Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

monikabubko
17. jún 2009

😀 😀 😀

magimary
17. jún 2009

tak a som poobede! aj som navarila, aj som už stihla obedovať (nejako sa mi to urýchlilo 😅 ), čakala som že príprava bude dlhšie trvať...
ale bol to recept odtiaľ z Koníka a bolo to náramne chutné (a jednoduché!) jedlo 🙂
hodím Vám aj recept-vyskúšajte:

"Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš Ahojte Ja zase poctivo priberam
Ale mam jeden uzasny dietny recept, kt. mi strasne chutil
Cestoviny s paradajkovou omackou a syrom. Je to rychlovka, strasne chutne🙂
Sparit asi 3-4 paradajky horucou vodou, olupat, pokrajat na kocky. Na panvici oprazit na drobno pokrajany cesnak. pridat paradajky, posolit, pridat bazalku. Zvlast uvarit cestoviny, pridat omacku, posypat tvrdym syrom. Uzasne som si pochutnala. Ta omacka ma pod. chut ako ked si date taliansku bruschertu s tou paradajk. plnkou, fakt uzasne "

najjulinka
autor
17. jún 2009

monika mne boli kuknuť... Chceli vidieť postielku... 😉 Maju chodiť raz za pol roka mi vraveli... A ked pribudne nove dieťa a pod... Doslova chceli vidieť postielku len... Dokonca ked boli druhýkrát (prvýkrat u nas v byte, predtým sme boli u našich), tak sa mi psychologička ospravedlnovala, že jej to je blbé, že nechce obzerať,a le mala by vidieť postielky kde deti spinkajú 😀 😀 😀 Potom dalsiu navstevu zmákli ked mal Kiko interakcie... Aby tu nemuslei chodiť zase potom... Psychologičky mi len povedala, že popri interakciách spraví aj "kontrolu" a aj akože diagnostikuje deti či ako to nazvať.. .A že to je uplne najlepšie, lebo že aspon ich vidí normálne doma ako sa hraju a pri Kikových interakciach tu odsedela dosť... 😀 😀 😀 No a bolo to v pohode.. .Rozprávali sme sa jak so známou pri káve... 😉 2x tu boli spolu psychologičky a sociálna z domova a pri tých interakiach kontrolu spravila len psychologička 😉

najjulinka
autor
17. jún 2009

Lucinka spravila KAKI a PIPI do nočníka 😵 😵 😵 😀 😀 😎 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
17. jún 2009

Kde steeeeeeee??? Deti v hajanoch. Manžel išiel s mojim bratom auto kupovať... My sme chceli aby išiel s nami bráška ako odborník a nemal čas... Ked počul za aku cenu sme auto kupili, tak bráška chcel mojho muža ako zjednávača 😀 😀 😀 Situácia sa nejak otočila... 😀 😀 😀 No a ja mám chvilku pre seba... Dám si kávu, jahody cukrované... mnamky mnamky...

cairka
17. jún 2009

ahojte.
magi,ten recept vyzerá byť fajn, určite to spravíme,t aké my ľúbime.

baby, do akej vzdialenosti prijímajú vaše DD prifirodičov? ja už fakt nemám na strednom slovensku kde napísať 🤐 a mám zatiaľ 2 ponuky - 13 ročný chlapec a10 ročný chlapec...ani jedno nie je reálne...

cairka
17. jún 2009

aj ja mám kávu teraz, v noci som toho moc nenaspala, tak som jak mechom udretá a mám splín 🤐

rita55
17. jún 2009

a co si robila v noci 🙂

najjulinka
autor
17. jún 2009

cairka je to na decáku ako a kde prijme... U nas už uprednostnuju priamo z KE, aby lekárka ostala domovácka... Ale máme aj cez polných, ktorý majú lekárku mimo domova... 😀 😉

najjulinka
autor
17. jún 2009

cairka a ked si daco najdes, tak je to o stastí 😉 😀 ja som rozposlala maily aj na stredne Slovnsko a možno aj západné... a väčšinou ani odpoved nedošla... proste nič.. .pár neštatnych odpisalo aspon, že nič z toho..... ale inak nič....

cairka
17. jún 2009

rozmýšľala...a tak...a dnes od rána sa mi darí... no čo už, aj den blbec musí občas byť, len už nech je večer 😝

cairka
17. jún 2009

tak asi skúsim poslať aj dalej nejaké maily...ale až zajtra, dnešok už nechám len tak plynúť...

najjulinka
autor
17. jún 2009

Baby ja dumam ako v zime budeme chodiť von.. Golfáče nie su do snehu... 😖 Som chcela kupiť ešte jeden taký kočík Inglesina ako mám... Ked už je to na isto, tak už by som kupila... a jak na potvoru je už predaný... Bol za drobák, lebo mal zlomený podvozok, čo mne vlastne netreba, lebo ja si korby chcem dať na svoj podvozok... A teraz čumakojem a nikto nepredáva nejaký taký lacný ako mám ja.... Akože neponahla to.. .do zimy snad dakto predavať bude... zišiel by sa...

magimary
17. jún 2009

cairka, tu u nás tiež treba len skúšať (čo sa týka vzdialeností od dd), zväčša však odpovedia, že to záleží na Tebe, ako a či si schopná doataviť sa k nim, i napriek väčšej vzdialenosti...
aj náš decák má napísané, že berie PR len z BA... aja nie som...ani mnoho iných (dokonca máme PR až z Ružomberka, Popradu, či Nového Mesta n.V.)... 😉
a tie cestoviny boli fakt super 😵...

juli, do zimy ešte bude /mrkaj aj na českom MMB, tam som určite zezrela aj dva-nedávno/
a bvidíš, Lucinka, aká šikuľka, možno ťa ešte prekvapí...ako vzldáne pipi a kaki a sama... 😅

najjulinka
autor
17. jún 2009

no dali sme tretinu gumoveho cukrika za to, že sadla a tretinu za to, že bol aj výsledok 😀 😀 😀 Jak ja nenávidím uplatky a kam som dospela.. .ale vravim si, že to nebol uplatok, ale odmena... Ale to asi všetci skorumpovaní si tak vravia 😀 😀 😀
A hlavne mary ona už sa pred takmer 2mesiacmi aj pýtala a aj spravila čosi a potom zas nič jak keby uťalo... 😀 😀 😀

Mary nemas skusenosť kolko stoji poštovné z ČR na také hebedo? Lebo náš je z ČR, ale bola som si osobne po neho... 😉

magimary
17. jún 2009

ja som, juli, kupovala autosedačky-vajíčka pre dvojičky z čiech a poštovné bolo teda brutál veľa... 🙄 (počkaj, rozmýšľam, či si nespomeniem... 😕 ..., no neviem, ale zdá sa mi, že to vtedy bolo aj takých 300,-)...

magimary
17. jún 2009

ale možno aj viac...
fakt si to už nepamätám...veď to bolo cca presne dva roky dozadu 😅 (kupovala som to v júli 07)...

najjulinka
autor
17. jún 2009

no kukla som teraz aj český.. priebežne ho obzeráma tiež slabota... jeden bez foto za 2000 Kč tam je,ale tá pani nemá žiaden iný inzerát.............. no neviem.... a bez autosedačiek...
kili predavala za 50€ aj s dvoma autosedačkami. ..akože zlomený podvozok,a le ten pre mna moc nemá cenu... takže to je fuk...
Za 2000Kč som ja kupovala vtedy a dal sa aj lacnejší alebo lepší za tu cenu možno,a le brala som taký čo sme mali najbližšie našou cestou.... tak teraz 2000 Kč dať za to čo stálo pred troma rokmi 2000 Kč mi pripadá dosť....

yukki
17. jún 2009

Magi, chalani bráškovia sú perfektní, na tých škôlkarských fotočkách! A torta vyzerá sladko 😉 , aj bábo!

najjulinka
autor
17. jún 2009

Baby a to sa v školke už normálne hromadná nefotí???

mixka
17. jún 2009

ahojte 🙂 tak sa musim pochvalit, ocko nam vcera doniesol vecer voditka pre mixinky a dnes sme boli 1x na ihrisku bez kocika. krpky krasne celu cestu kracali za ruku, vobec sa netrhali a popruh som mala prehodeny cez ruku, ze keby sa nahodou vysmykli, ze nech mi na cestu pod auto nevletia. ale nic take sa nestalo a zvladli sme aj ihrisko a cestu domov. mame to asi 10 minut pesi na ihro. takze uz chodime bez kocika a po schodoch a ja konecne prestavam vlacit ako otrok 😵

najjulinka
autor
17. jún 2009

no mixka vy sa máte... inak nám tu za blokom začali renovovať ihrisko a ide ma šlak trafiť.. .ešte nič dokopy nerobia... ale už vidim, že zas blbosť... ako prve davaju obrubníky 😠 😠 😠 Nenavidim ich na ihriskách.. .je to len o podkýnaní detí potom... 😠 😠 😠

mixka
17. jún 2009

foti sa hromadne, my sme obzerali s krpkami pred mesiacom, ked sa deti na dvore fotili 😀

najjulinka
autor
17. jún 2009

no aspon že tak... neviem prečo fotia v školke študiove foto.. .vsak kto chce tak si do študia zajde.... aj my sme mali jednu takú študiovu zo školky.... ale inak sme mali hromadné stále...

magimary
17. jún 2009

jasne, že máme aj hromadné... 😅 (mám aj tie nafotiť? tam by si videla len drobné machuľky 😅 )...
ja som rada, že fotia študiovo, lebo ja by som do štúdia nikdy nešla, ale fotečky na pamiatku (pre babky, ksrtné) sa mi páčia... 😉

mixka, blahoželám! takže samostanosť...

najjulinka
autor
17. jún 2009

no ja to nelubim.. niekomu sa to zíde, ale potom si to vydrankaju aj tie deti, ktorých rodičia o to zájem nemaju... preto nemám rada, ked sa v skolke robí čokolvek také čo je o biznise a možu si to rodičia sami vybaviť.. .hromadné foto si sami rodičia nevybavia a je to pamaiatočné, tak to chápem...

magimary
17. jún 2009

ja v pohode, takže to neriešim...
fotiť si predsa môže dať len ten, kto chce... 😅 (ak by moje deti aj neviemako drankali a ja by som nechcela, tak si JEDNODUCHO nepomôžu! 😅 )

najjulinka
autor
17. jún 2009

no to ano... ale zbytočne sa na nervy brnká detom aj rodičom.. .a zas ked celá trieda sa fotí, tak je asi blbé pre tie deti, že oni nie....... 😖 akože je to natlak cez deti a to sa mi v tom nepači.......... jasne, že ja rozhodujem,a le prečo to cez deti riešiť...
u segry v škole to robili tak, že dokonca deti vyfotili , spravili foto a rozdali detom, že ked to chu, tak nech donesu tolko a tolko penazí a ked nie, tak nech to vratia na druhý den....

najjulinka
autor
17. jún 2009

Tak Lucinka piškala zas do nočníka za uplatky... a dala som jej gatky... uvidime...

najjulinka
autor
17. jún 2009

Tak už su gaťky mokre, ja tiež a ešte troška sa ušlo do nočníka... 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre