Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

akim
1. okt 2010

@yukki , ty si mala velke stastie, alebo stastie na ludi na urade... 😉 My sme si podali ziadost o druhe dietatko tiez do dvoch rokov od prveho. A napriek velkemu naliehaniu na pani z uradu, museli sme si urobit aktualizaciu pripravy, (lebo sa nam zmenili rod. podmienky - prisiel syncek) a po dlhych mesiacoch nas zapisali na koniec zoznamu... 😖

suezana
1. okt 2010

@marketka1 ďakujem, celkom som sa zľakla...

brulka
1. okt 2010

@janula18 u nas to bolo tak ze muz v praci a ja som s pani z urdu pokecala sama. u nas dokonca ani nechcela vidiet detsku izbu len nakukla do dveri ze aha tu je detska. sedeli sme v obyvacke a pokecali tak pol hodinku. nechcela ani kavicku ani mineralku ani zakusok. az mi to trapne bolo ze tak nasucho sedime 😅

yukki
2. okt 2010

@akim hej, aj ja si myslím, že som mala šťastie. Aktualizáciu som si musela robiť aj ja, pani psychologička bola dokonca jedno celé doobedie aj u nás doma, ale nebolo to nijako násilné ani nepríjemné.
dobré ráno všetkým

yukki
2. okt 2010

@akim krásny chlapec, zlaté bábo!
Ja len, dámy, dúfam, že sa nám raz podarí konečne stretnúť...všetkým, naživo.... 😉 Tak ale budeme potrebovať si rezervovať minimálne futbalové ihrisko pre te naše zázraky 😝

zuzubabo
2. okt 2010

Ahojte všetky,
včera sme z IA prišli až pred polnocou,
a v ponuke smajlíkov nie je žiadny taký šťastný, ktorého sem potrebujem vložiť. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lenkove
2. okt 2010

@zuzubabo
tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 😵 😵 😵 😵 a blahozelam! super!!! a napis viac aj o malom a o IA, ja ani neviem kolko ma maly rokov 😕

yukki
2. okt 2010

@zuzubabo teraz už musíš napísať dačo o malom! 🙂

cairka
2. okt 2010

@zuzubabo , gratulujem 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 takže iskrička preskočila, jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii. tak teraz už len nech je rýchlo domka malý zázrak 😵 😵 😵 😵

saskah7
2. okt 2010

@zuzubabo gratulujem a tesim sa s vami...takze ste v tom az po usi 😀 uz len nech je rychlo domka... tam, kam patri 😵 😵 😵 a tiez som zvedava na viac detailikov?

kanhwa
2. okt 2010

@janula18 aj u nas to bolo podobne ako u Katky, ale dokonca ani do izieb nepozerali. pani si len znova nieco znacila do dotaznika a do papierov a potom povedala, ze to co vidi, ako zijeme, jej staci 🙂 no a tiez pes bol najvacsi herec 🙂

kanhwa
2. okt 2010

@zuzubabo 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 tesim sa s Vami 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
uz aj napis viac, horime od zvedavosti 🙂

najjulinka
autor
2. okt 2010

@zuzubabo super 😵

ja som doobedie stravila nad palacinkami... 😀

5katarina7
2. okt 2010

@zuzubabo gratulujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂,a napíš aký je malý,a ako to prebiehalo.Včera som kukala,každú chvíľu,či si nepísala 🙂 🙂 🙂 🙂

natia
2. okt 2010

@zuzubabo ja som to vedela, vedela, vedela, gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeem. .... 😵

akim
2. okt 2010

@zuzubabo , aj ja gratulujem a tesim sa s vami 🙂 🙂 🙂
my mame v stredu 6.-ho sud na predosvojitelsku 🙂 🙂 . Teraz mame zlaticko na predbezne a ak som to spravne pochopila, matka sa o nu mohla (moze) stale prihlasit. Takze potom bude koniec stresu... Sice, takeho "jemneho", ale presa len stresu...

natia
2. okt 2010

@akim nechcem ti brať ilúzie, ale predosvojiteľská starostlivosť trvá 9 mesiacov, počas ktorých má matka právo žiadať dieťa späť...až súdom o osvojení je táto hrozba zažehnaná...

cara5
2. okt 2010

@zuzubabo supeeeer, tesiime... 😀 😀 😀

yukki
2. okt 2010

Natia, ozaj? Lebo mne už na predosvojiteľskom vravela sudkyňa niečo iné.....veď dieťa bolo právne voľné....ale možno pri tak malom dieťati je to zas iné.

natia
2. okt 2010

@yukki no teraz si ma zneistila, ale viem, že kamoška brala dvojičky a tŕpla až do súdu... idem to pozrieť...

marketka1
2. okt 2010

ahojte prajem Vám pekný deň 🙂
@zuzubabo tak sa podarilo 🙂 iskra preskočila a opustený drobec má mamku a ocka 😵 😵 😵 super paráda teším sa s vami ešte rýchlo dobojovať s papierovačkami a máte ho doma 😉 Kedy máte ďalšiu IA a aký je prezrať niečo. 😉
@akim no bohužiaľ natia má pravdu kým nie je po osvojiteľskom súde tak hrozba bio rodičom stále nad vami visí . 😖

5katarina7
2. okt 2010

@natia nám hovorila psych.,že keď nám ponúknu dieťatko,tak je právne voľné a už ho nemôžu bio žiadať späť,oni sa zriekli svojich práv.Ináč by ho ani nemohli ponúknuť na adopciu.

yukki
2. okt 2010

no mne práve vysvetľovala, že dieťa bolo rodičom odňaté, rodičia 6 mesiacov neprejavili "skutočný záujem", tak bola vyslovená ...osvojiteľnosť? prácvna voľnosť? a že už teda keď sa oni neodvolali......ale ako píšem ono je to asi iné pri staršom dieťati ako pri novorodencoch 😒

natia
2. okt 2010

no nič som nenašla narýchlo... @marketka1 nemáš link?

akim
2. okt 2010

@natia ,@marketka1 , baby neblaznite 😉 , ja sa tesim a zbytocne? Z uradu sme dostali taky zoznam, kde a co si mame vybavit a tam je napisane : "Pokial vam bolo dieta zverene predbez.opatr. sudu priamo z nemocnice, rodicia dali privolenie na osvojenie, mozu svoj suhlas odvolat do casu, kym mal.dieta nie je umiestnene na zaklade rozhod. sudu do starostlivosti buducich osvojitelov (nie predbez.opatr. ale rozsudok o zvereni do predosvojitelskej starostlivosti)".
Tak dufam, ze je to tak, ale radsej si to este preverim... 😒

marketka1
2. okt 2010

Ja len tak v skratke ak je vyslovená osvojiteľnosť a je dieťa už umiestnené u budúcich rodičov tak by sa to už nemalo zrušiť a teoreticky by mali byť budúci osvojitelia kľudný. Len je tu ešte taký mikro háčik že ak vám aj dieťa dajú do predosvojiteľskej starostlivosti (a neprešlo ešte 6 mesiacov od právoplatnosti osvojiteľnosti dieťaťa, môže súd stále túto osvojiteľnosť z vážnych dôvodov zrušiť stačí ak sa napríklad dokáže že jednému z bio rodičov boli uprené práva rodiča) a link
http://www.pravoprekazdeho.sk/novinar_a_politik...

zuzubabo
2. okt 2010

ahojte, ďakujem za gratulácie 😉 ,
interakcia prebiehala úplne výborne, trvala 5 hodín 🙂 🙂 🙂 , nemohli sme sa ani rozlúčiť.
Maličký má 1 rok a 2 mesiace.
Ďaľšia interakcia bude 11teho.
Má vynikajúcu profi mamu. 🙂

marketka1
2. okt 2010

@zuzubabo paráda teším sa s vami a ako to vyzerá časovo že bude doma nepýtala si sa?tak orientačne.

zuzubabo
2. okt 2010

Dúfam, že o mesiac. 😉

najjulinka
autor
2. okt 2010

@zuzbabo a ktorý decák to vlastne je?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre