Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

zicon
23. jan 2010

A už viem prečo mali deti v profi vyšité š na oranžových mikinkaách

janivonbenji
23. jan 2010

julinka, dobre si to vyriešila ako si to "vyriešila".... 🙂 ...kde sa dá kúpiť automat na kľučku ??? 😕 😀 😉

najjulinka
autor
23. jan 2010

dio inak... moje dieťa ide v našom aute a štatne po štatnej ceste.... priviažeme 3 štatne autosedačky, dame 4 štatne deti do nich a priviažeme za auto... a štátne na štatnom po štátnej 😉 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😝

zicon
23. jan 2010

Ano da, len nemaju cenu

marketka1
23. jan 2010

..... vám sa smeje haha aj takýmto spôsobom človek vie dať najavo ako pre koho sú podstatné detí z DD a ich práva vás tak trápia ako riaditeľa z DD, ktorý sa len pekne teší ak sa zase niečo ušetrí pre vlastné vrecko a vrecká svojich zamestnancov hlavne že má človek prácu ktorá ho baví a dieťaťu vôbec netreba zanechať spomienky a identitu ved je to len dieťa z DD

podľa určitých ľudí si deti z DD nezaslúžia nič ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

marketka1
23. jan 2010

ideme my radšej na pivečko z niektorých príspevkov mi nie je veľmi dobre a je dosť smutné robiť si srandu z práv dieťaťa z DD. ☹ ☹ ☹

rita55
23. jan 2010

marketka ☹ aj mne je z toho na nic ☹

smejka
23. jan 2010

my sme z DeD nedostali nic...iba jednu prepustaciu spravu ktora bola velmi povrchna...nakoniec sa ukazalo ze u M. bolo toho po zdravotnej stranke vela zanedbaneho ☹ ...a to nehovorim ani o zakladnych informaciach...jeho navykoch papani..... ☹
preto je profi v tomto priekopnik....my osobne by sme dietatko chceli iba z profi....no niekedy je toto zbozne zelanie problem 😒

zicon
23. jan 2010

Dobre Pitie,

Ozaj baby z vychodu chcel som sa opytat? A aky je vas nazor na DD Slon v Presove, len tak sa pytam?? Nejdem otial mat dieta.

najjulinka
autor
23. jan 2010

slon... asi IP...

zicon
23. jan 2010

Inac co ma uz vcera pobavilo bolo ked som riesil nieco cez Facebook a posielal som spravu a omylom som klikol na tlacidlo odoslat a sprava bola este prazdna a vyskocilo na mna okno "Napis tam spravu, ty jebko" tsk to bola prva ww stranka ktora my vynadala.

cairka
23. jan 2010

pekný večer.
tak my sme nakoniec išli kuknúť furmanské závody a koníky, veve sa odviezla na psom záprahu, tak je z toho unesená 😎 a teraz pred spaním už bola taká unavená, že si skoro vypichla oko 😕 zubnou kefkou pri kľudnom umývaní zubov 😅 😀

rita, a natálke DD nedal nič? veve teda šla rovno z DD, ale vyfasovala perinku a vankúšik nové 😕 žeby len preto, že mali byť vianoce o týždeň? 🤐

rita55
23. jan 2010

ano vyfasovala po tom ako to socialna nakazala 😒 a ked prisli k nam tak jej dd doniesol deku a plienky.Nechcela som to prijat,ale ze musim,lebo to patri Natalke 🙂

najjulinka
autor
23. jan 2010

tak to bola vynimka cairka, ktora potvrdzovala pravidlo... Ja som na začiatku pýtala povlečnie či by mi po jednom nemohli na dieťa požičiať a nemohli

cairka
23. jan 2010

no nám tiež to sociálna nabalila, s riaditeľom som sa nestretla, nechýbal mi ku šťastiu 😝 a sociálna ked prišla na návštevu k nám, tak doniesla zas balík kozmetiky detskej 🙂

dioliana1
23. jan 2010

atk mne dali výbavu vhodnú skor len na dvor alebo do koša, a vela naič mlých kúskov, pre chlapca vela dievčenskeho, tak som bola rada ked som mala oblečko po synovcovi, inak by chlapci u nás boli takmer holý, velmi chabá ôvýbava pre tak male deti, dvoje pančušky pri N., pri l. plienky pre novorodenca nejakých 20ks-v podstate nanič, lebo som ju do nich nedostala, kočik mi nechceli vobec dať, že ved chodí a ked tak celý špinavý s polámanou strechou...no otras...vychlošky sa postavili že im treba 3 kočiky pre dve 5ročné deti-pritom k lekarovi s nimi chodia autom...zamestnanci DD (česť výnimkám), nám profíkom neprajú, lebo im berieme robotu... 😖

dioliana1
23. jan 2010

podotýkam že pre druhé deti čo som dostala je len v´daka sociálnej, vychlošky mi nechceli dať nič že mám po prvých...úplne zodraté...

vivien2505
23. jan 2010

Cairka. Rita paplon a vankúš Vám nedal DD,ale štát a DD oň štát požiadal podľa vyhlášky spomínanej je to vecný dar pre dieťa pri príležitosti menín, narodenín alebo krstín...

Moje reakcia bola hlavne na adresu aj DD...lebo samé tu uvádzate svoje skúsenosti....

dioliana1
23. jan 2010

detskú kozmetiku v DD u nás zrejme nepoznajú....

cairka
23. jan 2010

vivien, to áno, ale tak aspoň si to dd nenechal, narozdiel od iných...

mixka
23. jan 2010

ahojte 🙂

dioli, detska kozmetika sa nepouziva ani v dd z ktoreho sme my brali krpky ☹

yukki
23. jan 2010

Takže som sa dozvedela-Zákon stojí v tomto (majetok detí nadobudnutí za peniaze poukazované na starostlivosť o dieťa štátom) na strane detí, ale v podstate je to celé o ľuďoch, ktorí s majetkom detí v danom okamihu sú splnomocnení nakladať...či odíde dieťatko holé, alebo s hentakou kopou vecí ako šli krpci od Vivien. Tak. Rozumiem. Aj tak sa mi viac páči keď deti odchádzajú s niečím. Aj šteňaťu dobrý chovateľ keď ho predáva novým páníčkom dá jeho ožužlanú hračku a nejakú dečku s pachom mamy....a sáček granulí na ktoré je zvyknuté.... 😝

mixka
23. jan 2010

my sme dostali hole deti a to doslova, ale dostali sme k nim dve fotky, na ktorych su ako miminka, ked prisli do dd, tak aspon nieco 😔

yukki
23. jan 2010

Fuj, akú hrubku som spravila...majetok nadobudnutýýýýýýýý, nie mäkké í.
Ja som dostala 6 fotiek!!!

cairka
23. jan 2010

my jednu 🤐 😖 ☹ strážim ju ako oko v hlave, nech nepríde k úrazu pri prezeraní albumu, už je zaliata v plaste 😅

mixka
23. jan 2010

cairka, vsak aj my jednu na dieta... a tiez ich ich mam odlozene, aby sa nestratili a neznicili 🙂

dioliana1
23. jan 2010

dievčatá to vám nedali knihy života? u nás aspoň to existuje, a mi profíci ich doplňame...všetky deti tam mali a maju nejaké fotky z DD

mixka
23. jan 2010

dio, nam nie

zicon
23. jan 2010

My tak isto este aj na navstevy ked isiel tak sme mu doniesli vlastne oblecko

cairka
23. jan 2010

v knihe života fotky nemala, mala jedinú fotku, čo ju nafotili na spis...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre