Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

brulka
14. júl 2010

@5katarina7 kati tak drzime palce nech to mate chytro za sebou 😉

bendy25
14. júl 2010

Ahojte... @5katarina7, a my ktoviekedy :( Bud ten posledy julovy tyzden budeme mat 1 den pripravu, alebo potom az niekedy posledny augustovy a prvy septembrovy, ked bude mm doma ... strasne sa to vlecie :((( HRÚZA
Dio, Brulka, ako sa vam darí ?

brulka
14. júl 2010

@bendy25 a kolko hodin vam este chyba? psychologicka nesuhlasi s viacejhodinym stretnutim ked je MM tak malo doma? skoda ze nie su ochotnejsie tie psychologicky 😔

no a nam sa dari 🙂 . horucavy zvladame celkom fajn, hoci dnes som mala pocit ze aj dychanie mi robi problem. mame sice stary dom ale aj tak je tu dost teplo. ale nestazujem sa, hlavne ze malicka sa ma fajn a ze lekar je spokojny. vcera som bola v poradni, tak vsetko bolo ok. a ty ako?

bendy25
14. júl 2010

@brulka, ahoj, vies co, tak uz mame okolo 17,5 hod., ked dobre ratam a na ÚP je to tak 26hod. Tak nam este zopar hodin chyba. Ked je MM doma, tak nam dava niekedy aj 2krat do tyzdna pripravu a vacsinou trva tak 3,5 hodky, tak pohodicka. No teraz akurat, ked dojde MM domov, tak oni tam maju dovolenky, tak preto neviem, ci vobec tohto mesiaca nejaku tu pripravu budeme mat :(
No to mas pravdu, tie horucavy, no to je hroza. Moja mamka vcera doslova skolabovala. Celkovo sa vonku tazko dycha a to ani nevravim, ako musi byt tebe, ako tehulke ... Som rada, ze ste obe v poriadku, len sa opatrujte 🙂))
Ja sa mam celkom fajn. Ked dojde MM, tak ideme na nejaku chatu, ktoru objednal kamos, tak sa uz strasne tesime ...

brulka
14. júl 2010

@bendy25 tak to sa musim opravit lebo potom mate na psychologicku celkom stastie 😉 to ma tesi ze nie vsetky su take striktne ze stretnutie musi byt len hodinku ci dve a len jeden krat do tyzdna. tak to vam uz utecie, neboj jeden mesiac to este nic nie je su dovolenky, ale potom to dozeniete 🙂 . pockaj ked uz budete zaradeni do zoznamu to bude este len nedockavost 😵

zuzubabo
14. júl 2010

ahojte, nás čakajú už len dve dvojhodinovky prípravy, zajtra máme predposledné sedenie, potom má dovolenku psychologička a hneď potom ideme s manželom do Chorvátska , takže posledná dvojhodinovka začiatkom augusta a hotovo s prípravou 🙂 .

brulka
14. júl 2010

@zuzubabo gratulujem 😵 a potom uz len chvilocka a ste rodinka 😉

natia
14. júl 2010

@zuzubabo tak pomerne rýchlo ste to sfúkli... v septembri by ste už mohli ísť teda do zoznamov pozrieť... som zvedavá, čo v tých našich nájdete 😉

dioliana1
14. júl 2010

@bendy25 my máme 8.me stretko 22.7. a posledné 27alebo 28 už odovzdanie certifikátov, o najake dva týždne potom by som mohla byť v zozname a isť pozrieť katalogy ťažko umiestniteľných 😀 na Usmeve abo spisy na UP...čo skorej uvidime, neponáhlamsa moje deti asi čoskoro odídu tak asi nebudem mať flek... 😖

5katarina7
14. júl 2010

@brulka,@bendy25dakujem,aj ja sa uz tesim,ze napredujeme aspon trosku,lebo tento tyzden je super,ale potom zasa kto vie kedy sa tam dostaneme.Dnes hovorila psych.,ze tak koncom augusta,alebo v septembri by sme uz mohli byt zaradeni v tom poradovniku,ale to si myslim,len v tom pripade,ked tam budeme vediet normalne chodit.Dobre by bolo 🙂

luxel
14. júl 2010

Už som tu Dioliana 🙂
Zdravím vás všetkých. Tak ja som tu nová. Končím prípravu na PROFI, som z prešovského kraja. Neviete niekto o deťoch v domovoch z bezlepkovou diétou? Naši sú všetci celiatici, tak by k nám zapadli 🙂 .

saskah7
14. júl 2010

ahoj luxel, aj ja som skoncila pripravu na PROFI, ale robotu zatial nemam, kvoli dokoncovaniu byvania... potom sa snad podari... prajem ti, aby si cim skor nasla robotku a deti, ktore k vam zapadnu 😉

luxel
14. júl 2010

@saskah7 Ahoj saskah,
kontaktovala si už detské domovy, či čakáš za dokončením bývania? Z ktorého si okresu?

saskah7
14. júl 2010

ja som z okr. PK, som v kontakte s jednym DD, ktory by ma aj bral, ale zatial ja nemozem... tak uz len cakam, kedy dokoncime a pustim sa do toho... dufam.. lebo nie je to veru uplne lahke rozhodnutie...
kde si robila pripravu? na UPSVARe? ty si uz kontaktovala nejaky DeD?

luxel
14. júl 2010

@saskah7 Prípravu si robím v Úsmeve a som rada, že som sa rozhodla pre nich. Veľa mi to dalo. Ešte som nekontaktovala žiaden detský domov, až keď budem mať certifikát rozpošlem žiadosti. Ale že situácia u nás nie je príliš priaznivá. Povedali mi, že možno to nejaký unavený profi rodič vzdá ... 😖

saskah7
14. júl 2010

hm.. 😖

mata2
15. júl 2010

toto mi prislo mailom 😀

Když Bůh stvořil Adama a Evu, zbyly mu jeste dvě věci, které jim chtěl dát.

Bůh řekl: "Mám pro vás jestě dva dárky, pro každého z vás jeden.

Ten první je moci čurat vestoje."

Adam ho přerusil: "Já to chci, já to chci!

To bude báječné a můj život bude mnohem jednodužší a veselejší!"

Pak se podíval na Evu a Eva přikývla a řekla:

"No proč ne, pro mne to není tak důležité."

Tak dostal Adam od Boha tento dárek.

Adam výskal radostí, poskakoval a čural tu zde, tu onde, běžel na pláň,

čural i tam a obdivoval se obrazcům, které se mu podařilo vytvořit v písku.

Bůh s Evou pozorovali Adamovo nadšení a pak se zeptala Eva

Boha: "A ten druhý dárek, který jsi nám chtěl dát?

"To je mozek, Evo. To je mozek."

saskah7
15. júl 2010

tak toto ja nemusim 🙄

5katarina7
15. júl 2010

Ahojky,dnes sme boli zasa na stretku a bolo to zaujimave 🙂 Zajtra ideme zas 🙂 .

cairka
15. júl 2010

mata2, dobré 😀 😀
katarína, pekne vám to teraz odsýpa, len tak dalej 😉

dioliana1
15. júl 2010

@luxel vitaj medzi nami budúca profi...mám pre teba nové info, mi pripomeň, 22 aby som ti povedala...

dioliana1
15. júl 2010

@luxel najskorej Požiarnická má také deti ale vačšina deti z dd má nejakú dietu...

dioliana1
15. júl 2010

Profici skúšajte cez VUC najsť robotu...dačo sa má meniť čo sa týka profi...Natália by nám povedala... 😀

juliap
15. júl 2010

@luxel ked sme mali pripravu minuly rok v DD v PO tak tam boli aj deticky z celiakiou, len to je trosku svinstvo, ze deti, co maju taketo problemy potom neradi umiestnuju do rodin, ty mas ale vyhodu, ze mas vsetky deticky s touto dg.

@dioliana1 ak by si vedela o nejakej zmene, napis, nech sme seeeeeci informovani. a co ze pises, ze ti deticky coskoro odidu, tie z pestun?

dioliana1
15. júl 2010

neodídu, žiadatelia si to rozmysleli, a v dd nemaju pre mna dalšie, vraj cez VUC je možne hladať deti do profi čosi som počula...ved decáky maju postupne likvidovať a my budeme asi patriť pod UP neviem to presne, kto vie nech tu napíše...

dioliana1
15. júl 2010

ja mám biodeti a profideti, pestunske ešte nemám...to si ešte robím prípravu... 😀

bendy25
15. júl 2010

@brulka, ano tiez si myslim, ze nasa psycholog.nam vysla v ustrety, preto mame pripravu aj 2krat do tyzdna po 3,5hod. alebo ked tak teraz premyslam, zeby sa nas chcela cim skor zbavit? 😀
@zuzubabo - tak vam to ale leti, uz o chvilku budete zaradeni do zoznamu ziadatelov, supeeerrr ...
@5katarina7 - super Kati, nech vam to rychlo zleti. Ja ked to tak ratam, tak snad tiez niekedy v sept., alebo v okt. by sme uz mohli byt zaradení do zoznamu, tak uvidime.
@mata2 - dobré ...hehe... 😀
@dio - tak tebe to tiez nejak leti, myslim ta priprava, no nie? A toto, co pises o tej Poziarnickej, to je tam DD? Nemaju nahodou nejaku stranku na nete? Rada by som si kukla.

dioliana1
15. júl 2010

v Prešove decák maju stránku aj vela dd má len fotky sú staré aj 5 rokov.... myslim že www.dedpo.sk

dioliana1
15. júl 2010

@dioliana1 klikni na srdce

dioliana1
15. júl 2010

nie na srdce ale vlajku sk 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre