Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

martina_maxian
16. nov 2009

ahojte baby,,, kávičkujem a idem hádam aj do práce... 🙂 magi šikovní ste, to sa musí nechať... 🙂
Je to super.. 😉

maznacik007
16. nov 2009

jeeej magy sikuliaci ste.. super... 😵

lenkove
16. nov 2009

ahojte 🙂
Magy, super to vyzera 😎

lenkove
16. nov 2009

http://nataliablahova.blog.sme.sk/c/210279/TV-J...

a ma tam este jeden profi clanok

Pekny den vam vsetkym 😵

najjulinka
autor
16. nov 2009

Tak deti hajaju. Domča zaspala hned po krmeni v sedačke, ale preložila som ju, otočila sa na brucho a spala dalej... 😀

cairka
16. nov 2009

ahojte. magi, máte to perfektné, ste sa tam vyhrali 😀
ide kôň, či nejde?

silviaa
16. nov 2009

lenkove super clanok 😉 ...

yukki
16. nov 2009

Asi začínam hniezdiť. Pomaly kupujem...zháňam...s doktorom som sa dohodla že mi pichne o jednu injekciu menej=o mesiac skôr môže prísť bába k nám.... 😉
Všade je také hmlové počasie ako tu?
Eli, blahoželám k novej babke.

silviaa
16. nov 2009

ja ja chcem hniezdit :(((((((...

martina_maxian
16. nov 2009

ahojte, kde ste všetky ??? 🙂 🙂 🙂

lenkove
16. nov 2009

Yukki
to naozaj? to budete tri uz na Vianoce 😉
a ako injekcie, nebudu ti chybat? 😕 ci ti daju inu liecbu? 😕 drz sa, kazdopadne 🙂

yukki
16. nov 2009

Na vianoce ešte nie...ale tak na koniec januára by to mohlo vyjsť....a či mi nebude chýbať, to neviem. Ako správne kamarátka povedala, keď som sa jej pýtala, že kedy sa to zvykne vrátiť...po akej dobe po liečbe a ona povedala "Vtedy, keď pôjdeš k doktorovi." 🙂 😉 takže vyliečiť to nejde tak či tak.

martina_maxian
16. nov 2009

yukki a čo ti vlasne je,, teda ak to nie je tajné... 🙂 ak nechceš verejne, možeš aj IP. 🙂
No a už si malinkej aj niečo kúpila?? 😉

lenkove
16. nov 2009

Yukki,
tak to ma moja babka pravdu s jej pristupom "do doktora nejdzem, daco mi najdze" 😀 je ale ozaj mrcha choroba co mas 😔 😔

lenkove
16. nov 2009

Yukki, a mala je real jeden rok, alebo mensia? 😉 myslim mierami 😀

najjulinka
autor
16. nov 2009

Dnes Mirka exceluje miesto spánku... Poobede Lucku nakoniec zobudila... Teraz ešte nespia deti, ale neviem, či sa pri Mirke im podarí... 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 ja sa džgám žemlami... 😝 😀

laculik
16. nov 2009

ahojte, ja len tak naskok po radu, neviete niekto o dobrom internetovom hrackovom obchode? daku.

najjulinka
autor
16. nov 2009

laculik ja vsetko cez MMB väčšinou... 😉

martina_maxian
16. nov 2009

laculik, ja zvyknem objednávať cez www.biga.sk 😉

najjulinka
autor
16. nov 2009

ja teraz narýchlo zhánam stavebnicu čo je kompatibilná s LEGOm, ale nejaká napodobenina.. .viem kde som ju kedysi v KE videla... ale nejak sa mi tam nekce ist... na nete som nič nenašla 😖 ...

laculik
16. nov 2009

ja cez mmb odkedy ma odrb..a jedna pani nechodim! a nechce sa mi tento rok po obchodoch behat. Hladam hlavne didakticke drevene pre maleho. Ale nejako sa bojim, kedze som sa uz raz sklamala cez internet. preto ci niekto nemate overene ?!?

laculik
16. nov 2009

martina celkom velky vyber 🙂 , daku. a uz si aj objednavala/dorucili?

martina_maxian
16. nov 2009

jasné,, objednávala,,, a občas som si zvykla pre to ísť aj osobne.. 🙂 oni my zavolali, že to tam už je,, aja som si išla pre to.. 😉 😉 objednávam odtial všeličo 😉 😉

magimary
16. nov 2009

no, ahojte! 🙂
konečne na chvíľu sadám a len v rýchlosti zareagujem na to, čo ma z toho množstva strán oslovilo... 😉
niekto (niekoľko strán dozadu) sa ma pýtal na krst nášho Prvého Prijatého chlapčeka... bol to niekto z nových babúl, nechce sa mi to hľadať do zadu, ale aj tak odpoviem...ono to bolo tak, že s Timuškom (Naše Prvé Slniečko) to už vyzeralo tak, že tu u nás ostane navždy, preto sme si dovolili pokrstiť ho (s ostatnými deťmi, čo prišli po ňom sme to ani neriešili, lebo už sme-po skúsenosti s Timkom- verili, že žiadne u nás nezostane "zabudnuté", že už to skrátka nikdy nedopustíme... 😉 ...totiž, Timko, bol u nás "papierovo neexistujúci"-jeho "papiere" sa stratili, nikto ho nikde neponúkal, dokonca skoro rok trvalo, kým sme jeho papiere "vyhrabali zo spodného šuflíka" a až potom mu sudca mohol konečne aspoň určiť meno-takmer po roku!, čiže s jeho odchodom od nás to vyzeralo čierne, tak sme to brali tak, že už ostane náš navždy (že si ho vezmeme do pestu) a tak sme "si" ho dali pokrstiť ("štátne" meno stále nemal, tak sme mu v krste "dali" aspoň krstné...a samozrejme nielen to... 😉 ) a na fare nebol s tým ani najmenší problém, náš p. farár bol celý happy, že "jeho" Timuško bude porkstený (mal ho veľmi rád, dokonca s nim nacvičoval prvé kroky 😅 , máme ho tak aj na fotkách)... vyhlsáenie rodičov nepotreboval (timko bol úplne právne voľný), stačilo len naše prehlásenie, že sa budeme oňho starať a vychovávať ho vo viere a v láske... a tak aj bolo... timik sa potom dostal do rodiny, ktroá jeho krst akceptovala a s radosťou prijala (i nás ako jeho krstných rodičov 😵 🙂 )...

ďalšia vec, cairka, ako sa má Silvinka...no, naše Zlatko, je veľmi silné a s úspechom zvláda všetky chorobky (ktoré ju v tomto chorobniarskom období stretajú) a to i napriek tomu, že imunitu má ešte stále zničenú v dôsledku chemošky...aj lekári sa divia, ako dobre zvláda tie infekcie s takou mizernou imunitou...dokonca ju zatiaľ nemuseli ani raz hospitalizovať... 🙂 😉 , takže zatiaľ tak...pomaličky sa zbadáva z toho, čo sa sňou dialo za posledné mesiace...

eli, teším sa, že to takto dopadlo s "novou" babkou malej Chanelky! 😵 , fakt som rada...myslela som si, že také úžasne bábo nevychová len tak hocikto... 😉 😵 a ešte, čo si sa pýtala na tie veci pre bábo z profi, tak to je všade inak...ja som vminulom domove odovzdávala všetko, čo sa deťom nakupovalo a čo im bolo aktuálne dobré, ale v tomto domove je to tak, že veci, z ktorých dieťatko vyrastie al. ich už nepoužíva, máme poslať ďalej (inému dieťatku v dd), čiže by sme ich nemali ako posunúť s dieťatkom do jeho nového domova... a ďalčia vec je aj tá, že je 99% vecí používam svojich (po mojich deťoch), takže ani nič nekupujem (a ak aj áno, tak to za svoje a bez bločkov, napr. na burzách) a ani nič neodovzdávam (a to sa týka napr. aj autosedačiek, či kočíkov a pod.) 😉 ...takže tak...je to v každom dd inak...

a všetkým ešte ďakujem za ocenenie našej "námahy" na druhej izbičke 😅 ...ešte to stále nie je ono, tip-top to bude, keď tam bude strop a podlaha (verím,. že zajtrajšíie voľno nám to umožní dokončiť 😉 😵 ) a keď to bude aj zariadené... ale ešte raz dík... 🙂

najjulinka
autor
16. nov 2009

drevene su na ww.nomiland.sk - neoverený osobne,a le oni funguju aj katalogovo ... len sa mi zdaju drahí....
najlepsie drevené v Tescu a v dráčiku...
u nás v KE je aj špecializovyný obchod "drevené hračky" a desne predražené...
ja babám velkáčskym kcem kúpiť v Dráčiku takého macka čo sa musi dopasovať hlava a oblečenie... 😀 😀 😀 V nomilande nejak cez 5€, v Dráčiku 2,95€ 😉 V Tescu toho macka nemaju konkretne vooobec.... :D ja ked kupujem na MMB, tak normalne čo su obchody proste.. s fakturou a všetkým a na dobierku 😉

magimary
16. nov 2009

juli, kocky kompatibilné s legom (najmenšie kocky) sa volajú napr. "ligao", "cheva" ai. majú ich ja v dráčiku...mrkni na nete 😉

ja som mala doteraz vždy len dobré skúsenosti internetovým obchodom (dokonca aj s MMB), ale práve dnes ma dožrala jedna panička, u ktroej som objednala hračky pre bratove dcérky a i keď som jej ich zaplatila ešte 2.11., dodnes som z nich nevidela ani "kúsok"...tak mi to už nedalo a mrkla som si jej hodnotenia (tej paničky) a sú tam -najmä tie posledné- veeeľmi negatívne... 😠 , tak nadávam sama sebe, že som spravila chybu ja a nechal som sa dobehnúť... 🙄 😝 , napísala som jej, som zvedavá, čo to spraví... 😖
inak, ja som tento rok objednala všetkym deťom darčeky cez net (cez MMB) a všetko bolo úplne v pohode...nejak sa nemám kedy vahrabať do obchodov, tak takto mi to najlepšie padlo...

magimary
16. nov 2009

vahrabať=vyhrabať 😉

janivonbenji
16. nov 2009

ma nestašte s tým mmb...ja cez to veľa nakupujem ( a najskôr platím a až potom mi zasielajú tovar ) a zatiaľ klop-klop o.k., len práve teraz čakám na jeden "bunkero-stan" pre kubka a práve dnes mi predávajúca písla, že jej ochorel malý, že nemôže poslať...tak dúfam, že to bude o.k.....inak sa idem pochváliť - darčeky na tohtoročné vianoce sú už v suchu - zobrali sme si s mm dovolenku a za jeden deň všetko nakúpili !!!!! neznášam chodiť po tých plných predvianočných obchodoch... 😉

najjulinka
autor
16. nov 2009

Cheva určite nie su rovanké... a v draciku som bola , že kompatibilné nemaju žiadne...
ligao... ??? sakra ja si nepamatam,a le myslela som, že jednoje JIXIN a dalsie nieco s brick alebo play alebo čosi také malo v názve.... ale teraz ked si napisala, tak ligao mi tiež čosi vraví.. .tka možno tých značiek je viac, len ja už sa nepamatam.. .cheva je rozmerovo určite iná.... to viem na milion percent...

najjulinka
autor
16. nov 2009

no už somnašla BRICK... no zdalo sa mi, že dačo také...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre