Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
24. dec 2009

vďaka, adi...
no, tak ja to vôbec nechápem...
ale minulý rok nám to urobilo podobne s "jediným" rozdielom, že nešlo nič(!) a to celý mesiac,
dokonca nám potom vrátili celú sumu,čo sa platí poplatok za digi...

nechápem 😝
asi máme nejakú "nekompatibilnú" linku s digi cez Vinaoce...s tým, že teraz nám "ušetrili" aspoň tie dva programy... 😠 😅

aj my už sme kompltene pokúpaní... 😅 & chlapci hrajú s tatikom človečko... 🙂

adrianamickova
24. dec 2009

nie je žač magi...
mám akurát ruší ked je pred burkou a blesky...ináč nie
Amálka hodí a hladá čo by zjedla aj koláč,a ovocie aj jogurt načala a nedojedla nič 😉

mata2
24. dec 2009

ahojte,
aj my vsetkym zelame krasne Vianoce 😵 😵 😵
kapustnica sa uz vari,salat je hotovy,rybka je obalena... 😎
takto pred 8r som sa akurat preberala z narkozy.. 😀

mixka
24. dec 2009

krasne vianoce aj my vsetkym zelame 😵

cairka
24. dec 2009

jéj, mati, všetko najlepšie Tomáškovi k narodeninám 😵

ivka2007
24. dec 2009

Šťastné a veselé Vianoce 🙂

lenuska74
24. dec 2009

krásne a požehnané Vianoce vám želám 🙂
a Tomáškovi všetko naj naj k narodeninkám 🙂

mixka
24. dec 2009

pripajame sa ku gratulacii k tomaskovym narodeninam 🙂

rita55
24. dec 2009

krasne vianoce a detickam kopec darcekov 🙂

mixka
24. dec 2009

rita, prenadherne deticky mas obe dve 😵 😵 😵

zicon
24. dec 2009

Stastne a vesele vianoce vsetkym

yukki
24. dec 2009

Pripájame sa ku gratulácii Tomáškovi!
pridala som na chvíľu PF...dve sestry 😝

magimary
24. dec 2009

ahooojte, moju švagrinku práve odvizeli do porodky!!!! takže budeme mať malého Ježiška!!! 😵 😵 😵 😵
mati2 u vás je to asi vo vzuchu, rodiť na Vinaoce! 😅
a blahoželám oslávencovi, akurát som to spomínala igorkovi

najjulinka
autor
24. dec 2009

mary švagrine držíme palce...
Tomimu všetko naj k narodkám...
Všetrkým pekné Vianoce.
Lucinka vedela, že dnes máme čo robiť, tak poobede nespala ani sekundu...
Ale zato je celkom zlatá - dnes je u nej "IN" Marek... 😵 🙂
Takže extra krásne Vianoce "Našim" deťom - Kikovi, Marečkovi, Markétke 😉

najjulinka
autor
24. dec 2009

http://luciag77.blogspot.com/2008/12/vitrov-med... - toto je veeeeelmi zaujimavé - pekne to vyzerá... Kto zdobi v perničkovom štýle, tak super nápad. 🙂 🙂 🙂

magimary
24. dec 2009

Ako si nezapichnúť rybaciu kosť do krku

1. Ak ste vernými pokračovateľmi rodinnej tradície, čo sa týka štedrovečerného menu, a rybu si nechcete uprieť, zvážte presedlanie na dobré rybie filé ( najmä ak máte doma malé deti).

2. Ak napriek širokej ponuke alternatív ostanete pri klasickej “kostnatej” rybe, počas večere si stôl dobre osvetlite ( nejedzte len pri sviečkach) a deťom poriadne - kúsok po kúsku mäso preskúmajte, nespoliehajte sa na nich.

3. Deťom podávajte mäso od chvosta – tam väčšinou nebývajú malé skryté kostičky.

4. Vopred upozornite dieťa, aby každé sústo poriadne požulo, a ak ho v ústach niečo pichne, nech všetko radšej okamžite vypľuje.

5. Staré otrepané “ pri jedle sa nerozpráva”, by sa aspoň počas rybieho chodu mohlo kľúdne aktualizovať.

Ak sa napriek dodržaniu ( resp. nedodržaniu) bodov 1.- 4. kosť v krku zapichla, čítajte ďalej:
Čo robiť - zapichla sa

Najčastejšími oblasťami, v ktorých sa rybacia kosť zvykne zapichnúť sú koreň jazyka, podnebné mandle a priestor okolo hrtanovej príchlopky.

Hlavným príznakom je pichavá bolesť, ktorá môže vyžarovať do iných oblastí krku, zvýrazňuje sa najmä pri prehĺtaní. V horšom prípade môžu nastať dýchacie ťažkosti alebo šok, ktorý vznikne následkom intenzívnych obáv zo zadusenia, ktoré však nebýva opodstatnené.

V prvom rade sa snažte dotyčného ukľudniť – vychádzajte s toho, že zapichnutá kosť v krku je síce veľmi nepríjemná, ale život bezprostredne neohrozuje.

Účinnými domácimi radami, ako sa zbaviť kosti, je zjesť striedku z chleba, ryžu alebo kyslú kapustu. Hlty by mali byť relatívne veľké, nerozžuté úplne, aby mohli kosť lepšie strhnúť so sebou. Následne sa odporúča poriadne zapiť vodou. Ak bezprostredne po udalosti tieto osvedčené potraviny nepomôžu strhnúť zapichnutú kostičku, odvezieme postihnutú osobu k lekárovi – pohotovosť, ORL. Kostičku by ste nemali vyberať sami pinzetou, či inými nástrojmi, obzvlášť ak ju nie je vidno.
Čo urobí lekár

Zákrok zvykne byť pomerne rýchly a nenáročný. Pri náleze kosti je táto vytiahnutá pomocou špeciálnej pinzety. Krční lekári vedia pacientom obyčajne rýchlo pomôcť, no malé deti musia často pred zákrokom uspať, nakoľko ťažko spolupracujú. Preto radia nepodávať menším deťom vôbec pokrmy z rýb.

magimary
24. dec 2009

Bol som na prechádzke s Ježiškom

Autor: Mária Kohutiarová

... zahlásil spokojne dnes náš Jakub, keď sa vrátil z „obrovského“ vianočného nákupu.

Vybral sa naň pred polhodinkou, tváril sa veľmi tajuplne. Vonku tma, kam to moje chlapča mieri? Rozmýšľala som.

„Neboj, mami, idem len sem do Jednoty“, upokojil ma „darčekovač“.

„Nuž, môj milý, inú možnosť teraz už ani nemáš...“ Trošku skleslo, dospelácky zhodnotím situáciu, zúrivo pritom počítam v duchu, koľko vlastne má ten môj Kubo odložené v hotovosti... Na viac, ako existenciu jedného eura, (o ktoré sa ešte predvčerom bil so svojou staršou sestrou) som neprišla.

Ale môj syn odchádzal nesený na krídlach anjelov a prišiel s takými žiariacimi očami, až som ho nespoznávala. Zavrel sa do izby, hodinu tam šuchotal, lepil a strihal... (Čo som zistila podľa lepiacej pásky prilepenej na mojej perine a kúskoch baliaceho papiera po zemi).

Prišlo mi to také krásnosmutné.

Krásne, lebo prišiel na tajomstvo vianočného obdarovávania – i keď trochu kruto ešte vlani v škole... medzi chalanmi v triede. Musela som ho z toho šoku kriesiť múdrou rečou matky, ktorá vie vysvetliť darčeky od Ježiška... Podarilo sa.

Smutné... lebo stále mám pocit (ešte podľa seba), že kým človek tak čisto verí na to, že pod stromček darčeky nosí jedine Ježiško, je ešte stále dieťa... Mne to vydržalo do dvanástich rokov, kedy môj neomylný zvedavý nos vyňural v maminej skrini nádhernú platňu o Zlatej priadke... Snívala som o nej dlho. Ale priznávam, že toto bol darček, z ktorého som radosť nemala. Akosi vyprchala pri tom momente predčasného objavenia, a tak som túto oblasť detektívnej vedy raz navždy zanechala.

Ja sa už skôr dostávam do takej pozície, ako kedysi moja mama... keď vo februári pri upratovaní našla kdesi strčené medzi nočnými košeľami niečo, čo malo byť pod stromčekom... mne sa tak podarilo v júni nájsť rukavičky pre našu Dorku.

... a tiež hľadám ideálne skrýše, lebo niektoré gény sa dedia, nie?

Ale priznávam, že sa veľmi, veľmi teším na to ježiškovské prekvapenie z Jednoty! Je to také iné, byť obdarovaná niekým, komu som darovala najväčší dar – život. Tieto okamihy si vážim rovnako, ako malú bielu papierovú krabičku so smiešnou kresbou od našej Dorky spred pár rokov – k Vianociam.

Tak. A začínam byť aj ja nedočkavá...

magimary
24. dec 2009

😵 😵 😵 je na svete!!! narodil sa Damián (3kg) a 14,54h !!! 😵 😵 😵
máme ďalšie krstniatko!!!! 😵 😵 😵

cairka
24. dec 2009

magi, gratulujem k vianočnému krstniatku 😵 to bola ale rýchlovka 😨 všetko dobré do života maličkému prajeme a maminke rýchle zotavenie 🙂

najjulinka
autor
24. dec 2009

mary blahoželáme.. .aj my teraz očakavame Damiana asi každu chvilu 😀 😀 😀 😀

janivonbenji
24. dec 2009

mata2,
gratulujem Tomáškovi k narodeninám...má taký pekný dátum narodenia... 🙂

magi,
...a tiež veľa zdravíčka a všetko najlepšie do života malému Damiánkovi...má veeeľmi pekné meno - dobre mu to začína... 🙂

mata2
24. dec 2009

dakujeme 😵
a gratulujem k malemu Damiankovi 😵

tamarecka
24. dec 2009

Ahojte 🙂
Krasne Vianoce vsetkym 🙂
Chcem si zobrat babo do pestunskej starostlivosti, viete mi poradit ako presne postupovat? Kam sa obratit a tak?
Dakujem krasne.

maznacik007
24. dec 2009

Gratulujem malemu Daminakovi a rodicom..

a samozrejme Tomaskovi k narodeninam

tamarecka uz som ti utsim pisala skus si to dohladat.. treba zajst na upsvar v mieste bydliska na http://www.upsvar.sk/

tak zajdes na oddelenie nahradna rodinna starostlivost a pozries sa pod ktoru pani patris.. / je to podla mena vacsinou/ povies jej ze mas zaujem stat sa pestunom a ona ti da dotaznik a plus zoznam co mas este dolozit k vyplnenemu dotazniku / prip. ti napise adresu kam to mas poslat/
ale v skratke budes potrebovat
vyplneny dotaznik co ti daju
potvrdenie od zamestnavatela o vyske prijmu /cisteho za psoledny rok najlepsie rozpisany po mesiacoch/
potvrdenie od lekara ze si zdravotne sposobila stat sa pestunom /staci tato veta a peciatka a podpis lekara/
taka ziadost o zapisanie do zoznamu ziadatelov o pestunstvo kde treba uviest osobne udaje ako je datum narodenia, iesto narodenia, cislo obcianky atd.. / to kvoli odpisu z registra trestov kt. si vyziada urad/

ked toto budes mat odnesies to na urad a proces bude pokracovat dalej...

tamarecka
24. dec 2009

maznacik, prepac, nevsimla som si kde si mi odpisala, ale dakujem za zopakovanie 🙂

Su aj nejake kriteria? Minimalny prijem a vlastnenie nejakej nehnutelnosti, alebo nieco take?

Dakujem.

maznacik007
25. dec 2009

nie nemusis vlastnit nehnutelnost kludne aj prenajom a pod. len musis mat miesto na postielku
minimalny prijem nie je definovany.. to je ok

inak krasne vianocne ranko...

janivonbenji
25. dec 2009

dobré ráno....
no to sa mi ešte asi nestalo, že by som tu bola prvá......kubko je hore od 5:00 a my ( teda hlavne ja ) s ním 😝

...ale predpokladala som, že bude skoro vstávať, je trochu nervózny, včera som to síce nespomínala, lebo som čakala, ako sa to vyvrbí, ale my sme dostali pod stromček ešte jeden darček - kubko má kiahne, včera ráno sa zobudil trochu bodkovaný, ale dnes je to už dosť bodkované, takže máme veselo...na pohotovosť nám "nedoporučili" chodiť, len cez telefón nás skonzultovali, že čo a ako, takže od včera natierame tým bielym púdrom....

...a ešte pozdravujeme deti, s ktorými sme boli v mt - dúfam, že od nás niečo nechytili, lebo inkubačná doba je relatívna dlhá !!!!

janivonbenji
25. dec 2009

takže nakoniec som nebola prvá, maznáčik bola šikovnejšie....dobré ráno prajem...

cairka
25. dec 2009

krásne ránko 😵
fúha, jani, to je teda darček 😖 držíme kubkovi palce, aby to rýchlo a hlavne ľahko prebehlo 😔 a myslím, že sme sa nemohli od vás nakaziť, že infekčné je dieťa až 2-3 dni pred výsypom 😉 ale ved uvidíme, necháme sa prekvapiť 😝

ja som sa dnes už od srdca zasmiala, veve dostala okrem iného plastelínu a je tam také vytláčatko a som vytláčala a pýtam sa jej, že aha, čo to bude? ( v domnení, že povie, že had 😠 ) a veve :"pipík?" 😨 😕 😀 😀 😀 😀 😀 😀

janivonbenji
25. dec 2009

ďakujeme cairka,
pipík !!!! to ču ju napadlo ? jedine, že by v poslednom čase nejakého videla ... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre