Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

marketka1
11. jan 2010

Julka ja som to teraz dočítala je len fakt škoda že tí ktorý by si ho mali prečítať a zamyslieť sa nad niečím takým sa k takémuto článku vôbec nedostanú. ☹

zicon
11. jan 2010

No treba to tlacit dalsim mediam, treba zacat mozno proti nezmyslom protestovat, ale niesme kamionisti a bojime sa vsak??

cairka
11. jan 2010

zicon, ale kamionisti idú aj so svojím šéfstvom proti "štátu", lenže toto by bol boj zamestnancov proti zamestnávateľovi...a ver, že zamestnávateľ (DD a v druhom stupni štát) má z koho vyberať...takých, čo budú tancovať ako on bude pískať...ja by som tiež tancovala, len keby ma niekto zamestnal 😀 😝

zicon
11. jan 2010

Ved to je to: Napriklad aj Naty Blahova, vravela riesenia a bola odbijana s tym ze neda sa, ale da sa, len treba naist odvahu, alebo si nechat skakat po hlave.

zicon
11. jan 2010

Neznasam vykriky do tmy, hlavne ked je riesenie vravene z viacerych stran. To my pripomina, vykriky beznoheho zobraka zo zdravymi rukamy "Prispejte my, nemam na jedlo, nemam nohy, nemam sa cim zivit" a bol vyuceny zlatnik.

pimpa
11. jan 2010

fiha, dnes su tu vazne filozoficke temy....a ja len ze nakuknem, co nove 😉

zicon
11. jan 2010

Sprava dna "pred urad vlady nakladak omylom vysipal kopu hnoja" najlepsi su na fotkach 4 policajti co to vysetruju

najjulinka
autor
11. jan 2010

Baby zajtra asi "nerodime" len my.. .Zajtra porodi ale ozajstne asi aj moja segra... Vyzerá to tak... Takže ak mám dobre info a medzitým sa to nezmenilo, tak bude Damian.

brulka
11. jan 2010

ahojte baby!

jaj cairka to je mi luto s tym dalsim zapalom pluc. chudatko veve. cairka a co vravela lekarka, nepomohol by pobyt liecenie v tatrach? to je fakt dost zle ze ma takto zapal pluc aj par krat do roka. neexistuje nejaka terapia ako pri alergii ze sa pichaju injekcie s malym mnozstvom nejakeho virusu a tym sa imunita posiluje. chodite imunologovi? nieco sa snad da robit preto aj by sa jej imunita zlepsila. moj mm maval zapaly pluc kazdy rok - maju to v rodine slabe pluca, ale jeden rok mu moja mama predpisala specialny sprej na inhalaciu sa to volala IRIS 19 alebo tak nejako a ten sprej mal v sebe kadejake zarodky a jemu to tak pomohlo ze uz 8 rokov nemal ani len bronchitidu. skus sa na daco take spytat mudry...i ked viem ze ten iris sprej sa uz nevyraba, ale mozno nieco podobne.

juli tak to budeme zajtra drzat palce 😉 na oba porody. uz mas doma vsetko nachystane? tesite sa? a baby si pripravila na prirastok? co lucinka na to?

magi a tebe je uz lepsie? kde si?

a lenkove? leni moc na teba myslim uz sa vam blizi velky den D uz sa len dva krat vyspis a pozriete si s malou do oci 😵 😵 😵

dioliana1
11. jan 2010

juli a čo to bude u vas? 😀

najjulinka
autor
11. jan 2010

dioliana rozšírime babinec u nás... Aj z mužovej aj z mojej strany sú sami chalani, takže baby su na nás a doháname ako sa da 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

brulka
11. jan 2010

juli a rozsrujete sa o jeden prirastok alebo nebodaj o dva???

magimary
11. jan 2010

bruli, IP 😵

najjulinka
autor
11. jan 2010

zajtra o jeden a na chlapa si počkáme ešte chvilu, ale rozrastame sa do povodnej zostavy počtom aj zloženim (pomer dievčat a chlpacov ostáva) 😀

floskula
11. jan 2010

zdravim vospolok. mam otazku na skusenejsie zienky. je osvojenie dietata nejako limitovane vekom manzelskeho paru, kt. ma o dieta zaujem?
dakujem.

zicon
11. jan 2010

Ano, ale iba v tom, aby bol vekovy rozdiel primerany - nezverie dieta do osvojenia 60 rocnym dochodcom, lebo tam niesu predpoklady funkcnej rodiny

najjulinka
autor
11. jan 2010

froskula nie je.. je to tak šalamunsky napisane ako zicon píše... ale u nas manželský pár, kde mal muž 43 rokov už neprešiel socialkou, že muž je starý 😠 😠 😠 😠 😠 a to uvažovali o trojročnom chalanovi myslím..... žena bola mladšia od neho...... takže podla mna pohoda vek obaja.....

floskula
11. jan 2010

dakujem, ale teda zda sa , ze nikdy to nie je iste. 😖 myslela som taky par 40-tnikov, ci to este ide.

rita55
11. jan 2010

cairka neviem cim to je aj Naty ako bola v dd mala kazdy druhy mesiac zapal pluc ☹ a odkedy je domka tak len sopliky kasel a nic vaznejsie zatial...klop klop 😉 Juli a kolko ma bambulka co zajtra porodis?

lenkove
11. jan 2010

ahojte
tak ja som sa dnes bola poradit na soc. co a ako dalej, boli uzasne, ako z ineho sveta 😉 straasne ma hlavne povzdbudili 🙂
a dnes ma nastvala svokra 😔 mam na nu vybavenu karticku, aby mi mohla preberat zasielky do vlastnych ruk, ked sme boli v zahranici..dnes prisiel suhlas s IA a ona ho otvorila 🙄 a to sme my boli len v meste.. ze "co ak je to nieco dolezite" 😝 sme jej povedali, ze to nemusela, ved sme doma.. budem jej to musiet vysvetlit polopate, ze si to nezelam.. lebo ine je prebrat zasielku zo vseobecnej poistovne a ine zo sudu so vsetkymi infoskami o malej.. nastastie v tomto nebolo nic "dolezite" (citaj miesto narodenia 😔 ).
a mm kedze bude na sluzobke ma presviedca nech s malou ostanem tu, u svokry.. a ja.. aj ked ich mam rada.. som zvyknuta sama, neviem 😅 ci je to dobry napad.. skor by sa na malu naviazali, v tom ma pravdu, ale zase 😕 pre mna to ma viac nevyhod ako vyhod.. 😕 byt na "navsteve" 😝 vo svojom je vo svojom, nech pridu oni k nam 😝 a zase malu po par tyzdnoch stahovat 😕

brulka
11. jan 2010

magi dakujem 😉

zicon
11. jan 2010

Neviete mna len tak napadlo, sposobim dopravnu nehodu, zabijem neumyselne cloveka, odsedim si to, ide to registra trestov, to uz nikdy by som si nemohol osvojit dieta??

najjulinka
autor
11. jan 2010

rita netušim.. nekcela som nič vedieť, ani ju chodiť obzerať... lebo keby sa to zmenilo, tak by mi ostala v hlave aj srdci... proste porodime... meno je jasne , ale miery sa dozvieme pri porode....

marketka1
11. jan 2010

leni ja nie som toho názoru aby mladý boli s rodičmi zvyknú sa dosť miešať do výchovy a podľa mňa lepšie Ti bude samej skúsenosti predsa s detmi máš a malá nie je až taká malá ak chce tak nech svokra príde k tebe na ten čas ale mne by vadilo aj to. 😉

magimary
11. jan 2010

zicon, hej ide to do registra trestov a už si asi nikdy neosvojíš... 😖
bola tu jedna babula, ktorá si chcela s partnerom adoptovať, ale on mal z mladosti nejaký rest v RT (neúmyselné ublíženie alebo voľačo také) a neumožnili im to za žiadnu cenu...

leni moja, ja by som k svokre určite na zvykaciu dobu malej nešla... NIE je to to naj..., resp. by som povedala, že je to oveľa horšie, ak si budetze na seba zvykať len vy dve samé... manželova mama bude mať ešte celý žigvot na to aby si zvykala, ale nie teraz, keď si idete "zvykať" (=rozumej pirpútať sa, zamilovať sa) VY! pri takejto úzkej láske zatiaľ nemá byť tretí..., teda AK je iná možnosť...

najjulinka
autor
11. jan 2010

ahoj ja som tiež za to aby ste boli na svojom.. akože ja som sice začinala u našich s Luckou, ale to koli tomu, že u nas neboli podmienky (prestavba) a to by mi nikdy neschválili... ale u nasich to bolo celkom v pohode... iné je s mamou a iné so svokrou.... 😉 a chodila som aj do prace ešte na pol uvyzku - malu som brala so sebou... a chodila som každý druhý den... ake dosm ostala doma, tak vacsinou sama s malou..... 😉 ostatní boli preč....

rita55
11. jan 2010

lenkove ako vravi marketka 😉 😉 😉

brulka
11. jan 2010

lenkove aj ja sa pripajam k ostatnym. chodte domko k vam, neries nic so svokrou. ved to je cele taka maximalna emotivna zalezitost a tyka sa zatial len vas troch. ved to vraveli aj na psycho priprave ze je lepsie mat svoj klud a neprehanat navstevy, co najviac si malicku budes pestovat, lubkat, hladkat na co ti bude svokra. iba ta bude znervoznovat a ty budes potom tu nervozitu prensat do vztahu s malou. radsej sa lubkajte doma. aj pre malu je to lepsie ze si zvykne na svoj domov, na svoje prostredie a nie na dalsie stahovky 😉

janivonbenji
11. jan 2010

cairka,
pozdravujeme vanesku...rýchlo sa uzdravte, vy fakt idete z jedného do druhého, máte to ťažké, držím palce

lenkove,
ja osobne by som bola radšej s malou doma a sama ako u hocikoho ( to je jedno, či svokra, mama a pod. ), ak máš doma všetko na "normálny" život - kuchyňa, wc, kúpeľňa, posteľ tak by som vôbec nešpekulovala, aspoň si malá pekne zvykne na nový domov, teba a bude mať "svoje" prostredie...len škoda, že vám to tak vyšlo, že muž bude preč, ale tak to určite dobehne potom, veď to nie je na dlho....a návštevy môžu chodiť k vám predsa kedykoľvek 😉 ...už aby to bolo....

brulka
11. jan 2010

jaj leni ale coskoro rodite 😉 to je sialene 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre