Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

tulenka
12. mar 2010

Achojte všetci,
dnes Má N. súd??? Držím všetky palčeky, nech je tam sudca so srdcom a vyieši to hlavne pre ňui najlepšie, nech nemá , chúďa malé v hlave guláš, z toho všetkého , čo sa s ňou deje.
Neviete, ako Lenuska?
Yukki, u vás je to yž s tými súdmi fakt no comment😠 😠 , ale chápem ťa, že v tejto fáze sa obávaš nejakej veľkej medialiyácie. Ale tu už asi fakt pomôže len zaroskovať.
Laculík , zas nejaké trópy? My sme boli minulý týždeň na lyžovačke a fantasticky som si oddýchla. A krpatá prekvapovala svojou odvahou , ako suverénne lyžovala v 3000 m.
A čo je tu ešte nového?
Ešte som zabudla: všetko naj Tobimu.
Mixka , a vy? Ako sa býva v novom?
Priveľa otázok , že 😔

tulenka
12. mar 2010

hm, tak to som si prečítala až teraz s tým súdom. 😢 A dôvod?

dioliana1
12. mar 2010

všetko naj Tobimu

magimary
12. mar 2010

čožeeeee???????????????????????????????? 😨 😕 😨
zase odročili????????????????????????????? 😲 😲 😲 😨 😖 😖 😖
dokedy??? 😨 😔

ďakujem, babuľky za Tobika...

magimary
12. mar 2010

no, leňuška má už snáď po všetkom a už sa bude teraz pomaly zotavovať... 😕

a, slinty, napíš nám ešte aspoň prečo? čo sa (u)dialo? ☹

cairka
12. mar 2010

slinti, tak na to už nemám slušných slov... 🤐 tiež by ma zaujímalo čo udali ako dôvod odročenia... ☹

slinti
12. mar 2010

Matka nastúpila výkon trestu a akože sa jej nemalo ako doručiť predvolanie, či čosi také.

magimary
12. mar 2010

čožééééé???
akože nemohlo!!! 😲 😲 😲
veď vedia, kde je v base!!!
ja nemám slov!!! 😲 😠 🤐 😔

smejka
12. mar 2010

nekomunikacia....tak ideme dalej 😔 ...koncom mesiaca novy termin

magimary
12. mar 2010

och... ☹ ☹ ☹
je mi to tak ľúto... 😢
držte sa, moji... 😔

najjulinka
autor
12. mar 2010

jeeeminku...... tie niektoré sudy.. .otras.... fakt....... 😠

ralanka
12. mar 2010

ahojte 🙂
všetko naj naj naj Tobimu 😵 😵 😵
my sme mali mať včera hlásenú kontrolu z uradu a napokon ráno volala že nech ich nečakáme že neprídu takže nič a som zvedavá kedy sa mienia dovali aj bez ohlásenia 😠 😠 😠 😠

dioliana1
12. mar 2010

aj čakám kedy konečne prídu na kontrolu, nech už možme začať kurz na pestunstvo... 😒

lenkove
12. mar 2010

ahojte
smejkovci, odrocili? 😢 to je des... 😠 😔 a ja som si uz myslela, ze to dopadlo aspon nejako 😔 😔 😔

Tobiaskovi vsetko najlepsie k narodeninam! nech je stale zdravy, stastny, vesely a nech robi radost svojim rodicom a Tomu Hore 😵 😵 😵

nam odisla sesternicka, boli velke place, ale nie z nasej strany 😉 Ivanka je zase nespi 😀 😀 ale ostala tu babi, tak zijem 😀

majka2
12. mar 2010

ahojte. dnes nám konečne prišiel dodatok k rozsudku. Predstavte si čo sa stalo nám. Malého sme dostali koncom mája 2008 mal priezvisko Balaž všetko bolo v poriadku prebehol prvý súd pred osvojenie po deviatich mesiah sme podali o adopciu aj ten prebehol. Všetko bolo ok poslali sme všetky papiere tam kde sa narodil aby nám vydali nový rodný list už s našim priezviskom. A odtial mi volali že máme všetko zle a neplatné lebo chlapec nieje baláz ale štrkác no s randa to bolo 11.8 2009 a od vtedy až do dnešného dna sa vybavoval jeden papiier na ktorom je ze sa to opravuje z b na š no hura len dufam že ked teraz pošlem piere z nova na vybavenie rod. listu tak sa nebude zas volať inač.

brulka
12. mar 2010

ahojte vsetci po dlhej pauze som zase online 😉

nestihla som vela precitat len co tu teraz vidim citam.

smejka velmi ma to mrzi ze to zase takto dopadlo. velmi prevelmi vam drzim palce a zelam vela energie na dalsi boj. verim ze nabuduce sa to konecne pohne tym spravnym smerom 😔 😔 😔 😔 . musi !!!!!

a yukki vy ste uz nejako pokrocili? ako to s vami vyzera??? tiez velmi drzim palce nech sa konecne rozhodne ktory sud vas ma na starosti 😔 😔 😔 😔

a aj veselsie tobiaskovi vsetko naj naj necj je zdravucky, vesely a krasny a nech mamine a tatovi robi samu radost 😵 😵 😵 😵

cairka
12. mar 2010

majka, hod nejaké foto malého, nech sa pokocháme 😉 ináč odkiaľ je,kde sa narodil? aspoň okres 😅 aspoň do IP, niečo chcem overiť 😅

brulka
12. mar 2010

este raz by som sa vas chcela spytat ci zatelefonovat na urad a povedat im o tehotenstve. nejak mi to vrta v hlave ci by to nebolo seroznejsie. len zas mi adoptovat chceme len neskor. bojim sa toho ze nam zavolaju o mesiac a my povieme ze teraz nie lebo som tehotna, ze ako budu reagovat. ze sa nastvu ze sme nepovedali skor alebo ze si nas dakde zaskatulkuju do zlej skatulky 😕

este sa mi aj volaco mari ze sme zo zakona informovat o zmene nejakych skutocnosti ktore mozu ovplyvnit adopciu? nieco take si spominam. len neviem ci tehotenstvo je takato skutocnost alebo nie, ked sme odhodlani pokracovat tak ci tak.

v pripade ze na urad zavolam tak oni stopnu nasu ziadost a v poradovniku putujeme na koniec? alebo ako to funguje - netusite niekto?

tulenka
12. mar 2010

Brulka, ak más pocit, ze je vsetko s tehotenstvom v poriadku , tak kludne zavolaj. V poradovniku by ste uz mali ostat na zaciatku.My sme mali pozastavené a keď sme žiadosť obnovili, tak už to išlo veľmi rýchlo. Len by mohol byť problém, keby prešli od zaradenia do zoznamu viac ako 2 roky, lebo to by ste museli asi robit aktualizáciu prípravy, tak na to si dajte pozor

brulka
12. mar 2010

tulenka dakujem 😉 nas zaradili minuly rok koncom jula. takze este tomu nie je rok. s tehotenstvom je zatial vsetko v poriadku ale som na rizikovom - mym vyssi tlak. takze problemy mozu nastat - pevne vsak verim ze nenastanu.

myslim ze by sme to mali zvladnut do dvoch rokov. len by som bola rada keby adoptovane dietatko bolo mladsie ako to biologicke. lebo najmensiemu sa vzdy dostava najviac pozornosti. myslim ze som to dokonca citala aj v nejakej psychologickej knizke. my mame ziadost zdrave do roka. takze teoreticky sa nam moze stat ze budeme mat vekovo dvojicky a to by som nerada. mozno by bolo dobre zvazit zmenu podmienok len moj muz uz nic menit nechce, nechce tam tie panie na urade hecovat.

a co znamena aktualizacia pripravy? ak ostaneme v poradovniku tam kde sme boli tak by to snad nemalo byt take hrozne. to uz asi netreba 26 hodin ale snad postaci nejake sedenie jedno dve s psychologickou a dodanie vsetkych papierov ci??? a ked sme robili pripravu na urade musime aj aktualizaciu robit na urade? lebo keby k tomu malo dojst tak by som radsej v navrate alebo usmeve...

cairka
12. mar 2010

brulka, neviem isto, ale ked sa vám narodí bábo, tak budete asi musieť spraviť aktualizáciu tak či tak. Ale zas môžte urobiť aktualizáciu (my teraz budeme mať 2 stretká, vraj) na jar o rok, aby ste dodržali 2r. lehotu a budete mať zas 2 roky, kedy môžte dieťatko prijať. A aktualizáciu môžeš robiť len tam, kde si robila prípravu. Inde by si musela spraviť celú prípravu nanovo.
a ja osobne by som asi oznámila tehu, až ked by naozaj zavolali. 😅

brulka
12. mar 2010

dakujem cairka 🙂 no ved to doteraz mi kazdy tak radil ze nech povieme az ked zavolaju a ja sa zas trosku bojim ci ich tym nenahnevame ze sa nevieme ozvat predtym.

to je skoda ze nemozem urobit aktualizaciu niekde inde. na urade to bolo velmi nepruzne, bolo tazke si dohodnut terminy a strasne dlho to trvalo lebo nikdy neboli ochotni sa stretnut na viac ako hodinu. takze si viem predstavit ze budeme aktualizaciu robit zase niekolko tyzdnov 😖 😖 😖 a to ma desi a moj muz toho asi porazi - chlapi tieto psycho veci znasaju nejako tazsie 😀

eki
12. mar 2010

ahojte, my si tiež chceme adoptovať dieťatko, druhé už nemôžeme mať zo zdravot. dôvodov, chcela by som sa poradiť kde si máme robiť prípravu - na úrade, či v návrate alebo úsmeve? díky 🙂

brulka
12. mar 2010

ahoj eki. urcite navrat alebo usmev. my sme robili na urade a bolo to tam nie velmi flexibilne. ako vravim dlho to trvalo, nikdy nebolo stretnutie na viac ako hodinu (alebo len vynimocne pri jednom dlhom psychoteste) a ked som sa na konci spytala ze nech nam poradia nejaku dobru knizku o adopciu vraj sa mame pozriet v knihkupectve. takze jednoznacne urad nie! v navrate ci usmve to bude jednak rychlejsie a jednak aj zaujimavejsie 😉

natia
12. mar 2010

Ahojte,
ja som dnes bola v DD, videla som decká, zistila som, že do dnešného dňa ich psychologička nevidela a deti stále nevedia, prečo sa museli vrátiť!!!! Vraj sa ich všetci pýtajú a oni nevedia, čo majú ostatným deťom hovoriť. Starší skoro plakal, že tam nechce ostať, že chce ísť so mnou...

Mám toho dosť. Začínam riešiť. Už som písala vedúcej sociálneho. Mám ich po krk v tom domove, fakt po krk!

brulka
12. mar 2010

natia to je des !!!!!! 😠 😠 😠 😠

majka2
12. mar 2010

Narodil sa v liptovskom mikuláši

najjulinka
autor
12. mar 2010

cairka neviem či maš pravdu s tým, že aktualizáciu len tam, kde sa robila priprava... pokial viem, tak tak to nie je.. .
ale ak ano, tak mi dajte please link na vyhlašku...

magimary
12. mar 2010

no, to som zvedavá, čo sa z tej cairkinej analýzy vyvinie... 😅 😨 😅
naposledy z toho bola natalie...(od rity)... 😅
tak som zvedavá, čo dnes po tejto poslednej infošky od majky... 😅 😉

bruli, ahoooooj, večer odpíšem 🙂

natia, hrôza.... 😖 😠 ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre