Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

lenkove
1. mar 2010

Tatiana
s vasimi poziadavkami by som pocuvla Navrat 😉 😀 podla mna to budete mat hned, aby si nemusela haluzit ci je vhodny cas, ked ti ponuknu 😀 😀

cairka
1. mar 2010

hej, začiatkom novembra som sa bola vzdať odvolania proti zapísaniu do zoznamu a pred vianocami bola veve doma. Vtedy som mala požiadavky len, že do 2 rokov, zdravé, na farbe nezáleží (veve mala 8m a bola vraj polorómka), teraz chcem rómske/polor. dievčatko do 6 mesiacov, bez mentálneho postihu. A začnem sa činiť tak, že skúsim kuknúť spisy v návrate, úsmeve... ale ako píšem, očakávam, že to bude na dlhšie 😝

najjulinka
autor
1. mar 2010

Inak v Billa je akcia na Sunare... Do našej Billy došli 4 kartony toho Sunaru a 3 už mame doma..... 😀 😀 😀 Tak uvidime, či zajdeme a sa nam zvyší aj ten štvrtý 😀 😀 😀

marketka1
1. mar 2010

juli ale vy máte nejakú veľkú spotrebu sunaru papkáte aj niečo iné ako sunar? 😕

najjulinka
autor
1. mar 2010

papkame.. .ale to ma dlhu trvanlivost... dokonca vsetkým detom nedavam Sunar.... 😀 😀 😀

najjulinka
autor
1. mar 2010

ale u nas v domove tiež davaju Sunar.. .takže až na našho najnovšieho všetky deti čo došli, tak boli na Sunar zvyknute, takže nemam strach, že aj ked odide ktoresi a pride nove, žeby sa nespotrebovalo....

lenkove
1. mar 2010

ja som konecne nasla kasu, co mi princeznicka chce a stres a panika, stoji 3 eura a je tam 7 porcii 🙄 🙄 ked jej varim doma (napr. ovsenu alebo ryzovu) tak nechce ani za svet.. ale som rada, ze aspon tu krabicovu jeden druh chce, lebo mliecko sa na veceru mali a chlebik ani zemiaciky ani nic nespapame vecer.. asi by zjedla len piskoty 😀 a jablcko 😀
inak, mate skusenosti s DM kasami? Ivi chce iba Nestle mliecnu, ak poznate co lacnejsie jej je podobne? dakujem pekne.. 🤐 🤐

tatiannna
1. mar 2010

Julia no veď presne...šak aj keby sme nejako zvlášť smútili, tak asi by sme do toho nešli a neviem, prečo nedajú na naše pocity...ja som nechcela nič iné, iba o týždeň posunúť termín, aby som pred veľkou nocou mala skončenú prípravu...ale nieeee, posledné stretnutie máme v týždni po veľkej noci...neviem na čo sa to takto naťahuje, fakt neviem...

LENKOVE IP

yukki
1. mar 2010

Ja som mala jednu nestlu a potom už pekne Myšky krupičky alebo klasika krupičnú som varila, pre Kiku...neviem, na akú je zvyknutá Markétka ale otvárala na tú lyžičku také vráta ako Otesánek...tak asi jej je to tiež fuk, ako Kike

marketka1
1. mar 2010

juli 😀 😀 😀

leni Kubko papa kaše hami a sunarky.chutia mu

cairka
1. mar 2010

yukki, no markétka asi pred žiadným jedlom neutečie 😀 😀 😅

tatianna, oni si myslia, že všetci všetko prežívajú ako oni a oni by smútili...mne stačila jedna hláška teraz, ale tú nedám verejne 😠 až ked budem v zozname 😝 ale spravila som si voj názor na nich z toho... a nie moc prívetivý... 🤐

lenkove
1. mar 2010

baby,
ona bola z profi zvyknuta na klasiku krupicnu z mlieka 🤐 ale mavala take cervene lica vyrazkate trosku ked k nam prisla, ja som vysadila mlieko a pribinacikov a ma ich lepsie.. mozno aj preto ze ich natieram indulonou 😀 no nechcem sa vracat k mlieku, je este malicka na to, neviem 😅 😅 takze na to sa nemozem velmi spoliehat, ze co jedla u profi..
skusime ale.. ja com som jej kupila, tak nechce, tuto doniesla Petova sesternica a tu chce 😀 mozno tam je pes zakopany, ze od nej 😀 ale ani jednu od Maznacika nechce 😉

tatiannna
1. mar 2010

Cairka presne...ach jo...ešte to skúsim urýchliť, 12-teho je seminár, tak s nimi budem...keď uvidia, že som pokojná a vyrovnaná... 😀 no nič, ideme my využiť toto slnko krásne a ideme s hafíkom na riadne prechádzku

magimary
1. mar 2010

leni, dm-karske kaše sú úplne v pohode (a dokonca vzhľadom k cene aj najlepší výber, teda teraz som už dlhšie nekupovala, lebo sme mali všeliaké špeci kaše-kvôli lepku, ale viem, že vždy ich v dm-ke mávali a deckám veľmi chutili), teda ja som ich nikdy neskúsila ( 🤐 ), ja kaše neľúbim žiadne 😅 , ale podľa detí...
ani mne nechceli hocaké Nutrilonové a tieto vždy áno (asi s sladšie, neviem 😅 )...
skús a uvidíš... a ni cenovo nie sú zlé... 😉

lenkove
1. mar 2010

Dakujem Mary, ved to, ze ja mam tri otvorene ktore nechce 😝 to ich asi budem ja s muzom dojedat a tie kase tiez nie su moja salka kavy 😀 😀

magimary
1. mar 2010

cairka, na tvoju otázočku je odpoveď, ktorú sama najlepšie poznáš a praktizuješ 😉 😅
1) trpezlivo a čo najkratšie, vecne a presne jej odpovedať a nevenovať tomu/jej pozornosť (myslím, že u nej to ani nie je o tom, že nechce byť ticho, ale o tom, že vidí, že na teba to "funguje"-skrátka získa si tak tvoju pozornosť, čo je jej dominantným cieľom, zjavne)...
2) tieto otázky (najmä tie opakujúce sa) úplne ignorovať a začať hovoriť o niečom úplne inom (ak má veve potrebu "nebyť ticho", tak nech hovorí, ale na inú tému 😉 😅 )
3) nezahriaknuť ju za to (aby sa neurazila), lebo to ju ešte viac podporuje v "provokácii" a zároveň vnútorne aj frustruje...

magimary
1. mar 2010

leni, u nás, ak kaša nechutí, tak sa musí jedine vyhodiť, nikto by ju totiž nejedol 😒 (ani naši veľkáči, ani za svet, hoci klasickú krupičnú veľmi ľúbia, takéto "krabicové" by nezjedli ani za svet-ani tie dobré dm-kárske-asi sú im nejaké "nesymaptické" 😅 )... našťastie, teraz nevyhadzujeme, lebo náš "kyselinárik" zje všetko -ozaj ako- kyselinka 😅 😉 🙂 (už sa smejeme, že za chvíľu bude jesť nás 😀 )...

marketka1
1. mar 2010

mary a už keď tak radíš alebo niektorá iná ak vie niečo poradiť na podporu chuti do jedla pre Kubitka?

magimary
1. mar 2010

markie, ako malý doteraz papal? už sme to raz spomínali, ale akosi som si neni istá, či si hovorila, že mu celkom chutí, alebo naopak, že papá akosi málo (skôr sa prikláňam k tejto verzii, aspoň sa mi také niečo marí)...
pred tým, ako s tým budeš skúšať niečo spraviť, je dôležité, aby si si odpovedala na pár otázok

-papal niekedy viac a teraz (alebo teda pred nejakým časom) začal menej?
-chudne alebo nepriberá dlhšie ako 3 mes., je slabý, nevládze, malátny?
-akú (a ako často) máva stolicu?
-hoci papá menej, je úplne v pohode?

ak je všetko v poriadku (odpovede: nie, nie,---,áno) a jemu naozaj len menej chutí, ako rovesníkom,
tak nie je čo riešiť, ani podporovať 🙂 , sú deti, ktoré skrátka menej potrebujú a j málo im stačí, treba počkať, raz bude papať tak, že ho nezastavíte (moji synovia tak začali až pred nedávnom, teda ešte stále to nie je žiadne megastravovanie, ale už aspoň jedia 😉 )...

a ak nie je všetko OK (áno, áno, ---, nie), tak to treba riešiť s gastroenterológom..., čo ty poznáš veľmi dobre... 😉

saskah7
1. mar 2010

Ahojte, prosim o radu...
Usmev ma teraz volne miesta do pripravy na PROFI v marci...
a Navrat je az v maji...
no a my v maji planujeme akurat nejake navstevy, tak sa bojim, ci mi to nevyjde prave na tie terminy...
tak mi teraz poradte, ci ist na ten Usmevacky kurz Profi? Je to tiez PRIDE, tak si nejako myslim, ze by mohol byt dobry... viete to niekto porovnat? myslim kvalitu pripravy, ci mi oba kurzy mozu dat rovnako do praxe...?

magimary
1. mar 2010

saška, je to vec výberu a toho, čo Tebe osobne viac vyhovuje 😉
ale všeobecne sa dá povedať, že oba kurzy ťa pripravia na profi relatívne rovnako dobre 😉

návrat=príprava je viac zážitkovejšia-prehrávanie rolí, výmena rolí, psychohry... ("učíš"/pripravuješ sa viac cez prežívanie a hlboko spracovaný zážitok)
úsmev=príprava je viac o informáciach, vedomostiach-prednnášky, diskusie, zápisky... ("učíš"/pripravuješ sa najmä "hlavou")

oba subjekty však využívajú prvky aj z toho, aj z toho... 😉

ide naozaj len o to, čo tebe ako človeku viac dá podľa toho, ako sa ti lepšie "učí"...
ale kvalita by mala byť porovnateľná (ale všetko závisí od konkrétnych ľudí,kt. to vedú) 😉

najjulinka
autor
1. mar 2010

lenkove DM kaše uuuplne v pohode, len slabý výber - 2 príchute nemliečne a 2 mliečne, ale detom je to fuk, to len my mamy im chceme furt nejaku zmenu v jedle , že nech to maju pestre 😀 😀 😀 Je sice fakt, že z DM mne osobne chutila jedna z predošlých čo robili, ale aj tieto su v pohode... Kupujeme aj mliečne aj nemliečne...

saskah - Navrat a Usmev plus minus o tom istom... aspon čo sme sa s mamou bavili - mama ma Navrat a ja Usmev ... Urad ma u nas o ničom.. to zas viem porovnať, lebo muž robilna urade.. .ale inak Usmev a Navrat, tak je to fuk z tých dvoch...

magimary
1. mar 2010

jáj, vidíš, oni teraz tuším obmieňali ponuku mliečnej detskej stravy, tak ja som narážala na mnohé príchute v tých "starých" druhoch (vtedy tam mali takú "keksíkovú"-tá aj krásne voňala a deti ju mali najradšej a tú už tuším nemajú)... resp. neviem, tieto "nové" (ešte) nepoznám

tatiannna
1. mar 2010

ježiši ja sa zajtra musím ísť evidovať na ÚPSVaR!!! to som teda dopadla... až dnes na obed mi prišli papiere a zajtra je posledný možný deň evidencie, tak o program postarané, saaaakriš

dioliana1
1. mar 2010

magi aj mi sme na usmeve " hrali a prežívali zážitky "
a nie každý to vydržal

dioliana1
1. mar 2010

mi=my

magimary
1. mar 2010

dio, veď vravím, že každý Subjekt využíva aj tú aj tú formu, vlastne od "moderátorov" závisí koľko a v akej miere, no vo všeobecnosti je ponuka úsmevu (prišla mi-teda mm- mailom do pc) teoretickejšia 😉

tatiannna
1. mar 2010

inak ja si to o nich tiež myslím Magi

maznacik007
1. mar 2010

magi ty si robila usmevacky kurz? kto bol trener.. lebo vecsina PRIDE / to je nazov usmevackej pripravy/ je prave o zazitkoch... a o prezivani... a o hrani rolovych hier, o praktickych veciach..

usmevacka priprava by sa velmi nemala lisit co sa toho tyka.. lebo aktivity su presne vymedzene... a tvoria tak 80-90 percent obsahu kurzu..

tazko sa porovnava tomu kto nezazil... ja som nebola na priprave Navratu.. sice som hovorila s par ludmi co tam boli.. ale to su len ich subjetivne dojmy a na zaklade nich nesudim

suezana
1. mar 2010

Lenkove, ďakujem, je mi cťou byť tvojím priateľom 😀 😀 , už som videla fotky, ste krásni, musím sa usmievať, malá je škerko a je to asi nákazlivé 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre