Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
24. feb 2010

yukki, a princeznovské šaty máte 😎 😀 to chce len korunku a je to

maznacik007
24. feb 2010

lenka ano stihli sme a Danulo krasne vydrzal tam 1.5 hodiny pekne sediet.. a pozeral deticky...

ja som pisala bio mame... listy.. aj maily a tak... aj nastevy...

no pisem najma o malom.. Ninka vzdy prida nieco nakreslene... co mame nove. ake ma Danko pokroky.. /inak uz vie povedat Danko/ pridam fotky a tak.
mixxka aj ja na vas myslim... zvladnete neboj..

maznacik007
24. feb 2010

Lenka ako sa ti nosi mala? ja som maleho cez vikend dost nosila.. uz sa tesim na ten dalsi znovu pojdeme.. do lesa a ponosim ho..akurat musim si este odtrenovat doma sa navodom.. ako to prehodit z nosenia na predu na nosenie na boku /mam ergo/

k tym listom tak snazim sa aj zaujimat o to ako sa ma co robi a tak... 😉

ralanka
24. feb 2010

ahojte som tu len na skok aj my sme dnes mali doktorský deň. malý mal prehliadku zas sme pribrali 1/2kg a už vážime 4750g a ležkať sa nám stále nechce a dvíhame sa do sedu a na nožičky potvorka jedna 😀 😀 😀 😀 aj DR stále vraví že je vývojovo dopredu že je strašne mocný a živý 😀 😀 😵 😵 😵

maznacik007
24. feb 2010

ralanka.. super.. aj na fotkach vyzera na starsie babo... dobre sa starate....

tatiannna
24. feb 2010

Keď tak nad tým premýšľam, tak je nás tu niekoľko, čo ideme riešiť dieťa do pestúnstva...sila...tak som zvedavá ako nám to pôjde 🙂

CIARKA tebe držím päste, nech sa ti podarí to druhé dievčatko

martina_maxian
24. feb 2010

ahojte,, cairka, ty chceš dievčatko do pestu?? nie chlapca, aby si mala párik?? 🙂 🙂 už máš vybraté aj nejaké konkrétne dieťatko?
maznacik ako bolo na krste?? Danko bol statočný??? neplakal?? 😉

maznacik007
24. feb 2010

martinka.. danko to zvladol.. aj ked to bolo hrozne dlhe krstili dost deti naraz... to liatie vody na hlavku zvladol ok.. aj to ostatne celkom.. v norme... 😉 sak by sme sa mali stretnut... uz.. niekedy.. rada by som vas videla...

cairka
24. feb 2010

mati, nie, chlapec by tu nemal žiadny vzor a nakoniec by bol baba 😝 a tiež je podstatná maličkosť, že po veve mám poodkladané oblečko a kedže veve sa strašne hodia pastelové farby, tak by sa toho moc nedalo použiť na chlapca 😅

tatianna, dakujem. aj vám 😉

saskah7
24. feb 2010

Jeeeejku, Mexx, dakujem za info... ved ja to mam do Modry na skok!! Problem vsak je, ze my doma este nemame poriesene miesto pre nove dietatko, davala som si nacas... este len prestavujeme podkrovie, tak som si myslela, ze ked si v maji spravim kurz, tak potom zacnem davat prihlasky... ale veru ta Modra ma drazdila uz dlhsie, ale neodvazila som sa tam zatial volat.. ale hadam to skusim... len asi skor daju prednost niekomu, kto uz kurz ma hotovy... ☹
Mexx, a ty si zamestnankyna Modry? Ci kde?
Tatianna, ty si vlastne odkial, nepamatam si to... ty chces okrem toho pestu aj profi?

martina_maxian
24. feb 2010

lenka, no mohli by sme sa stretnúť, aj ja vás veľmi rada uvidím,,, dohodneme nejaký termín a dáme spolu kávu, veď už aj vonku je pekne teplúčko, tak by sa mohli pridať aj niektoré ďalšie baby... hmmmm 🙂 🙂 🙂
cairka,, no jasné, pravdu máš,,, a ako to vyzerá??? ako pokračuješ?? 😉 😉

tatiannna
24. feb 2010

My sme premýšľali tak, žeby sme chceli dve dietka do pestu, najprv chlapca a potom dievča, lebo je lepšie, keď je chlapec starší - aspoň ja som vždy staršieho brata chcela...dievča má pocit, že ho niekto chráni a chlapec sa cíti ako hrdina, keď môže sestru ochrańovať...

SASKAH ja som z TN, momentálne profi už neriešime, začneme sa tým zaoberať, ak príde nejaká konkrétna ponuka, ale ked rozbehneme to pestúnstvo, tak sa budeme venovať tomu a nebudeme riešiť na všetky strany...možno časom...čiže zatiaľ nie...posledné dni nás prešiel ten ošial pomáhať na všetky strany aj za cenu sebazničenia takmer... Dospeli sme do štádia, že túžime po pokojnom rodinnom živote s malým dieťatkom...

Len preto som na tú Modru reagovala, že keď niekoho hľadajú, tak mi mohli aspoň odpovedať...Akože celkovo si myslím, že je slušné odpovedať na žiadosť...

cairka
24. feb 2010

mati, no teraz sa čaká na odpis, budúci týždeň to začnem obvolávať, v podstate sa nikde neponáhľam, takže to nejdem siliť a urychľovať na každom kroku - teda prípravu. ked už bude po príprave tak jasné, že to bude iné 😀

tatiannna
24. feb 2010

Dievčatá jedna technická otázka, čo tu my teraz doma riešime - ak súd zverí to dieťa do pestúnstva mne ako pestúnovi a potom dajme tomu o rok sa vydám (za človeka, s ktorým žijem a s ktorým aj to dieťa bude od začiatku žiť), stane sa aj on automaticky jeho pestúnom alebo nie??

cairka
24. feb 2010

tatianna, podľa mňa nie 😒 ale neviem, to je len môj názor...ale zrejme by musel prebehnúť súd...

najjulinka
autor
24. feb 2010

tatiannna jasne, že nie...

najjulinka
autor
24. feb 2010

ale však to máš fuk.. pokial nechce ist tvoj partner na RD s dietatom 😀 😀 😀

najjulinka
autor
24. feb 2010

no a este možno ked sme pri danovom priznani, tak este možno koli danovemu bonusu by to možno jedno nebolo, ak by si danový bonus kcel uplatniť partner........možno....

tatiannna
24. feb 2010

ale právne nebude on voči tomu dieťaťu nikto...iba cudzí človek vlastne...a čo keď umriem napr.? kto sa bude o dieťa starať? kam ho dajú?

najjulinka
autor
24. feb 2010

tatiannna tak ale nebavime sa o adopcii ale o pestunstve, takže bud bude zverena vam dvom a ak jedne umrie, tak nanovo sud a ak bude zverana jednemu a ten umrie, tka nanovo sud na toho druheho.. v tomto to nehra žiadnu rolu....

maznacik007
25. feb 2010

tatianna baby ti dobre napisali...

ani pri manzelskych dvojiciach.. nemusia byt pestuni obaja.... staci ked jeden z manzelov podpise suhlas... my sme pestunmi obaja...

pestunstvo je sudom zrusitelne.. bud ak sa skonsoliduje biologicka rodina a poziada o to alebo ak to chce pestun.
tu si tiez treba dat pozor na to co vlastne od toho ocakavas... lebo pestun musi umoznit kontakt s bio rodinou /na roznej urovni/ ak oni prejavia zaujem... su bio rodiny ze o to nemaju zaujem ale su aj take kde ten zaujem je.. /aj tu na fore je par takych co maju dieta v pestu a je tam ten kontakt... aj nastevy a tak/ chcem len tym povedat ze je teda aj pestunstvo kratkodobe.. kde je ten predpoklad ze sa dieta vrati do biorodiny... a je pestunstvo dlhodobe.. /aj ked nikdy nevies/ kde je to takmer vylucene....

a ktomu pravnemu vztahu.. tak ano prava nebude mat manzel k dietatu ziadne... z toho pohladu.. ale to myslim nie je nejaky problem...

martinka... napis mi Ip.. buduci tyzden by mi to vyhovalo.. 😉

ralanka
25. feb 2010

dobré ránko tak huráááá sme v semifinále no mohla by sa nám ujsť medaila aj keby bola len bronzová po tom úsilí 😵 😵 😵
inak sa máme super už aj opäť spinkáme po papaní a čakám kedy zmizne tá hnusná hmla aby som mohla ísť okolo obeda s malý vonku v takomto počasí to nebaví mňa 😒 tak nech je krajšie slnko nemusí svietiť len nech nie je celý deň hmla 😠 😠

tatiannna
25. feb 2010

Dievčatá ďakujem, ja si to nemýlim, viem veľmi dobre aký je rozdiel v pestu a v ado, akurát v Návrate toto riešili, že ako to bude s mojím partnerom, keď nie je môj manžel a nebude mu to dieťa zverené tiež ako pestúnovi... Že nepoznajú takú situáciu, tak preto sa pýtam, lebo tu máte viac skúseností so všeličím...

S bio rodinou samozrejme počítame, s tým vôbec nemáme problém

najjulinka
autor
25. feb 2010

tatianna v bežnom živote to moc nepostrehneš či budete pestunmi obaja , či len jeden....

napr. Lucka je u mna v pestunstve... pri hospitalizácii s nou bol manžel a nikomu nič neprekažalo, nikto nič neskumal......................... 😉

aksuram
25. feb 2010

Tatianna- som zamestnana v Presove. A k posielanie ziadosti emailom Ti viem povedat moju skusenost. Vsade som poposielala ziadosti mailom ale len z 2 ded sa mi ozvali samy od seba ze nemaju miesto- ostatne nic- ticho- tak som ich vsetkych po tyzdni obvolala a potom po mesiaci zas a zas ... az tak som sa dostala tam kde som 😎

dioliana1
25. feb 2010

aksuram nechapem ako ta mohli zamestnať v po kraji ked maju profici z po kraja všade žiadosti a zobrali z košickeho kraja a košický kraj nechce z PO kraja nikoho zobrať-tot moja skusenosť

najjulinka
autor
25. feb 2010

dioliana prešov bere aj z iných krajov, košice nie....... to je stara znama vec.. proste je to tak....

aksuram
25. feb 2010

Doliana- ked som bola na pohovore vyslovene som sa pytala ci nieje problem s tym, ze som z KE kraja, ale riaditelku zaujimala presne vzdialenost od Ded a to sme necelych 20km- nasa dedina je posledna co nieje v PO kraji, tak mi to pride logicke- ze podstatna je vzdialenost a nie papierova prislusnost.A mali viac ludi na pohovore, ale rozhodli sa pre mna- nevidim dovod preco by som sa ja mala citit previnilo, ze nevzali presovcanov. Nemala som ziadnu protekciu ani nic podobne, vsetko som vsade uvadzala pravdivo a podla mojho najlepsieho vedomia a svedomia. Ak sa niekto citi ukrivdeny preto ze zamestnali mna z KE kraja nieje to moj problem.

marketka1
25. feb 2010

aksuram aj moja známa je z Ke kraja a pracuje v PO v DD takže nie je to vec odkiaľ si. Jednoducho si Ťa vybrali.

najjulinka
autor
25. feb 2010

To Košický kraj nevezme z ineho kraja a podla mna je to nelogické... Poznam pripad, že jedna chcla pracovať ako profi v decáku vo vedlajšej dedine, ale nechceli ju vziať, lebo to boli hranične dediny a každá v inom kraji... A ona v svojom najbližší decák mala riadne daleko - nelogické proste...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre