Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
9. okt 2014

@moniq no ak chcete osvojitelne, tak musi sa čakať na osvojitelnosť....

dioliana1
9. okt 2014

@moniq niekedy sa to ťahá kým dajú dieťaťu osvojiteľnosť, preto ide do profirodiny, aby sa vyhlo všetkým možným následkom, ak by bolo v detskom domove...

moniq
9. okt 2014

@dioliana1 to je tých 6 týždňov ?.... Či kolko to trvá ?....dik 🙂

najjulinka
autor
10. okt 2014

@moniq osvojitelnosť maju až ked im ich sud odklepne... a na sud sa podava po tom čo ju možu mať..... čiže podla toho či dieťa je z hniezda, z anonymneho alebo sa ho matka vzdala,a lebo ho zanechala.... najdlhšia lehota je, ked ho len zanechala bez podpisu so suhlasom....

dioliana1
10. okt 2014

@moniq 6 týždnov je asi ked sa ho s podpisom vzdá

macocha
10. okt 2014

Nuž, najdlhšie sú také, kde matka príde vždy presne po 6 týždňoch prejaviť "záujem" a zaplakať, ako veľmi jej dieťa chýba... 😢
Prípadne kde sa pokúšajú o sanáciu, ale tá nevyjde, ale medzičasom dieťa už má rok...

moniq
11. okt 2014

Ach jaj....kolka škoda premarneneho času :( ....ďakujem za odpovede 🙂

matkaasebko
15. okt 2014

To aj u vasich proficat sa casom začali prejavovat vseljake bacili a tak? Najmenšia ide brat 3 atb co ma nejakeho morsa ci ako sa tomu nadava nejaky hnusny silny nemocnicny bacil streptokok ide brat teraz biseptol a budeme dufat ze zaberie...ja uz si pripadam ako blba oed im volám do domova co vsetko ma...a pri tom hospitalizaciu mala tesnebpred tym ako isla k nam...predpokladame ze ho nafasovala tam...dostali str uz noekto napr.vypoved pre to ze deti boli casto choré?

najjulinka
autor
17. okt 2014

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1020376... - prosim všetkých o LIKE pre nášho PINGUa 😅 😀 Ďakujem

matkaasebko
20. okt 2014

Ked uz nic ine tak môj synator este aj kiahne donesie domov...tak som zvedava kedy ich nafasuju tieto dve krpane...

cairka
20. okt 2014

@matkaasebko , ajajaj, u nás to bolo presne 14 dní, ale tuším do 21 je inkubačka...držte sa, prajem hladký priebeh malému

macocha
20. okt 2014

@matkaasebko no poteší 😖 Držte sa.

matkaasebko
20. okt 2014

@cairka
@macocha ten uz je hadam za najhorsim dnes 4 den tqk hádam uz bude klud...o tej inkubacke. Viem a dufam len v to ze ich dostanu zhruba rovnako...som aj do domova volala ze radsej nejdeme ani za surodencami nech im to tam nedonesu...a este sme sa dali aj na tazky boj odplienkovanie u starsej...

8domcatko888
30. okt 2014

ahojte ju tu nejaka maminka ktora si adoptovala uz nejake starsie dietatko tak do 6 rokov?

matkaasebko
30. okt 2014

@cairka tak uz hlasim kiahne u starsej...len maju akosi divny priebeh uz ich ma 2 den a pupaky len 4 ani teplota nic ale je strasne uplakana a celkovo taka ina...a aby sme toho nemali malo tak najmensia teda kiahne este nema ale pre zmenu jej ide zub...juchuuuuuuuuuuuuuuu

matkaasebko
16. nov 2014

Baby uz som to tu riesila vyssie, ze chcu aby som absolvovala operaciu so starsim proficatom...na rovinu som im povedala ze ci sa to neda zariadit inak ze jednoducho si neviem predstavit tam ist...mensiu buchnut len tak do domova a môjho syna som im vysvetlila ze jednoducho bezomna este nebol a ani to nechcem silit, mozno je to aj tym ze ja asom este bez neho tiez nebola , a fakticky nema ani s kym byt...takze by to bolo vsetko pre mna zbytocne komplikovane...povedala som ze podla mna je mensie zlo ked tam bude ona bezomna a budu so mnou 2 deti, ako 2 deti bezomna a jedno so mnou...ja uz fakt neviem...môzu mi dat za to nejaky postih alebo tak??ze som proste odmietla splnit ich poziadavku?aj ked pri prijimani sme sa hned na tom dohodli ze nerada by som lezavala s nimi v nemocnici pokial to nebude na okoli alebo uplne ze nevyhnutne...urcite to bude pre nu psycho ze tam je viem si to zivo predstavit, ale proste ja fakt neviem...viem ze by to aj pre môjho syna bolo dost byt 3 dni bezomna...
a mozno to vsetko aj riesim teraz zbytocne lebo bude mat mozno nakoniec znova odklad operacie kedze prekonala kiahne a dr. povedala ze ju bude musiet pozriet ci vôbec môze po kiahnach ist na zakrok...

najjulinka
autor
20. nov 2014
tslobik
20. nov 2014

Ahojte, mám taký problém.....chcem byť profi rodičom, mám jedno vlastné 3 ročné dieťa, 4-izb.byt ale manžel nesúhlasí. Stále sa kvôli tomu hádame. Viem, že je absolútne žiaduce, aby to podporovala celá rodina aj širšia....proste aby sa s tým všetci nejakým spôsobom zžili...Kurz som absolvovala dávno, ešte pred manželstvom.....Mali ste podobný problém? Som z toho taká nijaká.....Svoje stále zamestnanie mám, ale nenaplňa ma a po RD sa tam nechcem vrátiť. Neviem ako túto situáciu riešiť.....Ako to posudzuje DeD? Môže byť profi mama aj napr. rozvedená žena? Je choré ak povíiem, že ma možno niekde v kútiku duše napadol aj rozvod kvôli tomu? Podotýkam, iba sa mi tá myšlienka raz prehnala hlavou.......Nič viac. Ďakujem za reakciu. Som taká znechutená momentálne z tej nepodpory rodiny.....Ani muž, ani svokra.....dokonca aj moji rodičia nie sú celkom nadšení....aj keď tí by to predýchali asi najskôr.

saskah7
20. nov 2014

@tslobik uff, tak to si musis zvazit sama, co ti je prednejsie, mat fungujucu rodinu, otca pre svoje dieta, alebo splnit si "pracovny" sen?
tu uz ani nejde o to, ci ma zmysel to robit bez podpory rodiny, ale asi by si sa mala zamysliet nad tym, ako fungovat teraz a zachranit vztah... nie som si ista, ci by si dala dietatu z DeD potrebnu oporu a istotu... tazko takto na dialku... ale nieco mi na tom nehra 😒 😔 prepac 😔
ja osobne si neviem predstavit ziadne povolanie, ziaden sen, nic, kvoli comu by som sa chcela rozvadzat 😖

magimary
20. nov 2014

@tslobik
akurát som našla článok, kde je odpoveď na Tvoju otázku:
http://zastolom.sk/ja-chcem-on-nie/

tslobik
20. nov 2014

@magimary Vďaka......veľmi prínosný článok pre mňa.......Úplný súhlas.

tslobik
20. nov 2014

@saskah7 To je logické, že ti na tom niečo nehrá..... 🙂 Asi to, že toto nemôže byť dôvod na rozpad manželstva a musí v tom byť určite niečo viac.....Asi to si myslela, však? 🙂 🙂 Ja mám totiž celý život pocit, že stále robím len to, čo sa odo mňa očakáva, resp. čo chcú a očakávajú druhí.......Ale konečne chcem myslieť aj na seba, svoju prácu, na niečo v čom vidím zmysel a čo by ma napľňalo. A náš problém je v tom, že nevidíme isté veci rovnako....a to nemyslím každodenné hlúposti, ale tie kľúčové veci v živote. Proste akosi zisťujem, že máme stále menej spoločného....Ale to do tejto témy nepatrí.... 🙂 Asi DeD uprednostňujú páry ako profi rodičov....Slobodná resp.rozvedená žena je pre nich asi riziková.....Či sú aj také profi maminy?

macocha
20. nov 2014

@tslobik veru, rozvedená je vysoko riziková... ja som na pohovore dostala aj otázku tým smerom, či nie je v mojom okolí nejaký ex, ktorý by bol potenciálnou hrozbou pre mňa a tým pádom aj pre zverené dieťa v prípade práce profi...
Slobodná je tiež... hmm, minimálne znevýhodnená. Páry majú jednoznačnú prednosť.
Ale existujú aj single profi mamy. Spravidla s niekym iným, kto ich podporuje a pomáha, nikdy nie samé ako prst.

No a čo sa (ne)podpory okolia týka, tak chápem... súcitím... poznám... Ale tá podpora sa nijak raz nedá vynútiť. Ak nezaberá bežné presviedčanie a argumentácia, tak ozaj neviem poradiť nič iné, ako ten článok... odložiť to ešte... prípadne akceptovať manželovo rozhodnutie.

dioliana1
21. nov 2014

@tslobik ani nevies ako ta chaoem, u nas zabralo ro ze na pracovny pohovor som sla s manzelom a mojimi detmi, az ked syn, ktory nesuhlasil, aby som bola PR, videl prve profidieta tak hned suhlasil amusela som ten den to dieta brat domov aby si to nerozmyslel, dnes je aj on PR a momentalne ma zastupuje... Ak nesuhlasia nesilila by som to... predstavy naplnenia nemusia byt realne... je to viac o strese a strachu o tie deti ....

tslobik
21. nov 2014

Ach jo žienky.....nevyzerá to ružovo.....asi sa s tým budem musieť zmieriť, aspoň na čas....aj keď som z toho taká smutná....A neviete mi náhodou ešte povedať, aké vzdelanie musí mať zamestnanec DeD? Myslím teraz interný zamestnanec, čo pracuje v domove s deťmi? Musí mať špec.pedagogiku, zdravotné vzdelanie? Aj to ma napadlo, ale myslím, že na to zase moje vzdelanie stačiť nebude ☹

tslobik
21. nov 2014

A ďakujem vám za odpovede a porozumenie

saskah7
21. nov 2014

@tslobik myslim, ze single mamy nie su uplne prekazkou, u nas mame napr. aj vdovu, aj rozvedenu, mali sme slobodnu bezdetnu... je to rozne... ale pre teba samu, a zvlast vzhladom k tomu, ze mas aj svoje dieta a NEpodporu rodicov, tak je to k nicomu, lebo pride prva hospitalizacia napr. a si v cudu 😒 nebudes mas s kym nechat dieta atd...
myslim, ze ako vychoska by si mala mat strednu pedagogicku, prip. zdravotnu, neviem 😕

tslobik
21. nov 2014

@saskah7 vďaka

matkaasebko
27. nov 2014

Baby mate niektora skúsenosti s hluchonemym dietatom? Pocas viamocnych prazdnin tu budemr mat brata bab kedze ho nemaju kam dat a ja neviem co s nim..ako pristupovat a tak posunky nepozna a ma 4 roky...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre