Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
31. mar 2010

jáááj a ešte jedna sranda... pred pol rokom na čislo "8" ukazala, že hrkalka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Jej to pripominalo niektoru z našich hrkaliek a je fakt, že takých je plno a aj my ich mame domka.... 😀 😀 😀 😀 😀 To na urade nad vyťahom visia čiselka, že ktore poschodie to je a tam tá osmička sa jej voobec nepozdavala... nešlo jej do hlavy prečo tam je... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

natia
31. mar 2010

že čo robí hrkálka na výťahu 😀

natia
31. mar 2010

tak ešte pol hodina...sú na diaľnici pred TN... super, šak času mááááme... len neviem načo si brala a mama a priateľ dovolenky...

cairka
31. mar 2010

natia, ale aspoň prídu 😀

ináč tie počty už pochopila, dnes už jej to celkom išlo, len musela prísť na to, čo sa po nej chce. ja som to sem dala ako vtip, nie ako psychologický výskum 😠

najjulinka
autor
31. mar 2010

Zas vypisujem dotaznik...... tak sa mi nekce tie halušky pisať... vzťah k detom.... no asi aký.... 😖 no nič... vsak dačo tam zas natrapošim... baby ked to fakt čitaju, ta kolko srandy z nás maju.... som rada, že to nečitaju predomnou čo tam zatrapošim 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cairka
31. mar 2010

juli, ja som si prezieravo minule okopírovala a teraz som len prepísala...ak to niekto číta oba, tak musí byť v dobrom šoku, či nevidí dvojmo 😀 😀

najjulinka
autor
31. mar 2010

😀 😀 😀 Daj opisať 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

natia
31. mar 2010

inak tie otázky sú tam roztomilé 🙂

natia
31. mar 2010

ešte stále nič... to je tiež roztomilé

kanhwa
31. mar 2010

Ahojte,
pridavam sa k Vam. Sme cakatelia - teda v poradovniku este n ie sme, ziadost o osvojenie sme dali v oktobri minuly rok, uz je tomu pol roka. Ale pripravu mame ukoncenu - na Upsvare v BA a bolo to velmi fajn, i ked nas mnohi odhovarali, len ten cas ide pomaly, snad nas daju do poradovnika do konca aprila....
Mame vsak tiez tie sibenicne predstavy - zdrave dietatko bielej pleti a co najmensie, idealne novorodenca.
Magimary,
ty si v inej teme pisala, ze cim blizsie k BA, tym sa cakanie skracuje. Znamena to teda, ze v BA je viac volnych deti? Ma niekto skusenosti s cakacou dobou v BA pri nasich predstavach o dietatku?
A tiez mi nie je jasne: poradovnik je centralny alebo pre kazdy kraj alebo ako? Ked sa dozvieme, na ktorom mieste sme v poradi, znamena to miesto zo vsetkych ziadatelov v ramci SK alebo ako to vlastne je?
A este dalsia otazka - ma vyznam zaujimat sa v usmeve alebo navrate o dietatko z ich databazy? Predpokladam, ze asi nie, ak chceme novorodenca?
Dakujem vopred moc za odpovede 🙂

saskah7
31. mar 2010

vitaj kanhwa, fajne otazky, presne take, ake som sa este ohladom tych poradovnikov a zoznamov nestihla ani ja opytat... 😉

najjulinka
autor
31. mar 2010

každý krajma svoj poradovnik....... ale deti ak sa neumiestnia v kraji, tak spisy posunu do ostantých krajov.... 😉

maznacik007
31. mar 2010

Ahoj kanhwa.... poslem ti IP super ze uz ste zapisany.... tesim sa.. a ako maly....? 😉

najjulinka
autor
31. mar 2010

Ja pozerám v PC čo mam žiadost o pestunstvo a suhlas manžela a tak... a pisali sme tam dole datumy, že 14.4.2008.. .skoro presne 2 roky bude tomu.... kým zas pojdem na urad odniest papiere, tak to budu +/- tie iste datumy..... 😀 😀 😀 😀 😀

kanhwa
31. mar 2010

Ahoj maznacik,
ze "maly" - xi-xi. Uz je cely chlpaty 😉 Zapisani este nie sme, len priprava ukoncena, ale snad uz v aprili....

dioliana1
31. mar 2010

😀 😀 cawte

maznacik007
31. mar 2010

kanhwa... 😀 sak fakt uz neni maly.... no tak to je o chvilu.... a budete v zoznamoch...

to vazne ze 16 nast a uz sa holit? no sak co sa cudujem nas Danul ma uz teraz take bokombrady... 😀 jemne...

yukki
31. mar 2010

Ahojte baby, tak kto vlastne ide do toho kysaku okrem Júlia&family a Natia? Juli, nemusí to byť z Koníka ale-bude tam vveľa rodín s dietkami?

dioliana1
31. mar 2010

ja len na pol dńa snaď sa dostavím

marketka1
31. mar 2010

Ahojte 😉 kto vie poradiť kde si mám nájsť dajaký preklad laboratórnych výsledkov aby som vedela čo to máme za zvýšené a znížené hodnoty na papieri 😉

magimary
31. mar 2010

počkaj, markie, skúsim pozrieť jeden link pre teba 😉
no, ale hoď do pléna aspoň, ako to vyzerá... 🙂 🙂

magimary
31. mar 2010

tak tu je:
http://www.edusan.sk/lekar/tabulky_lek.htm

ale je to skôr pre dospelých, tak neviem, či ti to pomôže... 😕

marketka1
31. mar 2010

tak ja som sa dnes nenudila vôbec a Kubo tiež ráno sme boli na alergol.po výsledky z tade nás poslali na pľúcne od konzultovať stav aký momentálne je z tamade nás poslali na ORL skontrolovať nos a uši potom nazad na pľúcne a alergo som už znova nestihla aby nám to dajako dokončila podľa odberov čo mu brali tak zo zoznamu nemá alerg.na nič ale neboli tam akurát vŕby(čo podľa alerg. mohli teraz Kubikovi zapríčiniť tento stav aký má) mám tu výsledky no som z tých skratiek jeleň.A to čo tu mám nedobre tak to neviem nájsť čo to znamená. (S-ALP,S-IgA,HGB,MCV.LYMabs,MONOab,NEU,LYM,MPV)

magimary
31. mar 2010

S-ALP=sérové ALP (patrí k hepatálkam)
S-AgA=sérové imunoglobulíny A (hovorí o slizničnej imunite)
HGB=hemoglobín
MCV-rozbor frakcií leukocytov:
-lymfocyty
-monocyty
-neutrofily
-všetky hovoria o imunitnej odpovedi organizmu na leukocytovej úrovni

magimary
31. mar 2010

a, myslím si, že keby v testovacom sete bola aj vŕba, aj tak by sa neprejavila (práve kvôli veku-ako sme už minule spomínali)...
povedz mi ešte, aké mal IgE portilátky...lebo tie hovoria najviac o špecifickej alergii a teda svedčia o tom, že dieťa je alergické i napriek tomu, že ostatné testy na nič nepoukazujú...

marketka1
31. mar 2010

no ešte mi sprav dajaký záver nad normou má S-ALP,Lymabs,monocyty,Lym,MPV, a pod normou má S-IgA,HGB,MCV,NEU. diki pani mudr.magi 😉

marketka1
31. mar 2010

IgE ma 10,67 (norma 0-60)

magimary
31. mar 2010

prvá skupina by svedčala skôr pre predtým prekonanú nejakú infekciu 😉
a druhá skupina-znížené hladiny-pre zníženú imunitu 😉
bolo by ale treba ešte doplniť úroveň bunkovej imunity...(ale to vôbec netuším, či sa dá už v takomto ranom veku, ale skôr asi nie)...
toť vsio... 🙂 a nie som doktorka 😅 , teda nie doktorka medicíny... 😉

magimary
31. mar 2010

takže zatiaľ to nevyzerá ani na alergické reagovanie...
skôr bude problém v imunite... 😉

môj mladší syn má IgE 900 a starší LEN 200...
a pritom im nič dokopy nie je...ale berú teda lieky...a a sezónne reagujú na hocičo..., ale ešte nie je jasné, presne na čo....

magimary
31. mar 2010

idem do škôlky... 🙂
pá zatiaľ

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre