Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
30. mar 2011

@pimpa , držte sa, nech je Paťko skoro fit. poradiť neviem, snáď len zaniesť moč do labáku, nech máte istotu, že je OK.

natia
30. mar 2011

@macocha, Mimi ja čakááááám 🙂
@pimpa držte sa

macocha
30. mar 2011

@natia ak na pozvánku do Hronca, tak to sa ešte načakáš 🙂 Predvlani chodila v máji, vlani tuším v júni 😀 Ale neboj, ja na Teba myslííííííííííím a hneď keď bude, posielam 😉

Pimpa tak to ozaj moc nenaoddychuješ... snáď je to len taká rýchla choroba, ktorá do zajtra zmizne. Drž sa!

natia
30. mar 2011

@macocha jáááj, šak ja som to pochopila tak, že ty ju už máš a mi ju prepošleš, keď prídete domov 😀 zas som mimo 😀 😎

macocha
30. mar 2011

@natia prepáč... mala som to uviesť na pravú mieru hneď, keď si ju pýtala, ale som zabudla 😅

najjulinka
autor
30. mar 2011

dobru noc.

macocha
30. mar 2011

Aj tebe, Juli. 😎

natia
31. mar 2011

@macocha v pohodeeee ... 🙂 🙂 🙂

najjulinka
autor
31. mar 2011

dobruuuuuuuuuuuuuuuu .. .teda dnes som tu 2x popriala dobru noc... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

natia
2. apr 2011

Baby Trenčín a okolie nedáme stretko?? 🙂

najjulinka
autor
2. apr 2011

Nika scucla flašu, tak možem do hajan. Dobrú 😉

kanhwa
4. apr 2011

Baby, otazka aj tu: ked nam zavolaju, ze mame dietatko, ci uz v porodnici alebo profirodine - mame pravo ziadat odpis z lekarskej dokumentacie, aby sme ju dali posudit nasej detskej lekarke? Lebo ako vyplyva z viacerych skusenosti, zda sa, ze casto s tym zdrav. stavom uradnici bud zavadzaju, alebo aj dokonca aj zatajuju 😠

Vopred vdaka za odpoved.

beba1902
4. apr 2011

@kanhwa ja nemam dobre skusenosti nas uz dva krat oklamali nepovedali nam pravdu ani raz 😠 oni vzdy tvrdia , ze dietatko je nekludne , ale inak zdrave a dokumentaciu nam ani raz nedali , len co sme si zapamatali az raz ked nam malu davali domov a zatajili nam , ze jej podavaju kvapky na ukludnenie 😒

kanhwa
4. apr 2011

@beba1902 no ved prave tohto sa obavam aj ja. nehovorim, ze akekolvek zdrav. postihnutie by nas ovplyvnilo negativne v rozhodovani - vzdy by to bolo na nasom spolocnom zvazeni, ale rozhodne pokladam za nekorektne to zo strany uradov zatajovat. ved adoptovat si dieta je predsa celozivotne rozhodnutie, ktore ma vplyv aj na jeho bud. surodencov a celu sirsiu rodinnu komunitu a okolie. a ako sa ma clovek zodpovedne rozhodnut, ak nedisponuje vsetkymi faktami???

Je mi jasne, ze na urade nam nasilu asi nebudu cpat informacie, ktore sa nehodia. Ale v zasade by som potrebovala vediet, ci tuto zdravotnu dokumentaciu mame pravo vyzadovat aj na nahliadnutie pre nasho lekara, ktoremu doverujeme, za ucelom porady.

macocha
4. apr 2011

@kanhwa zdravotnú dokumentáciu originál neviem, ale máte právo na konzultácie, tak z toho mi vychádza, že asi aspoň odpis máte právo žiadať. Mne dali kontakt na ošetrujúcu lekárku dieťaťa, hovorila som s ňou po telefóne a tak nejako som jej uverila (nebola to domovácka lekárka, ale kam chodila profi mama). Potom som viac neriešila, boli dovolenky, všetko sa zbehlo veľmi rýchlo... ešte raz som sa vrátila na úrad, kde som si opísala komplet správu (nechceli dať ofotiť, tak som písala jak český žandár 😉 ) Potom som hľadala infošky na internete, pár známych (lekárov) som oslovila. A plánovala som ísť s malou a s profi na kontrolu, ale termín bol ďaleko... tak som sa rozhodla, že ju vezmem na hosťovský a na tú kontrolu som si s ňou už išla sama a popýtala sa na všetko.

Ale myslím, že keby som za tým viac išla, bola by som si ten odpis/kópiu zdravotnej dokumentácie dostala. Aj na ten hosťovský mi dali nejaké kópie, správy z nemocnice a tak... ale nebola to komplet karta.

natia
4. apr 2011

Mne na úrade povedali, že v žiadom prípade nemám právo na kópiu a nesmiem si robíť výpisky...našťastie nebolo čo riešiť, lebo dieťa zdravé, ale aj tak ma to naštvalo...

tortelinka
4. apr 2011

@natia ty kokso, to by som tam robila cirkus, ake nemam pravo?ved je to tvoje dieta a urcite mas pravo! pytala som sa na to

macocha
4. apr 2011

@natia že ani výpisky? 😕 🙄 Hlavne, že potom na súd píšu, že sme sa rozhodovali podľa dostupných informácií... 😒

beba1902
5. apr 2011

@kanhwa no ja som brala malu priamo z porodnice z NZ lekarka nam tvrdila , ze malinka je zdrava a je len trochu krcovita ,ale ze to je z toho , ze ju matka odmietla bola som aj na vizite ked ju lekarka prezerala a povedala , ze je v pohode!!!! a ked nam ju prepustili domov mala celu noc aj den prekricala nie preplakala!!! prestala celkom sat ☹ a mm ke volal do NZ tak mu povedali rychlo ju privezte my je dame kvapky a ukludni sa 😔 vobec o ziadnych kvapkach sme nevedeli ked sme prisli do NZ nikto nas neprijal malu na zobrali a spytali sa ci sme ju priniesli navzdy 😔 vtedy som sa velmi sklama v NZ a aj sme od malickej odstupili nakolko celi tyzden nam nic nepovedali len nas zavadzali a ta lekarka sa s nami uz ani nebavila dali nas k ine asi tolko mam ja skusenosti ☹

kanhwa
5. apr 2011

@macocha vdaka, to je dobry napad - keby neboli ochotni, tak budem trvat na tom, ze si to opisem rukou a hotovo.

natia
5. apr 2011

@macocha ja som vtedy bola trochu zostresovaná, to bola prvá vec (lebo veď ty vieš, čo ja som hľadala a nenašla) a druhá vec bola tá, že som na to veľmi nenaliehala, lebo síce si dodnes pamätám Mišku a Jennifer, čo tam boli, ale ani jedno to dieťa ma nejako osobne neoslovilo...a prišlo mi to také divné robiť si výpisky a podľa toho porovnávať a vyberať... no a potom som uvidela nášho krpca a bolo to jasné, že pokiaľ tam nebude maťnapísané niečo veľmi vážne, tak ideme do toho... a on nemal žiadne diagnózy a tie, čo mal, tak ich úradníčka dokonca sama prešla a okomentovala...

@kanhwa ono trvať na čomkoľvek na úrade je pekná vec a máme na to samozrejme právo, lenže odtej ženy závisí veľa, ona má právomoc rozhodnúťv podstate o celom osude s tým dieťaťom...a tá jej moc všetkých pacifikuje... takžejedna vec sú teórie, druhá vec je realita, keď si už tam...

kanhwa
5. apr 2011

@natia ved hej, to je smutne. tiez sa obavam tej reality - teraz som odvazna, ale je mozne, ze stratim nakoniec rec. preto sa uz teraz takpovediac na to hecujem, aby ma to odhodlanie na urade nepreslo 😉

natia
5. apr 2011

Dievčatá nemá niekto na predaj knižku PREČO MÁM DVOJE NARODENINY??

lulucertik
5. apr 2011

ahojte som tu nebola dlhšie chorobka nás skolila 😔 , ale už je to lepšie včera bolo nádherne a boli sme po dlhééj dobe vonku na čerstvom vzduchu a prechádzke , dúfam že už budeme fit celkovo

macocha
5. apr 2011

@natia veď ja viem, ja som to nepísala na Tvoju adresu, že si niečo urobila zle, vôbec. To na adresu tetušiek 😖 - aj keby si Ty nemala záujem si spis naštudovať, nemajú Ti čo hovoriť, že si nesmieš nič zapísať. To ako aký je rozdiel medzi dobrou pamäťou a zapísaním si niečoho na papier? Alebo ako chcú zakázať, aby som si zapamätala diagnózu a meno rodičov?

macocha
5. apr 2011

@lulucertik vitaj do života 😉 rýchlo sa doliečte, nech si môžete pekne užívať život. 😵 Aj ja dúfam, že toto bola naša posledná choroba sezóny a už to bude len lepšie. 😝 😀

natia
5. apr 2011

@macocha trdlo, šak ale ja som to vôbec nebrala tak ako si to teraz popísala... len som to ťukla ako odpoveď k tebe, ale nie všetko smerovalo k tomu... vôbec som to nevzala nejako zle... 😉 zle budem brať až to, keď mi nepošleš tú pozvánku len čo ju budeš mať 😀

macocha
5. apr 2011

Ahá, už chápem, budem mušketierom - jedna za všetkých 😀
Neboj, pozvánku pošlem. A možno aj v Nebyť sám sa objaví. 😉

lulucertik
5. apr 2011

@macocha díky , pevne verím že aj slniečko bude a chorobky nás budú obchádzať

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre