Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

lenkove
4. apr 2010

a velka Noc este je, takze: nech vam obohati na dusi aj na tele 😀

najjulinka
autor
5. apr 2010

Sme domkaaaaaaaaa.

saskah7
5. apr 2010

Juli, vitajte.. dufam, ze bolo fajn... prilep aj nejake fotecky... 😉

vivien, tu hudbu sice nemusim, tak som si to dala ticho, stacil mi ten text... 😵 ... ano, presne odvtedy stratili vyznam zvieracie obete, lebo prisla TA SKUTOCNA JEDINA OBET 😵 ... pekne spracovane... ako sa ten baranok stratil a otec ich nevyhresil, lebo pochopil, ze by bol uz zbytocny ... 😵
pardon, som sa tu rozcitila, to patri do inej temy... 😉

najjulinka
autor
5. apr 2010

saskah pri detoch som vela nenafotila.... ale čosi snad bude.. .akurát stahujem do počitača foto...... večer možno k tomu sadnem.... . ešte kcem stihnuť sprchu, kým pride naš najmladši... a potom nas čaka hromadne kupanie deti asi... a snad potom ma čakaju... marec skončil, tak nech všetko mam z krku.........

najjulinka
autor
5. apr 2010

No tak mame 5 kuskov domka... Na davkovanie liekov asi budem musieť zaviesť nástenku, lebo neviem, či chladnička na papieriky s magnetkami bude postačovať ako systém 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 No s najmladšímmeškali, ešte kupkanie nas čakalo... no a konečne všetko tak ako má byť a Lucku som už davala spať a sa ozvala, že ešte nejedla.... resp. pýtala flašu a mne docvaklo, že som jej zabudla dať večeru 🤐 😀 😀 😀 😀 Tak o pol hodky ma čaka zas "liekovanie" a mne oba liekove kusky už hajaju 🙄 🙄 🙄 🙄 No sranda.... kým sa dame zas do starých kolaji ... 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

pimpa
5. apr 2010

ahojte,
my mame novinku: ze.........Patko uz vie chodit ked ho drzime za rucicky 😵 😵 😵 velky pokrok!!!Tesime sa. On nakoniec vobec nestvornozkoval, ale mozno sa to este nauci. Ale to chodenie ma dojalo, a krasne pritom preklada nozicky a stupa na cele chodidlo...jaaaj ako sa tesim, az mi slzy vybehli 😉

dioliana1
5. apr 2010

😀 😀 😀 vitaj pimpa, pekné pokroky 😀 😀 😀 😉 😉 😉

magimary
5. apr 2010

ahooooojme!!! 😵 😵 😵

tak pôjdeme opäť do starých (ukecaných) koľají, nie?! 😅 😀
prajem pekné posviatkovavanie a vypratávanie nadbytočne prijatých kJ... 😅 😀

pimpa, fantázia! nie všetky deti musia štvornožkovať 😉 , môj najstarší neštvornožkoval, ale 9mes. rovno chodil... 😅 , 4-nožkovať sa naučil tuším až ako 16mesačný... 😅 😉 😉

najjulinka
autor
5. apr 2010

Tak dufam, že moja 5ka bude hajať už......... bez plaču... mala som tu urevane trio 🙄 🙄 🙄

lenkove
5. apr 2010

ahojte!!!
post mi celkom dobre padol, strasne ste mi chybali ! 😀
normalne ani neviem kde zacat, dufam ze ste mali pekne sviatky, ze sa pekne vysviatkovala aj Yukki a Natia 🙂

blahozelam Pimpe k chodeniu!! 😵 😵 Patko je sikuliacik! 😵

moja Skorica zase len stvornozkuje, za jednu rucku uz da celkom peknych par krokov, ked sa jej chce... pred dvoma tyzdnami spravila dva kroky sama a zabalila to, odvtedy nic 😀 ale rozkecala sa teraz krasne, okrem mama, tata, baba, teta, mnam, da a ne hovori aj rozne hatlaniny, najcastejsie dali dali 😀 a to je po nemecky rychlo, tak sa na tom vzdy paradne pobavime, ze ako nas pohana 😀 s tym zaspava a aj vstava 😀
inak, aj my sme ukladali uz, zaspala som pritom posediacky s malou na rukach asi skor ako ona 😝 😝

lenkove
5. apr 2010

a zmazali mi admini fotku 😝

a som sa vas chcela opytat na rozpravku o dietatku.. snazim sa Skorici pri uspavani obcas porozpravat pribeh o nej, ale... napisat mi to ide vyborne.. ale ked to mam povedat jej konkretne, do oci.. tak ja nevladzem... teda vzdy to zvladnem ale orevem sa ako koza.. Som divna, ze mi vety "bolo raz jedno dievcatko a to bolo na svete samo" alebo "hladalo mamku a ocka" drasaju srdce? 😅 😔 ked hovorim o tete co sa jej narodila, mam na tu tetu taku zlost, ze ak by som ju niekde stretla, tak jej vylepim 😅 ehm, to asi nie, ale chladnou by ma to nenechalo.. aspon by som pocastovala "peknym" pohladom.. Snazim sa moje pocity spracovat, ale nejde mi to.. Ja celkovo nedokazem prijat vetu "dobre, ze sa jej bio vzdala, u vas sa ma urcite lepsie"... lebo na to, aby mohla prist k nam a my sme ju mohli lubit jej musel niekto velmi ublizit 😔 a to dost boli... 😔 prejde to casom? privyknem si?

mayap
5. apr 2010

lenkove,
časom si na to zvykneš (alebo sa tak aspoň budeš tváriť... 😝 )
... rovnaké pocity mám aj ja pri Maťkovi. za tie 4 mesiace čo bol u bio, síce viac času strávil v nemocnici, ale ten čas čo bol s ňou, sa o neho vôbec nestarala a takmer jej zomrel. do nemocnice ho vzali v poslednej chvíli... no a potom už putoval do DD a strávil tam krásnych 9 mesiacov...

a čo sa týka tej rozprávky, zatiaľ máš čas. my sme s tým začali keď mal Maťo 2 roky a dovtedy som to predýchala...

cairka
5. apr 2010

leni, zvykneš si...ja som sa tiež minule pri "tej tete, čo sa jej z bruška narodila" zamotala...veve už chce viac info, tak už nestačí tá základná verzia a to už je ťažšie, ale treba sa aspoň tváriť, že to je len informácia 😅

najjulinka
autor
5. apr 2010

no mazyp... predýchať to človek predýcha.... ale ked začne dvojročne diťa švitoriť a skladá vety... .a začne to prerozpravavať samé..... a povie (zosklada vetu) napr. "Prišla mamka vziať Lucinku domov" alebo spontanne naraz v obyvačke počas hrania sa povie, že sa teší, že je doma, tak je človek nammäko... 😅 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 takže preddýchavať je stale čo..... 😉 😵 😵 😵 😵

lenkove
5. apr 2010

Baby, dakujem 😅 😅

Mayap, ja by som cakala na neskor, ale akosi sa mi neda... Asi to potrebujem hovorit aj sama pre seba, neviem..
Matko je silak chlapcek 🙂

Cairka, raz ked som pisala nieco o dietati z centra, kam som chodievala, ktoreho si jedineho matka nechala, dalsie deti v ado, a spravala sa k nemu hnusne, tak si povedala (napisala), "ale nevykaslala sa na neho"... doteraz si to pamatam, aj ked je to mozno uz rok, co si to napisala.. Lebo to bola veta, pocit, mne neznamy.. teraz ho uz dobre chapem.. 😔
ale som si ista, ze ty si poradis so vsetkymi informaciami, ked zvladate spermijky a vajicka v troch a cosi roku 😀 🙂

najjulinka
autor
5. apr 2010

A inak ja som Lucke o domove nevravela nič zle.... akože som povedala, že su tam same babatka.... a ona mi začina pridavať do toho, že ako tam strašne plakala a ako tam babatka plaču... a že sa tam bala.... a podobne hororove opisy, tak tiež mam čo robiť...... 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

mayap
5. apr 2010

Maťovi zatiaľ stačí verzia, že tá teta, ktorej rástol v brušku sa o neho nemohla starať preto, lebo nemala dosť peniažkov a nemohla mu kupovať to čo potreboval a tak sa rozhodla, že zatiaľ, kým sa pre neho nájdu noví rodičia bude bývať v domčeku s detičkami a bude čakať, kým si pre neho prídeme.
...nemôžem mu povedať, že jeho maminka zdrhla z pôrodnice a pre neho si prišla, keď mal 7 dní a doma sa o neho nestarala, nedávala mu jesť a nakoniec skončil v nemocnici pre ohrozenie života. na to má ešte pár rokov čas. potom mu dám prečítať komplet dokumentáciu a nech si o nej sám vytvorí mienku... 😝 😝 😝

cairka
5. apr 2010

juli, myslím, že to bolo o inom...o tom "odpustení" tej tete, čo sa jej narodila z bruška...nie o roztápaní sa pri sladkých slovkách

ináč leni, ani ja nemám rada, ked niekto povie, že ako dobre, že ju nechala v pôrodnici/v dd...tiež mám pred sebou tých dalších 11, čo sú v DD...aké je to skvelé...

lenkove
5. apr 2010

Mayap,
ake su tie osudy deticiek podobne... 😔 😔 😔

ja som si povodne myslela, ze budem mat nejaky problem s profi, zo ziarlivosti mojej napr, z toho ze jej nebudem vediet dobre vysvetlit, preco bola najprv tam.. ale to zvladam super, o nich by som jej rozpravala a rozpravala ako sa tam hrala a kto ju tam lubil 🙂 ale ten cas predtym 😔 😔

Juli,
Lucka mozno vidi ako to tam je, ked tam obcas s tebou zajde 😕 😅 a vidi na vlastne oci ake su deticky, ked ich nema kto lubit 😔 😔 ake su ked pridu k vam, na vnimanie lasky neexistuje podla mna, ze dieta je male, nevnima to 😔 sikovne dievcatko sa vam podarilo ale, vieees? 😀

mayap
5. apr 2010

juli, jasné, že som namäkko z toho, keď Maťko príde, pritúli sa a povie: maminka, ja som tak rád, že ste si ma vybrali, ľúbim vás...

veľakrát som si pomyslela, ako by sa mal, keby si ho boli vybrali taký čo majú kopec peňazí. že by mohol mať všetko čo si zmyslí, lebo u nás musíme veľakrát porozmýšľať, na čo peniaze dáme a čo radšej nepotrebujeme...

lenkove
5. apr 2010

Cairka
ved to, odpustit jej.. uz som si povedala, ze jej MUSIM odpustit, ze to inak nepojde.. ja viem, ze by som to asi mala brat, ze supeeer ja mam dceru a dobre jej tak, ale to sa neda 😔 😔 najma ked mam pocit, ze ak by bol inak orientovany system u nas, rodina sa dala sanovat 😅 😔 😔

lenkove
5. apr 2010

Cairka, a ja mam pred ocami tie co ostali doma 😅 😅 😔 😔

Mayap, kurnik, sme ako dvojicky. ty mas tiez tu istu nemoznu kadernicku ako ja 😀

cairka
5. apr 2010

leni, to je asi normálka...myslím, že je to lepšie takto, akokeby sme sa tvárili, že žiadna "teta" nebola... aj ked je to pre nás ťažké a občas ťažko hľadáme slová...počkaj, ked sa ťa spýta, že či ju tá teta, čo sa jej z bruška narodila neľúbila...

najjulinka
autor
5. apr 2010

lenkove my moc na oddelenie nechodime.. akože už bola a bola v pohode.. ja si skor myslim, že si uvedomuje, že čo to je byť sama a opisuje tu predstavvu, žeby bola sama, žeby plakala a žeby sa bála.. .skor mam ten pocit....

inak vo štvrtok som potrebovala ist von a Karol preparkovaval vonku auto... a ja som sa začala obuvať, žeby sme sa proste ako Karol pride, len vymenili , aby som už bola obutá.... a Lucka ako to zbadala, tak uplne zdesena, že kam idem, že nemožu byť sami, alebo čosi take začala... no chudera nechapala... ani sa vymačknuť nevedela.... ale našťastie mi došlo, že čo asi hapká.... chudinka.... zdesená, že ako sa o seba a zbytok drobcov postara sama doma.......

lenkove
5. apr 2010

Cairka, to nie, to nepredycham ☹ ☹
inak, tiez ma napadlo to ako to prezivaju ludia, co nepovedia.. ved to musi tazit este omnoho viac 😔

magimary
5. apr 2010

leni, ako to myslíš? vari je malá Škorica nejaká (pokrvná) príbuzná malej Vanesky? 😕

ja osobne som mala "veľmi nepríjemné pocity" voči biomame... 🤐 😔
ale potom, čo som si vypočula jej príbeh (od jej soc.kurátorky, ale nebol nijako srdcervúci...), tak sa vo mne niečo zmenilo...
už necítim to, čo som cítila...
hoci nevravím, že ju chápem... 😉

cairka
5. apr 2010

no, mňa sa to už veve spýtala...vtedy, ako som písala, že som sa zamotala, lebo som jej chcela niečo pozitívne povedať, ale nejak mi to nešlo z úst...

mayap
5. apr 2010

lenkove, kaderníčky máme síce hrozné ale inak sme kočky, no nie??? 😀 😀 😀

najjulinka
autor
5. apr 2010

tak u mna sa k biomatke postoj zmenil asi sudom, kde sme sa stretli..... a... no teda... nemožem povedať, že k lepšiemu 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre