Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

dioliana1
27. feb 2010

to je taký bojový vek maťa, aj u nás funguje, i keď bojuje o hračky "velkáč" Paťo, čo chytí Lenka musí mať v zápätí on

najjulinka
autor
27. feb 2010

Dobruuuuuuuuuuu noooooooooooc.........

maznacik007
27. feb 2010

ahojte... ja som robila poriadky v skriniach.. deti.. 😝 vsetko povyberat prezehlit poprat.. no desne to bolo...
Danko uz vie povedat pekne svoje meno... sa nejako rozrozpraval...

boje o hracky.. su u nas zatial skor v rovine ze jej pobura to co si postavi z lega.. lebo on prave isto potrebuje ten dielik co ma Ninka...

take drobnosti musim kupovat dvojmo 😅

dioliana1
27. feb 2010

Dobru noccc

zicon
28. feb 2010

Slovensko do toho, ideme na to. Dobre skorsie rano. Nech to vyjde.

najjulinka
autor
28. feb 2010

Dobre rano. Lucka prespala celu noc.. .až sme sa divili.. .zato ja som o tej štvrtej nevedela zaspať..... divala som sa ako v bloku vstavaju na hokej a ja nie a nie zaspať....

yukki
28. feb 2010

Dobré ráno.
Zakašľaná Kika v noci zakašľala dokopy dva krát. Večer som jej dala ten mix sirupov, ako Dioliana písala. Ale musela som jej to dať spôsobom akým sa dáva šteňatám pasta na odčervenie-striekačkou rovno do gágora. Hokej som kukala od zač.druhej tretiny-táák dobre to už vyzeralo.....

lenkove
28. feb 2010

dobre rano 😀
a idem varit, dnes hovadzinu, tak sa tu asi neukazem cele dopoludnie.. 😀

najjulinka
autor
28. feb 2010

mňamky mňamky lenkove...

baby neviete ako sa prestavuje velkost pisma na nete??? Lucka mi to tu prestavila a mam pismena ako pre slepcov.... ked kcem daco prečitať musim si to tu posuvať, lebo sa text vdaka konským pismenam ani na obrazovku nezmesti............ no šikovná je naša baba... a to mi sedela na kolenách a klikala a ja som ju nevedal stopnuť... len som videla jak pismena rastu..... 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨

tatiannna
28. feb 2010

Bré ránko, my ideme pre štyroch pubošov, tak bude veseloooo...ideme na kolky poobede...peknú nedeľu všetkým 🙂

lenkove
28. feb 2010

Juli,
skus View a Zoom a zmensit.. ak si to teda uz neskusala 😉

najjulinka
autor
28. feb 2010

lenkove diky.. .ja som to nikdy nerobila........ tak som pochopila čo asi .... ja to tu mam slovensky.. a zjavne som si to dobre preložila čo si napisala...... .díííííky........ funkcia, ktorú som nikdy nevyužila 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
28. feb 2010

jeje lenkove už každe okno si upravujem....... 😀 😀 😀 nech je na celu obrazovku širka.... super.. .dííík.....
nám odchádza monitor.... mame rozmazané po okrajoch... velke pismena sa predsa len lepsie citaju.. .to preto ma aj zaujimaju tie notebooky pre profi.... že nebudeme kupovať PC, monitor ani nič kým sme profi... ale ked nič z toho nebude, tak sa bude musieť investovať... sakra a monitor má len nejakých 3 a pol roka.... 😒 😠

mata2
28. feb 2010

dobr ranko,
"nedelna" polievka sa vari,kuriatko dam piect ked sa rozmrazi 😅 -zabudla som ho vcera vybrat z mrazaku 🙄
dvojky spali otrasne,mrncali jeden cez druheho 😒

nasi sa vcera postarali susedom o zabavu-idu opravovat strechu,tak oco upratoval trochu povalu,a nasiel funkcnu protitankovu minu z 2.svetovej.... 😕 tak dofrcali 3 policajne auta a niekolko hodin bola uzavreta ulica,dokonca ju chceli evakuovat,ale nakoniec nikoho neevakuovali,minu odniesli a hotovo 😎

yukki
28. feb 2010

😀 😀 😀
Maťadva ako vždy....skvelé príspevky! Ja sa už furt teším keď vidím Tvoj nick.
Rozdelenie hračiek na dve skupiny sa mi nesmierne páči, u nás to vtedy cez víkend vyzeralo tak isto (Kika vs. malá)...a mína.... 😀

najjulinka
autor
28. feb 2010

ta to dobre mata... vsetci v klud hajali kým tu minu nenasli... teraz sa bude každý strachovať či nema nad hlavou nejake miny........... 😀 😀 😀

ja som včera varila hraškovu kremovu polievku tak na 2 dni, takže dnes mame tiež hraškovu - tú mi aj Lucka spapa bez problemov...

cairka
28. feb 2010

dobré ránko.
juli, to by mohla byť aj grafická karta, nie monitor 😒
ja som tiež zabudla vybrať mäso z mraziaku 🙄 ale už je von...
mati, to muselo byť riadne divadlo 😀

najjulinka
autor
28. feb 2010

inak moj dedko za mladi prešiel cez minove pole.. .netušil že je to minove pole.......

najjulinka
autor
28. feb 2010

no cairka tak to aby sme si domov dotiahli nejaký monitor na odskušanie.. .joooj..... aj graficka karta ma len 3a pol roka.................

suezana
28. feb 2010

Ahojte.
CAIRKA, prosím ťa, ako sa robí výplach nosa a čím?

cairka
28. feb 2010

suezana, slaným roztokom - nám tak poradili v tatrách na liečení: do litra vody dať 6g soli (jednu naberečku z UM), lepšie je morská soľ, ked nemáš, stačí aj obyč. A máme na to takú špeciálnu krhličku, ale myslím, že by to šlo aj len striekačkou injekčnou. Dieťa sa predkloní nad vaňu/umývadlo, ľahne si tvárou(lícom) na tvoju ruku, pootvorí pusu a vleješ trocha do hornej dierky a spodnou to vytečie, potom treba tú spodú poriadne vyfúkať, nech vyjdú soplíky. no a na druhú stranu to isté. Na začiatku treba vliať ozaj len málinko, len aby ste videli, že to tečie vonku, postupne sa dá zvyšovať "dávka"

suezana
28. feb 2010

Ako si dosiahla, že malá si to nechá robiť? Mne by sa to hodilo aj k alergii, už som o tom počula, ale nevedela som si to predstaviť.

yukki
28. feb 2010

no ja si to tiež neviem s Kikou predstaviť.... 😖

cairka
28. feb 2010

neviem, malá je v pohode pri takýchto veciach, prvýkrát jej to v tatrách robila "teta", aby mi to ukázala a to sa cukala, ale od kedy jej to ja robím, tak v pohode 😵 Ona je fakt poslušné dieťa, kým ňou nelomcuje vzdor 😝

najjulinka
autor
28. feb 2010

ja si to neviem predstaviť ani s jedným našim deculom......... ani jedno by si to dobrovolne nenechalo robiť a ako také deculo oblapiť aby sa to dalo, tak to teda netuším............. teda veve je dobrá......

suezana
28. feb 2010

Možno Vanesky to zvládnu 😉
Moja si sprej do nosa dáva sama, nemá s tým problém, tak uvidím. Dám vedieť. A ďakujem.

ralanka
28. feb 2010

Dobré nedeľné predpoludnie no my sme mali včera hrozné zaspávanie aj sa malému chcelo spať trel si očká aj napapaný, prebalený a zas ho chytil večerný plač nie a nie ho utíšiť tak kým sme zaspali tak bol cirkus Humberto reval ako pavian no po hodine konečne nervozita odišla a ukľudnil sa a zaspal dúfam, že to rýchlo pominie tieto večerné plače plné nervozity a nekľudu niekedy mi je ho tak ľúto potvorky malej nič mu nechýba ale prosto spustí rev.
Teraz chvalabohu spinká na balkóne v kočíku a ja som tu a pomedzi to upratujem jeho vecičky idem si niečo urobiť jesť a podobné veci kým spí veď to poznáte, že ked zasia tak chcete stihnúť všetko 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
28. feb 2010

U nas Linda je taka že musi vybiť baterky plačom pred hajanim.... ale je schopna nespať celý den.. napr včera rano o šiestej vstala, večer o polšiestej spustila rev, o polsiedmej kooonečne sa jej podarilo zaspať.. .ale ked cez den pol hodinku - hodinku zdriemne, tak vie potiahnuť večer aj do deviatej.......... a pri tom je to taký drobček, že neviem kde drží zásobu energie v sebe...

tatiannna
28. feb 2010

Linda? Také meno som ešte v tvojich príspevkoch neevidovala...ju máte novú, či mi len niečo uniklo? Evidujem že Lucka, Mirka, Vašíček, Dominika (tiež takmer nespomínaš 🙂 )

My tu už máme deťure...tieto naše dve sa tvária trochu rozpačito, malá sa blázni, rozpráva ako trojročné dieťa a duško sa hanbí ako na začiatku...hádam sa to poddá a zvykneme si na to...

lenkove
28. feb 2010

Juli, tvoja Linda cela moja Ivi 😉 Ralanka, tie revy poznam.. 🙂
Ja ale neuspavam uz na rukach, teda nenechavam vyrevat... potom aj tak horsie spi 😝 ale aj tak vzdy ked vidi postelku a zacne rev, tak mam zarucene hracky a dam do postielky sa akoze "hrat" obcas odpadne po chvilke, obcas spusti reva.. Podla toho sa zariadime, ci ideme dalej hrat ci skusame davat spat.. V noci spi desat hodin s dvoma /ci len jednym/ mlieckom. mne sa zda, ze je strasne dobra 😀 😀
ale ja nechapem ako u profi mohla spavat kazde dve hodiny hodinku, u nas mame asi ine geopatogenne zony 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre