Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

martina_maxian
13. aug 2009

ahojte, dnes sme boli prvý deň na príprave... celkom to išlo, ale hneď nám dala toľko testov, že sa mi skoro hlava zaparila... 🙂 ale nech už máme potom... nech už čakéme len na dieťatko... 🙂
teším sa!!

misi33
13. aug 2009

tie testy sa ani mne moc nepacili...je to postup,kt.musia dodrzat ,ale treba to len vydrzat 😉

neboj sa mata ono ti rychlo ubehne

adrianamickova
13. aug 2009

martina,len testy?a nemuseli ste kresliť?my áno listnaté stromy 😕 ja som problém nemala ale muž
nechápavo krútil hlavou 😀 😀

misi33
13. aug 2009

my sme mali otrasne IQ testy

sama matematika 😠 😠 😠 😠

priznam sa citila som sa dost frustrovane po napisani toho testu,nakoniec to nebolo take zle po vyhodnoteni 🙂

martina_maxian
13. aug 2009

no zatial sme nekreslili,,, ale testy boli dosť zvláštne... Ja som bola celkom v pohode, ale moj drahý nejak nestíhal... tiež nad tým krútil hlavou... ale bolo fajn...

misi33
13. aug 2009

chcela by som vase nazory na adoptivne kojenie

stretli ste sa niekto s tym, pripadne aj zazili?

citala som jeden clanok,kde pisali,ze na Slovensku sa to podarilo 8 manzelskym parom

priznam sa uvazovala som o tom,ze to moze byt super pre to babetko ale neviem si to vobec predstavit

adrianamickova
13. aug 2009

je to aj na zasmiatie 🙂 ale bude dobré nebojte maminy 🙂

adrianamickova
13. aug 2009

už sme kojení kecali...
a som chcela,ale nevyšlo
spojte sa z nejakou laktačnou poradkynou,v porodniciach ale aj v navrate by mali mať kontakt 😨

misi33
13. aug 2009

nevies poradit v akej teme by som to nasla

adrianamickova
13. aug 2009

čo tam robia naše tatranské svište? 😉

adrianamickova
13. aug 2009

v našej ale to už skor...
tema laktácia...
babky napíšte 😒 😒 😒 napíšu neboj misi 🙂

misi33
13. aug 2009

dakujem adriana

cairka
13. aug 2009

adoptívne kojenie môže byť fajn, ale je to dosť náročné... 😝 zuzna by vedela napísať viac 😉

katarinkamt
13. aug 2009

Ja si myslim, ze kojenie je super, aj ked toto mi pripade uplne neskutocne........ja by som do uvahy isto barala aj vek, ja mam napriklad 35 rokov a uz som sa stretla aj s nazormi, ze kojenie - teda prve kojenie v tomto veku moze " dopomoct" k rakovine prsnika.............mozno som ovplyvnena 2 umrtiami mojich kamaratok v tomto veku na rakovinu prsnika,ale ako vravim, isto by som nad tym uvazovala.........nase tela, kedze mimco nevynosili, nie su na to hormonalne prichystane, skratka neviem, mozno sa mylim, ved nie som odbornik........ 😎

cairka
13. aug 2009

katarínka, to je jeden problém, že telo treba hormonálne nastaviť, druhý problém je, že aj ked ide bábo rovno z pôrodnice, tak už má aspoň 2-3 týždne a je naučené piť z fľašky... dá sa to, ale je to náročné na psychiku aj čas...

misi33
13. aug 2009

to pocujem prvy krat,ze z kojenia je rakovina

katarinkamt
13. aug 2009

ja som len napisala, ze by so to zvazovla, misi...........

maznacik007
13. aug 2009

ahojte.. kupila som malemu taku krasnu deku do kocika... s takym srncekom.. v meste ho vsetci obdivovali.... jeho nie tu deku tu som kupila az potom.. 😀
add uplatky a vsetko okolo.. tak ano deje sa to.. ja na to nemam zaludok.. ale poznam.. kde sa to tak robilo..

add kojenie.. ja som pri malom co sme mali z porodnice.. tiez sme skusali kojit.. je potrebne podat oxytocin.. kupit sumplementor.. davat si homeopatika na podporu tvorby mlieka a pojde to.. ja som ale malu kojila 18 mesiacov.. ale isto sa to da aj pri zenach.. co nekojili..

maly sa zasa pokakal.. mirko ho prave prebaluje.. a bol ho umyt .. 😀 zauca sa..

macocha
13. aug 2009

Katarinka, misi: predvčerom mi písala kamoška, čo sme robili spolu prípravu, že majú 2týždňové bábo 😵 . T.j. v Blave čakali rok aj pár týždňov 🙂 a myslím že bez úplatku. Teším sa strašne 😀 snáď aj vám to rýchlo ubehne.

Čo sa týka adoptívneho kojenia, tiež som mala taký pocit, že v mojom veku a keďže som nikdy nebola tehotná by to mohlo aj poškodiť. Ale detajly som nezisťovala, keď prišla Dianka, bola v pohode navyknutá na UM tak som do toho nešla.

A testy na príprave??? Som robila jeden, skoro na záver, aj ten s komentárom od psychológa, že ho nepokladá za smerodajný, ale musí ho urobiť... 😉

katarinkamt
13. aug 2009

Preco to v tej Blave vsetko ide lahsie, do prcic.....! 😀
Ked sme my boli na priprave v Martine, na testoch sme boli na konci a nasa pani psychologicka bola uplne perfektna, manzela poslala do vedlajsej miestnosti a ja som to robila s nou, ona sa pytala, ja som odpovedala, ona si robila poznamky a usmievala sa, vraj na vela otazok vedela moju odpoved skor ako som ju povedala, bola ozaj zlata, nemali sme z toho nijaku "traumu".

ivka2007
13. aug 2009

aj ja som chcela vyskusat kojenie pri druhom,ale treba na to mat aj psychicku pohodu co u mna nehrozilo,kedze starsi chodi stale za mnou a nieco chce 😉 a nase psychotesty v Navrate boli uuuuplne lahke az smiesne 🙂

katarinkamt
13. aug 2009

tie testy sa robia aj v navrate? myslela som, ze len na urade

pimpa
13. aug 2009

ahojte 🙂
my uz papkame zeleninku a od utorka /Paťko bude mať 7. mesiacikov/ zacneme aj s ovocim 😀 😀
vyklul sa z neho dobry papkacik...a k mojmu podivu ho zemiaky zapekaju...hmmmm...u nas v rodine su dost oblubene 😉

ivka2007
13. aug 2009

pimpa tak neskoro?ja som deti zacala prikrmovat od 4.mesiaca 😨

ivka2007
13. aug 2009

my sme robili celu pripravu v navrate,aj testy 😉

pimpa
13. aug 2009

hmmm...my sme zacali az od 6teho. A to som mala co robit v piatom mesiaci, kym som ho naucila na lyzicku, takze najprv voda z lyzicky, potom zeleninka z lyzicky...ale pekne napredujeme 😉 a myslim ze tučko je dost 🤐

thera1
13. aug 2009

malý je celá mama....

janivonbenji
13. aug 2009

ahojte,

add úplatky : som fakt asi blbá a naivná !!!!

add kojenie : skús tému tu na koníkovi babätka / ďakujeme Annag
myslím, že tá anna je laktačná poradkyňa a fakt veľmi ochotná, odpovedá na všetky otázky, ktoré jej tam baby píšu a otázok je naozaj neúrekom...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre