Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

natia
25. mar 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenuska74
25. mar 2010

😀 😀 😀 tak ten sa ti veru nezve Leni 😀 😀 😀

mayap
25. mar 2010

ahojte,
leni, to sa stáva... 😀 😀 😀 😀 😀

aj my máme dnes deň bllbec, počasie o ničom, zamračené, dieťa mrzuté a umravčané. aj Maťo bol dnes ráno zaspatý, ledva sa obliekol a o raňajkách ani nehovorím. 😝

ja som bola včera šikovná, umyla som okná na jednej izbe doobeda, potom sme s Paťúchom išli do škôlky aby sa pohral s deťmi. keď sme prišli domov malý sa naobedoval a ja som ešte umyla okná na detskej a spálni. už mi ostáva len kuchyňa. no som šikula no nie? a večer sme ešte išli s deťmi pozrieť bažantíky a kengurky. deti sa vybláznili do sýta.

lenkove
25. mar 2010
lenkove
25. mar 2010

a ja mam vyborny den, v noci som sa povadila s medvedom, dieta mam soplave a umravcane, ja som tiez chora, na moju pracu cumim ako puk po trojmesacnej pauze a neviem sa rozhybat na napisanie skolitelke a k tomu som fakt desne ostrihana 🙄 🙄 kto ma na mna? 😝

lenkove
25. mar 2010

a v noci pride mm, takze uz sa budem mat s kym vadit. a mame novinku, papiere na prispevky vybavene 🙂 🙂 mm nastupuje od 19.4 na rodicovsku dovolenku 😅 😅

mayap
25. mar 2010

lenkove, to s tými jogurtíkmi človekom pekne zamáva. tak čo vlastne tým deťom máme dávať jesť? a tie ceny tiež nie sú zanedbateľné.
...ja som sa pohádala pred 2 týždňami (presne na moje narodky) so svokrou... ...a to božské ticho si užívam doteraz, bo spolu nekomunikujeme... 😎
dieťa bolo zdravé až týždeň a pred chvíľou prišlo so sviečkou pod nosom... 🙄
...a kaderníčke idem ja až o 2 týždne... 😝
...ale inak som zdravá... 😝

lenkove
25. mar 2010

Mayap, no konecne ze si tu, tvoj suchy humor tu chybal ako jarny dazd 😀 😀

ja davam zvolenske jogurty, obcas milacika ze je bez tvarohu..

mayap
25. mar 2010

moji zjedia čokoľvek, hlavne aby to bolo čokoládové...

no ja sem nemôžem chodiť často, lebo svokru porazí. to vieš, celý deň nič nerobím, večer chcem sedieť pri pc... 🙄
to je život, že? u nás SAMO uvarí, operie, ožehlí, uprace, deti vyvenčí, na manžela sa usmeje, povinnosti si splní a ja sa len tak veziem... 😠

lenkove
25. mar 2010

Mayap
esteze mas toho Sama, co by ine zeny dali za taku pomoc...

mayap
25. mar 2010

Samo ide s dieťaťom na prechádzku... tak čau večer, možno... 😀

brulka
25. mar 2010

ahojte vsetci 😉

gratulujem lenkove i yukki k priputacim uspechom 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ja este nie som mama ale myslim ze to musi byt najuzasnejsi pocit na svete. ja som zatial len teta ale ked pride synovcek alebo netierka sa pritulkat a pomojkat tak sa roztapam od stastia. a vasa laska bude iba rast a rast 😵 😵 😵 mne sestsra vravela ze pri porodenych detoch to tiez nie je tak ze od prveho dna to malicke lubis tak ako napr po 6 mesiacoch alebo po roku. ano hned po porode by si ako zuriva medvedica odtrhla hlavu tomu co by chcel tomu drobatku ublizit ale to je prirodzeny ochranny pud co mame dufam vacsina ludi ked sa jedna o bezmocne deti (bohuzial nie 100% vsetci). moja kamaratka napriklad skocila v metre skoro pod vlak. bola tam skupinka skolacikov - prvaci ci druhaci, co sa blaznili a jeden z nich spadol dolu na kolajnice. na informacnej tabuli uz bol vypisany prichadzajuci vlak a ona napriek tomu skocila dolu pomohla malemu vyliezt von a potom sa sama stverala nazad. nato doburacal vlak. nikto z okoloiducich jej nepomohol vsetcia ostali ako zamrznuti. dieta v soku utieklo prec a ona vzlykajuc sedela asi pol hodinu na zemi a nikto k nej neprisiel a nikto ani nechytil to dieta aby ho odprevadili domov - ved ho este chuda vyplasene niekde mohlo zrazit auto. ale len tolko som chcela ze laska rastie a priputanie je casom vzdy silnejsie a silnejsie. je to tak u porodenych i prijatych deticiek. u tych prijatych je to ale niekedy asi velmi tazke lebo oni lasku odmietaju a kym si clovek ziska ich doveru tak to potrva. ale yukki o to krajsie museli zniet v tvojom srdci slova ktore kika zo spanku vyslovila 😵 . a to krajsie je pritulkanie sa skorice (mimochodom ake pekna prezyvka pre ivku sedi jej to 😀 ) vsak lenkove 😵

magimary
25. mar 2010

aj ja gratulujem (až mám zimomriavky 😔 ) 😵 ku Kike...
je to úúúúúžasný kus lásky...
yukki, koľko je kika u teba a koľko bola mimo teba?

aj, my sme teraz zažili príjemné "intermezzo"... Zajko sa to už tmolil (z posledných síl) a keď je unavený (tu doma), tak sa začne túli, vybehne mi na ruky (kdekoľvek som a túli sa ako Macík), ale teraz som tu niečo robila, tak nemohol ku mne a tak si (vyslovene) vyliezol (on sa tak vyštverá ako mravček po kmene stromu) na Tobika a pritúlil sa k nemu... 😔 😢 😵
mne z toho až slzy vyhrkli...
lebo obaja boli z toho takí ...šťastní...
Zajko, lebo mohol byť pritulkaný a Tobiko, lebo ho Zajko Tady svojim záujmom ovenčil veľkým kusom lásky...
dotearz bol ich vzájomný prejav náklonnosti ten, že Tady Tobika vždy capal po tári a on mu to s ochotu dovolil a teraz také (iné!) vyznamenanie...
aj to tobi, potom-keď sme dali tadyka spať- komentoval..."videla si, maminka, ako sa so mnou Lukaskpou ťuťkal?"...
😵 😵 😵

magimary
25. mar 2010

sorry, zase tie (emočné) preklepy...
snáď sa tomu dá porozumieť aj tak... 😉

saskah7
25. mar 2010

kraaaasne, Mary... 😵

pimpa
25. mar 2010

Ahojte,
u nas je dnes na prd den...Patko vsetko musi robit zasadne s placom a ani hajat, ani hrat sa, nevyhovies mu...
Uz si zhromazdujeme papiere k poslednemu sudu 😉

brulka
25. mar 2010

magi uzasneeeee 😵 😵 😵 je to fakt krasny pocit ked sa dietatko prituli, ale uazsne je aj to ze si to tobik uvedomil, myslim ze vela deti by to tak v jeho veku este neprezivalo. hm to bude maminou ktora ich s tolkou laskou vsetkych vychovava a vedie 😵

pimpa uz davnejsie som ti chcela povedat ze vas patko ti uplne z oka vypadol. mate uuuuuplne rovnake kukadla. ja som ani vlastnym ociam nechcela verit, som si myslela ze je porodeny. a neviem odkial ale odniekial ta poznam 😉

marketka1
25. mar 2010

Ahojte. tak k úspechom Vaších detí yukki magi blahoželám. Ono to až tak pri srdiečku hreje keď si to tak my dospeláci uvedomíme že sa začínajú takto láskavo prejavovať.

Martin si v škôlke rozbil bradu. 😒 a vymyslel sa ohadzovať kameňmi alebo mu to niekto ukázal on sa na blbosti nechá rýchlo nalákať. 😠 to má vie riadne nahnevať.
Kubko dnes prešiel na peši riadny kusisko cesty (spolu 3 autobusové zastávky)dali sme si prechádzku bez kočiara pekne cupkal za ruku aj cez križovatku bez problémov akurát sa mi stále otáčal za autami ale je to už chlapisko aj vtáčky naháňal.

a takéto športiaky majú v kike akcia. http://www.kika.com/db/content/katalog/5/8471_k...
na poslednej starne letáku

vivien2505
25. mar 2010

Yuki, magy hlavne sa môžete tešiť, že keď to začalo, tak to bude trvať veeeeeeľmi 😵 dlho 😵 😵 😵

Môj najstarší syn ma prerástol a nielen on, ale nejde spať večer, bez objatia a "krížika na čelo"....prečo???...veď ste moja mama, nie 😵 😵 😵 Lásky moje tiež ich veľmi ľúbim aj keď ma už prerástli 😵

brulka
25. mar 2010

ahoj marketka, tak to teda nepotesi 😖 ale dufam ze zasivat sa nemuselo 😔 😔 😔 . no hold chalanisko ako vysity, radsej nejdem rozpravat historky co tu kolega minule spominal. oni sa tolko navystrajali ze ma az hroza obisla pri predstave ze takeho certa budem mat doma 😉 😀 🙂 ale ked bude tak zvladneme aj certa 😵

marketka1
25. mar 2010

nie brulka zašívať netreba aj my sme sa navystrájali kade čo a ešte horšie.Ale to je normálne u zdravých detí že neobsedia na zadku.

adrianamickova
25. mar 2010

ahojte,no teda novota,pozdravujeme vás z lazaretu...deti choré,mamka chorá a už sa mám to vlečie 2týždeň a vonku je tak krásne

cairka
25. mar 2010

jéj, adi, teba sme už dááááááávno nečítali. tak sa rýchlo vyliečte, nech môžte behať s babami po vonku 😉

lenkove
25. mar 2010

Adi, prave, ale fakt prave som na teba myslela, ze sa spytam Yukki co s vami je 😵

ja si moju chorobu nevsimam, Ivke som zvysila davky cebionu, davala som jej len raz denne, ale uz davam 3krat a zajtra asi pojdeme k lekarke, sa mi nepaci slecna nasa 😔

Mary, krasne si to tulkanie vie Tadeasko najst u svojich ludi 😵 😵

Brulka, no hej, krasne to je 😵 skoda ze som si nepisala kazdy den co bolo, teda prve dni ano, ale potom som uz radsej spala, ked som zistila o kolkej Skorica vstava 😅 teraz mi napr. pri zaspavani nereve,teda obcas by chcela, ale vzdy to uhram..Aj predtym som sa snazila, ale sa nedelo nic.. Teraz jej aj spievat uz mozem 😅 😀 uz znasa aj bulharske, ine zatial nie, hm 😎 Alebo ako sa vedela hnevat, tak cudne pre nic za nic jedovat, ze nepomohlo nic, len polozit na podlahu. A teraz sa jeduje velmi, ale vzdy pre nieco konkretne, zvycajne na zakernu mamu, co ju prebaluje, neprebali, obuva, zobuva, krmi, nekrmi, oblieka, vyzlieka 😀

cairka
25. mar 2010

leni, no má to ivi s tebou ťažké 😉 😀 hold mama už nie je tetuška na hranie 😝 a čo ty vieš, možno sa najprv hádala s medvedom, kým sa začla s tebou 😀 ale nie, je to super, ako si k sebe nachádzate cestičky 😵

najjulinka
autor
25. mar 2010

Som spravila Lucke copiky... oBZERA SA v zrkadle.. .vyklada linde, že je copata, že ma copy.. .že je učesana.. .že ma prist moja teta pozrieť sa na nu ake ma copy a pod...... no ženská je to echt... 😵 😀

yukki
25. mar 2010

magi, so Ti aj zabudla odpovedať...Kika keď prišla mala 20 mesiacov, čo mala za sebou zhruba vieš....a teraz má skoro 4 roky, o nejaké dva mesiace.

magimary
25. mar 2010

yukki, dík za odpoveď...
takže, mne to takou náhradňáckou matematickou rovnicou vychádza približne takto (20+20+9=49mesiacov=4 roky a jeden mesiac):
20 mesiacov bola mimo Teba (mimo mamy), 20 mesiacov bola s mamou (s Tebou) = 40mesiacov a až teraz ozaj nastáva prvých ("novorodeneckých") 9 mesiacov ozajstného pripútania (vonkajšou pupočnou šnúrou)... čiže do tých 4 rokov (48mesiacov života) by to mala akurát stihnúť a byť ozaj Tvoja... +/- (samozrejme aj v závislosti jej špecifických osobitostí)...

takto sme to minule rátali so psychologičkou aj na našom Zajkovi a presne nám to tak tiež vyšlo...

magimary
25. mar 2010

u nás to bolo: 5+5+ (7-)9= 17-19mes 😉
čas pripútania u porodených (a neodložených) biodetí sa udáva medzi 7-9 mesiacom života dieťatka...
u niektorých detí ešte kúštik skôr...

natia
25. mar 2010

a keď si niekto berie bábätko z pôrodnice, dajme tomu 3 týždňové, tak tiež 9 mesiacov treba pripísať?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre