Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

dioliana1
14. apr 2010

nie, pojdete tam s potvrdením urobenia prípravy a z UP že ste zaradení do zoznamu tuším a že si chcete pozrieť nejaké deti ktoré sú volné bu´d adpopciu alebo pestunstvo-podla toho na čo ste urobili prípravu a ked najdete oni vam pomožu dalej...ich sa opýtate...aj na UP to v niektorých krajoch umožnia-hladanie v spisoch
spisy su podla krajov a DD zoradené, záleží či chcete iba biele-to len poradovník alebo skupinu detí a romske-tie sú skorej volmé a starie aj biele sú volné
záleží od vás aké kriteria máte...ten tmavý chlapček v pase je váš?

dioliana1
14. apr 2010

straršie malo byť

dioliana1
14. apr 2010

staršie , och tie moje preklepy.... 😒

naduska
14. apr 2010

nie my nemame dietatko to je jeden cernsko z dovolenky.Na urade v Trnave nam vraveli ze tak 2-3-4roky[biele dietatko] budeme cakat ,tak neviem co mam podniknut. ☹

dioliana1
14. apr 2010

ak by ste zlavili na trebars poloromske alebo svetle romske tak možno skorej

dioliana1
14. apr 2010

tu dievčata maju vačšinou romske a poloromske tak popozeraj fotky kto ake má...a neuvidiš velký rozdiel od bielych detí 😀

naduska
14. apr 2010

ano to mi je jasne ☹

natia
14. apr 2010

pokiaľ chcete maličké biele dieťaťko na adopciu, tak to v Návrate, či Úsmeve moc nepochodíte...na adopciu je celkovo málo detí... takže ten čas, čo vám povedali, že viac-menej reálny...

ralanka
14. apr 2010

naduška to závisí od kraja u nás určite nevybavíš malinké cez úsmev, návrat inde sa dá aj také ako chceš ty do roka či dvoch si to písala ale novorodenec asi nie tak 3-4 mesačné asi aj hej 😉

natia
14. apr 2010

ale biele a zdravé sú všade problém - nedostatkový tovar, ak to mám sprosto povedať...

ralanka
14. apr 2010

natia ale nájde sa ale staršie tak asi okolo 1/2 roka + - ale treba ísť a otravovať a hľadať aj my sme mohli mať dokonca novorodenčeka a po 2 mesiacoch v danom kraji mal byť ponúkaný celoslovensky len ako som písala u nás rezolútne povedia na úrade nie len čakať nie cez návrat, úsmev a potom sme zistili že zvláštne čakalo bábo na istú osobu v DD keby v tom kraji mali veľa žiadostí ako nám tvrdili na našom úrade šiel by hned z porodnice a nedali by ho zatiaľ do DD a to bol utajený porod tak mohol ísť hned do rodiny ale kto má prachy a známosti vybaví všetko 😒 😠 😠 😠

naduska
14. apr 2010

to ano 😉 spravne si to napisala 😝

dioliana1
14. apr 2010

ako pozeram vačšina pomazala fotky 🙂...do času....

magimary
14. apr 2010

najzuzu, naduška, vitajte... 😉
najzuzu, ty si zuzka, aj nejaká igorkova rodina? 😅 😕
lebo minule (cez veľkú noc) som mala stretnutie s inou babulkou z O.,
tak aby som si bola istá, s kým mám tu česť 😅
ale myslím, že si to ty a voláš sa (teda ako vy hovoríte:píšeš sa 😉) ako jeden spevák menom Dano? 😉 😅

lenkove
14. apr 2010

Ahojte
nasa mala Skorica uz bola v Navrate. Myslim, ze sa tam celkom dost deticiek, aj do pol roka dostane, ale nie biele, ze ano..

dioliana1
14. apr 2010

to ano tvoja škorica je bielunka ako sneh... 😉

lenkove
14. apr 2010

Dio
ale sak stmavne, ne? 😀 😀 ze surodenci su kakavkovi, nie kofolkovi, len take kakavka 😉 tak cakaaame 😀

dioliana1
14. apr 2010

tak aspon sa v lete nespáli ...je lepšie byť aspon trochu kakavkový, aj N. take biele kakavko je..

ika.horvi
14. apr 2010

Naduska, mas IP 😉

yukki
14. apr 2010

Bendy Kiku mám adoptovanú, druhé dievčatko do pestu. Skomplikovalo sa kôli súdom-biomamka má túlavé topánky a oni sa nevedia dohodnúť kto to má riešiť.

mata25
14. apr 2010

teraz tak rozmyslam ked ste tu pisali o novorencoch a podobne, ako je mozne sa dostat k novorodeniatku? nam volali ked mal malicky necele 2 tyzdne a uz ma 3 mesiace prec a stale za nim behame len do decaku. ked sa k nam dostane tak bude mat 4 mesiace a tyzden. od coho to zavisi ktore dietatko supnu do decaku a ktore daju hned z porodnice do rodiny? je to cisto len na uradnikoch, alebo co. ved ten nas mal aj suhlas matky s adopciou tak nechapem ako sa ocitol tam kde je.

lenkove
14. apr 2010

mata
my sme mali suhlas s adopciou v juli a malu zacali ponukat v novembri, teda aspon nam vtedy volali.. papiere (napr. od lekara, z dd spravu) mala z oktobra... kto o tom rozhoduje? 😔
je mi luto,ze vam to tak dlho trva 😔 😔 a na tvoju otazku neviem odpovedat...

najzuzu
14. apr 2010

Ďakujem za privítanie. Magi áno, som rodina tvojho manžela,predpokladáš správne podľa priezviska.Od leta sa mi nedarilo zamestnať ako profi,no teraz som dostala behom 3 týždňov 2 ponuky.Samozrejme som si vybrala prvú,kde sme sa hneď stretli aj s deťmi.Druhá ponuka prišla žiaľ neskoro.

magimary
14. apr 2010

zuzi, igorko sa pýta, že kde si sa napokon zamestnala?
a teda aj ja 😅
a pozdravuje ťa! 🙂

najzuzu
14. apr 2010

Magi,ešte nemám oficiálnu zmluvu,len predbežnú.Je to v TO.Druhú ponuku som mala z PD,žiaľ prišla neskoro.Odtiaľ by k nám prišlo malé bábo.Teraz budeme mať dvoch chlapcov.Ale to vôbec nevadí,zatiaľ sa javia super.Pozdravujem aj mužské osadenstvo.

najzuzu
14. apr 2010

Saskah sa pýtala,kde som robila prípravu -"možno "bohužiaľ na UPSVaR. Keby nemám skúsenosti s vlastnými deťmi,tak by som mohla povedať,že tá príprava mi moc nedala.Aj to sa stáva.

magimary
14. apr 2010

super, zuzi...
som ani nevedela, že aj v PD je DD 😨 😅 ...
a ďakujem za pozdravy... 😉
ale, úprimne sa teším, že sa ti to pohlo...už bolo na čase.. 😉
a odkedy budeš mať oficiálnu zmluvu? 😕

saskah7
14. apr 2010

najzuzi, takze ty si od minuleho leta mala ziadosti v domovoch a az teraz sa ti ozvali? 😒
kedy ti pridu deticky?
kolko a ake stare mas bio?

andyk76
14. apr 2010

čaves baby, komu odchádzalo profi po viac ako 18mesiacoch a ako ste to zvládli.......mna to vojako berie

saskah7
14. apr 2010

fuuuuha, tak to sa necudujem... po takom case... 😲
nasla sa mu trvala nahradna? alebo sanacia bio?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre