Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

marketka1
11. jan 2010

yukki držíme nech ste čím skôr spolu.A malá M..Ťa ako vníma keď prídeš? a čo sa týka tých kníh aj my sme o nejaké prišli Martin si na listoch z nich neraz ustlal rovno v posteli.Tiež trhá letáky potom si ich nahúľa na kopu a ľahne si do toho a ako že haja.Ale upratovať trhance sa mu veľmi nechce.

cairka vy ste ako na tom z veve je jej už lepšie?

yukki
11. jan 2010

čo ja viem, ako ma vníma....neplače, skôr sa kus usmeje keď si ju "preberáme"...a potom si ju už rozosmejeme my s Kikou aj viac...v kočiari aj na saniach bola spokojná, kukala, sem tam si dačo porozpráva, keď Kika "tancuje" tam malá hneď na ňu kuká a opakuje...ozaj, a keď na ňu prehovoril jeden kamarát vonku tak sa hneď hrabala ku mne a na ruky! 😵

marketka1
11. jan 2010

včera sme si s mm pozreli jej fotečku poslednú a má dole zúbky presne na opačnej strane ako Kubko aj vek myslím že je rovnaký. 😉

yukki
11. jan 2010

Hej, sú rovesníci...šelmy zubaté 😀

zicon
11. jan 2010

Baby no tak vcera som sa pytal co robite s hrackamy vacsieho ked k vam prisiel mladsi surodenec a ziadna opoved. To je nefer ze na mna dlabete. ☹ ☹ ☹ ☹ 🙄 🙄 🙄 🙄 🤐 🤐 🤐 🤐 😖 😖 😖

marketka1
11. jan 2010

nebezpečné odložíš do zabudnutia a vyberieš ak mladšie spí alebo kým dorastie to mladšie. 😉

mexx
11. jan 2010

My mame zatial len jedneho, tak este nevieme. 🙂 Zicon, planujete uz nejaky konkretny prirastok v dohladnej dobe, ci zatial len tak orientacne sa pytas? 😕 🙂

magimary
11. jan 2010

ahojme! 😉
mexx, teba som už dávno nevidela 😅
zicon, u nás existuje "krabicový systém" všeobecne..to zn. bez ohľadu na to, či máš doma aj mladšie dieťa, či nie...
zo zn., že 90% hračiek je v krabiciach (plastových boxoch) a deti sú zvyknuté, že vždy, keď sa dohrajú, všetky hračky musia dať tam, odkiaľ ich vzali, to zn., že hračky ne sú nikdy po ruke, resp. "po nohe" (že by si na ne niekde šľapol) a teda sa napr. Zajko nemôže dostať k legu, ktroé by mohol prehltnúť...

náš zajko tiež ochorel, zatiaľ je to len nádcha, tak snáď zase neujde niekde do laryngošky 🙄 , a ostatní chorúšikovia UZDRAVTE sa!

marketka1
11. jan 2010

magi tak som to myslela aj ja že škatule. 🙂
zajkovi držím palce aby sa to nezvrtlo. 😉

magimary
11. jan 2010

hej, markie, pochopila som, len som dovysvetľovala zikonovi, aby nemal pocit, že naňho všetci dlabú ( 😉)...
a dík za Zajka... aj náš malý je s vašiom a yukkinou malou rovesník (rozdiel cca mesiac) a so zubami sme na tom podobne 😅 (aj mexxin Vilik je, ale ten zuby zatiaľ neukazuje 😀)

zicon, vpravo na fotke je krabicový systém v "praxi":
http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/magimary/al...

marketka1
11. jan 2010

magi ale tých krabíc my ešte nemáme tak veľa ako vy my máme policovú zostavu
http://shop.tempo-kondela.sk/?cmd=tovar_detail&... takže sa využívajú aj šufliky.

zicon
11. jan 2010

My sme kupili trofast, nieco podobne.

cairka
11. jan 2010

ahojte.tak my sme doma od mudry. veve má citujem "závažný nález na pľúcach" - rozumej obojstranný zápal pľúc okorenený obštrukciou 🤐 sľúbila tete doktorke, že bude ležať, tak do štvrtku sme doma, potom kontrola a uvidí sa...ak sa to nezlepší, tak nemocnica... 🙄 som sa jej pýtala, že ako je to možné, ked v piatok bola len prechladnutá a v sobotu sa zdalo, že sa to zlepšuje, len potom v sobotu večer začla škaredo kašľať, takže behom dňa sa jej z ničoho spravil zápal pľúc, takže to sú také typy detí, že má viac takých, že to má súvis s imunitou...

zicon, ja som ti odpísala, nečítaš pozorne 😠

cairka
11. jan 2010

a bud sme zabudli u doktorky, alebo stratili preukaz poistenca 🙄 dúfam, že do štvrtku ho nebude treba a že nás tam čaká...

magimary
11. jan 2010

markie, jasne podľa toho, koľko máte... 🙂
my sme teraz v sobotu kúpili v Ikea knižnicu expedit -
http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/magimary/al...
/ale budeme do nej dávať boxy s hračkami v tomáškovej izbe, takže nie ako knižnicu, ale opäť ako zakkladač/, lebo tá polica (v terajšej detskej) bude na spisy a dokumenty-po vysťahovaní sa do podkrovia to bude pracovňa, nie detská...

hej, zicon, trofast je tiež presne na to...už len naučiť dieťa, aby si tie hračky ozaj vždy spratávalo, keďže náročné to nijako nie je, treba už len zodpovedne a jednoznačne trvať na spratávaní hračiek do krabíc a potom neriskuješ nejaké zranenie mladšieho potomka... 😉

yukki
11. jan 2010

ufffff....tak to je hrôza len čítať! My obidve soplíma, ako som písala, ale kika vyzerá že jej to absolútne nevadí, kým ja som odpísaná...ledva stojím na nohách ☹

zicon
11. jan 2010

Fuuha cairka drz sa, nezavidim. Inac ako moze mat Veve znizenu imunitu, to predsa proti logike tohto sveta.

najjulinka
autor
11. jan 2010

zicon robíš presne to pri mladšom a staršom surodencovi za čo si ma odsudil pred Vianocami... 😝 vsak na to prídeš......... len sa to nevolá, že staršiemu nedopraješ, či nedovoliš sa mu vyvíjať alebo niečo podobné, ale že ho učíš ohladuplnosti 😉 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

Fúúúú cairka.... to teda nepoteší....... 😒 My zajtra ideme za mudrou, tak či tak, tak bereme všetky naše kvietky.. keby sme aj nešli, tak Lucka už je na mudru zrelá, takže by sme aj tak išli.....

magimary
11. jan 2010

no teda!, s chorobami sa to nejako moc rozbieha, hneď na začiatku nového roka... 😝
veve, kika, yukki, brulka, lucka a mirka a všetci ostatní UZDRAVTE sa!!! 😔

cairka
11. jan 2010

zicon, ako si to myslel s tou imunitou? nerozumiem tomu

zicon
11. jan 2010

Ja sa pytam, ja zatial nic nerobim, len velmy ale velmi nerad by som bral, alebo nedaval starsiemu hracky ktore ho posuvaju vpred kvoli malemu surodencovy a preto sa pytam co v takom pripade.

Nemozem predsa chciet ze ked si v tomto alebo buducom roku zoberieme dievcatko tak mali sa bude hrat s duplom do konca zivota. Lebo ked mala bude zrela na hracky 3+ bude mat maly 6. Ked si myslis ze je to spravne, je to tvoja vec.

cairka
11. jan 2010

to to bláznivé počasie za to môže...
aj my prajeme ostatným skoré uzdravenie. najhoršie je, že teraz má byť dosť dlho vraj takéto nijaké počasie...

zicon
11. jan 2010

No ze cigancata ju zvyknu mat dobru.

cairka
11. jan 2010

no hej, ale cigánčatá vyrastajúce v podmienkach, ktorým sa musia prispôsobiť...ale veve vyrastala v sterilnom DD...a jej biomať vraj dosť fajčí, tak možno aj preto je citlivá na priedušky a pľúca...hoci pľúcna v tatrách vravela, že to by nemalo mať vplyv, ked už sa nepohybuje v zafajčenom prostredí...tak neviem

najjulinka
autor
11. jan 2010

zicon ale vsak malé deti viac hajaju a vtedy je ten čas na take "velkačske" hry...

magimary
11. jan 2010

nesúhlasím s tým, že by cigánčatá mali nejakú špeci imunitu 😖 ,
sú na tom rovnako,ako ktorékoľvek iné deti, sú individuálne a každé má svoju špecifickú imunitu-ako ktorékoľvek iné dieťatko...
keby to bolo inak, tak sa v nemocniciach neliečia žiadne Romčatká... ale len Biele deti... 😒
a to, že tie najbiednejšie (kvôli rodičom) behajú bosé v osadách na mraze neznamená, že nie sú choré, znamená to len toľko, že ich neodvezú k doktorom a teda ich neliečia a nie že sú zdravé...

rita55
11. jan 2010

ahojte 😉 veve skore uzdravenie 😉 aj Petka je chora v sobotu mala kasel a bola zachripnuta tak som bola na pohotovosti,lebo mala aj teplotu a lekarka,ze to nic nieje,ze je o.k.A dnes uz mame aj sopliky a silny kasel ma pokladik len dufam,ze Natalka bude v poriadku.

cairka
11. jan 2010

rita, dakujeme 😵 a my prajeme rýchle vyliečenie peťulke, bambulka maličká sa musí takto mordovať ☹

cairka
11. jan 2010

juli, zaujímyvý článok, skôr výkrik do tmy...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre