Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

zicon
15. nov 2009

Teraz neviem ale na co narazas

maznacik007
15. nov 2009

megi93 neviem ci ma niekto nepredbehne.. ale pozri si www.navrat.sk alebo www.usmev.sk tam robia pripravu prip. sa nakontaktuj na upsvar je predpisana 60/40 hodinova priprava a potom si treba najst miesto v detskom domove.. co v sucasnosti nie je velmi jednoduche.. a vobec to nie je tak ze je spusta miminiek.. co caka na profirodicov.. tie povacsine v domove nie su /zdrave biele atd/ lebo idu hned do adopcie este z porodky.. /ak je generalny suhlas/ ale do profi idu casto deticky kt. sa narodili narkomankam, alkoholickam atd... a potrebuju sa zotavit.. a potom idu do adop. rodin.

v domovoch je dost deti nad tri roky romskych a surodeneckych skupin.. a tie sa tazko umiestnuju do profi.. samozrejme sa tam treba pripravit na vselico.. tie skusenosti z domovov su rozne.. a to nehovorim teraz len o NR ale profi je zamestnanec domova cize ak riaditel povie ze o dve hodky dones dieta a ty ho uz viac krat neuvidis tak si nepomozes.. 😒 co sa tyka biodeti tak si myslim ze sa daju tie deti na to pripravit..

megi93
15. nov 2009

hm tým chceš čo presne povedať? Myslela som, že systémovo je to už trochu doriešené a ošetrené, ked teraz beží taká dosť masívna kampaň

maznacik007
15. nov 2009

do nr momentalne pokial viem profi neberu

zicon
15. nov 2009

Nuz mame populisticku vladu a ta neriesi veci systemovo ale populisticky

cairka
15. nov 2009

momentálne neberú profi nikde... 🤐

zuzus1
15. nov 2009

megi, to, ze si spravis pripravu, vybavis vsetko potrebne, ale nenajdes si mieto, lebo ziaden DeD Ta nezamestna..co som si citala, tak len najjulinka tusim cakala rok a to uz v tom behala peknych par chvil, nie ako ja, ze zacinam...

zuzus1
15. nov 2009

miesto, nie mieto samozrejme...

maznacik007
15. nov 2009

system je nastaveny tak ze deti do troch rokov by mali byt v profesionalnej rodine.. ale a to si treba uvedomit ze zdrave deti do troch rokov idu povacsinou do nahradnych rodin.. prip. na medzinarodnu adopciu /najma romske/

ono niektori riaditelia by dali do profirodiny aj starsie deti prip. surodenecke skupiny.. ale nie kazdy chce robit profi takymto detom..

megi93
15. nov 2009

Aha no super...ja som myslela, že absolvujem tú prípravu, nejaké testy, alebo overovanie domova a spôsobilosti a potom dostanem dieťa. Na to, že mi časom odíde som pripravená. A myslela som, že detské domovy takýchto ludí vítajú s otvorenou náručou... no super.

zicon
15. nov 2009

Chvala bohu ze aspon o velke mnozstvo mimin je v sucastnosti postarane.

maznacik007
15. nov 2009

pokial viem tak su plany aby sa ta vekova hranica posunula.. do kedy maju byt deti v profi.. umiestnovane.. takze teoreticky by tie miesta mohli vzniknut.. 😒

megi93
15. nov 2009

No mne by nevadilo ani staršie dieťa, hoci so súrodeneckou skupinou by to bol asi trošku problém, kedže mám jedno bábo svoje a ďalšie dve by bol asi aj pre mňa prudký skok...ale rómske dieťa mi nevadí, s tým problém nemám.

maznacik007
15. nov 2009

megi a ty by si mala zaujem o profi aj u starsich deti.. ? prip. surodencov.. take ponuky sa este sem tam objavia..

zicon
15. nov 2009

Dobru noc uz idem spat

zuzus1
15. nov 2009

..aspon, ze miminka maju lepsi start, ked uz tie starsie chudence nie... ☹
Neviete ako dlho cakaju zahranicni zaujemcovia na dietatko..kamoska z Rakuska si chce adoptovat babo..najradsej z profi rodiny...samozrejme romske.

najjulinka
autor
15. nov 2009

ja som dostlaa miesto dačo pol roka po priprave.. ale zhanala som ešte dost pred pripravou.... a dostlaa som miesto vtedy ked tak zrazu mali byt deti do roka v profi 😉 Takže som si z detí ešte aj vyberala 😉 😀 😀 😀 😀 😀
a manžel dostal miesto, lebo potrebovali konkretne 2deti umiestniť a v jestvujucich profi rodinách sa zrovna v tom čase neuvolinli 2 miesta pre nich... takže hladali noveho profi rodiča pre konkretne deti... aj ho volali tak na pohovor, že 1 a pol ročné dvojčatá, ža ak ano, tak či može prist na pohovor.... 😉

cairka
15. nov 2009

no ja môžem napísať, ze som dostala zatiaľ, za viac ako pol roka, 3 ponuky - 14r. chlapec, 13 ročné MR dievča a 10ročný chlapec čerstvo vyňatý z rodiny...na ani jedného si zatiaľ netrúfam, najviac som zvažovala toho 14r, ale nemám urobené podmienky na takého "skorodospeláka"
viem si predstaviť dieťa do 5 rokov, nech nemusíme ešte riešiť hned školu...ale hold, asi v žilinskom, banskobystrickom kraji také dieťa nie je 😖

zuzus1
15. nov 2009

ja viem, nemam pripravu, takze toto je pre Vas uz klise asi, ale do akeho veku sa este dietatko vie normalne naviazat? je to nejak obmedzene, ze dajme tomu, po 10. roku uz tazko...jasne je mi, ze sa to presne neda povedat, ale ci existuje aspon teoreticka hranica.
zicon dobru noc

najjulinka
autor
15. nov 2009

ja radsej nepišem čo ponukli mame a za aký plat robí profi a čo jej nanucuju nech si vezme.... no maximalne nevhodne deti nukaju 60tničke... také viacmenej čo do adopcie nepojdu.... moja mama si nemože dať zavazok na desaťročie v jej veku.... a čo ?? vratia sa do decaku potom???? a hlavne aj po 18ke treba ešte rodiča dieťaťu (aj biologickemu a nie z osobitky).... no hruuuza....

zuzus1
15. nov 2009

ja by som si tiez trufla len na take do 10 rokov dajme tomu, lebo si neviem predstavit pubertaka, proste na to by som sa necitila 😒 ..a tiez asi by som si ani neziskala respekt, mam 31 a mam 15 rocneho brata 😀

cairka
15. nov 2009

juli, ved napíš... 😉

zuzus1
15. nov 2009

najjulinka, tak to je neseriozne, ked vedia, ze nepojde na adopciu..asi sa chcu zbavit "nevhodnych " deti pre nich... 😠

marketka1
15. nov 2009

zuzus ja mám dve deti malé Martin mal 2,5 ten sa na mňa nalepil jak suchý zips a nebol problém z naviazaním a Kubo bol malé bábo takže to v pohode.

starším to trochu trvá ak sa vôbec na viažu záleží čo si prežili je to individuálne mám známych čo máju staršie deti a sú aj problémové aj normálne

najjulinka
autor
15. nov 2009

Naša Mira je ukažkove "štátne" dieťa... K všetkým s usmevom s otvorenou náručou...

zuzus1
15. nov 2009

marketka1- a Ty si profi, alebo ich mas adoptovane/ v pestunskej?

najjulinka
autor
15. nov 2009

Mira = Mirka...

zuzus1
15. nov 2009

Juli a mate uz pre nu rodinku?

marketka1
15. nov 2009

niektoré staršie deti sa majú problém s žiť s rodinou pretože to nikdy nezažili a treba sa pripraviť aj napr. na vysoké až mega vysoké telefónne účty keď že nepoznajú čo je to rod.rozpočet a je im to všetko ukradnuté.

zuzus1
15. nov 2009

ty mas inak , Julka, v podstate dve dvojcata, lebo aj Mirka s Luckou su v rovnakom veku...fuuuha 😀 .zaberak..obdivujem Ta, ze si sa na to dala a nemala si skusenosti s vlastnymi detickami..ja mam vlastne ale aj tak by som bola vyhukana 😀 z piatich deti , z toho dve dvojky 😀 🤐

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre