Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

mayap
5. apr 2010

ja neviem, ale ja mám taký pocit, že keby som stretla bio matky mojich chlapcov, tak Maťovej asi napľujem medzi oči 🤐 a s Paťovou by som sa vedela aj porozprávať. lebo u mňa zaváži aj to, že keď sa Maťova o neho nechcela starať, radšej ho mohla nechať v pôrodnici ako ho takmer zabiť. u mňa vyhráva Paťova, lebo keď usúdila, že to nezvládne, tak radšej podpísala súhlas s adopciou a tak malému dala šancu na ... ako to napísať, lepší život????... než by si ho vzala a potom pri tých zdravotných komplikáciách by jej nedajbože umrel... 🤐

lenkove
5. apr 2010

Mary,
no pribuzenstvo nechame stranou, vylucit sa neda, popatrame 😀

myslela som to na Mayap, osud Matka a Skorice.. prve styri mesiace... ☹ ☹ ☹

mayap
5. apr 2010

lenkove, ale už sú to ľúbené deti, a to je hlavné... 😉

lenkove
5. apr 2010

Mayap to ano.
Cairka
objatie za tie krusne chvile posielam 🤐

katarinkamt
6. apr 2010

Ahojte dievcatka, prosim Vas o radu, prave nam oznamili, ze sme v poradi na 1. mieste na babo na adopciu, prosim Vas, co bude teraz nasledovat?

dioliana1
6. apr 2010

budu vám nukať právne volné a vy si vyberate ano-nie podla papierov a výzoru 😀 😀 😀

dioliana1
6. apr 2010

aj ked si prvé hned nevyberiete zostavate prvý v poradovníku

katarinkamt
6. apr 2010

myslis, ze je mozne - teda z ludskeho hladiska povedat NIE, ked ho uz budem vidiet? ved sme tolko cakali..............

lenkove
6. apr 2010

ahojte.
Katarinka blahozelam..
ja idem pisat, Ivanka spinka, predomnou hrba vajec cokoladovych 😉

inak, len som sa chcela vratit k vcerajsku, lebo po tom co pise Mayap 🤐 🤐 tak to s nasou Skoricou nebolo take zle ako s Matkom.. ju "len" zanedbali a nechceli, tak nezanechali 🤐 🤐 🤐 🤐 Mayap, drzte sa a napis ako pokracuje Matko v skole, heeeej? 🙂

lenkove
6. apr 2010

Katka,
ak by ste mali prijat dieta, s ktorym nie ste stotozneni (napr. pre nejaku diagnozu na ktoru si netrufate, alebo preto ze su bio vasi susedia) tak je isto lepsie povedat nie 🤐 Nechaj to na svoje materinske srdce 🙂 🙂

katarinkamt
6. apr 2010

Dakujem, Lenkove..............nemozem sa nejako spamatat a skonsolidovat.............aj pani Pechova mi povedala, aby som jej zavolala neskor, ked sa ukludnim.........

lenkove
6. apr 2010

Katarinka, tak si to vychutnavaj 🙂

maznacik007
6. apr 2010

katarinka gratulujem k prvemu miestu... uz je to blizko.. hlavne klud .. v pokoji... uz pomaly okukavaj vybavicku.. 😵

uvidis rozhodnete sa spravne.. 😉

afrika
6. apr 2010

ahojte, prepáčte, že som tu vtrhla, ale chcem sa opýtať katarinkamt koľko ste čakali na prvé miestečko? chceli ste úplne malinké? a vlastne koľko ste čakali všetky kým ste sa dostali na prvé miestečko pre miminko? moc ďakujem

katarinkamt
6. apr 2010

Dievcatka, dakujem Vam za podporu, iste sami viete, ake je to super, som Vam velmi vdacna........
Afrika, my sme dokopy cakali od augusta 2007, chceli sme bieleho zdarveho novorodenca, v decembri sme sa dostali na 5. mieso a dnes sme prvi.......ale ako viem, aj od dievcat tu, na MK, je to absolutne individualne, hlavne zalezi od kraja, v nasom - ZA - to ide velmi pomalicky....ak mas nejake konkretne otazky, kludne mi napis na mail katarinkamt@gmail.com, rada Ti poviem co Ta bude zaujimat.
Prajem Vam vsetkym, aby ste mali taky nadherny den, ako ja!

afrika
6. apr 2010

tak to je v podstate menej ako 3 roky 😵 . to ma teší. ja som tiež zo žilinského kraja. tento piatok už podpisujeme posledné papiere, pošle sa to do ZA a už budeme čakať aj my.

cairka
6. apr 2010

katarinka, držím palce, aby to bolo čím skôr 😉

megynka
6. apr 2010

ahoj katarinka, držím palec a teším sa ,čaká to aj nás , som z trenčianskeho kraja a pred týždňom sme podali žiadosť,tak dúfam že sa aj my raz dočkáme 🙂

bendy25
6. apr 2010

Ahojte! Baby, ktore z vas maju adoptovane babo a ktore z vas ho maju v pestunskej starostlivosti? Nestiham vas citat pozadu vsetky, tak preto sa pytam 😉 A aka je sanca dostat babo z pestunskej do adopcie, ak samozrejme rodicia nejavia zaujem, trebars tak za dva tri roky, ak by bolo u nas? Zabudla som minule napisat, ze sme dali do ziadosti, ze moze byt dietatko aj poloromske, na pohlavi nezalezi a do jedneho roka? Je vela poloromskych deti v DD? Lebo minule niekto pisal, ze sa do rodneho listu niekedy ani neuvadza, ze je poloromske, hoci skutocne je.

bendy25
6. apr 2010

Katarinka, blahozelam ... Uz aby sme sa aj my s manzelom dockali, hoci pestunstva, no neskor aj adopcie 🙂

katarinkamt
6. apr 2010

Bendy, dakujem pekne, zial, ja Ti v tomto neviem poradit, ale isto sa tu najde niekto, kto to bude vediet, su tu super baby. Drzim palce!

lenkove
6. apr 2010

Bendy, ja mam adoptovanu Skoricu.. sanca na adopciu z pestunstva je tu vzdy.. rovnako velka ako riziko v tom, podla mna.. takze ak nie si vnutorne vyrovnana, ze mozno ado nevyjde, ale to nevadi, lebo aj s pestunstvom si stotoznena, nie je co riesit..
a poloromske, biele 😝 podla mna nie je ziaden kluc na to ako to je, ako sa to oznamuje.. niekto ma ciernokozca a volali mu s bielym dietatom, iny ma bielokozca a volali mu s romskym.. dalsiemu volali s romskym a ma ciernokozca. chapes.. nejestvuje na to jedna formulka, jeden priklad.. ide o to, ze to bude tvoje dieta a ty ho musis prijat take ake je, ake bude a aj ake bolo.. 🤐

maznacik007
6. apr 2010

bendy.. ano da sa to aj tak ze mas dietatko v pestunstve a ked rodicia nejavia zaujem.. mozete si podat navrh na osvojenie..

neviem ci si to pisala minule ty.. ale do konca pripravy si kludne mozes este riesit svoje predstavy o dietati.. nezalezi na tom co si dala do dotaznika... do zaverecnej spravy sa napise o aku formu a ake dietatko mate zaujem... tie okruhy vek pohlavie a pod.. sa ale da zmenit aj ked cakate v poradovniku..

do rodneho listu sa etnicka prislusnost neuvadza... ale do socialnej spravy o dietati.. niekedy sa dava ze je dieta poloromske aj ked je otec neuvedeny... a je to neiste... niekedy maju deti uvedene ze su romske a su svetle... takze tazko povedat... to uz uvidite potom... ked budete pozerat spisy...

magimary
6. apr 2010

bendy, kto je kto (či ado, či pestu) by bolo na dlho .. a napokon je to aj dosť jedno...
niekedy, ak by sa mi veľmi chcelo by som akualizovala naše pôvodné tabuľky s informáciami, že kto je kto 😉 ...

a k otázke pestu a ďalší postup do ado? je to možné aj oveľa skôr, ako sa pýtaš 😉 a je to dosť bežné a pravdepodobné, ak má o to niekto reálny záujem...
tozn., ak máš dieťatko v pestu a polroka sa oň biorodičia nezaujímajú, môžete následne požiadať o zverenie do adopcie 😉 , pričom čas strávený v pestúntsve sa vám ráta do predosvojiteľksého "čakania"... 😉
takže, nemusíš čakať dva-tri roky 😉
no, a či je tam riziko, že sa predsa len ozvú? riziko je vždy (aj keď určite NIE veľké), ale už od začiatku je "vidno" (v spise a z rozprávania sociálnych z DeD), či je dieťatko rizikové viac či menej (v súvislosti s potenciálnym kontaktom biorodiny)...

príslušnosť k rase sa nikde nesmie uviesť (teda určite nie do RL!), spisy detí sú ale robené tak, aby to tam bolo naznačené... o.i. sú tam jasné otázky na farbu očí, pleti, vláskov...apod.)

lenkove
6. apr 2010

inak, mne nie je prave najlepsie 🙄 mm dnes cestoval, uz mal byt davno na mieste, nema zapnuty mobil, celu cestu sa mi neozval.. ani online nie je.. a ani nik z jeho kolegov, aby som sa opytala.. uz mi aj svokrovci volali, ci neviem co je s nim, ze sa neozval 🙄 🙄 bojim bojim dufam, ze uplne zbytocne

cairka
6. apr 2010

leni, snád sa skoro ozve 😒

aksuram
6. apr 2010

Ahojte,
my mame dost rusno, mozno sa budeme rozrastat ... ale zatial nic viac.
Lenkove- drzim palce a verim, ze tvoj MM je len rovnako zabudlivy ako ten moj- tiez som uz parkrat "hryzla klucky" od nervov ze ci sa mu nic nestalo, ked siel sam autom z Sk do NL a bol mimo dosah- ale on si len zabudol aktivovat roamin 😅 ... hlavne sa snaz nestresovat a mysliet pozitivne

maznacik007
6. apr 2010

Leni neboj.. isto sa o chvilu ozve...

aksuram... a akym smerom rozrastat bio.. ci... profi... ?

aksuram
6. apr 2010

maznacik- ani ani 😀

bendy25
6. apr 2010

Takze je asi aj dobre, ze sme podali ziadost najprv na pestunsku, no nie? Adopcia by trvala asi dlhsie. Akurat s tym rozdielom, ze o nas budu vediet rodicia dietata. A ked sa potom bude dat prejst na ado, tak to bude super ... ved dietatko uz budeme mat vlastne pri sebe doma ... dufam vsak, ze nemam nasadene ruzove okuliare, lebo vacsinou, ked sa tesim, tak mi nic nevyjde 😒
Lenkove: Ty si tiez presla z pestunskej na ado? Alebo rovno na ado? Chcela som si pozriet foto tvojej malej, no asi ju zatial nemas.
Pri pestunskej sa zaratavaju roky do dochodku, alebo ako to je? A tie spisy sa pozeraju po ukonceni pripravy? A co tak navsteva DD? Neviem, si to vobec predstavit, no uz teraz sa hrozne tesim, az sa toho bojim 😀 Co sa stane, ak prave volne dieta nebudeme chciet?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre