Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

savia
18. aug 2010

@5katarina7 u nás zafungoval presne ten pocit, že práve náš maličký je ten pravý, stačil jeden pohľad na foto a vedela som, že je náš, neviem, nejako sme to tak obaja s manželom pocítili vo svojom vnútri a hneď sme sa v tom aj zhodli 😉 ale samozrejme, rozhoduj sa srdcom,ale občas aj rozumom 🙂 niekedy sa to inak nedá...

natia
18. aug 2010

@savia u nás presne to isté s malým... 🙂
@saskah7 áno, dovolenkujeme... oni viac a my trochu s nimi 😉

saskah7
18. aug 2010

jaaj, uz ste na pobyte? mas tam net? tak podel sa, ako tam je, aky mate program a tak... a si mi neodpovedala, ze co to jedno dieta v pase chyba 😉

natia
18. aug 2010

@saskah7 nechýba... ale Katka s nami nežije a potom by si ešte aj niekto mohol pomyslieť, že som stará, keď mám takú veľkú babu 😀 ale zmizla len z pasu, inak nie 😝 my nie sme na pobyte, my to máme za rohom, takže sme doma a net máme doma 😉

saskah7
18. aug 2010

jasne, chapem 😉

lenkove
18. aug 2010

a kto je okrem najjulinkovcov na tom pobyte? myslim z temy 😕

lenkove
18. aug 2010

nuž toľko by som vám popísala, ale nestíham akosi 😅 tak prepáčte ak budem nezrozumiteľná 😵
@kanhwa ďakujem za pochvalu dcérušky, to vždy poteší materinské srdiečko 😵 😵
@5katarinka7 aj ja som sa bála, priznám sa, postihu.. Rovnako by som sa bála, ak by som čakala svoje dieťa. ale je to iracionálny strach. 🙂

natia
18. aug 2010

@lenkove nikto z témy ... 😎

macocha
18. aug 2010

baby tak toto by jeden neveril 😒 dieťa konečne spí, sadla som si k práci a t-e-r-a-z začali susedia vŕtať 😝
lebo však cez deň by ich asi nebolo dobre počuť popri tých prácach na zatepľovaní fasády domu 🙄

lenkove
18. aug 2010

@macocha
teraz?????
rušenie nočného kľudu, mestských policajtov na nich 😠 😠

macocha
18. aug 2010

lenkove uz som pocula zjapat par susedov, tak to nejdem riesit. Ja uz som sa dnes s jednou susedou pohadala, tak mam splneny denny limit 😅
a navyse tak trochu dufam, ze konecne odstrania poruchu a zajtra uz snad budem mat aj teplu vodu (zvuk vrtania ide presne z odstavenej stupacky)

bendy25
19. aug 2010

Ahojte! Tak ste sa tu nejak rozkecali, pomaly vas nestiham ani dočítavat 😉 Ja som prave dnes odovzadla babo jeho mamine, ktora prisla z nemocnice. Maly stastnučký, ako blška 😵 A teraz idem upratovat byt, lebo je tu hotova pohroma a v sobotu ma dojst manzel.
@cairka - ani som nevedela, ze uz mas aj druhe dietatko u seba. Kedy si to stihla? 😕 Alebo ja som nestihla este podocitavat starsie stranky na konikovi? 😒
Inac, tie zmiesane pocity a obavy z dietatka, ze ake bude, mam aj ja ... Ale vzdy si poviem, ze co ma byt, to aj bude a ja verim, ze to bude to NAJ babo pod slnkom ...

dioliana1
19. aug 2010

@bendy25 nebola si náhodou niekedy v telke? Keď pozeram na tvoju fotku mám dojem , že som ťa už niekedy videla.... 😉

cairka
19. aug 2010

@bendy25 , no vieš, my šikovníci stíhame 😎 😀 malá je doma cca. 2 týždne 😉 😵 u nás to malo rýchly spád, držím palce, aby ste to aj vy, čakatelia, mali tak 😉 ja som v deň, kedy som sa bola vzdať odvolania proti zapísaniu do zoznamu kukla spis a do 6 týždňov bola malá doma 😵 😵 😵 😵

borinka1
19. aug 2010

Ahojte babulky, potrebovala by som poradiť.
Adoptovali sme si 11-mesačné dievčatko - teda bolo nám zverené do predosvojiteľskej starostlivosti, rozsudok je právoplatný od 11.8.10, včera sme ho boli dať potvrdiť na súde a ja by som vás veľmi chcela poprosiť o radu, ako postupovať u zamestnávateľa.
Na úrade práce budem žiadať o rodičovský príspevok (na materskú už nemám nárok), ale tam chcú najskôr zo sociálky potvrdenie, že nemám nárok na materskú, to bude trvať cca 2 týždne. Na sociálke chcú odo mňa vypísať žiadosť o materské, a tú potvrdiť od zamestnávateľa, že od kedy mi je poskytnutá rodičovská dovolenka. Lenže zamestnávateľ chce potvrdenie od úradu práce, že budem poberať rodičovský príspevok a na základe toho mi poskytnú rod.dovolenku... alebo rozsudok + rodný list malej - tieto dokumenty im však ja nechcem poskytnúť, nakoľko sú to tajné údaje a sú tam uvedené mená a adresy rodičov a podľa úradu práce ja nie som povinná tieto údaje poskytovať. (Neviete, či môže odo mňa zamestnávateľ tieto dokumenty žiadať?)
Takže som zostala v začarovanom kruhu a neviem ako začať...
A ja len chcem byť doma a naplno sa venovať malinkej.
Prosím môžete mi poradiť, ako mám postupovať, hlavne v prípade zamestnávateľa. Na základe čoho mám požiadať o rodičovskú dovolenku.
Ďakujem mooooooc 😉 cmuk

maznacik007
19. aug 2010

@borinka1 v prvom rade si napis ziadost o poskytnutie rodicovskej dovolenky na zaklade zakonnika prace a na tu mas narok do 10.8.2013 k tejto ziadosti pripojis prednu stranu rozsudku /s vyznacenim pravoplatnosti/ urobis kopiu a zaciernis udaje biorodicov , svoje samozrejme nie. a taku kopiu prilozis k ziadosti... detto rodny list...
potom zajdi na socialnu poistovnu podla zamestnavatela jeho sidla a tam nech ti daju potvrdenie o nemocenskom poisteni... /obdobie od do/ k datumu narodenia malej. to ze mas dat potvrdenie ze nemas narok na materske je blud.. lebo to nie je mozne z dovodu veku dietata... s tymto potvrdenim /robia to na pockanie/ pojdes na UPSVaR a tam poziadas o RP , pridavky a dolozis to potvrdenie ze mas min. 270 dni pred porodom malej nemocenske poistenie. s tym ze plus im potom dolozis papier od zamestnavatela ze suhlasi s poskytnutim RP /co musi zo zakona/

zamestnavatel nema co ziadat potvrdenie od upsvar jeho povinnostou je poskytnut ti RD ked o nu pisomne poziadas

borinka1
19. aug 2010

@maznacik007 ďakujem Ti veľmi pekne 🙂
presne takto som to chcela urobiť aj ja, pretože pred adopciou mi všetci rozprávali, aké sú tieto údaje tajné a zrazu ich všade odo mňa pýtajú. A ja nie som ochotná zo žiadneho dôvodu ich nikomu poskytovať.
Ešte ma zaujal ten dátum nároku na rodičovskú dovolenku. Ja som si myslela, že je to do troch rokov veku dieťaťa a nie tri roky od správoplatnenia rozsudku...

Dúfam, že zajtra všade pochodím a uzavriem ten kolotoč, nech si už v pohode môžeme užívať jedna druhú. Určite napíšem, ako som dopadla. ešte raz ďakujem za radu.

bendy25
19. aug 2010

@cairka - malu mas ale v pestu, alebo ado? A na IA si nechodila? A caka ta este sud, vsak? Preco niektore DD davaju deti napr.na vikendy do rodin, ktore si ich chcu ado a niketore DD s tym nesuhlasia? 😒

bendy25
19. aug 2010

Nooo, vlastne na tie hostovske pobyty... Inac, obe male su zlate, som nakukla na foto ...

bendy25
19. aug 2010

@cairka - malu mas ale v pestu, alebo ado? A na IA si nechodila? A caka ta este sud, vsak? Preco niektore DD davaju deti napr.na vikendy do rodin, ktore si ich chcu ado a niketore DD s tym nesuhlasia? 😒

cairka
19. aug 2010

@bendy25 , ani náš nedáva na hosťovský, na IA som chodila niečo cez mesiac (jeden x za týždeň 🤐 ), potom som podala návrh na súd na predbežné opatrenie, aj na hlavný súd na zverenie do pestu a o 7 dní predbežko schválili 😵 Takže malú mám doma rozhodnutím súdu, nie DeD 😉
druhá vec je, že aj tie predbežká sú o ...neviem čom...šťastí?, sudcovi?...naozaj neviem 😒

natia
19. aug 2010

@borinka1 určite daj vedieť a určite nám napíš aj o malej niečo... pripoj sa k nám 🙂
Inak mne na ÚPSVaRe tvrdili, že to potvrdenie o tom, či mám alebo nemám nárok na materskú mi nedajú na počkanie, že je nejaká lehota... no ale ja som sa rozhodla, že mi to určite na počkanie spravia a veru aj spravili... akože strávila som tam celú hodinu, ale stále lepšie ako 2 týždne čakať na niečo, čo sa dá vybaviť hneď... keď sa chce pravdaže...

lenkove
19. aug 2010

@borinka1
blahoželám k dcérke 😵 😵

lenkove
19. aug 2010

a inak, my sme kúpili nočník 😅 hádam nebude malý, ako mi mm tvrdí.. Ivanka na neho rada sadá, tak uvidíme..
a ešte v Tescu je akcia na Bebu aj na Nutrilon. Beba 600g za 6,65 😕 😕 čo je super cena, Nutrilon je za 12, to neviem či je super, no... lebo my máme bebu 😀

natia
19. aug 2010

Rozumiem tomu dobre? Ak mu prejde ten návrh, tak ja môžem brať aj rodičovský, aj plat a ešte aj príspevok na starostlivosť??? To by bolo potom rodičovstvo parádny biznis konečne 😀

lenkove
19. aug 2010

natia
pestúnske rodičovstvo bude biznis, že ano 😀
my ostatní sa budeme musieť uspokojiť s platom a príspevkom, teším sa, že si budem môcť živnosť oživiť 🙂 😵

5katarina7
19. aug 2010

Ahojte babulky!Tak tá posledná príprava sa nám naťahuje,už tretí týždeň sa tam nevieme dostať ☹ MM je stále na cestách,ani neviem takýmto tempom kedy skončíme,pritom som sa tak tešila,že už sme skoro na konci.Držte palce,aby to bolo čím skor,lebo ja sa už neviem dočkať drobčeka. 🙂

natia
19. aug 2010

@lenkove tak to už bude iné terno... to vezmem aj 10 detí... 😝

@5katarina7 držíííííííííííííííííííííme 🙂

lenkove
19. aug 2010

@5katarina7
tak tak Katka, už je to blízko, neboj 😵 😵

natia, už ťa vidím 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre