Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

yukki
26. feb 2010

Júlia aké lieky sa dávajú na sopeľ? To by ma celkom zaujímalo lebo aj Kike sa pustilo z nosa no ale kôli tomu do Spišskej nepocestujem...čakať v čakárni a chytiť ešte čosi navyše....vyše dvoch hodín po studených busoch a v meste a po zastávkach sa flákať v tomto počasí... 😒

najjulinka
autor
26. feb 2010

yukki ona jej kukla do hrdla a ma dačo vzadu v hrdle.. ale nijak sa to neprejavuje... jedine čo bol vonkajší prejav, tak bol priehladný sopel a aj to len od včera poobede... proste keby nešla n akrčne, tak určite minimalne do pondelka s nou nič nerobim..... a idem aj kuknuť čo ma predpisane a doporučene.. manžel aj v lekarni bol a už pozeram, že čo za somariny .. že sprej do nosa s morskou solou či čo... akože doma mame čosi take....... a hlavne sopliku až tak vela nema... mam pocit, že lekarka zabodovala na Lucinke.. kaože to že v hrdle čosi je to berem, ale nejak tie lieky... no idem kuknuť.........

tatiannna
26. feb 2010

inak sprej s morskou soľou je super, úplne jediné, čo mne na upchatý nos zaberá...aj na dutiny, aj na bolesť hlavy dokonca 🙂

najjulinka
autor
26. feb 2010

No pozeram čo naordinovala...... ta suprovo.. .čosi čo je sirup , čiže to bude boj..... 🙄 🙄 🙄 a 2 veci čo ani na predpis nie je... jedno z toho sprej do nosa s morskou solou - to už vidim, že ostane ostatným detom.......... lucke nasivin lepšie ako sprej, lebo sprej to nelubi...... a hlavne aj sprej jeden mame - Niveu - čo je plus minus to iste..........

joooj... ta naša lekarka na ordinovanie liekov je lepšia.... tabletkove formy radsej predpisš a tak.. nie sirup ... joooj to budu boje..... 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

najjulinka
autor
26. feb 2010

tatiannna akurát , že lucka toho soplu vela nemá..... dnes možno rano som utrela sopel a odvtedy ani raz......... a zapchaty nos tiež nie....

yukki
26. feb 2010

Vďaka! Tak Kika si tiež nechá nasivin dať, aj tabletku by zjedla (nemám žiadne), ale sirupy-no to je boj boj boj

juliap
26. feb 2010

julinka, pravdepodobne jej dr videla v hrdielku podrazdenie od stekajucich hlienikov, preto jej dala aj do nosika aj nejaky sirup ... no tak ja zasa s mojimi mam ten problem, ze pri chorobe by len sirup chceli, tabletky za svateho nie ... 😉

tatiannna
26. feb 2010

aj ja som vždy sirupy ľúbila, aj teraz ako mám kašel, tak len Stodal si idem kúpiť, to je mňam 🙂

najjulinka
autor
26. feb 2010

no ja to vidim tak, že ked dnes z toho sirupu sa zblije, tak si to poriešime po svojom dithiadenom.... lucka stačí najmenší soplik a už v noci nespi a je to des.... akože aj ine deti horšie spia, ale ona to je nespanie a nie horšie spanie, takže už sme sa naučili dithiaden trolilinku.... ale nas to samých netuklo, až pre zle spanie koli soplom predpisala lekarka marečkovi dithiaden aby sa vyspal... dithiaden genialny vynalez......... hlavne u takých deti ako Lucka........ 😀 😀 😀 😀 a ja mam pocit, že ten sirup čo lekarka predpislaa je čosi podobne, lebo povedala, že to je lepšie ako dithiaden....... a tiež to len na noc ma brať........

najjulinka
autor
26. feb 2010

no pojdem si ja pribalove papieriky k tomu sirupu prečitať....... 🙄 🙄 🙄 🙄

najjulinka
autor
26. feb 2010

ťava lekarka... že manžel jej aj vravel, že sirup nie..... 😠 😠 😠 😠

yukki
26. feb 2010

a ako sa volá ten sirup prosím

najjulinka
autor
26. feb 2010

AERIUS ...

najjulinka
autor
26. feb 2010

no a som zvedava na noc, lebo neuspava 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
26. feb 2010

joooj to teda bude.. .lucka je horšia než chorý chlap, ked je chorá.... akože zatial u nas radšej 4 deti ostatne chore ako ju....... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cairka
26. feb 2010

aerius je na alergie, zrejme má opuchnuté sliznice 😉

nám včera mudra radila solmucol, ale veve je úplne zahlienená až na prieduškách.

veve tiež väčšinou nespí, ked má sople, ale dithiaden by som jej len tak nedávala, radšej s ňou tie 2-3 noci prebdiem...ono furt lepšie každých 20 minút utierať nos, ako jej to má za noc zliezť na priedušky, lebo bude tvrdšie spať a tým pádom soplíky nepôjdu von...

najjulinka
autor
26. feb 2010

to ti tolko vydrží nespať veve??? akože po dithiadene zaspi tak za pol hodku. .ale ked utieraš sopel každých 20minut, tak potom spi celý den či ako?? ?kedy ju to zmohne????
lebo u nas ked nevie hajať, tak je vreskot a ked vrieska dlho, tak to už idu grce........ ale možno aj z grcov vyrastá, lebo musim poklopať, že už velminegrca.. ešte tento rok raz grcla,a le to už len trolilinku bolo... a len raz.... dakedy v januári...
no a cairka asi aj zavisi ako často je chora.. a tak, e nevie hajať... lebo dithiaden davať nonstop to ani ja...... v januári mala dithiaden a teraz..... a dakedy na jesen odhadujem,a le to si ani nepamatam či na idsto.. len na jesen Marečkovi predpisala.... tak sa mi mari, že vtedy aj lucka bola chorá a tiež sme už dali. .ale nepamatam.. no a predtým sme nedithiadenovali...... predtým sme chorí nebývali moc......... nas prvá teplota zastihla v auguste minuleho roka ešte len...

najjulinka
autor
26. feb 2010

Lucka sa tu hrá.. s babikou bez nohy.. .nosi ju na rukach... a vyklada jej "Nejdeme von. Zima je" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

yukki
26. feb 2010

Veď to...ani Kika dva roky nebola chorá a teraz sa to s nami nejako ťahá...od predvianoc striedavo dobre a hlienovo, dobre a hlienovo...bez bolestí, bez horúčiek, až na te hlieny.... 😒

najjulinka
autor
26. feb 2010

inak lucka ešte nedava mena babyikam.. ked sa jej aj pýtame akosa volá, tak že "babika"... som zvedava kedy na to pride, že by sa mohla aj inak volať.. aj sme skušali, že Zuzka, Katka a tak, ale stale výsledok výberu bol "bábika" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
26. feb 2010

yukki u nas celý január bol taký hrozný... uuplny soplo-kašlový kolotoč.... 🙄 🙄 🙄 sme si doniesli z Oravy... Lucka už na Orave ochorela.....
ale musim poklopať, že lucke sople dole až tak nezliezaju.... ja kolkokrát idem k lekarke tak aj ked su naraz baby chore, tak akždá inak kašle, sopli.... proste mirka mi tu chrnila dlho.. lucka trošku sopel, kašel a hotovo.... za par dni..... a mirka zas moc nesoplila, kašlala uuuplne inak ako lucka a na dychani fajne bolo počuť... a skoro 3 týždne kým som mohla povedať, že už je ok..... Lucka za tie 3 týždne aj 2x stihne byť chorá 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
26. feb 2010

Teraz sme chorí my dospelaci a 3 deti... ale žiadne teploty...... len sopel, pripadne kašel, ale žiadne hrozne.... Domča s Mirkou zatial zdravé....... no uvidime.. ale ja dufam, že nič nebude u nich... oni dve spia spolu v izbe a zrovna v poslednom čase aj na prechádzky chodili spolu oni 2 ... lebo všelijak si deti delime na prechádzky a zrovna ked počítam posledne 3-4 dni, tak oni dve chodili von spolu a zas ked ja som bola s inými detmi von, tak oni 2 boli spolu doma... takže možno aj preto zatial nič........

najjulinka
autor
26. feb 2010

a ked tak dumam, tak dnes sme von neboli a podelili sme si ich doma na velkačky a malačov... tak sa zas hrali pomiešano zdravo-chore 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak uvidime...... tak či tak žijeme spolu, tak ked bacil kce preskočiť, tak preskočí 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 idem si dať kávu.......... a asi aj koláčik.......... 😅

cairka
26. feb 2010

nespí celý deň, ved aj cez deň má sople 😀 a zas čo to v tú noc pospí, len to nie je moc kvalitný spánok, ale tým pádom cez deň je kľudnejšia-v zmysle bez energie, a dospí,ked prejde kríza, väčšinou tretia noc je už kľudnejšia, o niečo, len to už zvykne kašľať, ale to viacmenej prespí, len také väčšie záchvaty kašľa ju zobudia. A jasné, že je umraučaná, ved to som aj ja, ked mám nádchu a nejde mi spať 😝 A hlavne pred spaním robíme nosnú sprchu, občas aj v noci, ak sa jej moc nedá spať a preberá sa moc (nie, že sa zobudí, utreme nos a ľahne) a to sa nedá porovnať obdobie pred tým ako sme to nerobili a teraz. Ak v tých tatrách nič nepomohlo, tak toto je super, že nás naučili 😎

najjulinka
autor
26. feb 2010

Tak koláčik za pomoci lucky zjedený...... 😀 😀 😀 😀
No veve je určite iný pripad ako naše deti. .ja ked uvidime čo je Vašíček zač, ten možno bude chorlavý.....

inak ako vyzerá vyšetrenie na imunologii???

najjulinka
autor
26. feb 2010

ja = aj

cairka
26. feb 2010

prečo vašíček vyzerá, že bude chorľavý? na imonológii to nie je nič, popočúvajú ho, vezmú mu krv a 95% testov urobia z krvi...ak s vašíčkom, tak tomu ešte nebudú robiť alergotesty, maximálne z krvi, takže to bude ako u obvodnej... popočúva, kukne mandle, prehmatá slezinu, pečeň - teda aspoň naša tak robí

najjulinka
autor
26. feb 2010

no s vašičkom.. ak odber krvi, tak pošlem muža s nim.... 😅 preto sa pýtam...

juliap
26. feb 2010

julinka, tak my mame od malicka na nocne soplikovanie a kasel vystarane, mame taku mast mentolovu, ktorej len tak spendlikovu hlavicku pomastime na hrudnik, cca pol hodky pred spanim, krasne vyfukaju nos, ta mast ma aj ukludnovaci ucinok a do rana je vzdy pokoj,

no a na alergo je 1 ten odber krvi, takze posli mm

najjulinka
autor
26. feb 2010

no vidiš taku masť mam aj ja, len je anglická či aká... viem, že na hrudnik detom... skusim zajtra.... ja už som zaspavala a tá naša "chorá" osoba ešte čitať, ešte hrať , ešte pozerať rozpravky.............. a to poobede nespala (ako zvyčajne)...
inak sirup sme celkom zvladli.. je k nemu lyžička, tak som robila, že "wau aká krásna nová lyžička" a podobné "wau" reči a asi nie je najhorší, lebo ani to neboo s vreskotom......... tak aspon to........ 🙄 🙄 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre