Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
15. dec 2009

nebolí ju niečo? ucho?

najjulinka
autor
15. dec 2009

to by sa asi chytala za ucho... alebo za to čo ju boli.. .ale ona nič... ona sa za nič nechytá, medzi revaniami sa rehoce.... ona čas od času ma urevaný den.. .ale to vrieska... ešte ked tak, tak uvažujem, či nie je jej zle od žaludka - ona totiž jedlo nekuše... ja jej mrkvu na malinké kocky v polievke a tak, ale v kake má presne také kusky ake jej dam do pusy.... ale zas mixovať jej mam??? tak či tak to pohlce jak hotentot.. také rýchlo hltanie jej poddla mna dobre robiť nemože.. ale neviem ako ju donutiť to jedlo v ustach trošku zdržať.. ked sedim oproti nej a hustim do nej "kuš kuš kuš kuš kuš..." tak ona sa robí , že kuše a normalne jej na krku a na tvári a ko sa zaksichti vidim, že naraz hltá a má problem zhltnuť... ja neviem ako ju donutiť jedlo pokusať.... jedli sme mandarinky... pekne až otvorila usta obzrela som, že nič v ustach nema, tak som jej dala dalsi mesiacik... naraz kucky kucky a vypadli až z hrdla 2 mesiačiky...... 😝

najjulinka
autor
15. dec 2009

akože už som ju naučila, že nema si rukou žiadne jedlo dotláčať do gagora... lebo ona brutálne doslova tlačila... ale ako ju naučiť, aby kusala to neviem... možem jesť oproti nej a predvádzať jej a vysledok nula bodov.....

mexx
15. dec 2009

Aj ja chcem mat uz take deti, s ktorymi sa da takto hrat. A chcem dievcata. S chalanmi je to ine. 😅

Juli, mozno ma Mirka take divne prejavy jak nas V. - na to je on expert. Huci a huci a vydava take monotonne protivne zvuky, nahlas a dookola, reve a place, ani sam nevie preco. Lebo vtedy fakt nic nepomaha. Cokolvek by som mu dala, to ho len rozzuri. 🙄

najjulinka
autor
15. dec 2009

akože ona nehuči, ona vrieska a ma to raz za čas........... možno 1x do týždna.. ani nie.. asi 1x za 10dni....... ale des...... Akože keby bola jedináčik, tka hodim bobek, vyzur sa, rev a hotovo.. ale tie zvyšne 2 deti jak reve dlho, tak už nechapu.....

mexx
15. dec 2009

Vrieskajuce deti su na nervy. 😔 No nic, snad raz budem mat aj take tiche mile, co rado spinka...asi ako Zajko. 😉 Ja si pockam. Toto je len cas velkej skusky, ostatne deti uz budu "malina". 😀

marketka1
15. dec 2009

Ahojte tak u nás je to podobné ako u julky Kubo vreští ale máme dôvod idú nám 4 horné zuby naraz, v noci sme nespali dúfam že dnes to bude lepšie.

maznacik mám otázku (pre švagrinku) ak si na RD môžeš mať dohodu o vykonaní práce?(upratovanie v bráne)

najjulinka
autor
15. dec 2009

ja som dnes aj zuby velkáčkam obzrela... Mirka ma len 16 zubov, ale dasna za nimi uplne v pohode, žiadne začervenanie, opuch alebo čokolvek čudné... Lucka tá už je zo zubami teraz momentálne za vodou.. ma 20ku 😀 😀 😀

najjulinka
autor
15. dec 2009

maznacik a ake dupla už mate? ja si už pišem zoznam čo mame... ale okrem toho plno podedeneho...
nevieš ako je to s dnešnými rušňami vo vlačikoch??? asi nie su inteligentne??? my sme zdedili 2 inteligentne mašinky, ale obe pokazene ☹ a ked bude aj buduci rok akcia na tu menšiu vlakovu sadu, tak asi kupim a ZOO tiež - teraz su v akcii obe už dosť dlho... tak snad v januári nepojde cena späť...

najjulinka
autor
15. dec 2009

jáááj maznačik a ešte krb je zaujimavý kusok - tiež od ruky sa da kupiť - v dvoch farbach 😉

maznacik007
15. dec 2009

cairka.. u nas sa s tym hra Ninka a aj Danko... ja sa s nimi hram len vynimocne.. niekedy ninka chce aby som si s nou isla stavat..

Juli my mame tieto hodin ti linky
http://www.legacik.sk/legacik/lego&id=1274
http://www.legacik.sk/legacik/lego&id=846
http://www.legacik.sk/legacik/lego&id=2213
http://detske.bazarky.cz/inzerat/fotografie-inz...

a este take mensie.. tie polarne zvierata a este aj k tym princeznam aj k tej farme.. a kocky navyse a podlozky a tak.. aj tu zoo mam viac krabic.. ale to si uz nepametam ..

sestra ma chlapca.. tak jemu sme kupovali zasa tie prehistoricke.. s dinosaurami a on ma aj tie lego vlaky... celu drahu nejaku.. mozem sa jej spytat ked s nou budem... aj my to ponukala pre Danka.. ale nechcela som to tu rozkladat.. lebo to este moc nechape... a skor to bura.. a tak sa s tym hra.. a zasa skladat to denne .. 😒

inak to mam v takych boxoch na kolieskach z ikey to lego..

marketka ak je na RD podla stareho takmoze.. ak poziada o prehodnotenie a pojde na zvyseny RP tak potom nie tam sa nesmie robit vobec ani na dohodu

maznacik007
15. dec 2009

juli idem odtialto objednavat...

http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=232792

a ze este to stiham do vianoc 😀

najjulinka
autor
15. dec 2009

no asi v rovnakých boxoch to mame... 😀 😀 😀 Segra to mala v tých predošlých IKEAckych boxoch čo boli, ale my sme teraz kupili tie čo su teraz.. .v troch priesvitných je Duplo 😀 😀 😀
Tu ZOO kcem kupiť na nový rok - tá je v akcii čo si hodila link...
Ja skor mam viac malých krabic ako nejaké velké...
Nás teraz na Vianoce čaká táto "Fun ZOO" http://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?Set... - práve pozerám, že v tej sade nie je ani jeden panák, ale ono sa tí panaci moc opakuju... takže aj tak sa v rovnakom obdobi vlastne zbieraju rovnakí panáci...
Ja zbieram také mestské veci - ale mame aj jedneho dina 😀 😀 😀 cirkus nemusím,a le Lucka šašov lúbi zjavne... mame jedneho šaša z tej sady s vlačikom (taká mala sada - rušeň, vagon, slon, šašo, daždnik) 😀

najjulinka
autor
15. dec 2009

ten stol okruhly je riadne predražený... po 1€ je v legaciku 😀 😉

najjulinka
autor
15. dec 2009

Mirka asi začina druhe kolečko.... 🙄 🙄 🙄

najjulinka
autor
15. dec 2009

hlasim posratá 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

yukki
15. dec 2009

Si písala že dnes padla z nejakej stoličky. nemohla si niečo ublížiť? mirka...

maznacik007
15. dec 2009

🙂 ten stol som nebrala take mame aj dva tusim.. my kupujeme na sviatky tie velke sady... a potom dokupujeme tie mensie..

tak poobjednavala som.. no uvidime.. ako to prebehne.. 🙂

take vychytavky ze vysavac mobil krb nejake skrinky pracku a pod.. a striebornu sprchu samozrejme..

ten cirkus je fajn.. je tam take strielacie delo a na tocenie.. a tak.. ninka to ma rada..

aj ten supermarket je dobry to ma sestra.. ale to bude na narodky... 😉

najjulinka
autor
15. dec 2009

prebalena, klasika kocky mrkvy som vyhadzovala v plienke a ričí dalej... spadla z detskej nizkej stoličky... na rovnu zem - žiaden roh, ani hračka na zemi... a spadla bezpečne, iadne rybičky dole hlavou.. .ale kaku dnes mala piatykrát s ami marí.. ráno 2x, po poobednajsom spaní 2x a teraz zas....

lenkove
15. dec 2009

no babky, vy maniacky 🙂

najjulinka
autor
15. dec 2009

ja dumam, že ju dam na samotku normálne... 😖 teraz mame po dvojkách miesto.... no uvidime ako zaspi a kedy... ale ked zobudi Lucku, tka konči sranda, leb Lucka ked sa prebere , tak potom už spať len s nami v posteli....

najjulinka
autor
15. dec 2009

maznacik tie blbosti z cirkusu by sa Lucke asi aj hodili.... 😀 😀 😀

magimary
15. dec 2009

juli, ju zrejme bolí bruško... 😢 😕 🙄
ona by takto bez príčiny neplačkala...a najmä, ak hovoríš,že už toľkokrát kakala...
dokonca mám obavy, aby to nebolo to "vsunutie" črievka dovnútra /taký hrozný predileozny stav/, čo mal aj náš Timko (a aj sesternicina malá) a to je teda iné kafé...to je NBP (život ohrozujúci stav!)...
skús jej postláčať bruško, či ho nemá tvrdé... 😕

cairka
15. dec 2009

a keby si ju nachvíľu vzala k sebe, nech sa ukľudní troška?

cairka
15. dec 2009

magi, myslím, že pri tom zamotanom črievku by nekakala...ale normálny takýto dlhý plač určite nie je

magimary
15. dec 2009

cairka, ale nemyslím už zauzlené črievko (preto píšem, že predileozny stav), vtedy môže byť dokonca aj hnačka, skrátka črievko sa vzpiera, skrúca a z toho vznikne to "vsunutie"...tie krče vyvolajú "skrútenie" čreva...
pri ileuse by určite nekakala (ale to už by bolo aj neskoro)... 😕

cairka
15. dec 2009

magi, aha, tak to už neviem, snád nie...

najjulinka
autor
15. dec 2009

cairka ona na rukách vrieska... vsak prave... akože odniesla som ju späť a už prestala... na rukach som ju držala ja normalne, aj ako bábatko, aj menej pritisla, aj viac,a le vreskot rovnaký.......
brucho som ohmatala, nie je nejak tvrdé, vrieskala pri tom tak ako pri prebalovani, tak ako na rukách, o nič menej a o nič viac.....
inak to pri revajucich detoch mam problem či ich dačo boli či nie...... to s Marečkom a s Marketkou som vkuse prve dva mesiace ošahavala, pozerala, lebo keby im dačo bolo, tka na to ani nepridem... stačilo len trošku zmena toniny revu a už som ich ošacovala... ale ťažko...
mary ona strašne sa cpe.. .ale strašne.. ona je menšia ako dvojičky na výšku,a le ťažšia než Lucinka a t sa snažime. .rano som ju na mlieku ošidila o 60ml... večer kedže lucka nemliekuje, tak papá ine veci, tka trošku zobla si aj Mirka,a le bez mlieka by to bol des, tak zas som ju ukratila o 60ml... samozrejem ajk docucne flašu, tak vždy nespokojnosť... teraz aj menšiu dierku trošku má (iná značka cumla a má menšiu dierku ako predošlá) a tak aspon jej to dlhšie trvá... ale ona ked vidí jedlo, tka sa až trasie... mne jej je aj luto, ona bola strááášne podviživena,a le proste nemože.. .tým inak u nas väčšinou rev začína... že jej nedam jedlo čo kce.... ale dnes prerevaa viac....

najjulinka
autor
15. dec 2009

kaku hnačkovu nema.. .resp. jedna dnes rano bola taka redšia... ale jak vravim hustá - kocky mrkvy a zlepene troškou kaki normalnej tmavej hnedej farby....

dioliana1
15. dec 2009

Naťa sa tak triasla za jedlom, ale za tri mesiace prestala....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre