Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
31. mar 2010

vždy je o tom, koľko sú žiadatelia/čakatelia ochotní čakať... ako sú nastavení...
ale moja skúsenosť je, že zväčša sa ľudia tak tešia, tak dlho túžia po dieťatku, že každý deň (mesiac, rok!) čakania navyše je pre nich bolestivý... 😔 😉

misi33
31. mar 2010

co sa tyka tej stravy,tak ja som jednoznacne za mliecko a s prikrmami pomalicky

nas malicky je dobry papkos a podla mna by zjedol asi vsetko, co by som mu dala, ma uz 6 mesiacov a stale papa vela mliecka,zatial dostal len zemiak,mrkvicku,banan a jablcko.Raz som vyskusala bezlepkovu kasicku, ktora sa moze od ukonceneho 4 mesiaca
ked papa zemiacik, tak ma obcas problamaticke brusko,takze tie prikrmy su predsa len vacsia zataz ako mliecko

my sme generacia deti,co sme neboli moc kojeni a rodicia nam davali jest vsetko.podla mna sme velmi chora generacia.ja sama som doplatila na to,ze som nebola velmi kojena,nemala som este ani 30 rokov a uz som mala za sebou 3 operacie hrubeho creva.

misi33
31. mar 2010

Magi dobre hovoris, ten Navrat a Usmev treba urcite vyskusat. Podla mna vela ludi ani netusi,ze je aj tato moznost. Ja sama som sa o tejto moznosti dozvela len z disk.fora.

magimary
31. mar 2010

misi, súhlasím ...
aj s tým stravovaním...
najmä to, že vďaka tomu vtedajšiemu stravovaniu sme (OZAJ) nezdravá generácia... nielen ty, ale mnohí, a mnohí a nohí sme toho príkladom... mňa tiež mama dlho nekojila (jednak to nebolo in, jednak som išla hneď do jaslí a jednak prišla o mlieko, keď ju dokopal môj prostredný brat po tom, čo ho viezli po polročnom liečení v čechách-opäť raz zas typická komunistická "inštitúcia" (kde sa ním nik nemohol chodiť a tak vlastných rodičov po polroku nepoznal a nechcel) a alergie, astmy a arytmie mám na rozdávanie... ( 😝 ), pričom som ich nemal po kom zdediť...

mimochodom to moje včerajšie prirovnanie k jasliam (vo vzťahu k niekdajšiemu stravovaniu) som myslela v inom význame...bola to tiež vtedy taká "pokroková" inštitúcia, ktorá už vtedy (teda ešte v čase, keď jasle len vznikali) upútala pozornosť slávneho Matějčeka, ktroý začal robiť svoje pozorovania najprv tam a až potom ich preniesol do detských domovov, kde u detí našiel tie isté patologické znaky (psych. deprivácia)...
čiže, nie všetko staré je aj dobré... (ako to dnes vyvstáva)... ale, samozrejme platí to aj naopak...

ralanka, dúfam, že sa na mňa nehneváš... 😔 😉

saskah7
31. mar 2010

ako je to vlastne s tymi detmi, co ponuka usmev a navrat, ja tomu teda vobec nerozumiem, a ani to nemusim moc riesit, lebo ja smerujem ku profi, ale celkom ma to zaujima... deticky vhodne do pestu a ado ponukaju teda 3 subjekty? nezavisle od seba? ako sa "k nim" dostanu? DeDomovy ich im posuvaju? 😀 a navrat nemaju poradovniky ako urad?

magimary
31. mar 2010

saši, je to jednoduché...
áno, deti ponúkajú tri subjekty (úpsvar, 🙂 ako dar a návrat)...
dominantné postavenie medzi nimi (v prioritnom ponúkaní vhodných detí) má úrad, pretože on všetko menežuje (najmä na strane legálnych papierových oficiálností-podávanie žiadostí o ado-pestu-nos, zaraďovanie do poradovníkov atd...)...
a deti, ktoré sa cca do troch týždňov (tým časovým údajom nie som si istá) nepodarí umiestniť úradu sa presúvajú aj do neštátnych subjektov (teda spisy týchto detí)-Návrat a 🙂-u) a tak sa ďalej deti ponúkajú na troch miestach naraz...
teda MALI by sa...lebo často sa stáva, že sa spisy neodošlú, alebo sa neprepošlú kompletne, alebo nie všade...

na druhej strane neštátne subjekty "držia" (resp, aktívnejšie ponúkajú) tieto spisy dlhšie ako úrad...teda tiež platí, že MALI by..., ale ako všade...aj tu je to najmä o ľuďoch... 😉

viac detailov nechcem rozoberať tu... 😉

suezana
31. mar 2010

Tak som na chvíľu zas tu. Ja tiež ako Cairka, nechcem veľmi dlho čakať, veď malá pojde zachvíľu do školy. Nechcem veľký vekový rozdiel, už aj tak je to dosť.
A k tomu papkaniu, ja som dodržiavala, do pol roka výlučné kojenie a potom zrazu v 6. mesiacoch zeleninka a že kur. mäso a raz týždenne vaj. žltok - to sa mi zdalo príliš, ale doktorka, vysvetlila, že to mäsko treba, a malá papkala 🙂 A jedna suseda mi povedala, že ona by postrielala také matky ako ja 😠 😕 ...Jej malá jedla už v 6.mesiaci klobásky 😠 😖

magimary
31. mar 2010

a, ešte: nie, poradovníky nemajú...
kto chce, príde k nim a vyberá si, koľko chce a ako chce...
príp. mu teda pomáhajú rozhodnúť sa atd... 😉

saskah7
31. mar 2010

a po akej dobe sa deti ponukaju napr. do medzinarodnej ado... a ozaj, je mozna aj medzinarodna pestu?

saskah7
31. mar 2010

suezanna, ze "postrielala by take matky" 😕 🙄 😨
to je hruza... ja tiez poznam taku, co v 3 mesiacoch davala dcerke bryndzove halusky a dodnes sa tym chvali... no ja neviem, teda 😖

magimary
31. mar 2010

medzinárodné pestu logicky nemôže existovať (najmä kvôli kontaktom s biorodinou), tam je dokonca jasne napísané, že o pestu môžu žiadať iba občania s trvalým pobytom na Slovensku (ak sa nemýlim, tak som to tak čítala v zákone, ale to je možno napísané aj pri ado-to som neskúmala 😅 )...
a do MA (medzinárdky-adopcie)? malo by to byť po tom, čo dieťatko odmietnu v "okresnom kole", "krajskom kole" a v "celoslovenskom kole" tuším dvakrát po sebe... (časovo neviem presne, ale možno tak cca po roku)...
ale aj toto je kapitolka...
medzinárodky sú naročné na "spisovú dokumentáciu", takže sa nerobí až tak húfne, ako by o vychádzalo z potrieb vyššie uvedených...

natia
31. mar 2010

No Magi mne v Návrate povedali, že im deti posielajú aj vtedy, keď sa PÓL ROKA nepodarilo úradu ich umiestniť... tak neviem...

magimary
31. mar 2010

saši, ja som to tiež už raz spomínala, ale naša gastrodoktorka to uvádza ako najhorší prípad, čo kedy zažila-že mala počernejšiu spoluobčianku v ambulancii, ktorá kŕmila svoje 3-mesačné miminko palacinkami (zmixovanými vo fľaši ! 😝 😖 🤐 😅)... že to bol zatiaľ najväčší extrém, s akým sa stretla...
asi jej nabudúce poviem aj o týchto haluškách, lebo to mi príde ešte väčšie terno 😅 😝 😀

natia
31. mar 2010

až nie aj 🙂

magimary
31. mar 2010

natia, viem...
preto som napísala, ako by to MALO BYŤ (!) podľa zákona...
a niekedy aj nepošlú vôbec... 😕 🤐

je to zase len o ľuďoch... 😔

natia
31. mar 2010

nooo, mňa mama kojila vyše roka a chorá som furt a furt odmalička...

natia
31. mar 2010

jáááj, to podľa zákona je? to som netušila... okej, zase som múdrejšia

suezana
31. mar 2010

No vidíš Saška a ja som sa ani nebránila, tak som bola v šoku ☹
A podľa psychol. posudku mi vyšlo, že som ambiciozna a že dravosťou a cieľavedomosťou som na hornej hranici, typickej pre mužskú populáciu 😀 😀 😀 😀 ja fakt neviem....

saskah7
31. mar 2010

😀
inak, v takych sokovych situaciach sa ani ja neviem branit... vacsinou si az doma uvedomim, co vsetko som mohla povedat... 😒

natia
31. mar 2010

ja si zas až doma uvedomím, čo všetko som nemusela povedať 😀 😀 😀

suezana
31. mar 2010

natia 😀 😀 😀 😀
Baby ja raz tak, raz tak 😀 😀 😀 😀

suezana
31. mar 2010

Nič moc 😝 väčšinou naopak

saskah7
31. mar 2010

tak toto ma rozrehotalo, Natia, 😀
ano, to sa mi tiez niekedy stane... 😒

magimary
31. mar 2010

no, aj na mňa to platí... 😀 😀 😀
teraz už skôr tak (že čo som nemusela 😔 😅 ) a kedysi zase skôr naopak (že čo som mala)... 😅 😉 🙂

najjulinka
autor
31. mar 2010

cairka to ešte nebere ako počet.. lenn ako "básničku".... minule leto Lucka počitala "jeden jeden jeden jeden jeden" 😀 😀 😀 a pri tom na tie počiatne veci ukazovala prstom.. .a výsledok kolko tam tých veci je, tak bolo "plno" .... 😀 😀 😀 😀 Potom rozlišovala , ked boli veci dve... to mi povedala "dua" a ked som povedeala, nech to spočíta , tak povedala "Dua, jeden" .. .a zas na otazku kolko toho je, tka povedala , že "dua".... takže jednine do dvoch rátala odzadu 😀 😀 😀 😀 😀 a tiež podla plno hier som na to prišla, že aj ked spoločne počitame, tak ešte to moje napočítane nebere ako výsledok.. .že je to proste "plno", resp. "jedno" alebo "dua" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
31. mar 2010

Inak bola som na urade po dotazniky a papiere.... ide sa do toho 😉 😀 😀 😀

cairka
31. mar 2010

juli, ale houby, počíta to 😉 nezabudni, že veve má o rok a pol viac ako lucka 😀 normálne ráta kusy, neodrátava básničku 😎

najjulinka
autor
31. mar 2010

tak akože len pri tejto ulohe nevedela, že posledne čislo je akože ten počet??? ja som to tak pochopila, že vo všeobecnosti, ž epočita, ale potom na otazku nevie odpovedať, čiže si neuvedomuje ešte že je to počet....
akože ratam, že Veve vie viac ako Lucinka... Lucka ešte počítať nevie ani ako basničku.. .vie čo su čiselka, ale žeby ich vedela poporadí to nie.... len niektore vie, že ako ide za sebou... nap. 4,5 vie že po sedem ide 8,9 a tak.... inak hovori čisla ako jej pride........ aj ked po 5ku nam to asi čoskoro pojde ale ešte nejde (lebo to si hovorime aj tu basničku, že "1 2 3 4 5 spočitam to všetko hned..... ", tak to jej vela nechýba)...

natia
31. mar 2010

za dve minúty 1.. o 1 tu majú byť... ešte sa mi nikto neozval...mám im volať?

natia
31. mar 2010

inak ja tiež myslím, že ona vie čísla po sebe a vie veci počítať, ale že neviem, čo to znamená ten záverečný súčet...podľa mňa je malá na to ešte..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre