Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

tinika
8. okt 2009

dobru noc

najjulinka
autor
8. okt 2009

Tak ja nespim... Nejak sa už asi začinam vnutorne lučiť s dvojkami... nedovolí mi to spať... ach jaj... Ja to tak vidím, že budeme odovzdávať zas bez par dni rok 10 mesicov stare deti... Tak mal aj Kiko... A teraz mi to tak vychádza tiež... Ak to pojde rovnako rýchlo...

rita55
9. okt 2009

Dobre ranko 🙂

lenuska74
9. okt 2009

dobre ránko 🙂

Juli neboj ved to je fajn nie a ty to zvládneš 😉

yukki
9. okt 2009

Dobré ráno!
Mayap, skvelí chlapci!

cairka
9. okt 2009

dobré ránko.
baby, otváram zdravotnícke okienko 😝 poradte, či ísť k mudre - veve je už takmer bez teploty (37,2), ale tvrdí že ju bolí hrdlo (ja ako laik som nevidela nič zvláštne, ale neviem, čo mám vidieť, len má povlak všade, ale to tiež neviem, či má byť abo nie 😅 ), od včera má nádchu a kýcha jak keby jej za to platili a mú zdurené uzliny za ušami. Keby bol zajtra pracovný deň by som nešla, takto sa neviem rozhodnúť, kedže zajtra mudra neordinuje... tak vás prosím o názor. Ide mi hlavne o to, aby sme tam nešli zbytočne a nechytli tam niečo horšie. A ozaj, akurát sme nos fúkali, tak ma napadlo - soplí iba z jednej dierky, druhá je prázdna (abo upchatá).

cairka
9. okt 2009

mú = má 😅 reč môjho kmeňa sa nezaprie 😝 😀

mayap
9. okt 2009

cairka,
ja by som asi radšej išla, lebo víkend je dlhý a trepošiť sa cez víkend na pohotovosť...
... tam jej aj tak dajú ATB (aspoň u nás to tak vždy skončilo, keď som v piatok zaváhala... 😝 )
alebo mudre zavolaj, možno ti aj na diaľku poradí, čo ďalej...

maznacik007
9. okt 2009

cairka ja by som sla..nemoze jej urobit to CRP ci ak sa to vola vysledok je hned.. a bude vediet aky silny je prip. zapal...

inak aj ja budem dobra svokra.... my uz nevestu mame u rity 😉 este zenicha... pre Ninulu.. zeby sme sli do pezinka na vohlady 😀 😀 😀

cairka
9. okt 2009

ok baby, dík 🙂 cez telefón by mi neporadila, minule som jej volala takto a že musí vidieť 😝 a maznáčik, CRP... môžme snívať, že raz táto jednoduchá metóda príde aj do martina... 🙄 u nás to robia len ako súčasť celkových krvných testov a výsledok o týždeň...

maznacik007
9. okt 2009

cairka.. no to som nevedela ze to jej taka nedostatkova sluzba v MT... nasa to robi v ambulancii priplaca sa tusim 4 eura ale stoji to za to..

mayap
9. okt 2009

no tak naša pediatrička je fakt lepšia. ja som už párkrát riešila paťkov stav s ňou cez telefón... a len raz mi kázala aby som prišla radšej osobne. inokedy mi poradila nejaké sirupčeky ap.

cairka
9. okt 2009

maznacik, u nás čo som zisťovala, tak to nemala žiadna mudra priamo u seba v ambulancii, niektoré majú, že pošlú na hygienu a tam spravia, lenže to je pre nás dosť o ničom, kedže máme hygienu od ruky...a ani neviem, či aj naša tam vôbec posiela...jednu dobu som zvažovala zmenu mudry, ale zistila som, že to je všetko čert ako diabol...a táto už apsoň veve pozná, že už nedáva ATB vždy ked prídeme 😒 určite to CRP stojí za to, hlavne v takýchto prípadoch, že nie je ani fest chorá ale ani zdravá ...

cairka
9. okt 2009

asi to poriešime tak, že ideme, ale ak bude plná čakáreň, tak pôjdeme domov radšej 😒

atery
9. okt 2009

Ahojte, prepacte, ze sa vam sem miesam, Cairka, nechcem ta strasit, ale mala ma priznaky infekcnej mononukleozy, tie zdurene uzlinky za uskami a povlak v puse... Mozno sa mylim, tak prepac, len moj sym mal infekcnu monukleozu a mal podobne priznaky...

cairka
9. okt 2009

atery,a nemal dlhšie teploty pri tom? lebo veve mala len utorok-streda vysokú horúčku, od včera už má len tak trocha zvýšenú 😒

atery
9. okt 2009

cairka, uz si presne nepametam ako dlho mal teplotu, ale mononukleoza ma podobne priznaky ako angina, ja by som k dr asi radsej sla, monokleoza sa da zistit len s krvi, fakt som ta nechcela vystrasit, len tie zdurene uzliny za uskami su typicke pri monokleoze, skus si vygoglit infekcnu monokleozu...
Drzim palece...

martina_maxian
9. okt 2009

ahoj Juli,,, vidím že ani ty si nespala... Poviem ti, že ani ja nie... 😒 Práve sedím pri káve a príšerne ma bolí hlava... Dnes mám volno, mali by sme ísť ešte niečo popodpisovať,,, tak som nakoniec nešla do roboty... Pojdem poobede navštíviť svokru.. 😝 😝 😝

pupaviena
9. okt 2009

ahojte, nam sa ohlasila teta zo socialky, mam co robit ,ale uz posledny krat dufam!!!

cairka
9. okt 2009

tak my sme doma...ked sme prišli k mudre bola prázdna čakáreň, ked sme odchádzali, tak tam bolo asi 5 detí, takže nám to super vyšlo 😎 ...no, že to vôbec nie je dobré, mudra jej nahmatala dokonca uzliny aj na krku, že má komplet zápal celého nosohltanu, hlieny jej zatekajú až na priedušky, takže máme ATB ☹

mayap
9. okt 2009

jaj cairka... ☹ ☹ ☹
tak zasa chorúšik... no rýchlo sa vyliečte...

pred chvíľou mi volala mamina, že bráško mojej kamarátky sa obesil... 😔 . mladý chlapec, mal len 25 rokov. normálne tomu nechcem veriť... vždy mi pripadal byť tak nad vecou, nič nebral tragicky, vedel si robiť srandu zo všetkého, všetkých a aj zo seba... 😔 😔

najjulinka
autor
9. okt 2009

Máme za sebou prvýkrát nákup s piatimi deťmi... A celkom fajn sme to zvládli... Až sama som prekvapená... 😀 😀 😀

mayap
9. okt 2009

dnes sa mi fakt nechce nič robiť, ešteže mám pre deti navarené od včera . ja som si len na panvicu švacla mrazenú thajskú zeleninovú zmes a akurát to džgám do seba s ryžou...

konečne piatok... dnes musíme napísať s Maťúchom úlohy, bo zajtra ideme k mamine a príde aj švagor s 3,5 mesačným bábom... sa teším jak malá... 😵
MM sa zajtra večer chystá sledovať futbal... 😒 😠 😠 😠 ...

najjulinka
autor
9. okt 2009

prerabaju jeden byt v našom bloku.. neustale buchanie... a mne všetkých 5 detí hned zalomilo.... to aj okna ked robili na chodbe.. .asi ich budem davať spať na stavenisko... 😀 😀 😀

cairka
9. okt 2009

mayap, to je strašné 😢

tofik
9. okt 2009

Zdravím Vás. My žijeme. 🙂 Deti nám už hovoria mamička a ocko. A myslím, že som prekonala konečne aj tie moje " popôrodne depky" . Udomácnili sme sa , máme svoj režim / konečne/ a drobci sú naj. 🙂 🙂 🙂 . Proste tak ako to má byť.
Chodíme do škôlky . Dcérka sa naučila sama písať a čítať - písmenká. Vie spočítavať a odrátavať do dvadsať. No sama sa čudujem, kde sa to v nej berie. Zlepšili sa v kreslení, celé dni prespievajú. Nemôžem uveriť , že pred polrokom nevedeli pesničku ani básničku 🙂 . Proste išli za ten čas čo sú u nás strašne dopredu. Som šťastná.

cairka
9. okt 2009

tofik, ahoj 🙂 to sú úžasné správy 😵 našli ste si perfektné deti 😉

najjulinka
autor
9. okt 2009

jéééé tofik supeeeeeeer.... 😵

najjulinka
autor
9. okt 2009

joooj tak trieskaju v tom byte čo prerabaju.... že asi už deti pobudia...

najjulinka
autor
9. okt 2009

a kudole prachu idu z tamať...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre