Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

eliana
23. nov 2009

aha takze nevie najst pracu, a to je v martine velky detsky domov.... ☹

magimary
23. nov 2009

eliana, a ona neľadala len v martine...
hľadala prácu v celom široko-ďalekom okolí... 😔 🙄

eliana
23. nov 2009

ved prave,som cakala ze bude v martine zamestnana?a co tam nemaju deti :o))) boli sme tam v july ukazat chiarke kde zila kym k nam prisla,teda videla som tam babatka

lenkove
23. nov 2009

ahojte babule
opat smutne temy 😔
akosi som pri surfovani nasla jednu diplomovku z Brna o nahradnej rodine, teda o DD.. Volalo sa to Priciny dlhodobych pobytov deti v DD.. Bola robena s tym OZ, co ma Zezulova, boli tam napr. pouzite pribehy z jej blogov.. Porovnavala tam peniaze na dieta v DD a v pestu.. A aj ked tie cisla poznam, vela sa pretriasaju, tak ma striaslo, citat to opat cierne na bielom, ze v pestu dieta stoji 6 krat menej ako v DD..
INak aj priciny boli popisane dobre: ze v DD si myslia, ze za to mozu biorodicia, sudy a nepripraveni pestunski rodicia... a nakoniec vyslo, ze prietahy na strane DD, nekompetentna socialka a nepripraveni pestunski rodicia 😝

magimary
23. nov 2009

eliana, aj cairka tie (ne-)deti vidí...takmer denne...niektoré dokonca chodia s jej veve do školky...
takže tak vyzerajú deti, ktoré tam (v domove) vlastne nie sú...
sú a nie sú...
o tom to je...

lenuska74
23. nov 2009

no pekne takže už aspon viem že som nepripravený pestúnsky rodič 😀 😀 😀 ešte že aspon normálny biorodič som ok 😝 😀

eliana
23. nov 2009

ano viem,spominala ze ich stretavaju...a problem je asi v peniazoch,ze?neprijimaju novych profi

maznacik007
23. nov 2009

no ono to neni o zakonoch ale o neochote riaditelov.. a o strazeni si miest... proste ak chce viac profi tak musi prepustit zdrav. sestry co tam robia upratovacky kucharky uzavriet cast budov dietnu sestru atd. atd.. a najma riesit nove situacie s profi rodicmi.. lebo povedzme si otvorene su aj profi ktori to robia najma pre peniaze ( to je este ten lepsi pripad) a su aj taky kt. na tie deti kaslu a deti zanedbavaju.

ono napr. v usa su vlastne profirodiny = pestunske rodiny a potom je uz len adopcia.. u nas je to akosi duplikovane.. ze su aj aj..

magimary
23. nov 2009

s prvom časťou, maznačik, maxisúhlas, ale radšej 🤐
a v druhom odseku-je to také diskutabilné... tam je celkovo úplne iný systém...
takže sa nedá hovoriť, že u nás je to duplicitné...

lenkove
23. nov 2009

no, Lenuska, toto vraveli, ze je naj problem, pripravit takych profi, aby brali akekolevek dieta, ktore to potrebuje..
co vlastne u nas scasti riesi aj profi.. Inak v CR asi nie je profi? 😕

magimary
23. nov 2009

prvom=prvou

maznacik007
23. nov 2009

tak ano mary to bola taka hruba paralela.. 😉

lenkove
23. nov 2009

http://www.tchibo.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/...

kupila som si tento vlacik, btw 😉

eliana
23. nov 2009

ibaze u nas je to casto tak ze ludia nezarabaju dost aby mohli mat deti,tazko to porovnat s usa,aj my mali sme dvoch synov a chceli sme si vziat dieta z domova,bol to mj sen od malicka,vtedy som nevedela o pestunskej st. zacala som zistovat o adopcii info, ibaze sme s manbzelom nemali dost penazi na tretie dieta,velmi som bola smutna a potom so pocula o pestunskej a teda to bolo pre mna ako spasa,vtedy to bolo dokopy asi 4000 sk ak nie menej,cast odmena pestunovi, cast na dieta,potesili sme sa ze tych 4000 nam akurat pokryje vydavky na dieta a teda si to mozeme dovolit a dnes mame doma dcerku,nie pre peniaze ale vdaka peniazom :o))) ja by som profi robila aj dobrovolne keby manzel zarobil dost aby nas uzivil,ako to vraj byva v zahranici,zial tak to nie je a preto je u nas nutne platit pestunoom aj profesionalom

magimary
23. nov 2009

veeeeľmi pekný, leni... 😅
a kedy sa na ňom zvezieš/-te domov? 😉

lenkove
23. nov 2009

Eliana
ja si myslim, ze je to tak isto dobre zaplatene 😕 isto lepsie ako u nas... ak ma pestu rodic brat "akekolvek dieta ktore to potrebuje" tak sa to blizi k profi starostlivosti ... ja len tak nahlas uvazujem, si ma nevsimajte 😎

maznacik007
23. nov 2009

eliaa ty mas malu v profi ci v pestu?

lenkove
23. nov 2009

tak - tam myslela som USA 😎

eliana
23. nov 2009

ja mam v pestunskej a uvazujem este si vziat do profi,lebo riesim sem tam svoju pracu a chem nieco co by ma naplnalo zmyslom a toto je praca co dava zivotu zmysle

lenkove
23. nov 2009

Mary,
neviem 😵 skor ma zaujima koho na nom povozim doma 😀 taky podobny som videla za 30 e, len mal svetlejsie farby.. tento stal 15,90 😎

magimary
23. nov 2009

leni, to zn., že budete "tam" aj cez sviatky? 😕 😨 😔
hej, veru,kto sa s ním pohrá? 😅
nikto Vám zatiaľ nevolal?...

eliana
23. nov 2009

magimary,este mi povedz ked si chcem spravit pripravu kam mam ist a co robit?

maznacik007
23. nov 2009

eliana aj my mame maleho v pestu... ako tiez si neviem predstavit ako to riesia iny, ked mame maleho od augusta a nedostali sme ani cent a ani za tieto 4 mesiace nedostaneme nic.. ale najma ze nemusi byt v domove alebo zasa do inej profi.. uz tretej v jeho zivote.

magimary
23. nov 2009

eli, musíš si vybrať medzi ÚPSVaR-om, Návrat-om a Úsmev-om a dohodnúť si s nimi čas,možnosti a štýl prípravy...
toť vsio... 😅 😉
stým, že Návrat/Úsmev si platíš, úrad nie...
ale aj kvalita služieb je o tom... 😉

lenkove
23. nov 2009

nie, Mary, to dufam,ze nie, len ak by sa nieco stalo 😕 ale mm ma sluzobku do 21.12 a dalsiu od 14.1 ☹ vyslo to tak hlupo, cely November ma volny a pred sviatkami takto.. (po sluzobke ma tyzden hodnotenia a pred nou tyzden pripravy... ☹ ) takze ani neviem kolko budeme doma.. Dufam, ze sa aspon s niekym stretnem 😉 🙂

a kto sa s nim pohra, neviem, take dietatko na neho v rodine nemame, vsetky su uz starsie, musi cakat na nase 😀 od kedy som misala na mamaaja tak nie 😕 myslim,ze ani tak skoro nezavolaju... 😕 teda tak skoro, myslim ze az po sviatkoch, ak.. 😕

maznacik007
23. nov 2009

lenkove ked budete v ba tak sa ozvi.. 😉

magimary
23. nov 2009

leni, veď ja ja som myslela TO VAŠE... 😵 😉

lenkove
23. nov 2009

misala - pisala 😉

Maznacik, to s vami a peniazkami je taka haluz.. jasne, ze cloveku nejde o peniaze, ale chybaju.. 😠

maznacik007
23. nov 2009

mne skor vadi to ze nemozes nastupit ani na RD ... ale uz nejako prezijem.. zajtra volam na sud.. ze co ako s pravoplatnostou ci uz vratili sa vsetky dorucenky a kedy zacne plynut ta posledna 15 dnova lehota... tak som zvedava sak vam napisem

eliana
23. nov 2009

magimary a kolko sa plati navratu a usmevu? aj urad to robi,som nevedela.no my ked sme si robili pripravu na pestunsku,sme tam boli na 3 sedeniach dokopy asi 6 hodin a malo byt 26 :o))

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre