Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
25. nov 2009

no veru, juli, tomušo to tam už študuje (keďže on číta všetko, všade a vždy, lebo ho čítanie fascinuje), ale jemu to zase nič nehovorí...(našťastie 😅 😀 ) a tobiko čítať nevie... 😅

laculik
25. nov 2009

aaale cas sa vzdy najde, dievcata! magi, aj mne dnes prisli tie dva kalendare a tiez by som si ich najradsej nechala 😵 😵 😵 a este som dnes objednala malej vankusik s nasim psikom. a cakam na nu, idu z plavanie, nech mozeme drakulu nakreslit a spáliť, este dnes 😉

magimary
25. nov 2009

jasne, že sa čas nájde... 😉
ale keď načítanie potrebujem taký čistý, nerušený čas (teda na také "hĺbkové čítanie") a to ja mávam len také trhané chvíľky a tie radšej vyplňam týmto tu (Koňom)... 😔 😅 😀

tak len pekne pálte a nech dobre horíííííííííííííííííí! 😉

brulka
25. nov 2009

no magi minule som sa pristavila pri takej knizke v knihkupectve a iba som pozerala ake obrazky tam su. nooo to my sme neboli za nasich cias tak dobre informovani 😀 . vola sa to moja prva knizka o sexe a su tam teda aj detailne animovane obrazky 😲 a podla tych animacii je to urcene pre dost male deti 😅

laculik
25. nov 2009

chapem s tym citanim, to treba mat fakt klud a clovek si najde milion inych cinnosti ("potrebnejsich"), ktore treba porobit. Ja vacsinou knihy citam na dovolenke, tam sa viem niekedy odtrhnut, napr. ked poobede deti zalahnu. No a potom doma vecer, ale to nie nejako casto, lebo je iks tych "potrebnejsich" veci na robotu 😅 .

magimary
25. nov 2009

ja čítam, bruli, len texty 😀 , obrázky tam nie sú... toto je kniha vyslovene pre rodičov (príp. pedagógov)... 😀
ale teda, ja zase také knihy s obrázkami (že pre najmenšie) deti: eee 😝
ja radšej diskusia a rozhovor...

magimary
25. nov 2009

tak, tak, laci... 😉
a nielen s čítaním je to tak... 😅
ja už tu mám zase kopu prádla na žehlenie a ono tam len "stojí a stojí" a nechce sa samo ožehliť... 😝 😀

marketka1
25. nov 2009

ach magi to prádlo na žehlenie aj u nás tak na kope stojí a stojí a tretí deň si vravím požehlím požehlím a nič nechce sa mi dajak.

magimary
25. nov 2009

mali sme-ako deti-na platni takú rozprávku ("Ako kosu, kohúta a kocúra v Ťarbákovi predali") a tam bolo niečo v tom zmysle, že zasekli kosu do poľa a čakali, kým bude kosiť... 😅 😀
a ja čakám, kým sa bude prádlo (samo) žehliť...
no, nekosilo sa samo ani tam, ani tu sa samo nežehlí... 😀

marketka1
25. nov 2009

no ale keby niekto vymyslel také že práčka aj vyžehlí tak to by som sa potešila...

brulka
25. nov 2009

ja este teraz citam skoro kazdy vecer v posteli - aspon par stranok 😉 . teraz citam nesmrtelnost od kunderu. len niekedy mi to dost trva lebo ked som unavena a pridem vecer domov tak to len vecera a hajde do postele to moc nenacitam. ale tie dve tris stranky mam ako ukludnovadlo pred zaspatim 😀 😀 😀 rozpravku na dobru noc. skoda ze niet viac casu. ale dovolenky to istia to mas laculik pravdu - nie je lepsi relax ako sum mora a dobra knizka k tomu 😉

magimary
25. nov 2009

vymysleli, mangle a podobné veľké stroje...
ale aj pritom musíš stáť...
ale ja vo všeobecnosti celkom rada žehlím, ale je to ako písala laculik, vždy sa nájdu iné "drobnosti", ktoré nedajú žehlenie prednosť... 😅 😀
a tak ono len čaká a čaká na križovatke plánov... 😉

brulka
25. nov 2009

baby ja som zredukovala zehlenie na minimum ja zehlim len uteraky a muzove kosele, nejake moje bluzky a take slusnejsie veci. tricka, rifle, utierky ani postelne pradlo nezehlim 😀 no nebudem cely vikend travit upratovanim a zehlenim aj tak padne za obet cele doobedie sobotne a to my upratujeme spolu. mam dobreho muzika aj povysava aj kupelnu umyje 😀 😀 😀

brulka
25. nov 2009

mangel mala moja babicka 😅 je to taka obria masina. ale tam sa daju aj tak len take velke veci co sa lahko zehlia...v tom nevidim nejaku vyhodu mozno pri velkych rodinach kde je vela postelneho pradla.

macocha
25. nov 2009

Tak ja nemam dobreho muzicka, ja na miesto citania upratujem 😝 Takze Zidovku z Toleda citam uz skoro pol roka a som na strane 100 😅
Ale Gricsku carodejnicu viem este stale skoro naspamat, tak mozem to zapocitat? 😀

zicon
25. nov 2009

Martina maxian vidim ze citas vela, ale coskoro tomu bude koniec.

martina_maxian
25. nov 2009

no ani moj chlap neurobí, čo mu nepoviem,,, 😀 a keď mu poviem, tak nahodí taký výraz, že čo to po ňom chcem, že radšej nič nechcem.. 😀 😀 No a občas kúpi/pošle kyticu a myslí si, že je vybavené.... 😎

zicon
25. nov 2009

1984 bola kniha co som precital na posedenie.

magimary
25. nov 2009

teraz som si uvedomila, že slovo mangel, mohlo byť omylom považované za slangového manžel-a...
tak takého teda ešte nevymysleli, čo by pravidelne a krásne žehlil ako stroj... 😀

inak,jasne, že to nie je stroj do domácnosti... 😅 (teraz myslím ozaj stroj), také hebedá by mi len zavadzali a nnie pomáhali... 😅

martina_maxian
25. nov 2009

zicon, ja odkedy viem čítať, tak čítam veľa,, to áno... 🙂 ale veľmi rada to vymením za milované, vytúžené a očakávané deťúrence 🙂 🙂

macocha
25. nov 2009

Mata_Maxi ale dufam, ze ho pripravujes na to, ze dvojkam kvety zatial nepostacia??

zicon
25. nov 2009

Ja som dobrovolne zehlil iba raz, odvtedy to mam uradne zakazane.

martina_maxian
25. nov 2009

mimi, tak na to sa dostatočne pripravuje sám... 🙂 Teraz momentálne rieši, či chce aby ho deti volali ocko, alebo tatino.. 😉 😉

magimary
25. nov 2009

matimaxi, to má pekné, priam krásne starosti... 😵 😅 🙂
my sme to nejako (nestihli) riešiť dopredu a samo to vyplynulo,keď deti začali hovoriť najjednodduchšie "ta-ta" a z toho potom neskôr tatinko, tatik, tatinček,tatinninček (to sú tomušove maxizdrobnelinky, aby tak slovne vyjadril lásku k tatinkovi)
a bratove dcérky zase hovoria: ocinko, oci...

macocha
25. nov 2009

mata_maxi 😵 😵 kraaaasne starosti 😉

Inak Zicon aj ja uprednostnujem nekrcive materialy. A posudenie nekrcivosti sa meni podla casu co mam k dispozicii 😅

zicon
25. nov 2009

Prijemne riesenie. A ze kako riadne smrdi a ze dieta treba prebalit hnet a nie az ked sa mama vrati vie?

martina_maxian
25. nov 2009

no u nás sa tiež hovorí otcovi ocko, oci,,, a Martin už 11 rokov otca nemá,,, ale tiež ho volali otec... Tak zatial to asi bude oslovenie ocko,,, ale neviem, myslím, že to tiež nejak samo vyplynie a potom mu to bude úplne jedno..
Dnes sme dostali predvolanie na Mestský úrad na piatok,,, som zvedavá, čo chcú.. 🙂

martina_maxian
25. nov 2009

Zicon na tie povinnosti sa teším ja... ale myslím, že s tým problém nebude mať... Máme dve krsniatka, 2 a 3 ročné, takže tam sa občas tiež muel činiť.. 🙂 🙂 🙂

macocha
25. nov 2009

Okrem toho vase prirastky sa hadam skoro odplienkuju, rozhodne budete prebalovat kratsie ako vacsina rodicov
😉

magimary
25. nov 2009

a tebe, budú ako hovoriť, mati? 😕 😵

zicon, môj manželík urobí úúúúúúúúúúúúúúúplne všetúčko, ale žehliť teda ešte nikdy nežehli... 😅 , ale myslím, že "rovné" by v pohode zvládol..., ale čo by som potom robila ja, keď celý život len "dovolenkujem"... 😅 😀 😅

aj my sme nášmu ocinovi (teda môjmu) hovorili (a aj hovoríme 😅 ) ocko, ocinko, ale teraz u nás vedie tatik... 😅 (aspoň teraz rozoznám, či hovorím o mojom ocinovi alebo manželíkovi 😀 , keby som teda mala problém rozoznávať... 😀 )

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre