Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
25. jún 2009

mayi, a koľko ste mali tie chloridy? ale je to choré, ked neverí výsledkom, tak na čo vás tam posielala 🙄

monikabubko
25. jún 2009

To je ona 🙄

mayap
25. jún 2009

lenže, keď som k nej chodila so starším bola super, no teraz... 😝 😝 😝
ona je tá najmúdrejšia, najšikovnejšia, naj-naj-naj... vôbec sa s ňou nedá porozprávať, iný názor ako ten jej je nesprávny... a keď sa ma pred nejakým časom spýtala, kam chodím s menším na gastro , tak po mojej odpovedi, že do blavy na kramáre, ona len prevrátila oči, že už len tam sú odborníci... tak som jej zakontrovala, že kam som teda mala ísť, keď v Lv z neho na gastre spravili zdravé dieťa a zo mňa mudra chcela spraviť hysterku...
v blave sa aspoň snaťia zistiť prečo vracia, robia mu kopec vyšetrení, skúšajú lieky a hlavne neoblbujú s tým, že z toho vyrastie, jednajú z človekom narovinu...

mayap
25. jún 2009

cairka,
mal 20,3 alebo tak nejako. neviem čo chce... 😖

monikabubko
25. jún 2009

presne....ked som sa jej spytala ci nie su potrebne aj nejake testy ci krv k urceniu toho, ze ma znizenu imunitu, tak mi povedala, ze ona je doktorka, ze co ja vlastne chcem, ale podla mna kazde dieta ktore prekona za dva mesiace tri choroby a predtym bol zdravy ma urcite docasne znizenu imunitu hned po prekonani chorob a na nasadenie liekov podla mna treba nejake tie testy...

cairka
25. jún 2009

tak tá mudra musí byť riadny exot 😅
výsledok ste mali super, aj aj chcem taký 😔

mayap
25. jún 2009

ona ma teraz pri staršom synovi presviečala, že musí!!! brať sirup aerius, lebo bez neho to nezvládne. na to som je povedala, že on ho už 1 rok neberie a za ten čas bol 3 krát chorý, z toho mal raz hnačky, raz sme nachladnutie zvládli so sirupom proti kašľu a antibiotiká mal len jedenkrát... a že jednoduch ho nemienim pchať liekmi, keď mu nič nieje. tvárila sa všeliako, no nakoniec uznala, ťe to môžme skúsiť aj bez sirupu ... ale ten trpiteľský výraz (jej) stál za to. nakoniec zahlásila, že deti z domova majú vždy!!! nejaké problémy a ani nás to neobíde... 😝 😝 😝

mayap
25. jún 2009

maximálne ma dokáže naštvať, ke´d sa každý snaží na deťoch z domova hľadať nejaké chyby, či zdravotné alebo psychické.tie reakcie okolia, že jéžiši, vy máte dieťa z domova? preboha , obidve ? a nebáli ste sa? a čo keď od vás odídu? a podobne. 😝

monikabubko
25. jún 2009

Aj vlastne deti odidu a niektore vedia ublizit viac ako hociktore dieta z domova, aj u nas budu zaujimave reakcie okolia, nasa dedina je uplne ako to oni volaju, ze bez problemovych komunit a my asi dostaneme dve ciganciatka, ale budem slovo skarede pocut to bude cirkus 😠
jaaj a nasho tiez len aeriusom chcela pchat to je asi jej vseliek 😝

najjulinka
autor
25. jún 2009

Ahojte.. U nás hic...

mayap
25. jún 2009

aj u nás hnusne teplo... 😝

pred chvíľou som sa vrátila z rozlúčkového večierka deviatakov, bol to taký milý chaos a mám pocit, že nato budú dlho spomínať, ale nie z dôvodov ktoré mali namysli učitelia... 😀 😀 😀 .

deťúchy išli s tatinom na prechádzku a ja som si v kľude vychutnala kávu... 😎

dneska som zahviezdila pri malom... naobed si excelentne grcol, a tak sme zakotvili pri výžive a piškótoch. malý sa šiel sám!!! vycikať a ked sa vrátil, bol ako vždy dole bez... jedol na kresle a to tak, že v jednej ruke piškot a druhú mal na pinďúrikovi... chcela som výchovne zapôsobiť a tak zo mňa vyliezlo : nechytaj si pinďúrika, teraz si cikal, ovoňaj si ho ako smrdí... 😝 malý na mňa pozrel a spýtal sa , že ako. potom som pochopila, akú blbosť som zapotila... 😀 😀 😀

cairka
25. jún 2009

tu to teda poobede žilo 😕
my sme videli dve divadielka a ešte sme sa chceli pomotkať trocha von, ale začla búrka...ale tak aj zajtra je deň, dúfam, že počasie vydrží 😵 idem pridať nejaké fotočky 😉

maya, a ovoňal? 😀 😝 😀

rita55
25. jún 2009

🙂 Cairka super fotocky veve si to uzivala a zda sa ,ze aj ten dazd 😀

cairka
25. jún 2009

to hej, ona miluje dážď. 😀 ked prší tak vyžaduje otvoriť okno, aby sa mohla načiahnuť a chytať kvapky... a ked sme náhodou v daždi von, tak sa vyžije 😝 len škoda, že dnes sme šli von v sandálkach 😠

najjulinka
autor
26. jún 2009

Dobré ráno. Ja kávujem... Vonku sice pekne,ale my asi ostávame doma, lebo na podlahu treba 2 páry rúk občas, tak budem odbehávať od Lucinky... Včera Lucinka pol hodku sa vytešovala v novej izbe.. .Tam sa to tak ozýva.. .Sa jej to páčilo. 😵

mixka
26. jún 2009

bre rano 🙂

u nas zas zamracene totalne ☹

mata2
26. jún 2009

dobre ranko,
aj ja kavickujem 😎
tu je tiez zamracene 😝

magimary
26. jún 2009

tu je slniečko 😵
marti, ahoj, dávno si sa neukázala...
ja som ťa dnes ráno "nabalila" dala som tatinkovi do auta veci pre deti... 😉
cestou od mamy sa u vás zastaví a šupne vám to...
dala som aj tie sviatočné gate s vestou a motýlikom, aby si vyskúšala...
a ide sám-aj bez chlapcov..
lebo som z toho nemala dobrý pocit, že by mali ísť chlapi sami dnes v noci a najmä ak je piatok... 🙄

pekný deň!

cairka
26. jún 2009

ahojte. aj tu je slniečko 😵
dúfam, že to vydrží a poobedie zas strávime divadelne 😎

najjulinka
autor
26. jún 2009

Tak my máme 2/3-3/4 podlahy hotovej, Lucinku máme okupkanú poriadne už... Ked nam už konečne dnes tečie teplá voda. 😀

bebe73
26. jún 2009

Ahojte dievcata!
tak my uz cakame 😵 odvcera 😵
ale poviem Vam - ten sud - to bolo o nervy....sme si s MM pripadali, ako by sme chceli kupit drobcov na organy 😠
Najskor nas prekvapil sudca znalostou pripadu - akoze naco Vam budu dalsie deti, ked ich mate 12? 😅.... a podobne perly...- posudky z interakcii ma nezaujimaju - oni sa chcu deti zbavit - ale VY to mate prespekulovane - sak keby ste im nenosili darceky, tak sa na Vas nebudu tesit.....
A potom fakt fundovane otazky typu:
- a preco ziadate predosvojitelsku starostlivost a nie osvojenie? Vy nie ste presvedceni, ci ich naozaj chcete?
- a uvedomujete si co tym malym urobite? Beriete ich od mamy - preco im to chcete urobit? V DD ste ziadne nenasli? Viete mne ide len o tie deti....
To ze necital spis popredu by sa dalo pochopi, ale ze nema sajnu o pravnych pojmoch tykajuch sa pripadu - to mi je divne....
No ale ked nas poslal prec, ze sa rozhodne, tak to pravdepodobne prediskutoval s pani z UPSVaR (a mu to vysvetlila), lebo potom uz bol ako med - mily, prijemny, usmiaty.....

Takze napriek nervnemu priebehu, bol zaver sudu - SUHLASIM! 😵 😵
Takze cakame na list zo sudu, pojdeme sa vzdat odvolania a bude nas 5 😉

najjulinka
autor
26. jún 2009

No super bebe... Blahoželám.. A čo ste muslei donesť k sudu? Mate to čerstve, tak sa pýtam.. .Aké papiere???

cairka
26. jún 2009

bebe, GRATULUJEM 😵
a na čom fičí ten sudca ste sa nepýtali? 😕

a ozaj, na čo vám sú dalšie deti, ked ich máte už 12? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bebe73
26. jún 2009

Juli, dakujem
doniesli sme originaly papierov co sme posielali v spise kopie (ale aj tak to necitali)- a obciansky a predvolanie - inak nic....

cairka dakujema dobra otazka o tom sudcovi 😅 ale musim povedat, ze nas po sude stretol v meste a fakt bol mily a ze ide zubarke - tak len asi ho boleli zuby ..... 😉

no naco su nam - ze ma to skor nanapadlo, ze 12 je dost 😀 😀 😝

najjulinka
autor
26. jún 2009

Joj baby.. .Sa neviem dovolať na gastro.. .Už skoro mesiac sa tam pokušam dovolať.. .No nevolam nonstop.. .nei je čas, ale aj rano, naobed, poobede.. .vselijak... A nikto mi nebere... Budem musieť tam ist asi osobne.. .Už vidím, že to pred dvojičkami nestihneme... 🙄

cairka
26. jún 2009

asi si dal veľa liekov od bolesti 😅

cairka
26. jún 2009

juli, a u vás na gastro tak skoro objednávajú? u nás sa čaká 3 mesiace...

najjulinka
autor
26. jún 2009

No ja som osobne niesla len kopiu Luckinho rodneho listu k žiadosti...

bebe73
26. jún 2009

juli, my sme davali k ziadosti zaverecnu spravu o interakciach, potvrdenie zamestnavatelov o prijme, od lekara o zdravotnom stave (vsetko nanovo, lebo vraj nie starsie ako 3 mesiace musi byt na sude), zaverecnu spravu z PRIDE a sobasny list a to je tusim vsetko - to nam kazali u nas na urade pribalit k ziadosti...

bebe73
26. jún 2009

kocenky, lucim sa - idem piect pagace do skolky - predskolaci sa poobede lucia - ja budem plakaaaaaat 😅 😅
pekny vikend Vam vsetkym zelam!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre