Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

marketka1
9. dec 2009

magi do júna si o VRP musíš požiadať ináč prepadne. je to choré veď oni musia vedieť či žena pracovala alebo nie mali by to robiť automaticky.

maznacik007
9. dec 2009

nemusis poberat materske ak chces ten zvyseny RP... ale je potrebne aby si bola min. 270 pred narodenim dietata nemocensky poistena.

a vydava sa na toto potvrdenie zo socialnej poistovne a to dorucis na upsvar.. dneska som to vytelefonovala.. ale ma zmysel toto riesit az po novom roku..

tiinka
9. dec 2009

magimary ... som rada .. aj mne tento link pomohol je to tam pekne vsetko zhrnute .... vselijake moznosti, alternativy, tak dufam ze pomoze aj vam

tiinka
9. dec 2009

skusim to trosku zhrnut ako to chapem ja .. ak poberas teraz rodivsky prispevok alebo matersku a predtym si pracovala, resp. si bola 270 dni nemocensky poistena tak mas narok na zvyseny rodicovsky prispevok do 2 rokov veku dietata, treba vsak o prispevok poziadat. Ak by som teoreticky otehotnela pocas prvej rodicovskej druhykrat tak mam narok znova na matersku a takisto na ten zvyseny prispevok, kedze materska sa vypocita z prijmu predtym ako nastupis na 1.matersku. Asi je to dobry gulas co som napisala .... ale neviem to lepsie vysvetlit 🙂

lenkove
9. dec 2009

Baby, tak to sa oplati viac pestu... 🤐 🤐 ja mam mat v juni skusku na sudneho tlmocnika.. 🤐 🤐 ci co, ja to vsetko riesim len teoreticky, ale je to take akesi divne.. 😝 este aj mm robi v zahranici, nevieme ako s prispevkami tu, musime sa ist poradit, ja to vyhladat na nete este zvladam, ale pochopit nezvladam...

lenkove
9. dec 2009

baby, dakujem za vsetky info... mam gulas, ale daku... sa vysomarim, a k tomu mam krasnu IP od Marketky 😵 😵 😵 kde mi vsetko uz raz vysvetlila 😕

maznacik007
9. dec 2009

inak mimo temy..

vcera sa ma jeden clovek a dnes iny.. pytali ci nie som tehotna? asi by som sa mala nad sebou zamysliet... 😅 a ako na just.. robila som si na facebooku taku aplikaciu ze co mi donesie Jezisko.. /videla som to u mixky/ a pozrite co mi doniesol 😀 😀 😀

k teme.... my v podstate postupujeme tak ako keby chcel na RD nastupit otec.. cize sa sleduje obdobie pred narodenim dietata a to potvrdenie si pojdem ziadat cca v piatok.. zo socialnej poist. tak uvidim ci to teta v soc. poistovni pochopi co chcem.. len blbe je ze sa to nerata dva roky od pravoplatnosti rozsudku ale klasicky do 2 rokov veku dietata

maznacik007
9. dec 2009

LEnka.. klud pohoda.. ak chces mozem ti napisat presne sumy ja to teraz aktualne riesim.. ono pri pestu je tam rozdiel cca 50 EUR pri variante ci mozes robit bez obmedzenia alebo nesmies robit a poberas ten vyssi RP

no inak ty si teraz vedena ako doktorand? lebo pozor... to sa nepovazuje za zamestnanie v zmysle odvodov do soc. poistovne..

maznacik007
9. dec 2009

inak co sa tyka zahranicia.. tak pri pestu nesmies byt s dietatom mimo SVk dlhsie ako mesiac.. inak to musis teda hlasit na UPSVAR..

ale ako v tvojom pripade by som to isto riesila v nemecku to sa neda porovnat.. narok na davky tam a tu.. ale to by bolo realne pri adopcii.. skor

lenkove
9. dec 2009

Maznacik
krasny darcek o Jeziska 😵 😵

takze vy idete tak, ze mm ide na matersku? My sme s tym tiez ratali, ze na cas bude on, a ja pocas a potom ale to, ze nemozno poberat RP ma dostalo 😕 164 e nie je vela, ale ako zit uplne bez penazi 🙄 ked nechceme aby mm ostal pracovat v zahranici 🤐 🤐 🤐

lenkove
9. dec 2009

maznacik, nie som uz externe 😝

dalej IP, ak neva 🤐

maznacik007
9. dec 2009

nie nie.. my to mame takto:

december som ja este PN takze za december dostaneme ten jednorazovy prispevok co je 345 EUR potom prispevok dietatu je 130 EUR prispevok pestu rodicovi 165 EUR a prispevok na starostlivost je 40 EUR /vsetko zaokruhlujem/ plus pridavok na dieta co je cca 22 EUR /danovy bonus si uplatnime v marci/

od prveho januara nastupujem na RD / dovolenku si dam preplatit/ normalne poziadam pisomne zamestnavatela
a potom dostaneme
130 prispevok dietatu, 22 pridavok a 256 rodicovsky prispevok /ten zvyseny na narok musim dolozit potvrdenie zo socialnej poistovne/ na ten zvyseny mam narok do jula.. kedy Danko dovrsi dva roky

maznacik007
9. dec 2009

jaaj prepac.. neskoro som precitala... ok dalej IP.. alebo aj osobne..
kedy prides do BA?

marketka1
9. dec 2009

maznacik ešte táka možno blbá otázka.mám zdokladovať soc.poistenie za posledné dva roky pred tým čo sa Kubko narodil alebo pred tým ako som si ho doniesla domov z DD lebo dátum je tam u nás iný ako u bio rodičoch.

lenkove
9. dec 2009

Dakujem...
ved to, ze BA nam nevyhovuje, vies, rodicia byvaju inde, ale nejake stretko v Trstenej, mozno dame 😵

lenkove
9. dec 2009

dobru noc baby...

najjulinka
autor
9. dec 2009

Dobrú noc všetkým. Zajtra nás čaká Prešov.. .fuha.. .vsak ja musim kuknuť na net, kam to ideme...

najjulinka
autor
10. dec 2009

Dobré ráno. 🙄 🙄 🙄

mixka
10. dec 2009

breee ranko 😀

lenkove
10. dec 2009

dobre raaaaaanko 😀

muz zdrhol do roboty, ja musim bez auta dnes 🙄
trosku vam zahltim stranku: som sa dozvedela, ze existuje nejaka kniha o dusi romov, hmhm 🙂 a chalan sikovny 😵
http://reneharakaly.blog.sme.sk/c/212714/Konfer...

martina_maxian
10. dec 2009

dobré ráno,,, tak deťúrence vstali chvíločku po siedmej,, No a sunár už nechú piť,, tak mali na raňajky jogurtíky.. 🙂 Marek včera sunár vobec, Markétka trošku.. tak neviem či sme neskončili so sunárom.. 😀

najjulinka
autor
10. dec 2009

Mirka sa nam zjavne nevie vykakať. 😒 Takže nám ričí od polpiatej asi.... 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

dioliana1
10. dec 2009

Juli, ideš s Domčou?

lenkove
10. dec 2009

baby, ja som asi tehotna 🤐 🤐 🤐 4.1. mame ultrazvuk na urade 🤐

som hotovaaaaaaaaaaaa

maznacik007
10. dec 2009

dobre ranko..

marketka.. ku dnu ako sa maly narodil.... 😉

cairka
10. dec 2009

dobré ránko
leni, parááááááááááááda

u nás je konečne krásne 😵 pôjdeme načerpať energiu zo slniečka za chvíľu 😎

lenkove
10. dec 2009

vam sa zije, ja sa tu klepem 🤐 z noviniek 😵 aj zo zimy, tu mrzne a je hnusne skaredo 🙄

yukki
10. dec 2009

Lenkove čo čo čo...však dačo viac napíš....
Kika už vykašliava.

brulka
10. dec 2009

leni to je fantasticke!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! drzim palceky 😵 😵 😵 takze sa zadarilo ako si dufala 😀 😵 😀

maznacik007
10. dec 2009

jeeeeeeeeeeeeej ja ziram... leni tesim sa tesim ... tesim.... hrozne moc...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre