Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

kacena4
26. jan 2013

@vziskova po pravde povedane, profirodic asi moc nema cas vypisovat nejake svoje zivotne pribehy, ak tak este na dotaznky si cas najdem, ale pribeh 😅 😅

jazminn
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alicag
28. jan 2013

@kacena4 Jasné,že puberta je asi u všetkých detí rovnaká či u vlastných alebo v náh.rod.... 🙂ak budeme mať to dieťatko budeme sa snažiť mu dať veľa,veľa lásky 😀 😀 😀 a viem,že u nás jej bude mať koopec 🙂 🙂 🙂

alicag
28. jan 2013

@macocha Juj to by bolo super do 6 týždňov 🙂 necháme sa prekvapiť.Myslela som to všeobecne.Presne ja tiež už nič neriešim je to naša vec mi sa tešíme a ostatný v okolí nech sa starajú o svoje rodiny 😠

kacena4
28. jan 2013

@jazminn mozem aj ja ked som profirodic??? zatial nie pestun ani ado

najjulinka
autor
28. jan 2013

@kacena4 no asi ťažko, lebo ťa to nepusti.. dotaznik pre nahradkarov... 😀 musiš sa posnažiť 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

kacena4
28. jan 2013

@najjulinka ☹ ☹ ☹ ☹ staci mi zatial ferko

jazminn
29. jan 2013

Ďakujem za ochotu vyplniť môj dotazník, ale nevyplňujte ho, sú v ňom chyby...neskôr dám iný.

najjulinka
autor
29. jan 2013

@jazminn ja mnohe dotazniky vyplniť ani neviem... lebno dieťa do NRS som prijala inokedy ako k nam prišlo domov a tak to proste nesedí.... a neznašam v dotaznikoch pojem vlastne deti - nikto deti nevlastní a týmpadom tam nie je jasne, či biologicke, či aké.. a ak biologicke, či biologicke spoločne manželov, či partnerove.. atď....
ja rada vyplnim dotaznik, len ak nie je obmedzený na predstavu, že rodina je matka, otec, 2 biologicke deti a potom jeden druh prijatých detí.. .proste na ten čo je vyskum zameraný.. lebo mnohokrát sa to v rodinách mieša.. bio, ado, pestu, NOS, profi a to všetko spoločne alebo jeden z pratnerov a možnosti je neurekom a ked je nejednoznačne postavena otazka, tak sa proste enda odpovedať....

jazminn
5. feb 2013

Milé mamičky, prosím Vás o vyplnenie môjho /poopraveného/ dotazníka. Som tiež mamou adoptovanej dcéry a zároveň študentkou. Ďakujem...
http://www.iankety.sk/dotaznik/282532612/1/

najjulinka
autor
5. feb 2013

@jazminn pooprav 2. otazku, nech sa da zaškrtnuť viac možnosti

najjulinka
autor
5. feb 2013

juj a desiatka je taka nejednoznačna... mam dve deti.. pri jednej si myslim, že dostatočná ale pri druhej mam obavy čo do buducna, lebo nas to finančne dosť obmedzí (najsť si popri nej pracu a pod ak nebudem profi, tak nemožné) a 70€ za to, že je postihnutá je málo (a hlavne do dochodku ako nezamestnana sa mi nič nenašetrí, nebodaj ked sa mi dačo stane, tak ani na invalidný alebo tieto podobne veci).... ale zas nie je postih ako postih..... niekde tých 70je presne akurát....

yukki
5. feb 2013

@jazminn aj ja som na dvojke skončila. Ak ju neopravíš, nedá sa ísť ďalej-alebo dá, za cenu polopravdy

jazminn
5. feb 2013

@yukki jóooj, ale to sa už nedá...lebo je už veľa vyplnených dotazníkov...

yukki
5. feb 2013

@jazminn ta ktorú dcéru priznať...tú čo je v ado, či tú čo je v pestu? 😝 🙂 ále..idem to skúsiť nejako vyplniť, šak sa z toho nestrieľa. Resp.prejdem to najprv celé, a ak by to malo spĺňať účel tak vyplním, ak by som tým mala dačo pobabrať tak nechám tak.

jazminn
5. feb 2013

@yukki ďakujem za porozumenie, vyplň to len na jedno dieťa...
Vidíš,ja som orientovaná na seba, ja som zabudla, že to niekto má jedno dieťa adoptované a jedno v pestúnskej napr.

yukki
5. feb 2013

@jazminn vyplnené.

jazminn
5. feb 2013

@yukki srdečná vďaka...

yukki
5. feb 2013

@jazminn za nič. Ako zvládate školu s malou? A vzťahy v kolektíve a tak? A nepýta si...."sestričku-bračeka?" 😉

magimary
5. feb 2013

@jazminn tiež vyplnené 😉

jazminn
5. feb 2013

zatiaľ všetko v pohode, v kolektíve zatiaľ OK, lebo sme ju dali do školy do mesta a my bývame na dedine, nik ju nepozná...ale skôr, či neskôr sa to prevalí...ale učiteľka aj vychovávateľka vie...keby trebalo "zásah". A súrodencov pýtala skôr, okolo 4-5 rokov a teraz už nie...zajtra bude mať 8 rokov.
Dnes ráno mi oznámila, že je rozhodnutá, že raz bude mať tri deti...a ja že: a otec tých detí, kto bude? a ona že: nik...
a ja že: no a ako ich budeš vychovávať, bez otca?: a ona: veď ty mi pomôžeš!

yukki
5. feb 2013

@jazminn tak vopred blahoželáme k narodkám!!! 😵 😵

jazminn
5. feb 2013

a ak niekto máte jedno dieťa v pestúnskej a druhé napr. osvojené, tak môžte vyplniť jeden dotazník o osvojenom a druhý o tom v pestúnskej...aspoň to bude skôr, pretože aj tak, pokiaľ sa mi ozve potrebný počet náhradných rodičov, trochu potrvá...Ďakujem.

vaapeter66
11. feb 2013

Dobry den,chcela by som sa opytat,ci mi neviete poradit detsky domov,kde hladaju resp,potrebuju profesionalnych rodicov-manzelov.my sme oabaja s manzelom,mame dva roky prax.dakujem.sme BBkraj.

mata71
13. feb 2013

nemám slov,,,, mi si chceme chlapčeka adoptovat,aj surodenecku dvojicu,škoda že neboli pravne volný...http://www.topky.sk/cl/100370/1340194/Hrozna-sm...

nena108
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matax
13. feb 2013

@nena108 dako mi tu ten link verejne nesedi 😕 nehodi sa to... ja ho nepoznam, ale nesudme, ked nevieme, ako to vsetko bolo 😔 hrozny pribeh, ale nevieme..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre