Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

natia
7. mar 2010

No mňa zas varenie baví, ja to rada, ked sa hrám na žienku domácu - varím, pečiem, upratujem, periem, všetko naraz a je to sranda...keď to nie je sranda, tak ma to nebaví 😉

najjulinka
autor
7. mar 2010

Stale viac a viac mi vrta v hlave surodenec pre Lucinku......... Dozvedela som sa, že ak sa narodi bio surodenec Lucke, tak ak budeme v zozname, tak by sme mali mať prednosť.. .ale... ale zas stale každe 2 roky oblietať si všetko len preto aby sme boli v zozname??? A kým sa biosurodenec narodi možno 3x takto obehame všetko.... Nedalo by sa to aj inak??? S tým, že som ochotná vziať aj do NOSky a dorobiť si pripravu potom a potom požiadať o pestunstvo..... ako je to s NOSkou??? tiež mi treba byť v zozname akomsi???

lenkove
7. mar 2010

a ja som zostretkovana 😵 😵
bolo fajn, az na tu cestu domov 😀 moja dcerenka si veru poplakala riadne a od MT po ZA ani niet kde zastavit 🤐
Videla som krasne dvojky a ich rodicov, Naty, Petku a Ritu a Cairku s Veve 🙂 deticky su kraaasne, uz slecny a mlady pan tam teda vlastne boli a Petka take babatko malicke, rozkosne 😵 😵
skoda len,ze to tak kratko trvalo, hadam nabuduce to potiahneme, s Vaneskou vsme sa dohodli, ze ked bude Ivka vacsia ideme sa smykat a hojdat 😉

lenkove
7. mar 2010

a mna boli hlava ako dvoch konov, idem sa venovat domacim povinnostiam a buvat 🙂 😔

ralanka
7. mar 2010

sakra vám závidím že ste sa stretli ja som nemohla mm si zobral auto a prišla návšteva s malým bábom už celý týždeň ohlásená tak som nemohla povedať nech nechodia do kelu je mi to ľúto aj ja som vás chcela vidieť ☹ ☹ ☹ ☹ . Tak hoďte potom aspon niektorá foto ak máte 😉

cairka
7. mar 2010

ralanka, škoda, že vám to dnes nevyšlo, hádam nabudúce.
Ja sa pridávam k pozitívnym pocitom Lenkove 🙂 A nabudúce niekde, kde nezrušia detský kútik 😠 to bola škoda, že sa deti nemali kde vyhrať 😒

zuzanockamt
7. mar 2010

Ahojte 🙂

zienky, mam na vas otazku ... pomalinky koncim pripravu na profirodicovstvo a minule som v telke v jednej reportazi pocula, ze ten certifikat je platny len rok, to sa mi zda dost divne ... ja som si to chcela spravit este pred MD, aby som potom, ked bude nase babo väcsie mola pracovat ako profi, ale ak je to s tou platnostou pravda, tak to nestihnem a budem musiet kurz robit este raz?

najjulinka
autor
7. mar 2010

kurz na profi je kurz neobmedzenej platnosti.... ale akože ešte aj u nas na urade ma išli presviedčať, že je platný len 2 roky....... ale kedže som povedala, že ani nahodou, tak zistovala uradnička predomnou to čo som ja už davno vedela... a len mi to potvrdila.... takže platnosť neobmedzená.... 😉

zuzanockamt
7. mar 2010

juli ... si ma potesila, zdalo sa mi to ako dobra blbost, este som sa na to nepytala nikde, len ta reportaz mi nedala pokoja ... spytam sa u nas na urade, som zvedava, co mi povedia 😕

marketka1
7. mar 2010

Ahojte 😉
Tomáškom všetko najlepšie a žienky ak máte foto zo stretka tak nám ho ukážte 😕

Tak ja mám dnes už úplne dosť včera som piekla orechovú tortu upratovala celý byt a mm varil, dnes dovárať spraviť knedle, divinu, rezne, a na obed všetko pojesť pohostiť rodinku a znova upratať. 😝 😝
Ale vyjašené deti už hajajú a môžem si to tu počítať čo ste popísali a popozerať poštu. Jáj a zabudla som naším chlapcom som musela kúpiť kočiar a bábiku a dnes som sa stretla s názorom že či som normálna chlapcom takéto hračky 😕

ralanka
7. mar 2010

cairka ste boli v tulipe a tam zrušili kútik? 😲

najjulinka
autor
7. mar 2010

marketka klud..... mna ani nenapadlo rozdelovať hračky na chalanske a babske.... aspon nie také... samozrejme preferujem tak či tak tie akože babske hračky nie ružove, ale väčšinou iné nie su ... synovcovi manželovemu sme dali kačík na prvé narodky...... potom som ho dvojročneho chodila stražiť.. .a svagrina, že kočík nech von neberieme... kupili sme taký plastový... a vonku bolo mokro... a ja jasne, že však tie plastové kolieska sa zničia a nanosí sa dnu špina.... a ona, že "Ni preto, ale však je chalan" .. .skoro mi oči vypadli........... takýto dovod mi pride riadne brutálny..............

Inak muža mam poliaka, ale až tu včera či dnes som sa dočítala medzi mamičkami, ktorým umreli deti, že poliaci obliekaju babatka chlapcov do ružovej a dievčata do svetlomodrej... tak snad je aj krajina kde kočík sa kupuje chalanom a auto dievčatám... nech je to vyrovnane.........

najjulinka
autor
7. mar 2010

Ni = Nie ...

najjulinka
autor
7. mar 2010

Moj synovec si na prvé narodky vybral kočík a ked som to vravela kamoške, tak oni kupili synovcovi a neterke o rok na prve narodky kočíky... obom 😉
Kočíky su super hračka......
Moj bratranec jeden čas musel byť prvý v školke, aby sa mu ušiel kočík 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
7. mar 2010

a aby som nerobila z chalanov baby, tak moje prvé slovo bolo "Auto" 😉 😀 😀 😀 No ako ma take dieťa tušiť, že niektorí dospeláci maju presne hračky zadelené medzi chlapské a babské 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cairka
7. mar 2010

ralanka, hej. Zrušili tam kde bol, vláčik dali zas do uličky medzi obchody a kútik urobili v tej stredovej časti platený a strážený, pre samé deti... úplne na figu to je, že nenechali aspoň ten koberec na vybehanie deťom 🙄
markétka, v pohode kočík chlapcom, veve má jednu poličku plnú autíčok a tiež mi to divné nepríde... ale je fakt, že sa nehrá s autíčkami "búračky" ako synovec rovnako starý, ale vozí rodinku z domu pre bábiky v autách 😀
aj veve už je v posteli, nespala poobede, tak je zničená 😀

mixka
7. mar 2010

ahojte bosorky 🙂

stretko vam zavidiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 😔 mate aj nejake fotky 😕 ???

saskah7
7. mar 2010

No, zvlastne s tou platnostou profi... mne prave nedavno Mary vravela, ze je to platne 3 roky... tak ja neviem... 😒

najjulinka
autor
7. mar 2010

saskah je to neobmedzene.... akože kde kdo si vymysli kde čo aby sa prachy brali za tých istých dookola za vyškolenie....... 😝 😠 😠 😠 😠

magimary
7. mar 2010

saši, ja som ti tiež len hovorila, že to povedali v televízii (dovtedy som o tom nidky nepočula), no ja som to teraz zisťovala na tej týždňovke, čo sme boli a tam "tety" z ministerstva povedali, že to tam vtedy (v TV) hovorili bludy, že to nie je pravda... 😉

ďakujem za nášho Tomuška a prajem matinmu len to naj 🙂 !

marketka1
7. mar 2010

ja som našla akurát toto som Vám to skopírovala lebo ja som tiež bola informovaná že je to s neobmedzenou platnosťou.
Príspevky boli odvysielané na jojke.

Litera zákona hovorí , že príprava na náhradnú rodinnú starostlivosť sa aktualizuje, ak dôjde po skončení tejto prípravy k zmene pomerov na strane žiadateľa, ak od jej skončenia uplynú dva roky alebo ak žiadateľ je pestún alebo osvojiteľ alebo osoba, ktorej súd zveril dieťa do starostlivosti budúcich osvojiteľov. Prípravu musíte opakovať aj vtedy ak by ste boli na vlastnú žiadosť alebo z iných zákonných dôvodov vyradená zo zoznamu žiadateľov o pestúnsku starostlivosť.

PROFESIONALNA RODINA nepatrí pod NÁhradnÚ rodinnú starostlivosť.

Áno, máte pravdu, platnosť kurzu je zatiaľ neobmedzená, aj keď si myslím, že do budúcnosti, vzhľadom na situáciu aká je, sa určite bude musieť uvažovať nad jeho expiráciou. Uchádzači o prácu profi rodiča, ktorých ste videli v TV JOJ si to zrejme pomýlili s adopciou, či pestúnskou starostlivosťou.

dobrý deň , chcela by som sa informovať , mám kurz profi-rodiča rok a ešte nepracujem v tejto oblasti , ale v správach na TV JOJ som pozerala ten príspevok s vami , kde uchadzači o túto prácu hovorili , že tento certifikát platí len rok , čo je na tom pravda , lebo po ukončení kurzu nám povedali , že platnosť nie je obmedzená len na nejakú dobu

najjulinka
autor
7. mar 2010

a dajte link na tu jojku alebo kedy to išlo??? nech to omrknem......

magimary
7. mar 2010

juli, ja teda neviem presne kedy to bolo, ale "by očko" sa orientujem práve podľa toho, kedy bola u nás saška(7), tak predtým to bolo asi tak cca dva týždne odvysielané, ale nepamätám si termín, kedy tu saška bola -to by mohla doplniť zase ona... 😅

a mimochodom, ďalšia z takých kuloárnych informácií (tentokrát ale asi veľmi reálna v blízkej budúcnosti) je aj tá, že každý profi bude musieť pri nástupe (alebo tesne pred) do zamestania absolvovať psychotesty a plánuje sa aj podobne hodnotiaci proces-od psychológa, ako je pri NRS (to je zatiaľ len plán, tá info predtým je už skoro realitou)...

najjulinka
autor
7. mar 2010

mary mne psychotesty nevadia.... tými by mali prejst aj učitelia, vychoši, lekari... a všetci čo robia s ludmi....

martina_maxian
7. mar 2010

ahojte,,, stretko bolo skvelé,,, spoznala som nové baby z koníka,,, 😵 😵 😵 a detičky boli nádherné... 😵 😵 😵
škoda, že mi nevyšiel ten piatok... ☹ ☹ ☹ Pprepáč Magi, aj ja som sa na teba veľmi tešila... mrzí ma to.. 😉

magimary
7. mar 2010

juli, lenže nie je psychotest ako psychotest... a tiež ani nejde až tak o psychotest ako o administratora psychotestov... 😖
a ked už, že kto psychotesty, tak určite by som priradila aj úradníčky, kt. riešia NRS a pod. "ľudské veci"...

mati, ahoooj! 😵 , aj ja som sa na vás tešila, od rána som kamoške (čo bola so mnou na burze celý deň) o vás hovorila, že prídete... 🙂 , no a potom prišla sms-ka ☹ ... , aj mojim chlapcom som hovorila, keď sa pýtali, že pre koho sú lentilky a taká drobnostička, a potom sa stále vypytovali, kedy už prídu "tie dvojičky", tak som im povedala, že neviem, ale lentilky odložíme, lebo oni určite raz prídu.. 😅 🙂
ale ja verím, že nám to vyjde 😉 🙂

najjulinka
autor
7. mar 2010

mary mne nemusiš vykladať... z toho mam strach.. .však vieš ako my sme na tom boli..... že presne je to aj na tej druhej strane.......

martina_maxian
7. mar 2010

magi, veľmi preveľmi ma to mrzí... ☹ ☹ ☹ ale akási som bola šuchtavá, nestíhala som poriadne zbaliť, mm došiel neskôr s práce... tak sa akosi nedalo... ale určite to napravím,,, sľubujem... 😵 😵 😵 😵
A aby som nezabudla,, Tomimu prajem všetko len to naj naj naj,,, aj keď verím, že má všetko a hneď niekoľkonásobne viac... 😉 😵 😵

najjulinka
autor
7. mar 2010

inak niektore deckay tak či tak požaduju take testovanie kao pri nahradke....... ja som si do takeho žiadosť davala... takže nas dodatočne testovali............. a jak dotestovali, spravili hodnotiacu spravu, tak prišla pozvanka na pohovor do terajsieho decaku....

magimary
7. mar 2010

http://www.changenet.sk/?section=forum&x=461604

čo si myslíte o tomto? 😕

mati, dík 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre