Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
17. máj 2010

Dobré ránko....

dioliana1
17. máj 2010

dobrý deň.... 😀 😀

pimpa
17. máj 2010

pomaly aj dobry podvecer 😎 😎

misi33
17. máj 2010

zdravim vas vsetkych a prajem pekny den 🙂 🙂 🙂 aj napriek nepeknemu pocasiu 😒 😒 😒

zicon
17. máj 2010

Mne net aj isiel ale 65 vyjazdov je vela aj na stado koni nie 3 operatorov 150

pimpa
17. máj 2010

u nas sa uz haja, aj s plnym bruskom krupicovej kase 😉 bez vracania 😉

macocha
18. máj 2010

Pimpa len tak medzi nami, ty robis aj popri materskej, vsak? Da sa k tebe objednat na logopediu? 😅

Zicon na Teba som myslela, fakt to uz 2 dni huka v kuse, musite mat na pilno (ale aj ja musim skakat s malou k oknu a vyzerat hukajuce auticka 😝 )

zicon
18. máj 2010

No tomu ver, ranajkovali sme na obed a obedovali vecer. 67 vyjazdov za den bolo moc aj na kona. Normalne sme mali fronty na pilenie

zicon
18. máj 2010

Inac som Happy jak Blcha obhajil som Bakalarku

cairka
18. máj 2010

zicon, gratulujem 😉

misi33
18. máj 2010

gratulujem Zicon 🙂 🙂 😀 😀

misi33
18. máj 2010

my sme boli dnes na kontrole na neurologii a Andrejko mal dobru naladu 🙂 🙂 🙂(skeril sa na lekarku 😀), tak sme dostali pochvalu,ze sa velmi zlepsil 😀 😀 dalsiu kontrolu mame az na jesen

cairka
18. máj 2010

misi, no to je dôležité, ja si pamätám, ako som sa snažila presvedčiť neurologičku, že sa veve zdvíha na kolienka, ale dieťa unavené, unudené, sa s revom rozcapilo na podložku a neurologička to hned zapísala, že ona nevidí, že by sa dvíhala 😅 vtedy ma to štvalo, teraz už sa tomu smejem 😝

aksuram
18. máj 2010

Pimpa chcela som sa ta opytat ci ma logopedia zmysel aj pre 10 rocneho chlapca ktory nehovori r a L je tiez take divnejsie?

macocha
18. máj 2010

Pimpa si pomaly bude musieť zriadiť podtému, logopedické okienko 😉 😀
a gratulujem pánovi bakalárovi 🙂

lulucertik
18. máj 2010

zicon gratulujem

zuzubabo
18. máj 2010

u nás boli včera na obhliadke domu pracovníčky z úradu a v pondelok sa nám začína príprava. 😉
Veľmi sa teším z tej rýchlosti 🙂 . V pondelok máme prvé stretnutie a v stredu ďaľšie.

dioliana1
18. máj 2010

zicon gratulujem 😉

maznacik007
18. máj 2010

Zicon gratulujem... si sikovnik 😵

Andrejko je tiez sikovnik 😵 a zuzu vy tiez....

prisla mi odpoved za ten danovy bonus a ako to teda navrhuju co sa tyka pestunov.. no moc ma to nepotesilo... ale nechame sa prekvapit co bude este... no nie..

najjulinka
autor
19. máj 2010

maznačik no čo planuju???? nech vieme s čím počítať...

maznacik007
19. máj 2010

juli popisem.. teraz nestiham.. ale podstata je asi v tom ze chcu zrusit statne socialne davky ako ich pozname teraz teda aj odmena pestunovi a dietatu... a tak... a nahradia to inymi ale tie sa budu este danit a aj odvody odratavat ak si v 2. plieri tak spolu o cca 43 percent...

ja som si davala vypocitat... od nich a pri prijme muz v hrubom 800 EUR zena 400 Eur dve deti z toho jedno v pestunstve to vychadza na stratu oproti dnesnemu systemu davok cca 200 Eur

ked budem mat cas dam to presne aj s cislami alebo mozem nakopirovat co mi k tomu poslali

najjulinka
autor
19. máj 2010

nakopiruj.. .pripadne aj link, že ako sa to presne počita....

mexx
19. máj 2010

A to sa ide ako/kedy menit? Uz isto? Alebo to ma len niekto tak vo volebnom programe? 😕

dioliana1
19. máj 2010

maznacik aj mne prosím...nech viem do čoho idem..

natia
19. máj 2010

joj no ale čo tak plašíte:
1. to je len návrh zatiaľ
2. čože to robíme kvôli tým prachom??

cairka
19. máj 2010

maznacik, cooooooooooooo? to hádam nie 🤐 daj vedieť ako to bude, či vôbec ísť do druhého pestu 😖 abo strčiť choré dieťa do škôlky a ísť makať 🙄

maznacik007
19. máj 2010

jaaj nejde sa to menit.. len to maju vo volebnom programe.. a vzhlasovali ze pokial pojdu do vlady tak to je presne ten bod na ktorom budu trvat... je to taka nosna myslienka ich kampane...

zatial sa nic nedeje... nastastie.. a dufam ze ani nebude... ako mne je jasne ze tiez sa neda rozhadzovat ale toto mi prijde ako extremna cesta a bez nejakych extremnych vyhod...

Čo sa týka konkrétnych výpočtov, záleží to aj od veku dieťaťa.
Preto ponúkam nasledovné informácie s premennými:

- Základná štátna dávka na jedného (rodiča či pestúna) bude vo výške životného minima (dnes by to bolo 185 eur mesačne).

- Rodičia s dvoma deťmi do 15 rokov dostanú 140% sumy životného minima
(259 eur mesačne)

Pri deťoch do troch rokov bude ešte naviac pre matky, pestúnov, osamelé matky a siroty bez rodičov mimoriadna štátna dávka vo výške životného minima, t.j. opäť 185 eur.

Ak jeden alebo obaja rodičia dosahujú príjmy, suma vyššie uvedených dávok sa zníži o 10% ich vlastného príjmu. Vo Vašom prípade to bude o 120 eur (10% z 1200 eur).

- Suma všetkých uvedených dávok (mínus desať percent príjmu) a príjmu sa následne znižuje o daň (19%) a odvody (18%), takisto vo Vašom prípade aj o príspevok do II. piliera (6,7%).

Naša reforma navyše nerozlišuje medzi zdrojmi príjmu a pre živnostníkov rušíme povinné vymeriavacie základy.
Matke s dieťaťom vo veku do 6 rokov bude štát prispievať do dôchodkového systému sumou vypočítanou zo 100% priemernej mzdy.

kalkulacka link http://web.sulik.sk/index.php?section=7

ale tam sa tazko ukaze ako to bude v pripade pestunov lebo to to nerata... ale treba si ako pestun priratat 185 EUR na seba od toho odratat 10 percent prijmov a z toho odratat cca 43 percent a to priratat k cistej mzde co vam vyjde na lavo mate prepocet ako to je teraz a k tomu treba priratat cca 320 EUR /davky pri pestu/ a je to..

cairka
19. máj 2010

natia, nerobíme, ale pre nás je to jediný príjem zatiaľ...a už teraz žijeme z huby do úst 😖

natia
19. máj 2010

Maznáčik som z toho v keli...chaos riadny... ale kašlem na nich...takže voliť ich isto nejdeme 😝

maznacik007
19. máj 2010

natia mne osobne to je jedno... nez sa to zavedie maly pojde do osvojenia... ale je to jeden z aspektov ktory sa mi na odvodovom bonuse nepaci.. ze sa proste zrusi adresnost vyplacania davok... ako mne je jasne ze je iste percento zneuzivatelov systemu ale kazdy clovek sa moze dostat do situacie kedy tu pomoc potrebuje.. a preco by pestuni mali byt ukrateni aby sa pridalo aj tym ktori na to nie su odkazani...

rovnako sa mi nepaci aj to ze v OB nebude nemocenske a pod... proste ak chces sa pripoisti a hotovo.. ako mne to prijde ako experiment, ktory je vyhodny pre mladych ambicioznych a najma muzov... / kto rad zamestnava matku samozivitelku s detmi, alebo aj prosto matku s malymi detmi/

pri detoch v pestunstve casto krat casom vyplynu specialne potreby /a to viem z vlastnej rodiny/ a casto potrebuju pomoc psychologov, spec. pedagogov a pod... a oni nerobia zadarmo... a pytaju si teda dost... rozne terapie.. najma co sa tyka prijmu potravy...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre