Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
22. jan 2010

viac-menej...
inak je to napr. s majetkom dieťaťa (zlato,hodiny, počítač, bicykle apod.), to možno je aj nejako upravené, ale tieto spotrebné veci asi ani moc nie...jedine, že by ten "majetok" dieťaťa niekto chápal, ako všetko,čo dieťatko používa...

magimary
22. jan 2010

a je to aj o finančných možnostiach a zásobach jednotlivých dd

yukki
22. jan 2010

To som sa len tak zamyslela keď som si spomenula na tú fotku od Tonky...s tými komodami a s tou hromadou vecí...bolo to také pekné, že deti idú aj s vecami, svojimi....nie akoby boli sami predmetmi ktoré nemajú nič a s tým ničím ich je jednoduché presunúť, ale ako hotoví "ľudia" s majetkom 😉

rita55
22. jan 2010

ahojte 🙂 magi,ale ved dietatko dostava ten svoj pridel ,aby profi kupila co treba ci ako to je 😒

rita55
22. jan 2010

yukki nasa Natalka si doniesla dve hracky ,ktore dostala na sviatok a vianoce a tie veci co mala na sebe 😒 😠 😠 skoda hovorit 😠 ked vidim ako tu profi paradia deticky.To boli veci ktore som mala ja oblecene ako mimco 😠 Prve co bolo tak som po prvej interakcii isla kupit Natalke vetrovku a ciapku,lebo prisla v novembri v horucke s letnou ciapockou.

magimary
22. jan 2010

rita, deti majú ten "svoj prídel", ale aspoň u nás je to tak, že za to sa im kupujú hlavne plienky a spotrebné veci...ja napr, kupujem ostatné veci minimálne, lebo všetko, čo používam (oblečenie a tak), mám po svojich deťoch...takže, keď doeťatko odchádza, nemám mu moc čo nabaliť (hoci aj tak odchádzajú odod mňa deti s plnou krabicou vecí (ale toje viac o mojej vôli,ako o tom, že mám)...

yukki
22. jan 2010

No ja som to hlavne myslela aj tak symbolicky...akože deti idú do sveta aj s kusom svojho života...a však možno aj prakticky, že sú to ich veci a pre rodičov taký štartovací balíček na začiatok by to bol, to samozrejme...lebo ja napríklad nemám od Kiky nič. Nič, ani jedny punčošky, čo by som jej ukázala že v týchto som si ťa doniesla....ale tak ona prišla rovno z DD.

magimary
22. jan 2010

tak, ja zase, keď malé od nás odchádza nabalím mu kufor s "jeho" vecami (prvé ponožtičky,prvá čiapočka, prvý dudlík, knihou života, fotkami, CD-čkom so všetkými fotkami od nás...) a s krabicou, ale. taškou na oblečenie...

rita55
22. jan 2010

no vsak jasne magi 😉 ale aj tak si myslim,ze to dietatko ma narok na nieco 😉 jednej sa to da a druhej nie 😉 Magi a ako to je u vas napr.s mliekom pre deti.Dokedy musis kupovat napr.nutrilon 😉

mata2
22. jan 2010

baby mne inak lepi teraz 😲

isla som z obyvky do detskej prikryt deti /hned vedlajsia miestnost/,ti cho jak v hrobe,a jak som vstupila do detskej tak zrazu taky zvuk,akoby mi hned za chrbtom v obyvacke padol na dlazby pohar,proste jak ked sa sklo rozbije....skoro ma slahlo od strachu,obratila som sa a isla som to vysetrit,ale nikde nic rozbite neni...

tak som isla zas do detskej,a opät len co som sa otocila zvuk padajuceho skla na dlazbu...
decka som ani nezakrila,som sa skrutila na gauc a bojim-bojim 😲

yukki
22. jan 2010

No proste, keď sa to dieťa presúva s majetkom tak je to taká malá "osobnosť", človiečik, ale keď ide bez tak je ako...auto, keď sa predáva, tak z neho povyberáme osobné veci a také prázdne ho necháme druhému majiteľovi.

magimary
22. jan 2010

rita, tak ako pri svojom...koľko treba...

mati, hrôza!!! 😲 , zasa ten tvoj duch! a nebudcha to u susedov? 😕

yukki, hej...asi tak... ja som spokojná, že sme nikdy také prázdne dieťatko neodovzdali... 🙂

yukki
22. jan 2010

Maťa! neboj sa som s Tebou! začni si spievať Máme doma strašidlo....já vím my víme...do povidel upadlo...já vím my víme... 😉
Všade si zasvieť zaspievaj, zober Tomáškov meč a choď to prešetriť...toho rozbíjača!

mata2
22. jan 2010

u susedov je uz tma..
to sa mi "rozbilo" hned za chrbtom... 😕

mata2
22. jan 2010

yukki 😀
tomaskov mec tu fakt mam po ruke... 😅

yukki
22. jan 2010

A dones si už domov nejakého zvera...kocúra, abo nejakého fajného psa čo by to s Vami dnu bývalo....ja mám v prvej línii tri mačky, potom v kuchyni Yukipsa a pri posteli Mišopsa na obranu...

rita55
22. jan 2010

yukki 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 mata neboj 😉

mata2
22. jan 2010

kocura mame,ale ten nas pozna len ked jest potrebuje 🙄

yukki
22. jan 2010

Maťa, drž sa! A zajtra napíš rozuzlenie, ak na niečo prídeš. Ak by mi náhodou zbehol pes a dačo vyvŕbil, pošlem Vám šteňa. Dobrú!

mata2
22. jan 2010

dobru..
uz ma len jedna vec trapi...kto ma prenesie do spalne.... 🙄

rita55
22. jan 2010

Dobru noc

lenkove
22. jan 2010

ahojte
vy vsetci spite? 🙂
ja som bola za Malou, tak mi je smutno.. bola som tam cely den, kurnik sopa, take je to tazke.. chodit sa zahrat s vlastnym dietatom a potom ist od neho prec 🙄 🙄 zo sudu stale nic nemame, cakam ze najneskor v stredu...
dobru noc vam 😵

Mata, veru, ochrancov ako Yukki, mne sa tie macky v prvom rade velmi pacia 🙂

magimary
22. jan 2010

leni,ahoooj, konečne sa hlsáiš...tak som na vás myslela, že čo a ako s malličkou... 😕

kto má chuť skúmať, tak mrkenzi:
https://www.modrykonik.sk/my/user_list.php

magimary
22. jan 2010

hlásiš...
a už sa teda nehlásiš,lebo spíš...

tak dobrú! ja sa zjavím zase až po víkende... 😉 🙂

najjulinka
autor
23. jan 2010

Dobré ránko.
yukki je to tak, že decak by mal dať na prvotné vybavenie dieťaťa a potom už všetko čo sa kupi zo spotreby, tak by malo byť dieťatkovske - nie je to ale striktne tak v zákone. My ale nakupujeme aj tu vybavu (prvotne vybavenie) z tých bežných penazí... no a zas komplet sa zakaždým vybaviť sa nedá (zariadneie - nabytok, autosedačku)... takže to ostava v profi, menšie veci v pohode možu isť s detmi.... ale zas také z čoho deti už vyrastú, tak tiež ostava v profi.....
ale take, že idu veci do domova a z domova sa neposunu nie su celkom koscher....

najjulinka
autor
23. jan 2010

Mata22222222 ozvi sa.. .čo duchovia???????

cairka
23. jan 2010

dobré ránko. 🙂
u nás sú dnes koníky, aj som rozmýšľala, že pôjdeme, ale je taká kosa, že radšej pôjdeme do kina poobede 😝

juli, ale prečo by sa nedalo zakaždým kúpiť vybavenie, ved koruny máš furt rovnaké, tak ked si vyšla pri prvom, tak vyjdeš aj pri druhom. A to profirodine ostanú veci, ktoré už dieťa nepotrebuje - napríklad prišlo ako bábo, tak sa kúpilo vajíčko sedačka, ale odchádza ako veľkáč, tak už má aj sedačku väčšiu, tak prečo by tá väčšia nemala ísť s ním domov. A profi ušetrí na tom, že nabudúce nemusí kupovať vajíčko, ani oblečko malé...ale myslím, že yukki aj tak nepísala o oblečko (hoci aj to by pomohlo, aspoň pár kúskov), ale práve o autosedačke, papacej stoličke, väčších hračkách ako napr. odrážatko, trojkolka a hoci aj tú skriňu...ako je možné, že niekde odchádza dieťa zbalené v 6tich vreciach a niekde nedostane ani len svoje hračky čo dostalo na narodeniny, vianoce...

najjulinka
autor
23. jan 2010

lebo to nevyjde furt nove.. .ak by boli drti dlhsie, tak by vyslo..pri prvom-druhom korunky este nevychádzali vooobec, to bolo menej.. .to som mala popožičiavane veci... a postupne som vracala a dokupovala (kedysi aj zo svojho)....... na skrine došiel rad až teraz napr.

zicon
23. jan 2010

lenkove co stalo??

Ty truhlicu ju nechcu dat na navsevu??

najjulinka
autor
23. jan 2010

Lucinka začala volať Dominiku "Mikuš" - nechápem prečo a z kade to má, ale strááááášne sa jej to páči.... už pár dní ju tak vola....... aj Domča, aj Lucka spokojná - rehocu sa na tom.. .len proste nechápem z kade to má

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre