Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

yukki
17. nov 2009

Aj tu prší. ešteže ide Matelko. Kika čumí, pusa otvorená oči na vrch hlavy....

cairka
17. nov 2009

ahojte. aj tu prší.
aj veve najprv kukala matelka a teraz zlatú bránu 😎 a riešime vážny problém, kde bola, ked ešte nebola na svete 😝

janivonbenji
17. nov 2009

ahojte,
aj u nás škaredo, ale to nevadí, lebo kubko je ešte trochu chorý... a inak...má dnes SRDIEČKOVÉ narodeniny !!!!! 🙂 tak budeme oslavovať...ničnerobením !!!!! 😉
všetkým prajem príjemný deň.... 🙂

marketka1
17. nov 2009

tak to jej musíš zaujímavo vysvetliť. 🙂
ak sa Ti to podarí a pochopí daj vedieť čo si jej povedala.

My máme doma občas debatu že Martinko má ešte jednu mamku a ocka,sestričku a bračekov Martin len hlavičkou kýve áno áno áno.
a keď sa dakto v zápätí opýta kde máš mamku tak sa rýchlo ku mne pritúli a tu je 🙂 🙂 🙂

a keď som už pri tom kde sa dá zohnať rozprávka tri prasiatka??

magimary
17. nov 2009

ahojte!!! 🙂
hlásim sa do klubu LEGOmaniakov 😅 😀
keby som tak mala peňazí, tak si asi z každej výplaty kúpim nejakú krabicu... 😀 😀 😀 , ale ja tiež také "city" verzie...mestá, domy, budovy, okienka, dvere...aj teraz zase chodím v Tescu okolo Creator krabíc a túžobne na ne pozerám s hláškou: "chlapci by staršne chceli na Vianoce lego (aj kreslia Ježiškovi lego kocky o život 😉 )" a tatik ma zruší, že už máme dosť 😝 (ale lega nikdy nie je dosť 😅 , najmä, keď sa doňho pustíme všetci...aj teraz máme postavené 3 veľké domy a chalani už sa nemajú s čím hrať 😅 )..
inak, chalani sú z Lega úplne hin (ale maximálne ho zbožňujú a vedia sa s ním vyhrať do aleluja, ešte si ho aj spájajú s drevenými rôznotvarými kockami...), ale nebolo to tak vždy, museli naňho dorásť...predtým ich to vôbec nebavilo a teraz stále stavajú a stavajú (aj v škôlke mi učiteľška vždy povie, že celý deň stavajú z lega a že stavajú najrajšie... 😅 😎 , majú cvik z domu... 😉 )

eli, to papanie bolo zmenou miesta a vyrovnávanie sa so zmenou tak, ako písala lenkove 😉 , a super, že ste pri Chanelke neskončili!!! to znamená, že ďalšie decuľko dostane šancu... 😵

juli, ja som s deťmi na tom podobne ako ty... 😀 s tými plánmi -na deti- myslím

my máme zajtra rok, čo PRIŠIEL K NÁM (predošlý) chlapček Niko... 🙂

a už sa lúčim a padám pracovať do podkrovia... 🙂

cairka
17. nov 2009

jani, gratulujeme 😵

marketka, no my ešte maminku inú neriešime, len že sa narodila tete z bruška (tú tetu nepoznám, zatiaľ to stačí - neskôr pridáme, že bola chorá...) a bola v domčeku a v domčeku čakajú detičky na maminky a potom sa im narodia zo srdiečka, ked sa nájdu ... minulé vianoce dostala "Rozprávku o vaneske" a zatiaľ jej viac netreba...
2-3 prasiatka sme kúpili na klube 😒

veve si kreslí a vysvetľuje mi, že toto je sviečka a toto je HOREŇ 😀 😀 😀

najjulinka
autor
17. nov 2009

My s Luckou zatila riešime len domček, kde su same babatka a nikoho nemaju... A tak... to ako do toho domčeka sa dostala, tak to ešte je moc zložite.. len babatka si z toho domčeka požičiavame, tak to je v obraze... že tu deti čakaju na mami u nas aby tam neboli same 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cairka
17. nov 2009

juli, ináč pozor na to, čo hovoríš lucke o detičkách. ja som tak vaneske ešte pred pol rokom, ked som si myslela, že profi budem veľmi skoro vysvetľovala, že budú u nás detičky čakať na maminku, lebo v domčeku ich nemá kto ľúbiť, tak že si vezmeme domkov a budeme ich ľúbiť, kým si ich nájde nová maminka a asi 2-3 dni na to sa ma veve spýtala, že "a prečo mňa nik v domčeku neľúbil?"... a riešili sme to potom pár týždňov, bolo vidno, že jej to vŕta v hlave...

marketka1
17. nov 2009

Martinovi vŕta v hlave priezvisko prečo sa Kubko volá ináč ako on ale aj tak ho volá podľa seba Martinko Balon a Kubko Balon.

najjulinka
autor
17. nov 2009

no my to mame tak, že je velky dom a tam su same babatka a nemaju nikoho a menujeme koho nemaju... babi, mami, Karol, dedo.... atď..... do toho domu prišla mami lebo potrebovala babo na lubenie... to už mi do toho skače, že Lucinka.. .a ja poviem ano, že našla tam Lucinku... a že sa velmi tešila, lebo že presne take babo potrebovala......... a ked tam za Lucinkou mami bola, tak tam videla Kika.... a tak aby tam nečakal Kiko na svoju mami sam, tak sme si ho požičali....... a potom sa spýtam koho sme i ešte požičali? a ona menuje..... tento príbeh sa začal jej rozprávať, až ked mala skusenost s Kikovým odchodom.. .predtým bola aj mala aby to pochopila a aj bez skusenosti..... teraz mi to pride také, že OK...... aj ked tu boli noví rodičové od dvojčat, tak som jej večer vysvetlovala, že kto je tá teta a ujo a som sa spýtala niečo ako, že či budu mať dobru mami a ocka alebo čosi také... vedela som odpoved, lebo Lucke sa ujo páčil (inak by som sa nepýtala - neriskovala by som to) a Lucka ich odobrila.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

akože ja s otazkami prečo a tak nemam problem.... so synovcom som si to užila... je to také srandovné.... proste sled otazok prečo.... a dostali sme sa až po koobeh života......... a to všetko začal tým, že jedna teta niesla na rukách malého hava 😀 😀 😀 😀 😀 a začalo to tým, že prečo ho nesie 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
17. nov 2009

Fuuuha Balon.. .to je v luckinom ponimani asi dosť strašidelné meno.. .ona sa bojí balonov 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 U naš Lucke ešte priezvisko neriešime... Ale sama mala asi potrebu tam dačo strčiť, lebo sa predstavuje Lucinka Uačač 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zicon
17. nov 2009

Test pridania

zicon
17. nov 2009

Len som potreboval vediet ci my pridava prispevky cez mobil.

zicon
17. nov 2009

No konecne som sa prepracoval k notebooku, takze mozem pisat ako clove:

Moja znama ma pobavila hovori: Moj nastarsi - 5 rokov prisiel za mnou do kuchine a pyta sa. Nemas zapalovac? Chceme sa hrat na hasicov a potrebujeme zalozit poziar.

silviaa
17. nov 2009
zicon
17. nov 2009

Varim cenakovu kralovsku polievku - Vo vcerajsej vode od klobas necham rozvarit zemiaky a kmin sol a cesnak mnam

silviaa
17. nov 2009

ja mam na obed barani gulas 😝

zicon
17. nov 2009

Mnam nepozves??

silviaa
17. nov 2009

hehehe, mam ho plny hrniec, svokor oslavoval sesdesiatku, tak nam dost zostalo....len skoda, ze kolaciky sa hned zjedli, fajne boli..mnaaaaaam.

janivonbenji
17. nov 2009

a ja som uvarila kapustnicu s haluškami ( výýýborná na toto chorobno-chrípkové obdobie ) ...a kubko mi chodi vyjedať uvarenú kapustu, ktorú som vytiahla z kapustnice.... 😀 ...)

- inak, silviaa, mňa by si veru neuhostila baraninou, keď som bola malá, naši to varievali a doteraz mám k tomu odpor, aj keď určite vy ste mali chutný gulášik, o tom nepochybujem 😉

cairka
17. nov 2009

my sme dojedali na obed šošovicový prívarok spredvčera 😅 teda ja som dojedala a veve na neho zazerala...zas má teplotu 🙄 a to nebola nikde medzi deťmi 😢 ma porazí už raz...

silviaa
17. nov 2009

mnaaaaaam kapustnicu tiez mozem, za dva mesiace uz budem mat vlastnu kapusticku, hned si spravim plny hrniec, to bude manzelik rad 😀

yukki
17. nov 2009

My sme mali zeleninovú polievku (ráno som prešmejdila pivnicu) a buchty na pare s domácim džemom. Obidvoje malo úspech, dieťa spí. Boli sme kus vonku, lebo to by mi už parohy vyrašili z nej doma...pozbierali sme ešte nejaké zamrznuté brusnice, chutili už ako burčák ta ktovie či aj nie z nich tak odľahla, Kikuša.... 😝

cairka
17. nov 2009

yukki, taká vychádzka by sa nám zišla 😀 hlavne také uspávacie brusnice 😝 😅 nepošleš? 😀 😀 😀

yukki
17. nov 2009

Oni tie brusnice už majú konzistenciu džemu, tak aj zber prebiehal takým medvedím spôsobom-začrieš do kríčka a oblížeš si labu. Neviem, či by Vám chutilo ekby ste to videli v pohári..... 😉

najjulinka
autor
17. nov 2009

u nas ticho... to je taký super pocit... aj bez uspavacich brusnic 😝 😝 😝 😝 😀

bubi35
17. nov 2009

ahojte.Ja dnes urobila rybu taku dusenu zo zeleninou mnaaam.Marek zboznuje rybku 🙂

cairka
17. nov 2009

yukki, podstatné je, aby účinkovali, nie ako vyzerajú 😀 😝

najjulinka
autor
17. nov 2009

idem si robiť kávu....... a koláčiky k tomu asi...

marketka1
17. nov 2009

cairka tak my sme na tom podobne ako veve v noci sme začali kašlať a ráno máme ísť do nemocnice ak budeme musieť preložiť operáciu tak ma porazí.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre