Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

mata2
26. apr 2010

ahojte,
moj ma asi nemiluje,ziadne kvety nedoniesol 🙄 ,ale doniesol mi rano kafe do postele...rata sa aj to? 😀
inak,vsetkym oslavencom vsetko naj 😵 😵 😵
dnes som zaniesla do trencina ziadost o aktualizaciu pestu 😵

najjulinka
autor
26. apr 2010

mata2 ja kým sa nevycikám, tak nepijem, nejem ráno 😉 Takže mne by sa to neratalo.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😝

u nas tiež problem s malilinkými zdravými babatkami, resp. žiaden problem, lebo nie su...........

najjulinka
autor
26. apr 2010

Dnes dvaja muzikanti hrali na ulici - žobrali 😀 a Mirke sa hned začal jemne zadok krutiť, ruky tiež, nohou si vyklepavala rytmus... Tak im jej dala babi drobak do ruky, nech hodi muzikantom... Lucka jak to zbadala, tak hned zamierila k minciam... Ona by im to hned vybielila... 😀 😀 😀 😀 Ale vravela som Mirke nech sa postaví k nim a nie oproti, že im to možno lepšie pojde 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ale hambila sa, , lebo t vrtenie bolo len také jemne, ale nedalo jej to - proste musela.... 😵

lenkove
26. apr 2010

Ahojte
no Mirka, parada 😵 😵 mala tanecnica 😵 😵

inak, my co mame ist na svadbu, tak citam pozvanku, citam... ze nemame nosit kvety, ale nejaku drobnost, ktoru potom zanesu do domova soc. sluzieb seniorov.. a ja neviem, co doniest? 😅 😅 a to este ten domov soc. sluzieb je v Bulharsku a svadba v Polsku 😅 😅 😀
najprv ma napadli vitaminy, ale podla mojich skusenosti, pre starsich co nie je v cyrilike neexistuje.. 😅 😅 oblecenie? kozmetiku? darcekovy kos so sladkostami? 😅 inak, asi to posledne u mna zatial vyhrava 😅

lenkove
26. apr 2010

to pisem, ze babo, rad! 😅

cairka
26. apr 2010

leni, škoricin fotoalbum, aby babičky pookriali 😅 ale nie, darčekový kôš isto poteší 😉

najjulinka
autor
26. apr 2010

darcekový koš so sladkostami, alebo nejaký baliček taký čajový - čo zvyknu byť čaje + nejaká šalka alebo čosi také.... čajiček možu aj cukrovkarsky starčekovia 😉 😅 ja som babke na Vianoce davala raz baliček čajovo-kávový a druhýkrát som davala kamilkový krem (tie su mastnejšie - vhodne pre starých ludí)... a toto asi na striedačku budem dávať stale...... 😅

natia
26. apr 2010

Lenkove čo knihy? to by bolo fajn, nebyť toho jazykového problému, všakže ? 😀

Ono starí ľudia moc už tých sladkostí nepojedia, väčšinou nemôžu... a domov sociálnych služieb znamená, že tam sú ľudia veľmi chorí a postihnutí mentálne predpokladám...ale keď pre seniorov...tak neviem, pozri ešte raz presne aké to je zariadenie pre istotu...či fakt seniori 😀

najjulinka
autor
26. apr 2010

...

lenkove
26. apr 2010

Natia
myslis, ze by som im mala obetovat moju zbierku bulharskej literatury v originali?? NIKDY! 😀

magimary
26. apr 2010

leni 😅 , mňa napadlo, že plienková torta je celkom v kurze 😀
samozrejme z dospeláckych plienok 😀 😀 😀 bude to aj pkene vyzerať ako dar a aj to určite seniori využijú... 😅 😅 😅

leni, ako si postúpila v písaní práce? 😉

najjulinka
autor
26. apr 2010

hej mary a miesto detskej kozmetiky a hračiek a pod. čo sa davaju do torty plienkovej, tak pozakladať tabletky na čistenie zubných protez a pod... 😀 😀 😀 😀 😀

anavi85
26. apr 2010

sevaste maminky 🙂
chcela by som sa popytat ako je to s adopciou, my uz mame jedneho synceka a casom budeme chciet este jedno svoje dietatko, no a s nim by sme zaroven chceli adoptovat ....
neviete mi poradit ako to vlastne prebieha, co k adopcii vsetko treba a vlastne ake maju poziadavky na rodinku???
dakujem

lenkove
26. apr 2010

Mary, prave sa vadim s muzom, ze tu tabulku co mi ma spravit, nemusim mat taku supis ako on chce... 😉 celkom dobre, dakujem za opytanie 🙂 len duuufam, ze to stihnem 🤐 🤐 🤐 a hlavne, mala chuda dost trpi stale s tatom a aj tak musim byt v strehu.. dnes bola takmer okupana bez vecere.. zachranila som ju v poslednej chvili 😀 bola z toho ze by sla spat o hlade taka vyplasena, ze zjedla celu misu kase bez protestov 😀

magimary
26. apr 2010

no vidíš, tak v konečnom dôsledku jej pobyt s tatom pomáha (úplne zjedenie kaše 😅 )...
a dokedy máš vlastne ten termín?

inak k tej plienkovej torte som chcela (ťa pobaviť a ty si sa vôbec nechytila 😝 😅 ), že podobná sa robí aj z uterákov, tak možno keby si spravila takú, tak by mala úspech (možno by si ju aj snúbenci chceli nechať, alebo) u dôchodcov by iste našla maximálne využitie 😉 🙂 😅

lenkove
26. apr 2010

Mary
nahodou som sa na torte maximalne pobavila 😀 😀 tie plienky by som si netrufla 😎 ale uteraky je podla mna dobry napad 😎 dole osusky a hore mensie, hm 😎 inak, snubenci ma dojali tym, ze nechcu kvety a dary ale "podelit sa s tymi, co nie su taki stastni ako oni" no to sa na nich dvoch podoba 😀 😎
a termin, ze sa zamyka studijne 31.5. ze sa zamyka sefova trpezlivost " koniec aprila, zaciatok maja" 🤐 🤐 nemam este urcenych oponentov a to k odovzdaniu musim .. a tych urci, ked precita.. a precitat chce celu, hotovu (zviazanu 😅 😅 ) takze cim skor dopisat, lebo korektury a tlac a viazanie 😅 😅 ale Niekto mi pomaha 😅 😅 😉

lenkove
26. apr 2010

a ta svadba je 15, tak dovtedy by som chcela mat pokoj...

macocha
26. apr 2010

Lenkove odkedy musis mat oponentov urcenych k odovzdaniu? 😕 U nas sa to vacsinou az dodatocne urcuje.
A to ze bude citat az zviazanu, radsej nekomentujem...
A svadba ako motivacia je dobry termin, budem drzat palce 😉

lenkove
26. apr 2010

Macocha, ja tiez nekomentujem 😢 😢 😢 ale takto to bolo cely cas 🤐 tak sa niet comu cudovat 😎 😎 😎
kolega povedal, "neparaj sa s tym, pis" 😎 a on vie, on to uz zvladol 😎 tak tak 🙂 🙂 a dakujem 😵 😵

najjulinka
autor
26. apr 2010

Dobru noc. . .

macocha
26. apr 2010

Dobrú. Idem aj ja do hajan.

magimary
26. apr 2010

tak aj ja... 😅 😉

lenkove
26. apr 2010

Nic nevydrzite 😎

najjulinka
autor
27. apr 2010

Dobré ráno. . .

lenkove
27. apr 2010

dobreeee 😎

anavi
adopcia prebieha asi tak, ze prvotne musis kontaktovat urad prace, soci. veci a rodiny (UPSVaR) oddelenie socialnej kurately /alebo tak podobne 😉 / v mieste tvojho bydliska. Tam im oznamis svoj zamer a oni by ti mali podat informacie o formach starostlivosti. Zaroven by ti mali povedat ake podklady potrebujes k ziadosti, vysvetlit ako vyzera ziadost, dat dotaznik na vyplnenie. K ziadosti potrebujes vyplneny dotaznik, potvrdenie od lekara, suhlas so ziskavanim osobnych informacii (to som mala ako predtlacene tlaciva od nich), k tomu doklad o prijme a vyplnenu ziadost (pomohli mi ju napisat). Po odovzdani (zaslani na krajsky UPSVaR) ta bude kontaktovat socialka /malo by to byt do 2 tyzdnov/ na kontrolu domacich pomerov. Ta kontrola je ok, ide o to, ci je prostredie vhodne pre dieta - porozpravaju sa s vami a napisu tzv. spravu o socialnych pomeroch, ktoru poslu na kraj. Z kraja ti potom pride list, ze si zapisana do evidencie ziadatelov a mas si zacat robit pripravu na nahradne rodicovstvo. Ta je definovana zo zakona ako min. 26 hodin a mozes si vybrat kde ju chces robit (na urade by tii to mali vysvetlit, aj to budes musiet dat pisomne). Su moznosti: bud referat psychologicko-poradenskych sluzieb v mieste bydliska, Usmev ako Dar, Navrat alebo pani Lietavska, co su akreditovane subjekty na poskytovanie pripravy. Po ukonceni pripravy, z ktorej sa napise sprava a posle na kraj by si mala byt zapisana do zoznamu a potom uz len cakat kedy sa ti ozvu s dietatkom. To ake chcete specifikujes v dotazniku a potom pri sprave.
Inak, teraz je v Mamaaja serial o tom ako to pri adopcii prebieha, je to uz tretia cast, tak si mozes zohnat su tam vsetky info 😉 a mozno to tu "niekto" ma aj na pdf 😎
a k poziadavkam na rodinu: zaklad je aby ste nemali zaznam v registri trestov 😎
a pekne vitaj medzi nami a pytaj sa 😀

lenkove
27. apr 2010

a informacie okrem MK mozes ziskat aj na infolinke o adopcii, ktoru prevadzkuje navrat, pozri si stranku www.Navrat.sk 😉

dioliana1
27. apr 2010

anavi alebo: www.usmev.sk

maznacik007
27. apr 2010

anavi ak pojdes nahodou na tu vystavu Dieta a rodina co bude expo.. tak bude tam mat usmev stanok... a dostanes tam vsetky potrebne info...

ak ide niekto este tak je samozrejme tiez vitany

lenkove
27. apr 2010

moji isli prvykrat na piesok 😵 zatial sme sa len hojdali 😉 vidim tam same mamicky, uvidim ako to taticek zvladne 😀 zo Skorice je teraz riaaadny jedos, hadam ju nerozculi 😀 😀

a ja idem praco-pisat... 😉

natia
27. apr 2010

😀 že hádam ju nerozčúli 😀

Maznáčik tá výstava je kde presne prosím pekne?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre