Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cicimotinka
29. apr 2011

@najjulinka ha ha, my sme to pribaľovali do darčekov (1. fotka v mojom albume "cicimotie mláďatko") 😀 😀 😀 a telefóny nezvonili... keď som potom obvolávala rodinu ja, ešte boli "bez slov"... ale nebrala som to ako trapas... 😎 aspoň bola sranda... 😀 😀 😀

najjulinka
autor
29. apr 2011

@cicimotinka no trapas bol ako to nadšenie hned stichlo.... 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Proste nie je babo ako babo.... :-P

cicimotinka
29. apr 2011

@najjulinka veď hej, nie je...preto sme to posielali poštou... 😀 😀 😀 nech si to každý preberie a predýcha... 😠 😎 😀

najjulinka
autor
29. apr 2011

@cicimotinka no u nas dieťa by došlo skor ako pošta asi 😀 😀 😀 bolo to narýchlo...............

cicimotinka
29. apr 2011

@najjulinka 😎 jéj, to by bolo milé... otvoria list... "kedy to bude?"... "minulý týždeň"... 😀 😀 😀

kanhwa
29. apr 2011

@najjulinka no to je dobre 😉 to my sme rovno pre istotu povedali, ze nie som tehotna 😉

@cicimotinka zial nie je to tak a nech v tom ich srdiecku hocikolko hladam, este som to tam neobjavila ☹ my sme tam casto chodili ked bol syn dieta, dokonca sme byvali asi 5 minut od nich pesi. a neuveris, svokra ani raz ku nam neprisla sa nanho pozriet a v zivote ho nekocikovala ani nevzala na ihrisko. v zivote sa neopytala, ze ake mal vysvedcko a pod. a ked sme my nieco chceli o nom povedat,, hned to zahovorila inym. a viem, ze toto nie je proste v povahe, lebo muz ma aj sestru a ta ma dceru a tam je vsetko inak, aj laska aj zaujem. takze robili sme vsetko preto, aby sa tam nejaky vztah vytvoril, ale zial nepodarilo sa, dokonca ani ked mne zomreli obaja rodicia ☹ nas to velmi trapilo a je to asi len tak posledne dva roky, co tam chodime tak malo (syn uz bude mat 18). a oni ku nam chodili vzdy len raz do roka a este aj nadavali, ako to je daleko (muz ich vzdy doviezol, je to asi 20 min. autom, aj odviezol). a nikdy nemali jedneho pozitivneho slova na nas. niektore veci sa proste nedaju vynutit, aj ked sa clovek neviem ako snazi. vsetci to vidia a nikto v nasom okoli ani sirsej rodine nechape, preco su taki - je to fakt az extrem ☹ tpritom sme nikdy nemali ani naznak konfliktu ani nic podobne - takze vlastne cely nas spolocny zivot to ticho akceptujeme a tvarime sa, ze vsetko je ako ma byt.
predsa som len trosku dufala, ze teraz po rokoch, ked uz nie ine male dieta momentalne v rodine by to mohlo trosku inak, ale dufala som zbytocne. ani sa neopytala, ako sa mala bude volat a ked som jej chcela povedat, tak ma vobec nepocuvala a rozpravala si o svojej teme....
no, ale sa moc vykecavam - prepacte...

najjulinka
autor
29. apr 2011

@kanhwa akože ja som dopredu vravela, že ako kceme deti. ..tak nechapem prečo ma šahli na brucho.. ale asi stale boli v tom, že kecam......... a ja som to aj schvalne povedala, tak že nie, že "som tehotna" , ale že budeme mať babo.... a proste neviem čo čakali.. a brali sme do profi.. .všetci vedeli, že to nie je na furt a aj tak ked som prve odovzdala tak bolo zle...... proste niektorí ludia to brali asi, že kecám stale.. alebo neviem... ked furt pri každom nasledujucom kroku prekvapko a nespokojnosť.... 😝

no a naši to je zas uuuplne inak...... tam ked sa narodil prvý synovec (ich prve vnuča), tak sme všetci zhodnotili, že nasadil vysoko latku, že to my ostatní budeme mať ťažké................. a teda medzitým tých synovcov je viac, ale len o Lucke sa hovorí, že zdolala latku... 😉 😵 😵 😵 ale naši nerobia rozdiely... akože aj s profi detičkami rovnako ako s Luckou....
Dnes mamka mi doniesla za igelitku ponožiek, že pre deti na leto... proste ani nedavala že toto tomu, toto tomu.. cela igelitka mne do ruky... detom po jednom vybrala , nech si obzeraju v kočiku... a bolo.... proste naša babi....... Luuubia ju všetky naše deti....... a babi lubi všetky naše deti... dedo tiež, len s nim sme menej... 😉 😅

5katarina7
29. apr 2011

ahojte aj ja som vám už písala,že ako sa k tomu postavili naši,moja mama k nám prišla robiť scény,začala nás tam poučovať a také predsudky čo ona má,tak s tým asi nič nenarobíme 😒 My sme sa na ňu kukali,tak sa rozčuľovala ako keby sme jej chceli doniesť dieťatko,a odvtedy sa s ňou o tom nebavím,ani neviem ako zareaguje,keď už naozaj dostaneme dieťatko,možno sa nádejá,že sme si to rozmysleli.Z mm strany mám už len svokra,tak ten sa ani o našu bio dcéru nezaujíma,tak tam nemám žiadne očakávania.Jedine švagriná,sestra mm sa potešila,a brala to normálne,ona má štyri deti takže to chápe 🙂

kanhwa
29. apr 2011

@najjulinka juli aj ja by rada taku babi 🙂 🙂 🙂 nuz ale vy mate ine predpoklady v rodine 🙂

@5katarina7 to je smutne 😒 hlavne aby sme sa my tesili z nasich deticiek a aby boli zdrave, ale je to skoda...

najjulinka
autor
29. apr 2011

@kanhwa nám naši ani do Niky nekecaju... a teda Nika to je otazne nakolko v pohode bude.. doslova prognoza neista... a ani naznak, žeby sme si to mali rozmyslieť........... 😉 a to teda už ja ratam za fakt niečo wau...... lebo to si už fakt malo ludi viem predstaviť, žeby neodhovarali... 😉 😵

najjulinka
autor
29. apr 2011

a ked sa s babi v meste stretneme, tak sa pomaly bijeme o kočík kto pokočikuje - kto bude tlačiť kočik... 😀 😀 😀 Argumenty:
moj: "Ty si si svoje kočikovala"
babi: "Ty možeš kočikovať stale."
😀 😀 😀 ale teda doprajem babi a väčšinou na 99,9% ju pustim... v nadeji, že raz ma Lucka pusti k jej kočiku, ked budem babi ja 😉 😀 😀 😀 😉

mata25
29. apr 2011

@macocha @natia
jasne ked zbuchame stretko tak dame vediet, cim viac deti, tym viac kriku a bordelu. hahhaha. 😀

inak ked tu uz riesite pristup vasich rodin, tak mna tiez trocha zerie pristup mm babicky, docela sme spolu vychadzali, Filip sa jej strasne pacil, pokial sa trocha neopalil, potom sa vypytovala ze co je taky cierny, pritom svagor a manzel su tmavsi. ale to som este neriesila, potom prisiel k nam Andy a ked jej to manzel spomenul, tak sa ho opytala, ze naco nam bude dalsi cigan. tak to ma dostalo ked mi to doma povedal. samozrejme sa nas zastal a povedal babke aby nic nehovorila, lebo jej povie nieco on co bude potom lutovat. no a preto som tam uz nebola viac ako rok. aj sa tam bojim ist, Filip je uz dost velky a nepotrebujem aby pred nim take nieco rozpravala. sice babka ma 86 rokov, ale doteraz sa s nou dalo docela dobre rozpravat, hlavu ma v poriadku. tak neviem, asi som precitlivela a neviem co dalej. mama aj svokra mi hovoria, ze je to stara babka, ze ju nemam pocuvat, ale moje deti ju budu pocuvat a nechcem aby prisli taketo hlupe slova prave z nasej rodiny. od cudzich to tak neboli.

cicimotinka
30. apr 2011

@kanhwa je to smutné, ale aj takéto osudy sú... moja babička spomína, že jej otec sa s bratom "rozhádal", nikto nevie prečo... zostarli, zomreli a nikto sa nikdy nedozvedel dôvod... aj také veci sa stávajú... ale je to škoda... ☹

natia
30. apr 2011

@mata25 rozhodne sa budeme snažiť prísť...to by sa mi veľmi pozdávalo takéto stretko 😉

danielitka26
2. máj 2011

ahojte baby mám dcérku ...strašne sa z nej teším ale bojím sa lebo má 3 a pol a nijako ju neviem naučiť písmenko R a L myslíte že je na to ešte čas ? alebo mám ísť s ňou na logopédiu ?

cairka
2. máj 2011

@danielitka26 , na R a L má čas ešte minimálne pol roka, ale myslím, že lepšie by ti odpovedali v nejakej téme o logopédii 😉

juliap
2. máj 2011

@danielitka26 mas cas, teda Karinka ma cas, ak by v 5 rokoch nevedela, tak teraz uz aj zo skolky davaju odporucania k logopedicke ... moja martinka zacala R pekne hovorit, ked mala takmer 4 roky, takze ziaden strach, pride to ...

najjulinka
autor
3. máj 2011

Vecer pod lampou, STV 2, 5.5. t.j. stvrtok, o 20.05 hod.
tema: nahradne rodicovstvo - osvojenie

tortelinka
3. máj 2011

@najjulinka nevies ci to byva aj v archive?

najjulinka
autor
3. máj 2011

@tortelinka netušim, ale tak snad ano. .ale netušim...

tortelinka
3. máj 2011

@najjulinka neda sa mi dostat na stranku stv, je tam hokej

macocha
3. máj 2011

mne došlo na mail toto:

Už tento týždeň, 5. mája, vo štvrtok večer budú filmy z projektu Nechcené deti po dvanástich rokoch premietnuté v rámci relácie Večer pod lampou na Dvojke. Nasledovať bude diskusia s hosťami – režisérmi Marekom Šulíkom a Jarom Vojtekom, Marekom Roháčkom z Návratu, vysokoškolským pedagógom Albínom Škovierom a pani Jarmilou Bendákovou.

Posledná menovaná šarmantná dáma, pani Bendáková z Pohronskej Polhory vychovala okrem vlastných detí aj chlapca, dnes už mladého muža, ktorého mali zvereného do pestúnskej starostlivosti. Dnes pomáha mladým náhradným rodinám vo svojom okolí vyrovnávať sa lepšie so špecifikami náhradného rodičovstva.

Očakávame, že debata s tvorcami bude venovaná kontextu, v ktorom filmy vznikali a okrem toho sa dostaneme aj téme náhradnej rodinnej starostlivosti.

Večer pod lampou, Dvojka, štvrtok, 5. mája, začiatok o 20.05
Reálny začiatok premietania filmov po 21.00, keďže celá relácia začne debatou o čom inom ako o hokeji..

najjulinka
autor
3. máj 2011

Jeeej Bendakova bude. Tu poznám z klubu. 😉

najjulinka
autor
4. máj 2011

@laculik všetko naj Kikovi k narodkám 😵

yukki
5. máj 2011

@laculik aj ja všetko najlepšie Kikovi k narodeninkám! 😵 😵 🙂

dioliana1
5. máj 2011

@gabika.mato tu som... 😉

dioliana1
5. máj 2011

Všetko najlepšie Kikovi 😉

najjulinka
autor
5. máj 2011
gabika.mato
6. máj 2011

@dioliana1 ahoj

dioliana1
6. máj 2011

Začali sa nám pekné slnečné dni a tu je ticho ako cez letné prázdniny 😀 😀 😀 😀 ....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre