Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

lenkove
4. jún 2010

@alessia22
máme dievčatko, máme ho od ôsmich mesiacov a meno sme už nemenili 🙂 Je to naša Škorica - Ivanka 😀 😀

lenkove
4. jún 2010

Baby
pozerám v správach povodne 😢 😢 😢 je to také hrozné 😢 😢

alessia22
4. jún 2010

cairka ... pytala som sa na hladanie ... pripravu uz mame viac-menej vyjasnenu ... budeme ju zrejme robit na urade ... aj ked este stale trosku vahame, lebo na navrate alebo usmeve predpokladam ze bude mozno o nieco dokladnejsia a kvalitnejsia ... ale mozno sa mylim, neviem ... no na urade sa to robi individualne, co nam vyhovuje viac, ako kolektivne, kedze ja som tak trochu introvert no a manzel zase o takych vnutornejsich pocitoch nerad rozprava pred inymi ...

alessia22
4. jún 2010

veru, tie povodne nestastne ... je mi velmi luto tych ludi, ktorych sa tykaju ... ja si neviem predstavit byt v ich situacii ... clovek musi byt ozaj len vdacny, ze nema este aj taketo starosti ... a mozno sa im snazit trosku pomoct ak sa da, aspon malou ciastkou na nejake to konto
lenkove ... to je pekne meno Ivanka ... to by som veru ani ja nemenila 🙂

cigaretka5
4. jún 2010

@alessia22 No drzim palcek v procese osvojenia, mǔy sme úspešne absolvovali prípravu v upsvare a v deň keď sme boli posledný krát u psychológ som sa objednala ku gynde v domneni že na vyvolavacku ( to som bola asi tri mesiace po neúspešnom ivf) , večer som si urobila test a ajhla dve čiarky ako diaľnice. Adopcne plány ale nezastavujeme len nám to čakanie na " štátne " dieťa spestruje moje vlastne tehotenstvo. Ono márne psychika robí svoje aj u nás zaucinkovala tak držím palec nech ste na tom podobne🙂

cigaretka5
4. jún 2010

@alessia22 My sme robili prípravu na úrade a pohoda i keď ku koncu som už toho mala viac ako dosť

alessia22
4. jún 2010

ahoj cigaretka ... wow, tak to je super, ze sa to u vas nakoniec takto vyvrbilo 🙂 gratulujem ... takze adopciu "nerusite"? ... vlastne aj my sme tak rozmyslali, ze aj keby sa nahodou podarilo vlastne babo, len by sme ju pozastavili na par mesiacov ... no nam sa to ale nepodari tak ako vam, lebo ja nemam sancu prirodzene otehotniet ... ale kludne sa moze stat, ze po priprave, ked nas uz zaradia do poradovnika, vyjde mi tretie ivf, ktovie 🙂 takze ty si s pripravou na urade spokojna? tak to je fajn, snad aj my budeme

cigaretka5
4. jún 2010

@alessia22 Pozri aj nám hovorili že s tými výsledkami prirodzene otehotnenie nehrozí...... No my sme ale od začiatku ako sme sa s manželom dali dokopy tvrdili že jedno naše dieťa bude " štátne" neberieme to ako náhradu za vlastne. Podľa mna je to uzasne dať tomu
krpcekovi šancu vyrastat inak ako v dd.
No nič má do toho nie je ale poriadne si zvaz možné rizika umelého, ja aj keby sa nepodarilo prirodzene do druhého pokusu nejdem. Môj onkogynekolog mi dal prednášku o tej davke hormónov čo som dala do tela .....

alessia22
4. jún 2010

ale nam to ozaj prirodzene "nehrozi" cigaretka ... na 99,9% .... je mozne, ze umele oplodnenie je zatazou a mozno aj istym rizikom pre zenu, ale my to aj napriek tomu chceme skusit .. citime, ze aj toto je jedna z ciest, ktorou sa mame dat .. a ak sa mi ma nieco stat, stane sa ... ale neviem si prestavit, ze by som sa uplne vzdala tejto sance, aspon kym aj mne nejaky doktor nepovie ze dost, dalsie pokusy uz nie su vhodne ... pre nas tiez adoptovane dietatko nema byt nahradou ... ja viem, ze ked ho uz raz budem drzat v rukach, budem citit, ze je moje, rovnako ako keby bolo vlastne ... teda chcem tomu verit, aj ked to mozno bude tazsie .... ale ked teraz vidim, ako lubim deticky mojich znamych ci kolegyn, viem, ze aj pri adoptovanom dietatku budem schopna velkej lasky ... a budem rada, ak bude pri nas vyrastat a bude stastne a rado, ze ma takych rodicov .. to bude pre mna najvacsia pocta

cigaretka5
4. jún 2010

Držím palceky

lenkove
4. jún 2010

cigaretka5
blahoželám k tehotenstvu 🙂
máš zaujímavý názor o vzťahu s prijatým dieťaťom, len neviem či som správne pochopila čo chceš povedať.
Na margo mojich pocitov, moje dieťa pre mňa isto nie je štátne, je to moje vlastné dieťa a mám ho ako náhradu za môj prázdny život bez jej rozkošnej tváričky 🙂 Ako nie vlastné deti vnímam susedove,synovcov, netere,krstnú dcéru. Škorica je predsa moje vlastné dieťa 😎 (sebavedomý 😀 😀 )

lulucertik
4. jún 2010

od 21,00 hod starosta vyhlásil 3 stupeň povodňov nemala som čas tu písať balili sme základné veci na odchod 😢

lenkove
4. jún 2010

@lulucertik
držte sa 😔 😔

cairka
4. jún 2010

lulucertík, veľa šťastia 😔

cigaretka5
4. jún 2010

@lenkove ano aj pre mna bude adoptovane Od prveho
momentu moje,, slovo " štátne" bolo
použité milo , pre mna je adopcia niečo úžasné smerom k tým deťom, skratka mam
jedinecnu sancu byt ich matkou a dat im domov.
Super ze mate skoricu doma a uzivate si to.

lenkove
4. jún 2010

hehe, Cigaretka5 😀 😀 som rada, že sa chápeme 😀 😀 😀

cigaretka5
4. jún 2010

@lenkove Raz som sa na psycho príprave vyjadrila a použila slovne spojenie statne dieťa a psychológ najskôr kukal jak puk a potom to začal v tom mojom duchu používať aj on

najjulinka
autor
5. jún 2010

idem asi do hajan...... dobru noc

marketka1
5. jún 2010

Dobré slnečné ránko prajem všetkým 😉

lenkove
5. jún 2010

dobrý deň
my tu máme slnečno tiež.. ach, keby to slnko mohlo všetko zaplavené za jeden deň vysušiť, tak... aj tak by bolo neskoro 😔 😔

aksuram
5. jún 2010

Dobru chut k sobotnajsiemu obedu- snad mate tak snieckovo ako aj my 😉 ... neviete nahodou ci je uz vjazd do Presova od dialnice v pohode?

dioliana1
5. jún 2010

už sa dá prejsť aj do Lubone, je tam ale otras bahno
aspon bolo o 6.00 , Ked išiel manžel na prelet s holubami

dioliana1
5. jún 2010

Lubovne

najjulinka
autor
5. jún 2010

Netečie nam teplá voda....... 😖

marketka1
5. jún 2010

julka ani nám.... 😕 😀 ale už otvorili kúpalisko keby sme mali suchoty 😀

najjulinka
autor
5. jún 2010

no už napislai aj na net teraz večer, že voda nie je a ževraj nie je od obeda cca.......

najjulinka
autor
5. jún 2010

no 3,50€ za 21° vodu je dosť 😝 😖 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
5. jún 2010

@marketka1 inak maš info o mojej kolegyni??? ako su na tom (aj psychycka aj materialne) ???????

najjulinka
autor
5. jún 2010

@marketka1 joj tu sme vo verejnej teme, tak tu mi nepiš o kolegyni.. bud madzi radky, alebo napiš mi do IP, ak vieš a možeš napisať 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre