Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

yukki
12. nov 2009

No zatiaľ nič...ešte som tam bola len dva razy a to sama. Vysvetľujem jej, ale koľko z toho chápe...neviem. Asi len veľmi málo. Sestričku chce, ale asi ju to po polhodine prejde. Ale nebude vyhnutia. bude to dosť drsné, verím, že to zvládneme. 😕

zuzus1
12. nov 2009

Chapem, ze mate zabehane temy, ze sa tu stretavate uz dlho, poznate sa..ako vsak naskocim na rozbehnuty vlak? ja sama chodim na ine forum a viem, ze tu teraz len oxidujem,LENZE neexistuje samostat. stranka o profi rodicovstve, kde by si clovek, ktory zacina mohol precitat potrebne info..
Tak ako mozem- na rozcvicku jednu otazocku- kde sa robi PRIDE, resp. toto mi staci ako priprava? nie je nejaka literatura, co by som si nastudovala?

zuzus1
12. nov 2009

a dakujem, laculik, za privitanie 😉 ...

najjulinka
autor
12. nov 2009

zuzus pripravu na profi možeš v Usmeve robiť - tj. PRIDE, alebo v Navrate, alebo na Urade 😉

najjulinka
autor
12. nov 2009

laculik moj amamka vravela, že jedno dieťa je skoro ako žiadne dieťa.. .že to sa da šupnuť komukolvek na postraženie (babkama tak, že horšie je už k niekomu nasačkovať väčšiu bandu - že to je nemožné už), že aj na dovču v pohode ešte, lebo je presila dospelákov voči detom...

zuzus1
12. nov 2009

to znamena, ze aj vo svojom meste, ci len BA, KE...som z LE, myslela som, ze budem musiet cestovat za tymi 60 timi hodinami minim. do KE..Juli, myslis, ze by som ich mohla absolvovat s malou???viem, ze nic moc, ale chcem to absolvovat co najskor...
Myslite, ze 3 vlastne deti su "polahcujuca", ci "pritazujuca" okolnost 😀 ?

najjulinka
autor
12. nov 2009

zuzus vacsinou vlastne deti su polahcujuca okolnost, ked už to ma byt nejaka okolnosť 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
zuzus skus napisať do Usmevu, Navratu a oni ti odpisu kedy a akou formou robia kurzy... a pripadne sa spýtaj na urade... ja ti v tomto neporadim - to už je vec ich organizacie...

zuzus1
12. nov 2009

aha. ok. dik moc, napisem

laculik
12. nov 2009

idem ja na kute. pa.

najjulinka
autor
12. nov 2009

Aj ja idem do hajan... Dobrú noc. 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

mixka
13. nov 2009

bre ranko 🙂 tu sa este spi 😕 ???

najjulinka
autor
13. nov 2009

Dobre rano. Lucka od rána nespokojná, nedam jej na hranie to čo ona kce, nedam jej jesť čo ona kce.......

maznacik007
13. nov 2009

ahojteeeeeeeeeeeee

yukki ja som malu nevidela ☹ no nic hadam nabuduce....

zuzus1 vitaj... ak si z levoce tak mas mozno blizsie presov.. inak v presove su super ludia aj predseda pobocky Fero aj psychologicka a zaroven nahradna mamina Katka... kludne sa na nich obrat oni ti povedia co a ako...

a potom navrat
http://www.navrat.sk/?lang=SK&cat=d7dc4c44ac4c0...

tiez je aj v presove aj v kosiciach

zuzus1
13. nov 2009

Dobre ranko,
maznacik007 /to ako agent 007, ale taky humanista? 😀 /, dakujem krasne za kontakt, super!
A ten Presov si myslela Ded?
najjulinka, sak daj Lucke po com jej srdce prahne a je to 🙂..jaka som mudra, ne? este som len prisla a uz mudrujem 😀 😀 😀

zuzus1
13. nov 2009

inak, obdivudohne, Julka, ako zvladas deti a este stihas net 😉 , ci Ty sa staras o promotion a know how a muzik o provoz? 😀 😀 srandujem, aj ja stiham popri troch, hlavne ked si kreslia ako teraz a jeden kusok spi 😉

martina_maxian
13. nov 2009

dobré ráno prajem dievčatá... ako sa máte?? 😉 🙂 🙂 🙂 🙂

suezana
13. nov 2009

Ahojte, Zuzus, Tebe je málo 3detičky? 😅 Máš môj obdiv

najjulinka
autor
13. nov 2009

Tak naša Lucka ráno tiež kreslila... Ale my sme spali.. sama si našla nejaký papier, nejaké perá, fixy... 😖 😅

magimary
13. nov 2009

aj ja prajem! 🙂
som síce príšerne seknutá ( 😠 🙄 ), nemôžem sa ohnúť v krížoch ( 😖 ), aLE aj tak: 🙂
včera sa mi zase blokol net (posledné večery mi prestane načítavať a nechce sa roznehnúť, tak už ho potom vypnem a kašlem naňho 😠 🙂 ., a tak som zmizla "ako gáfor"...

k včerajšej téme-nepozerávam tie "slaďáky" z rovnakého dôvodu ako napísala lenkove... 😔 ,ale juli som si nenechala ujsť a ani mne to nešlo včera pozrieť v archíve (chcela som to pustiť aj mamine), akže pupaviena, možno budeš mať dnes väčšie šťastie...skús... 😉

zuzus, deti sú skôr pomáhajúca skutočnosť (pred príjmom do práce), ale (podľa ich veku) záleží, či aj potom v praxi profirodiča, či ti ma kto pomôcť, postrážiť, keď beháš s profidetičkami po lekároch a tak... 😉
ja teda úprimne poviem, že keď sú prázdniny a mám tu (doma) celú perepuť, hneď sa mi "ťažšie dýcha" a ľahšie tečú nervy... 😝 😀 , ešte šťastie, že cez bežný "provoz" sú v škôlke... 😅
a vitaj! 🙂

martina_maxian
13. nov 2009

no u nás je pozeranie Modrého z neba a hlavne prvého príspevku už rituál.. 🙂 Martin to nahral na magio, no a keď nám detičky začnú veľmi chýbať, tak si to pustíme..
A inak svokra to prijala až veľmi dobre,,, som prekvapená, ako asi nikdy... 😕 a strašne šťastná.. 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzus1
13. nov 2009

Suezana,Magimary- kym som nemala tretie, tak uz prve dve sa mi zdali ako dav 😀 , teraz..neviem..asi mi siblo, ale myslim, ze ked zvladam tri, jedno by sa popri nas este "ulialo", ale mozno som naivna...je pravda, ze starsie dve su uz v skolke, ale napr. teraz mame kiahne a sme doma vsetci 3. tyzden...prve tri dni boli o drzku/hlavne pre nich/, ale teraz uz ok...
napisala som do navratu, som zvedava, co odpisu, hlane ked zistia, ze mam 6.mes. baby
😲 ... 😕

zuzus1
13. nov 2009

Martina, ak som spravne pochopila, Vy si chcete adoptovat najjuklinkine dvojcatka?
tak tie si vyfukla zopar ludom, asi, aspon podla reakcii na nete 😀 , gratulujem.Su nadherne...
toho sa trochu obavam, ze kebyze mi dojdu take deticky, tak ich nepustim...teda toho sa trochu bojim, nech by slo o akekolvek deticky...ale hadam sa vcas spamatam, ked mam 3 kusy svoje
😀 ..
no, ide,. bambule zistili, ze som na nete 😠 , takze konec srande, ide sa hrat na rytierov.pekny den a dakujem vsetkym zatim

martina_maxian
13. nov 2009

zuzus,, ja som dvojky nikomu nevyfúkla,,, 🙂 Ja už o dvojičky bojujem asi 3 mesiace... 🙂
To že boli v Modrom z neba ukázalo, že sa ľuďom páčia,,, 🙂 ale ktovie, či by si ich bol niekto aj naozaj adoptoval... 🙂 a my sa už na ne strašne tešíme a nevieme sa ich dočkať..... 😉 😉 😉 😉

zuzus1
13. nov 2009

Martina, nemyslela som to v zlom 😉 a pochopila som uz predtym, ze u Vas to nie je modna zalezitost spred dvoch dni, pisala si nieco o pojednavani na sude, tak mi doslo...
😉
ja jkebyze nemam svoje, si ich bez vsetkeho adoptujem...a ak sa mozem opytat, ako si k nim "prisla"?
teraz mi ide skor nez o naplnenia materinskych tuzob o to, aby som aspon na chvilu poskytla niekomu naozajstny domov 😉 ..
mam stigro, deti uz desiatuju, tak mozem pisat chvilu, hehehe, esteze mam net v kuchni 😀

magimary
13. nov 2009

zuzus, ja to samozrejme chápem...
tú chuť na viac detí... 😅 , sama ju poznám a prežívam...
len som napísala, že v praxi to býva niekedy aj ťažšie... a záleží aj od toho, aké máš profidieťatko...najhoršie obdobie je, keď jedno musí byť dlhšie v nemocnici napr. kvôli hrooooooooozným absťákom 😔 😢 ☹ ) a druhé máš doma + ešte dve svoje... 😔
inak, ja to mám ako ty...najťažšie som to mala s mojim prvým (a to bol ešte sám), hoci som vždy chcela mať viac detí, pri tom prvom som si nevedela predstaviť ani len varenie (nieto ešte starosť o ďalšie tri 😅 )...ale zase on nonstop plakával... 😝 😔 😖 , potom prišiel znenazdajky rýchle druhý a ke*ď ten mal niečo pred druhým rokom začala som mať absťáky po miminku zas... 😅 a to už som sa potom pustila do profi... 😅 (rodiť sa mi ešte nechcelo, ale mimi sa mi už zachcelo... a po prvom prišli dvojičky (čo som si spočiatku vôbec nevedela predstaviť), ale potom by som zrazu zvldála aj piate, aj šieste...
skrátka u mňa platí to klišé, že s jedlom rastie chuť... a to ostatné sa tomu podriadi... 😅 😀 😉
ale fakt, keď je detí viac, aj ta organizácia a menegment času sa pdvolí a ide to... 😅
ale zase, viem aj kde mám hranice (aspoň orientačne 😀 )...

zuzus1
13. nov 2009

magimary, presne, akoby si o mne pisala s tym rozdielom, ze nam sa tretie "prihodilo", inak by som si bola vzala do profi uz skor, alebo do pestunskej...

a presne, moj najstarsi plakal cely prvy rok zivota vkuse a kebyze "planujem" deti, tak dodnes mam 1. esteze plany nevysli a tie dalsie ma presvedcili, ze sa to da... 😉

martina_maxian
13. nov 2009

no baby,,, Ja ostanem pri dvojičkách,,, mne to bude úplne stačiť....🙂 oni budú taký naši jedináčikovia.. 😀 😀 😀 😀

zuzus1
13. nov 2009

nie som tak naiovna, aby som si myslela, ze pri 6 mes. babe/ktore kojim/ by som zvladla babo s abstakmi, hlavne, ked manzel pracuje.ale myslim, ze zdrave dietatko by som zatial vypiplala a potom mozu prist aj "tazsie" pripady...ale furt mi nejak nedoslo...mozes nieco hovorit do toho, ake dieta dostanes, ci je to vylucne na De?
..lebo "tazky" pripad by som asi fakt este nezvladla ani fyzicky....
ale myslim, ze aj zdravych opustenych deti je dost, ci nie?

zuzus1
13. nov 2009

martina neverim, uvidis, ze Ta to chyti, len neviem, ci este zozenies surodencov v rovnakej "vybave" 😀 /cierne/, alebo budes ako Angelina Jolie - co dieta , to iny model 😀

magimary
13. nov 2009

no, je to od domova k domovu, či do toho môžeš hovoriť alebo nie... 😔 🙄
ale väčšinou nie... 😒 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre