Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

megynka
9. apr 2010

natia to sa nedá 😠 fakt ju už dosť ohlodala,tento týždeň už zožrala aj rúčku zo šuplíka 😠 my by sme už kúpili novú len sa ešte bojím že sa pustí aj do tej, ešte by som tak 3-4 mesiace radšej počkala, časom sa budeme sťahovať na chalupu, tak to už bude lepšie 😉

dioliana1
9. apr 2010

myslím že návrat má najrýchlejšiu prípravu ako som sa informovala za dva dni pol prípravy a potom asi 5 krat po 2-3 hod. ak sa nemylim...

natia
9. apr 2010

To sa nemýliš, ale mne príprava v Návrate trvala 3 mesiace... takže najrýchlejšia určite nie je, akurát teda, že je tam skupinovka - víkendovka

dioliana1
9. apr 2010

aha no mne na Usmeve tiež 3 mesiace...takže to je jedno...viem že UP to je 13krat po 2 hodiny pestunstvo a profi asi 30krat
sa mi zda že je to nadlho, ked len raz do týždna 2 hod.

cairka
9. apr 2010

ja som na UP pred vaneskou mala asi 18 hodín a stačilo 😝 ale trvalo to celé cez 4mesiace, lebo boli akurát letné prázdniny, tak furt niekto dovolenkoval...tak to zohľadnili, že nech sa to nepreťahuje 😝

laculik
9. apr 2010

ahooooojteeeeeeeee, nestiham nejako, sme rozlietani na vsetky strany 😅 tak vas ani necitam a ani neprispievam, co ste si asi vsimli 😵.
vsetko je olrajt, maly je supersky. sice mal predvcerom 39.5 C ,ale uz to preslo a ostal len sopel..inak, je prvy krat chory co je u nas, teda ak sa to da nazvat choroba. Ale aj mala je chora (usi, oci, nos, zatecene), ta nebola chora rok a pol. Tak uz som ocakavala... Boli sme cez sviatky v bazenovom hotely, tak si viete predstavit, non stop na smyklavkach dole hlavou (maly tam bol najmensi co sa sam smykal), a takto dopadli zlatusikovia 😒...
prijali nam ho do dvoch skolok, co som teda ale absolutne neratala, tak sme stastni! uz som si dohadovala sukromnu a zrazu hops a este si aj budeme vyberat 😀 . Mame v tom uz jasno, budu spoluziaci s diankou macochovie 🙂 🙂 🙂 . Cez vikend sa posnazim pridat zopar foto! a precitat aspon co-to ako sa tu mate...

zuzubabo
9. apr 2010

a tá návšteva kvôli bytovým podmienkam je ohlásená? Lebo bez toho nás len tak nevymáknu oboch doma v ich pracovnom čase 😉

natia
9. apr 2010

ohlásená...a nemyslím, že musíte byť obaja doma...

bendy25
9. apr 2010

Dioliana, my sme si vybrali ÚP, pretoze to mame najblizsie k bydlisku ... teda na ÚP v SNV. Je dobre, ked sa hodina nerata, ako 60 min., ale ako 45min. Najhorsie vsak na tom je, ze MM chodi na 3 tyzdne za pracou a potom je iba jeden tyzden doma, takze nam to urcite bude trvat dlhsie, ako tie 3 mesiace. ☹

najjulinka
autor
9. apr 2010

u nas bola neohlasena navsteva a raz po šiestej večer!!!

bendy25
9. apr 2010

Zuzubabo, mne vraveli, ze ak ma psychol. cas, tak sa s nou da dohovorit aj o viacerych hodinach do tyzdna naraz. Ale to vsetko zavisi iba od nej.

bendy25
9. apr 2010

Megynka, toho psika by som radsej asi schovala niekam 😀 ...
Ááááále nieee... 😀 Inac, aj ja mam hrozne rada psikov.

5katarina7
9. apr 2010

Aj my mame psa, je malý ale blaznivy.jorksirsky terier a tiez mame ohryzene co to v byte.ale najhorsie je ze strasne steka ked k nam niekto ide. 🙂 potom sa spriatelí 🙂 mm tiez nie je vela doma vsak kamionak,ja vobec neviem ako si bude vediet dohodnut terminy,lebo on je doma vacsinou cez vikend.

dioliana1
9. apr 2010

Bože s tými psami sak martina ma večšieho ako deti a má adoptované dvojčatá...nejde o zvieratá v dome...čo sa bojíte...sak socialne možu byť len radi že niekto chce nechcené deti..

lenuska74
9. apr 2010

dioli ja som robila v návrate prípravu a nieje to tak mali sme poctivo 26h a asi aj viac a jeden vikend /piatok- sobota / a mali smi iba 1x do týž. a robili sme ju viac ako 3mes.

suezana
9. apr 2010

Ahojte,
My sme robili prípravu na úrade, určite sme nemali 26 hodín, pani psychologička občas 😉 takto urobila, oni majú toho veľmi veľa-diár zaplnený na 2-3týždne dopredu. Do hodín nám zarátali aj návštevu - inak pre vás, čo máte obavy: Návšteva ohlásená 2týždne dopredu, prišli 2 tety jedna od nás, jedna z kraja a bolo super, pojedli, popili (kapučíno 😉 ), popozerali albumy, byt ako sme prerobili - fakt ako normálne priateľské posedenie. A mávali sme vždy 2hodinovky.

suezana
9. apr 2010

Nati, kávu som pila, aby som vládala ísť do práce 😅

cairka
9. apr 2010

sue, ty chodíš každý deň tak skoro? ešte žiješ? ja by som nie 😅 ja som myslela, ked si minule písala, že nejaká výnimka, služobná cesta, abo čo 😅

lenkove
9. apr 2010

caute 😀

suezana
9. apr 2010

Cairka, prežívam 😀 Keby aspoň ten môj malý jedoš už spal 😝 Robím na 3 zmeny našťastie, lebo toto by ma asi zabilo. Mm takto chodí každý deň a večer domov, to je...
Lenkove, veď ja ťa poznám, bývaš pod nami, 😀

lenkove
9. apr 2010

Suezana, to snad nie! Lebo nad nami je len nebicko! 😀

najjulinka
autor
9. apr 2010

kto byva v BA: kde v BA maju SABI jogurty??? mari sa mi, že tu to dakto spominal, že v BA sa daju dakde kupiť....

lenkove
9. apr 2010

Juli
isto ich mavali v Terne v Devinskej. Mozno aj v ostatnych predajnach Terno v BA.

najjulinka
autor
9. apr 2010

dik lenkove... lebo n ababetku v jednej teme ktosi zhanal v BA Sabi jogurta, tak som zistovala... 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
9. apr 2010

Dobru noc. Idem do hajan.

zuzubabo
9. apr 2010

Ja som taký nočný vták, ale chcela som sa len zdôveriť s tým čo ma veľmi trápi - my nemôžeme mať dieťatko a vedľa v dedine je žena, ktorá má náááááádherné dievčatko /1,5r/ a nechce ho, chodí po večeroch opitá s kočíkom, bože kde je spravodlivosť? ☹

dioliana1
9. apr 2010

no ja som sa tak starla o dve dievčata tiež sa mama nestarala ale kvoli psychickej chorobe, teraz su už v nových rodinách...

marketka1
10. apr 2010

Dobre ránko trochu zamračené 🙂

natia
10. apr 2010

Veru zamračené...toto počasie je na môj nízky tlak ako vyšité 😠 😖

ralanka
10. apr 2010

dobré kadeaké ránko chválku upršané chvílku kuk slniečko 😉
zuzbabo ja som na tom rovnako ale ja mám vedľa v baráku ešte horší prípad matka svoje tuším tretie dieťa hodila do kontajnera a nič sa jej nestalo žije dalej teda ona nie dieťa ☹ a ani do basy za zabitie nešla nič a vychováva dalej svoje dve deti že dočasné pomätenie otras ako takú ženu nechajú vychovávať deti a kamoška je jej suseda tak povedala že by chcela ešte dieťa že nech všetkým ukáže že sa to už nestane a dokáže sa o malé postarať a vychovať to je drzosť že to dokáže povedať 😠 😠 😠 😠 😠 😠 nehnevajte sa na mna možno som krutá ale takejto žene čo to spraví by som vybrala vaječníky aj maternicu aby v živote už nemohla mať deti aby sa nestalo že to urobí znovu 😠 😠 😠 😠 . Tak ťa úplne chápem ako sa cítiš ked vidíš tú malú a jej matku ja ked vidím túto mám 100 chutí ju opluť a sa mi obracia žalúdok 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre