take klasicke tahanice... usmev navrat... ja to nemam rada...

ako myslim ze na oboch stranach je co napravat.. resp aspon sa posunut smerom k tolerovaniu sa navzajom a usetrit si niektore vypady..

co sa tyka surodeneckych skupin tak tam nie som uplne presvedcena ze by sa mali delit.. resp. ked uz tak do pestunstva a trvat na budovani vztahov.. ale to je len moj nazor..

aj ja poznam tu profimaminu.. z clanku.. je to skvela zena

cairka
10. nov 2009

ale aspoň v tom článku nepíšu o granátoch 😀

ako vám cvála kôň? mne príšerne pomaly, asi sa prejedol na obed 😕

najjulinka
autor
10. nov 2009

maznacik ale su surodenecké skupiny aj viac ako 10členne a to je fakt nerealne im všetkým naraz nájsť pestunskych rodičov dakde poblizku aby sa mohli navštevovať vzájomne...

nebudem písať , ale aj teraz viem o pripade čo je trošku na hlavu........

maznacik007
10. nov 2009

no aj mne blbne ..

ako ja sa nechcem moc k tomu vyjadrovat mozno tak na mamaaja.sk v tej neverejnej diskusii

poznam sa s mikloskovcami s celou rodinkou a pre mna su to uzasni priatelia.. 😵

k clanku vznikol na zaklade usmevackej tlacovky ..

najjulinka
autor
10. nov 2009

no proste su to veci čo sa maju riešiť individualne.. .aj znama mala jedno dievča v pestunstve... mala 8 surodencov postihnutých, jediná bola zdravá... Kto by mal zájem... hlavne by sa jej týmto ubrala šanca vyrastť v rodine.. .vkuse by bola akože vo vzťahu s osmimi mentolkami... sorry za výraz,a le tak to je......
to su veci čo sa maju riešiť individuálne...
cairka prejavila zájem o bio sestru a nevyšlo to, lebo sa socialne rozhodli.. ja som predbežný záujem hlasila tiež a povedali mi, že smola, že ak, tka pojdu podla poradovnika a hotovo.... proste ani vedieť mi nedaju - asi čosi v tomto zmysle....... iný chcel surodenecku päticu a dali mu trojicu + 2 solo kusy a potom zistil, že ta trojica ma ešte 2 urodencov, takže mohli ist spolu piati a nešli....... proste treba to indivindi riešiť...

najjulinka
autor
10. nov 2009

no a ešte je rozdiel či boli deti naraz vynate z rodiny, alebo proste po jednom pribuali.. .v tom prvom pripade je dosť pravdepodobné, že surodenecké vzťhy maju, v tom druhom pripade je dost pravdepodobne, že vzťahy nemaju... ale nie je to pravidlom...

maznacik007
10. nov 2009

jaaj juli jasne ze individualne... je to pripad od pripadu... ale pokial deti zili aspon isty cas spolu tak je totalna somarina ich delit...

a to ze surodenci sa delia to sa proste deje aj teraz.. ale robi sa to ked sa rodia postupne... ako ono by to malo byt citlivo riesene.. a urcite nie na zaklade zaujmu buducich nahradnych rodicov /my chceme iba to najmensie alebo iba to dievca/ ale na zaklade zaujmu dietata...

ako podla mna po dve tri by sa este dalo...

najjulinka
autor
10. nov 2009

ano 2-3 by sa dalo... to je taká realna šanca... no proste my sa chápeme maznačik, že individualne 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre