Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
16. mar 2010

ad diazepam (už poslednýkrát, sľubujem): malá ivanka už má za sebou takmer rok života (a predpokladám, že horúčky už mala) a ak sa doteraz s febrílnými (nie Afebrilnými-to sú bezhorúčkové kŕče a také-ako pojem enexistujú) kŕčmi nestretla, nie je dôvod na diazepam... a äk už ich mala, tak hej; a ak ešte teplotu nikdy nemala-tak, ak je niekto z "iného tábora", tak nech dá, ale TU u nás sú lekári úplne proti tomu, aj v nemocniciach, aj na pohotovastiach)...
ja som mala doteraz deti veľmi rizikové (v úvode v kritických stavoch, dokonca aj s inými typmi kŕčov!) a NIKDY im nikto neodporučil Diazepamy.. a mali horúčky nedozierne... a boli aj v nemocniciach, takže si nemyslím, že by malo paušálne platiť, že ak je dieťa s neznámou rodinnou anamnézou, okamžite potrebuje Diazepam pri zvýšenej teplote na 38,5°C.. a teda nei, že si to nemyslím ja, ale najmä lekári... 😉 )

ad dithidiaden: je to anitihistaminikum, čiže tlmí prejavy vyplavovania histamínu v tele (ktorý sa vyplavuje NIELEN pri alergiách!), to zn., že zabraňuje opuchom, zvyšovaniu sekrécie, ale aj zmierňuje svrbenie, a zanášanie slizníc...
čiže jeho podanie pri bežných chorobách (najmä, keď ťažko oddiferencovať, či ide určite o virózu alebo aj o alergiu) je opodstatnené, lebo aj pri bežných soplíkoch potrebuješ zmierniť opuch, prekrvenie a sekréciu na slizniciach v nose a nosohltane...čiže ostatná terapia sa podaním antihistaminík (nielen dithiaden, ale aj fenistil a pod.) posilňuje a znásobuje
a zároveň sa ich nepriaznivý účinok považuje sa pozitívny-najmä v noci, keď dieťatko veľmi kašle, dusí sa, nemôže spať, tak tlmivý účinok týchto liekov spôsobí, že dieťa podobné obťažujúce príznaky lepšie prespí...
naša doktorka vo veľkom predpisuje Fenistil (ja tiež deťom nedávam, to už fakt musí byť), ale napr. viem, že moji chalani, keď sú "bežne chorí", mám im zvýšiť ich pravidelnú dávku antihistaminík (Aerius), podľa pokynov imunologičky... 😉

a, v podstate, keď už sme pri tej neznámej anamnéze "našich" rizikových detí, tak alergia je u nich potencialne očakávaná a predpovedateľná (pod. ako niektorí tvrdia pir febr. kŕčoch), takže dithiaden/fenistil/a pod.), nikdy nie je na závadu... a určite sú menej škodlivé ako diazepam (ktorý pôsobí priamo na centrum)...

natia
16. mar 2010

APOLOMA kým ti dajú biele, zdravé a niekoľkodňové, tak si môžeš spokojne na ďalších 5 rokov spraviť program, lebo dovtedy budete sami...žiaľ..

apoloma
16. mar 2010

natia dakujem za povzbudenie si mila 😝 😝 😝 v nasom kraji to trva max 1a pol roka to mam overene tak ta asi sklamem....xixi nech sa ti dari 😠

natia
16. mar 2010

no ja ti prajem, aby si ti to podarilo...ja som to nie v zlom...a smiem sa spýtať aký je to kraj?

cairka
16. mar 2010

baby, kde kupujete dobré a relatívne lacné topánky? chcem pre veve nejaké jarné a nie za 600a viac sk ale kvalitné 😅

magimary
16. mar 2010

apoloma, ja som mala doteraz všetky deti "len" ako profirodič a teraz sme už a čakatelia na pestúnstvo... 😉
samozrejme, že správne uvažuješ, že čím menšie babulko dostanete, tým ľahšie sa zžijete v spoločnom režime, ktorý si sami vytvoríte a ktorí sa sami spolu "naučíte"...
lenže toto je ideál a nie je tak častý, resp. nie je tak skorý.. a treba si naňho počkať (čiže biele, zdravé novorodeniatko je dosť "vychytený artikel", na ktorý čakajú už dlho mnohí a mnohí pred vami, ale zase nesúhlasím s nati, že to bude za 5 rokov...myslím, že skôr...teda záleží to aj od kraja, z ktorého pochádzaš)...
ale, podobne si budeš zvykať a zžívať sa aj s dieťatkom, ktoré má pár mesiacov, lebo ešte stále je to bezbranný tvorček, plne odkázaný na Teba (čiže nemá nejaké extrémne návyky a zvyky, ktoré by významne (negatívne) ovplyvnili vaše zžívanie a zvykanie si...
rozdiel je len ten, že pár mesačné už má aký-taký režim, kedy a koľko spinká, ako papá a pod. a to je v podstate pre začínajúcu maminu vcelku plus..., najmä-ak je ochotná urobiť pre dieťatko všetko len to naj, tak tento režim bude celkom s radosťou dodržiavať...
iná je situácia u detí starších...
starších, ako rok,
starších ako tri roky,
starších ako 6 rokov...

lenkove
16. mar 2010

a ja som tu opat s mojou prvou horuckou : pacient spi 😀
mame 6 hodin po nurofene len 37,8 🙂 a tecie nam trosku z jednej nosnej dierky 😅 ked jej ju cistim, tak reve akoby ju na noze brali, na odsavanie som sa este neodhodlala, este to podla mna nie je treba 😅 ci?
a Cairka, dakujem,ze si napisala co robis s Veve pri teplotach, ja viem,ze ste to tu pisavali, ale si nepamatam.. tak teraz bruzdim netom a tu jeden tvrdi to a druhy ono 🙄 🙄

tulenka
16. mar 2010

CAute, aké liekové debaty tu dnes vediete:
ad diazepam - úplne súhlasím s mary, mal by sa dávať až deťom, ktoré už kŕče, amli a nie len tak mirnix-dirnix pri zvýšenej teplote, lebo 38,5 u malých detí nie je vysoká horúčka.
K tým antihistamininikám-tiež len v odôvodnených ,nemusí byť len alergia. Naša Teri mávala niekedy také stavy , keď začala zvracať, že ju potom vkuse napínalo a nedal sa to nej dosť ani glg vody, tak na toto nám dr. poradila fenistil kvapky, skľudnilo jej to žalúdok, fakt to u nej zaberalo

tulenka
16. mar 2010

Inak, Lenkove, skoré uzdravenie malej prajem

lenkove
16. mar 2010

a Cairka
no ved, nepamatas??? v lekarnach, ked maju vypredaj Sante alebo Protetika 😀 za 10 resp. 15 e 😀 mam ti kuknut?? mali rozkosne cervene 25 😉 uz len posledne...

apoloma
16. mar 2010

🙂 dakujem aj to mi pomohlo si zlata 😉 no mi sme pripraveny aj cakat nemame stym nejaky problem,jasne cim skor to malinke dostaneme tym lepsie 😉 😉 😉 moc sa na to tesime 😉 no a ja som z NR-kraja a na upsvar nam povedali ze zatial sa im nestalo ze by sa u nich na babetko s takymi poziadavkami ako mame napr.aj mycakalo dlhsie ako 1rok aj 5-6mesiacou. cakame na babetko uz 4roky tak cca 2roky zvladneme 😵 😵 😵 este raz dakujem urcite ti napisem ked budem nieco chciet vediet 🙂 papa

cairka
16. mar 2010

leni, ale veve má už 26- 27 (ako ktoré topky) 😅 😝 ale dík za typ, máme tu jednu lekáreň, čo má sante aj protetiku, tak zbehneme kuknúť, čo majú

tulenka
16. mar 2010

Apoloma, však kľudne , čo ťa zaujíma, veď si to tu baby čakalelky nájdu, a aj tí , čo už detičky majú poradianapr. v NR kraji jer ten cas, co pises realny. To zzivanie ide v pohode, ved ani bio diťaťu nevnútiš úplne tvoj "režim".Horšie , ak si tieto deti nesú so sebou svoju "históriu": týranie,"studený odchov" DD, drogovú yávisloť matky atd, atd....

magimary
16. mar 2010

leni, nemusíš ešte odsávať...
keď stačí vytrieť, tak stačí...
spoznáš to jednoznačne, keď nebude stačiť 😉
aj odsávanie totiž má svoje "slabiny" (ako všetko)... mechanicky dráždi (už aj tak predráždenú) sliznicu, ktorá sa bráni tým, že začne tvoriť ešte viac sekrétu (je to jej ochranný obal) a opuchne (ako sa deje bežne aj keď sa poškriabeš na koži, v okolí ti vznikne taký "opušik" 😅 =malý opuch okolo škrabanca)... a teda spôsobí v podstate to, protii čomu vlastne bojuješ 😉 , preto aj odsávať treba s mierou, ale ak TREBA, tak určite TREBA (!) 😉
a to platí najmä pri dlhodobejšom odsávaní...

lenkove
16. mar 2010

Apoloma
my sme po pol roku dostali romske dietatko, v zaciatku vybavovania sedemmesacne, domov prisla skoro desatmesacna.. istotne ma vdaka veku nejake svoje skryte bolave miesta v batozku, co si nosi, ale zatial o nich neviem.. mozno som len zaslepena.. a ak sa pytas na zvykanie, tak mala k nam prisla z profi, o ktorych som sa zaujimala, ako to u nich funguje, ako sa malicka sprava, ako sa spravaju oni k nej... Po prichodom domov som sa snazila zachovat co najviac povodnych veci a spravania, vratanie oblecenia, ktore mi pozicali a obliekala som jej len to, obliecok, prasku na pranie, hraciek, oblubenych jedal.. prve dni to slo ako u nich a postupne sa zacali aj u nasej dcerky prejavovat ine sklony, ine vlastnosti, ine poziadavky.. lebo kazda rodina je ina a dietatko sa jej, podla mna, prisposobuje.. takze teraz mame iny rezim spinkania, obliecky som uz prezliekla aj viackrat a hracky, ktore si doniesla so sebou ju uz velmi nebavia 🙂 ja si starsie dietatko neviem vynachvalit, je to o dost jednoduchsie, co sa starostlivosti tyka a mozes sa sustredit na ine, hlbsie veci 😵 😵 😵 vo vasom novom vztahu.. ale chapem ta, lebo ked sa na nu pozriem, tak mi je luto tych sedem mesiacov, co som ju nemohla lubit.. co som s nou nebola 😔 😔

tulenka
16. mar 2010

Cairka, keď ťa tu vidím , otáyočka:písala si , že Veve má alergiu na mlieko, nevšimla si si, keď si jej úplne vylúčila mlieko nejaký vplyv a tú jej nešťastnú imunitu? Lebo toto by mohlo mať podľa mňa veľký vplyv

apoloma
16. mar 2010

jeej dakujem ste fajn ze mi poradite a napisete aj vase skusenosti to naozaj ocenim!!!l 🙂 🙂 🙂 🙂

lenkove
16. mar 2010

Mary
dakujem.. ja som tomu odsavaniu tiez nevelmi naklonena 😅 ale pre istotu som pripravana, ale ked do vas hudu: odsaj ju, naobliekaj ju, dal liek, clovek sa nalaka 😅 😅
volala som aj s lekarkou, tak som uz pokojna 😀 😀

Cairka, drzim palceky.. ja sa ti kuknem a dam vediet 🙂 lebo v CA mali aj vacsie a rozkosne ruzove s kvietkom, ale stara kolekcia, predpokladam ale, ze by ti to nevadilo 😉 pojdeme asi v sobotu, ked pride mm 🙂 😵

cairka
16. mar 2010

s deichmanom nemáte skúsenosti? teraz som tam našla celkom pekné botasky a kolo 10€. minulý rok som jej kúpila PEDDY a nikdy viac 😝

tuleňka, celkovo sa súdiť nedá, kedže je to ešte krátko, ale ked bola napsoledy bez mlieka tie 3 mesiace tak zmena výrazná nebola. Ale je fakt, že je menej zahlienená, som zvedavá na apríl na škôlku 😅 tam sa ukáže. Hlavne nech už začne jar už len 3 dni, ak sa dá veriť tete rosničke 😎

natia
16. mar 2010

LENKOVE malá je rómska?? to by ma v živote nenapadlo...

magimary
16. mar 2010

tak, tak, tiež si myslím, že ten čas čakania budete mať celkom reálny (ja tipujem tak rok)... a keďže máte požiadavku zdravé, tak by ste sa mali aj vyhnúť tým ťažkostiam, ktoré spomína tuleňka...
aj keď nie vždy je to také jednoznačné (aj zdravé dieťatko v pôrodnici, nemusí byť potom úplne zdravé doma... 😔 ), ale to je tak aj pri vlastných, takže nie je o čom... 😉

lenkove
16. mar 2010

Maznacik minule spominala Deichman.. tak ked kupi tehly, hadam pride 😀

cairka
16. mar 2010

leni, stará kolekcia nevadí 😝 okukáme, čo tu máme, ak nekúpime do soboty, tak sa ohlásim 😅 poobede zbehneme niečo obehať. v tescu by tiež mohli byť realtívne OK, nie? to máme cestou do deichmana

natia
16. mar 2010

mne naše milé tety na úrade povedali, že aj na pestúnstvo budem čakať rok, že či mi to je jasné... 😉

lenkove
16. mar 2010

Natia, ano.. papierovo plne, podla matky polo.. cakame kedy scernie 🙂 😉

cairka
16. mar 2010

leni, ked spadne do komína 😀 priznaj, že ju kúpeš každý večer v save 😠

magimary
16. mar 2010

cairka, ja si myslím, že topky z tesca sú celkom v poho... 😉 a je tam ooooobrovský výber (aj botasky, pohodlné od 5-8€) 😉 , mám okuknuté, náhodou sme sa objavili v bratislavskom veľkom tescu (kedže mi tu máme také o ničom, kde nie sú topky žiadne 😖 ), a bola som veľmi príjemne prekvapená...dokonca som tam zohnala obom chlapcom aj sandálky s uzavretou špisou a pätou (kvôli plochým nohám), čo tu nemôžem nikde zohnať, ani v protetikách, také veľké čísla (26 a 30) a tam úplne v pohode 🙂 , oni mi to nosia ako papuče (aj v škôlke, aj doma)...

magimary
16. mar 2010

jáj, fúúúj, že "mi", správne: "my" 😅
špicou, nie špisou 😅

lenkove
16. mar 2010

Cairka
len dockaj casu 😎 moja mama tiez tvrdila ze som si z nich spravila dobry den, ze Ivi je romka, ale ked som jej ukazala fotky Bety Blahovej, ked bola babo a teraz, tak uznala, ze aj biele dieta moze scerniet 😎 🙂

marketka1
16. mar 2010

Takže ja už fakt dnes na tému lekár posledný krát. Myslím že sa tu nemusíme dohadovať na odborných slovíčkach. Ja nie som lekár a je mi fuk či febrilný alebo afebrilný každá vie o akých kŕčoch sa tu bavíme. Ja tiež známe tak ako v iných témach iný kraj iný mrav. Čo je dobré na západe nemusí byť to isté na východe a naopak názory sa rôznia všade. Podstatné je aby dieťa bolo pod dozorom lekára a ak treba existujú na nich telefóny a treba sa poradiť od toho tam sú. 😉

Chcem sa opýtať zase tak od veci aký kočiarik športový by ste odporučili kúpiť potrebujeme niečo skladné do auta tak na dovolenku polohovateľný so strieškou s kolieskami také čo trošku aj iný terén zvládnu ako asfalt?ale také malé pici. kvôli miestu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre