Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

afrika
7. júl 2010

ahojte. my sme tiež už zapísaní do zoznamu žiadateľov o náhradnú rodinnú starostlivosť. povedali nám, že čakacia doba je cca 3 roky 😔 . ale moc sa teším.
@bendy25 ak sa ťa môžem opýtať prečo ste žiadali o pestúnsku starostlivosť. nechceli ste si adoptovať? nemusíš odpovedať, mňa to len zaujalo. 🙂
prajem krásny večer

cairka
7. júl 2010

@natia , tak...

marketka1
7. júl 2010

@natia škoda len že úradníci si musia dať papiere na poriadok čo sa týka len žiadateľov aby sa im tam náhodou neprešmykol niekto divný či chorý.
Ale že by si dali do poriadku šuflíkové deti to ich ani nenapadne a rozhodujú svojou "poctivou strašne vyťaženou pracou" o osude detí. 😔 😔 😔

bendy25
7. júl 2010

Natia, to mas asi pravdu 😉
Cairka, no to slovicko ziadatel u mna tiez vyvolava divne pocity 😒
Afrika, no my sice ziadame o pestu, ale s moznostou adopcie-neskor...

afrika
7. júl 2010

@bendy25 nechceli ste rovno adopciu? či?

cairka
7. júl 2010

bendy, u mňa vyvoláva divné pocity to, že sa aj správajú, ako že mi preukazujú službu...a vôbec nemusia, ale ked už som ich o to požiadala...

bendy25
7. júl 2010

Afrika, skor asi ani nie, hoci mm sem-tam povie nieco o ado, ale ja zatial trvam na pestu. Asi si myslim, ze nebudeme musiet tak dlho cakat, alebo co ja viem ... 😒 Skratka zatial pestu mi tak "pasuje", ale ako vravim, tak o rok, dva s moznostou ado. Ved uvidime...
Cairka, mas pravdu 😉

dioliana1
7. júl 2010

miesto žiadateľ by malo byť ponúkateľ .... 😎

aksuram
8. júl 2010

@cairka ty si ich o nic neziadala 😉 .... teda zatial si ziadala o zapisanie do zoznamu ziadatelov, a ziadat budes az sud o zverenie do starostlivosti 😉 ... a im to malo byt "nariadene" dostavit sa na IA ... a dufam, ze sa ziadna profi mama nato neurazi co som napisala- ale ja to tak naozaj beriem- je to moja praca, tak ako je praca pokladnicky v obchode sadnut za pokladnu a uctovat a urcite ju ani nenapadne povedat, ze teda mne sa teraz nechce alebo len raz za tyzden budem sediet pri tretej pokladni z prava a inak chcem sediet len pri prvej..... 🙄 Urcite IA su jedna z narocnejsich casti tohto povolania, ale su jeho neoddelitelnou sucastou a davat si v ramci toho neprimerane podmienky je uplne chore. Ved kolko takych IA za rok absolvuju? Je to smiesne a podla mna sa musis ty nastelovat do pozicie aby pochopili ze to ze oni pridu na IA je sucastou ich pracovnych povinnosti, ale ty robis uzasnu, svojim sposobom verejne prospenu cisnnost(ked nic ine tak usetris statu a teda kazdemu z nas dost penazi ;o) ) Drzim Ti palce a teda hlavne Tvojim dievcatam 😉

afrika
8. júl 2010

ahojte, chcela by som vedieť koľkí v poradí ste boli pri zápise o náhradnú rodinnú starostlivosť- adopcia. my žiadame a novorodenca- až do 1,5 roka. pri zápise sme boli 73 a zdá sa mi to moc. bojím sa, že budeme čakať dlhšie ako tri roky. aké máte vy skúsenosti? ďakujem

dioliana1
8. júl 2010

@afrika u nas na bieleho zdraveho novorodenca čakaju jedny už 5 rokov, maju vysoké nároky...záleží či prijmeš aj nejaký zdravotný problém...

afrika
8. júl 2010

my nemáme žiadne nároky-len aby nebolo rómske. to je všetko. aké majú nároky ak sa môžem opýtať?

aké máte ostatné skúsenosti?????

afrika
8. júl 2010

@dioliana1 ak sa smiem opýtať z akého kraja si?

dioliana1
8. júl 2010

Prešovský

dioliana1
8. júl 2010

ja idem do pestunstva a mi jedno aka farba, len nie mentálny postih dievča do 9 mesiacov max.

afrika
8. júl 2010

držím palce dioliana nech sa vám to podarí

brulka
8. júl 2010

ahojte 😉

afrika nam povedali ze na novorodenca sa caka tak cca 1,5 roka v BA. my sme boli pri zapisani do zoznamu na 180-tom mieste. zapisani sme v zozname od jula 2009, na akom mieste sme teraz neviem ale v zime sme boli na 39-tom. u nas to ide celkom rychlo. a poziadavky maju ludia rozne. niekto nevie akceptovat inu farbu pleti, iny zase zdravotny problem, dalsi ma problem s tym ze je matka prostitutka, alebo otec sedi vo vazani. su tam deticky narkomaniek, alkoholiciek. jednoducho vselico a kazdy ma strach z ineho. ale psychicky sa na to treba pripravit ze nie je lahke si precitat spis dietatka ked ti zavolaju z uradu. docitas sa tam vacsinou velmi smutne veci. ale to ste urcite preberali aj na priprave 😔

drzim palciska nech vam to rychlo uleti a ste kompletna rodinka 😵

afrika
8. júl 2010

brulka vy čakáte aj vlastné bábo? tak to je dvojnásobná radosť.

bendy25
8. júl 2010

Ahojte!
DIO, ty uz mas hotove pripravy? Ako to s tebou vyzera, hmmm?

bendy25
8. júl 2010

Vzala by si niektora z vas aj trebars predcasne narodene dietatko?

zuzubabo
8. júl 2010

@bendy25 ja osobne aj áno, tiež by to záležalo aj od ďaľších diagnóz, ktoré sa na predčasné narodenie môžu nabaliť.

dioliana1
8. júl 2010

@bendy25 ešte jedno sedenie a jedno s odovzdávaním certifikátu a hotovo takže do konca jula hotovo... 😀

dioliana1
8. júl 2010

aj ja by zobrala ale aspon polročne aby bolo vidieť či nie je nejaký velký mentálny postih, i ked u takých malých až po roku vidno či sú zdravé...

bendy25
8. júl 2010

Dio, kolko hodin ti to trvalo? Aspon priblizne ...
Inac, blahozelam ti. A o aky certifikat ide? To pocujem sa mi zda po prvykrat.

dioliana1
8. júl 2010

@bendy25 pestunstvo má to byť 30hodin, ale mám pocit že je to viac...

juliap
8. júl 2010

@dioliana1 tak to mate nejako malo ze len 30 hodin, nam na profi povedali, ze na pestun je 60 hodin tiez , ta to mate dobre a ked si budem chciet urobit na pestun, tak musim celu pripravu znova, aj ked ju uz mam urobenu na profi ...

dioliana1
8. júl 2010

profi sme mali 60

dioliana1
8. júl 2010

@juliap ano celu znova a aj aktualizaciu vraj budeme musieť celý kurz robiť tak mi povedala predstavená na Usmeve...tak sa snad dačo zmení...ved ked budem chcieť o dva roky dalšie pestunkovať tak zsa celú to už asi nezvladnem to pojdem radšej do Navratu lebo to robie intenzivnejšie a rýchlejšie

dioliana1
8. júl 2010

ešte že profi je na furt

dioliana1
8. júl 2010

@bendy25 viem že 26 hodin je povinných
čiže s tých 30 možeš raz vynechať 3 hodiny aspon v Usmeve to tak chodí u nas v PO

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre