Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

yukki
14. dec 2009

ani ja som to ešte nepočula...že prišrubovaný nábytok...ako nápad je to dobré, keby sme nemali kamennú stenu...
zas je mínus dvanásť, vonku krásne jasno,hviezdičky svietia...a kika kráka z izby a nespí 🙄 uvažujem že prišrubujem ju, o posteľ...

najjulinka
autor
14. dec 2009

aha... takže potom sa hodiť na mesiac na rodičovsku??? a my mame narok na rodičovsku 3 roky od pravoplatnosti...... takže... .no zaujimave...ak sa mam hodiť na rodičovsku, tka teraz jedinečná šanca, ked manželovi 2 deti odišli, tak aby sa prepisali tie jeho deti na mna.... 😀

zicon
14. dec 2009

Ja keby som si zobral stromcek zadara tak vyfasnem 2 roky.

maznacik007
14. dec 2009

takze dajme tomu popisem to na sebe /vycitala som to od p. Mihala inak/ ze ja budem s Danulom do 2 rokov jeho na RD a potom nastupim do roboty tak budem mesacne dostavat tych necelych 40 EUr prispevok na starostlivost a plus dostanem 25 percent zo sumy 28 mesiacov * 160 Eur cca co je 1120 EUR ako jednorazovy prispevok

magimary
14. dec 2009

maznáčik, vďaka...
ta kamoška normálne robí od minulého januára (dovtedy bola na RD), číže robí cca 23 mesiacov po sebe a teraz len otehu... a en termín pôrodu jej vychádza tak šibenične (keďže tom, čo píše mihál je aj to, že možno požiadať len do júna, ale môže žiadať aj ona, keď sa jej dieťatko len narodí? neoddiali to to, že si musí najprv vyčerpať tu materskú?)

a s tým jednorazovým príspevkom pre pestuna (týcg 25%) vôbec nechápem, že o čom to je 😅 😨 😖

najjulinka
autor
14. dec 2009

mary ja to chápem tak, že spetne sa da len do konca juna 😉

maznacik007
14. dec 2009

to nie je pre pestuna to je pre vsetkych rodicov aj pre adop. aj pre pestu...

mary pozriem sa na to este raz.. napisem ti

zicon
14. dec 2009

Aky prispevok? Aj mna sa tyka?

cairka
14. dec 2009

juli, ako to, že ti chodí na lucku 355? čo tam všetko máš?

magimary
14. dec 2009

"O zvýšenú sumu RP 256 € treba požiadať v čase medzi 1.1.2010 až 30.6.2010. "
juli, ja z tejto vety nijako nechápem, že len SPäTNE... 😨 😕

leni, dík!
a tej 25-ke (%) fakt nechápem, nech to teda patrí komukoľvek... 😅

najjulinka
autor
14. dec 2009

Odmena pestuna, potom prispevky na Lucku a potom tých 25% z RD na starostlivosť o dieťa 😉

cairka
14. dec 2009

jáj, ty máš ešte ten príplatok...som si neuvedomila, že si "na rodičovskej" 😅

najjulinka
autor
14. dec 2009

teda do paragrafov už som dlaa otazku na Mihala... velmi mi to mata v hlave...... predsa len dostať len tak penež stojí za to...... 😀 😀 😀 aj ked by to stalo vybavovačky po urade, lebo vlastne by som išla na rodičovsku a v decáku by radosť asi tiež nemali...... ale však zas nechať penež štátu je škoda.....

maznacik007
14. dec 2009

mary to si myslis .. to co si napisala plati len pre zeny co nastupili na RD pred 1.1.2010 pre ostatne tento limit neplati...

to je klasicka poziadavka ze spetne sa da poziadat 6 mesaicov dozadu.. teda ze zena co poberala RP uz v 2009 a vznikol jej narok na ten vyssi musi do konca juna poziadat o ten vyssi.. a spetne to doplatia

ta kamoska sa nemusi obavat... dostane ten zvyseny a materske jej doplatia.. do jeho vysky ak ju nebude mat vyssiu

maznacik007
14. dec 2009

Príspevok rodičovi je 25 % zo súčtu súm rodičovského príspevku podľa osobitného predpisu,12b) na ktoré by mala oprávnená osoba nárok z dôvodu riadnej starostlivosti o dieťa, za ktorú by sa jej poskytoval rodičovský príspevok,
a) do konca kalendárneho mesiaca, v ktorom dieťa dovŕši tri roky veku, alebo
b) do skončenia platnosti vydaného posudku podľa osobitného predpisu,12c) najdlhšie do konca kalendárneho mesiaca, v ktorom dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom dovŕši šesť rokov veku.
(3) Súčet súm podľa odseku 2 sa vypočíta zo súm platných v kalendárnom mesiaci, v ktorom oprávnená osoba začala vykonávať zárobkovú činnosť.“.

cize ja to chapem tak ze sa musel na to dieta poskytovat rodicovsky prispevok..

maznacik007
14. dec 2009

inak ma napadlo ze mohol ist aj Ka na ten rodicak na mesiac.. ale vy ju tusim nemate v spolocnej pestu?

maznacik007
14. dec 2009

no lenze ako teraz pozeram.. tak je to len do troch rokov cize tebe by uz len za 6 mesiacov to vyplatili tych 25 percent..

6*160 *25 percent je 240 EUR

magimary
14. dec 2009

tak, ja z tohto príspevku (maznacik007 • 2d • Dnes o 20:53) nechápem ani slovo... 😅
ja som v tomto fakt antitalent... 😝 😀
ale nevadí, keď sa ma to bude týkať, tak sa snáď nájde niekto, kto mi po lopate povie, čo spraviť a kedy... 😅
juli,ale keby si nastúpila na mesiac na rodičovskú, nebolo by to také vypočítavé, že by Ti to nejako "neuznali"? 😕

najjulinka
autor
14. dec 2009

nemame v spoločnej pestu,a e myslim, e by sa dalo aj tak.... ale vsak profi deti si prehodiť možme a bude po probleme... len ak je to len do troch rokov, tka sa nevyplatí... ak by to bolo do troch rokov od pravoplatnosti, tka ked odratam moj ušlý zrobok, tak cca 20000 Sk by sme boli v pluse.... plno papierovačiek ale asi okolo toho..... ale či na Rd musim byť celý mesiac či ako??? lebo ak by stačilo na den sa hodiť na RD, tak zisky by boli kapanek vyššie 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
14. dec 2009

mary vsak zistujem ako je to v zákone.. .zákon nepripušťa vypočítavosť 😉 zákon je taký a hotovo 😝 😀 😀 😀

cairka
14. dec 2009

juli, a keby ťa neprijali naspäť do DD? myslím, že žiadateľov majú dosť 😉 a to už by taký zisk asi nebol...

najjulinka
autor
14. dec 2009

cairka nebojajaj.. .po mesiaci na rd ma nemožu vyhodiť 😀 😀 😀 a hlavne ked maju opačný problem.. teraz potrebuju 3 nove deti do profi... nemaju na sklade.. .ešte by aj vhod im prišlo, keby sme si mesiac počkali možno 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cairka
14. dec 2009

no ja by som sa v tejto dobe bála riskovať...máš zmluvu na dobu určitú...

najjulinka
autor
14. dec 2009

cairka nebudem rozoberať detaily, ale koli mesačnej RD by ma nevyhodili... ale ono aj tam by som to vopred prerokovala... ale hlavne vyzerá, že sa mi to neoplatí ako to študujem.......... ale s druhým pestunskym sa hodim na RD na chvilku, ak bude platiť tento zákon 😉

cairka
14. dec 2009

a ináč to ako keby si bola mesiac na RD, tak by vyplatili za pol roka ten príplatok? ved predsa popri RD nemôžeš byť zamestnaná 😒 no neviem, nevyznám sa v tom...

cairka
14. dec 2009

to hej, to by sa oplatilo 😉

najjulinka
autor
14. dec 2009

cairka teraz neviem aký prispevok polročný točíš 😅

cairka
14. dec 2009

no ty si písala, že by ti dali ten zvýšený rodičovský za 6 mesiacov 😒

najjulinka
autor
14. dec 2009

nieeee cairka... na zvyšeny my nemame narok... však Lucka ma už 2 roky preč....

cairka
14. dec 2009

tak teraz už som z toho úplne mimo 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre