Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

dioliana1
16. mar 2010

DD určuje, ale mi si to možme dohodnuť do tých percet ako chceme na schodzi, otázne či nam to DD aj schvli, pýtali sme strop aj tak nedali, čiže Dd je ako pán Boh

natia
16. mar 2010

No práveže nie je všade...vo vyhláške je, že je to v rozmedzí 2,6 až 4,2% zo sumy životného minima pre nezaopatrené dieťa...

najjulinka
autor
16. mar 2010

natia tak to si potom by dal každý strop.... akože decák určí sumu z tochto rozmedzia.. .väčšinou rovnako ako maju oni v decaku. 😉

magimary
16. mar 2010

hej, tak, ako píše juli a dio...aj my to tak máme-presne určené... aj predtým sme to tak mali...

magimary
16. mar 2010

mixka, čo sa deje?!? 😕
keď nekomentuješ? 😕

mixka
16. mar 2010

magi, lenuske som to napisala, lebo vie presne co sa deje 🤐 ak ta to zaujima, tak ti to mozem pisnut na skype, ked dam opicky spat

magimary
16. mar 2010

oki, budem čakať... 😕

natia
16. mar 2010

jááj, no lebo u nás sme nič určené nemali...ale ako počúvam od iných, tak majú určené, samozrejme najnižšie možné...a ja som strop nikdy nedávala, lebo prednejšie mi bolo kúpiť deckám oblečenie a knižky

najjulinka
autor
16. mar 2010

u nas nie je minimum.. resp teraz som to neprepočitavala, ale nebolo minimum.......

magimary
16. mar 2010

u nás je taký stred, by som povedala...

yukki
16. mar 2010

Mixka ta čo je? Dáka choroba vás prikvačila?
Veď teraz je najkrajšie obdobie-máte nový veľký dom, už len vymýšľať zariaďovať steny maľovať deťom obrázky...a navyše ide jar! Vraj...teda...hovorili v počasí 😝 Opičky sa Ti vyglupejú po záhrade a Ty s vyloženými hnátmi budeš kávu popíjať!

magimary
16. mar 2010

yukki, k tomu nášmu výletu na východ:
nemám tu teraz mužíka, tak nemám presný link, ale v lete ideme niekde, že Rejdová (chalupa), či ako sa to volá...je to taká malá chalúpka len pre nás... je to ešte stále niekde pri vás, že by sme sa teda mohli aj stretnúť 😕 😅 ...

yukki
16. mar 2010

Jasné, je to neďaleko Dobšinej...po ceste je to k nám cca 12km. Jasné, že sa stretneme, to bez pochýb. 😉

magimary
16. mar 2010

tak, mi potom dáš ešte presné inštrukcie... ale až potom, lebo to je ešte ďaleko... 😉 len dúfam, že dovtedy bude u vás už aj markie a dobre zvyknutá na maminu a veľkú sestru 🙂

yukki
16. mar 2010

no....chcem dúfať aj ja....teraz už snáď do troch mesiacov vytýčia pojednávanie...aj bez tých všetkých vecí, však vedia, že to mám všetko, veď som im to v januári už všetko posielala, dosť čo urobili jednu chybu že si to posúvali a teraz druhú čo postrácali všetky prílohy......mohli by si to kus priznať a poponáhľať sa...

mmacca
16. mar 2010

Skúsenejšie maminky môžete mi poradiť? Riadna rodičovská dovolenka trvá dokedy? Ak má dieťa napr. 2. mája tri roky tak to je posledný deň rodičovskej? Alebo nie?
Mňa sa to ešte netýka, ale sľúbila som, že to zistím.

magimary
16. mar 2010

yukki, sem ideme:
http://209.85.135.132/search?q=cache:WfKmJEyn_T...
a mužík sa pýta, že ako sa presne volá vaša obec... 😉

mmaca, myslím, že tak to je... 😉

mmacca
16. mar 2010

Keď už som tu, tak využili ste niektorá z vás možnosť byť s ado dieťaťom dlhšie na rodičovskej? Treba o to niekde požiadať?

najjulinka
autor
16. mar 2010

Baby aký je rozdiel v papierovani ak sa robi aktualizacia alebo normlane odznova všetko??? Nam v aprili uplynu 2 roky čo sme dali žiadosť na urad... 😉

lenuska74
16. mar 2010

juli na aktualizáciu nám prišiel papier z úradu výzva a v návrate sme si ju spravili a odniesli na úrad

najjulinka
autor
16. mar 2010

netrebalo žiadne navyše papierovačky?? akože čakať na odpis, k lekarovi pre potvrdenie,nič????? len aktualizovať pripravu????

lenuska74
16. mar 2010

ale tak ma ešte napadlo že niečo vraveli že ak už máš doma dieťa čo je asi aj tvoj prípad tak že to neposielaju tak sa ozvi na úrade že čo a ako či ťa nadalej vedu alebo či ťa hned po pest. vyradili :(

lenuska74
16. mar 2010

nie nič nebolo treba iba že nás nejak stihli aj vyradiť tak sme písali odvolanie nám dali taký šibeničný termín cez vianoce a to sa nestíhala príprava a vraj ju netreba iba začať v termíne ale aj ukončiť no proste mi sme vždy raritný tak sme to mali zas skomplikované 😖

najjulinka
autor
16. mar 2010

ahaaaaa....

cairka
16. mar 2010

juli, ja som musela dokladovať všetko 😉

najjulinka
autor
16. mar 2010

tak aký rozdiel v tom je??? 😀

najjulinka
autor
16. mar 2010

takže hnať sa nemusim 😉 😀 😀 😀 😀 +/- mesiac je to fuk

barbareta
16. mar 2010

ahojte kočky 😉
chcem sa spýtať informovat, ako prebieha ta psych. priprava čo je cca nieakých 25hod. Neviem na čo sa mam pripravit ci na nudu alebo vysluch alebo na nieake "záverečne"preskušanie 😵 🙂 ...
My už s manželikom mame skompletizovane papierky a len čakame na ten odpis s registru a môžme začať s prípravou.
Som po 3ivf buduci rok mam 30 😲 a to čakanie ma už prestava baviť 😅

cairka
16. mar 2010

juli, no ked už máš dieťa doma, tak nijaký 🙂 rozdiel je len, keby si čakala 2 roky a ništ...ako ralanka, lenuška. ale kedže máš lucku doma, tak je už jedno, či urobíš aktualizáciu teraz, alebo ked bdueš reálne chcieť súrodenca...

cairka
16. mar 2010

barbareta, ahoj. záleží od toho, kde idete robiť prípravu 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre