Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
27. aug 2010

@natia na socialku a na policiu... a neustale... ked sa aj nepodarí na prvýkrát.........

najjulinka
autor
27. aug 2010

@zuzubabo je jedo ake je dieťa stare, je to na rozhodnuti uradov a sudu, že či si švihnu, alebo ho podržia v systeme....

kanhwa
28. aug 2010

@bendy25 uz som to tu pisala, nam tiez nechceli na urade povedat, kolkati sme v poradi - len to mi povedali, ze sme posledni, no ale to som vedela aj bez nich, kedze to bolo hned po zaradeni do poradovnika ☹ na niektorych uradoch ti povedia a inde nie, zalezi to od konkretnej uradnicky. Ale myslim, ze ked sa posunieme blizsie dopredu, tak nam snad uz povedia....

suezana
28. aug 2010

Ahojte, je to divné, že neviete, koľkí ste v poradí. Ja som volala do NR asi pred 2 týždňami, pani povedala, že teraz uspkojujú žiadateľov z júna 2009 a tento týždeň volali kamarátke že majú pre nich bábo z pôrodnice a oni boli zaradení v auguste 2009 😕 čiže za 2 týždne sa to posunulo o 2 mesiace. A aj im tam povedali, že sa to nejako rozbehlo s detičkami, tak chcem povzbudiť NR kraj. 😉 Inak mne povedali v apríli, že sme asi 81 či ako a teraz že asi 38, ale že keď zavolám o polroka, tiež môžem byť 38 😒

5katarina7
28. aug 2010

@suezana ,aj nám na príprave hovorila psych.,že nám nepovedia na ktorom mieste budeme,a ani to nevedela,že koľko je teraz približne žiadateľov.Takže nechápem ako to funguje.

monikka22
28. aug 2010

@mata2 ta matka sa s detmi skryvala... hladali ich uz dlhsie dve deti uz v domove ma a v zime alebo koncom jesene pride na svet jej 5 dieta,,, 😔 🤐

misula4660
28. aug 2010

@suezana aj my sme z NR kraja a tiež som v piatok volala a povedali mi, že už pol roka sme na tom istom mieste, teda na 29. My sme oficiálne zaradený od októbra 2009, a povedala nám, že asi sa to tak ľahko ani nebude hýbať, lebo sa vraj teraz rodí strašne málo detičiek...a požiadavky máme na biele, zdravé bábo do 1 roka....

bendy25
28. aug 2010

Ahojte baby! Ktore z vas robili pripravy na UP? Ked pojdeme podpisat zaverecnu spravu, nieco by sme chceli psych. dat, ale nevieme sa rozhodnut, cim ju potesit ... Kto poradi? Na ÚP sa za pripravy neplati, ak si dobre, pamatam, vsak?
@zuzubabo - poslala som ti mail na @centrum.sk, tak sa este raz skus mrknut 😉

bendy25
28. aug 2010

@lenkove - minule som ti poslala IP, dostala si ju? 😒

bendy25
28. aug 2010

@5katarina7 - Kati, ani ja tomu akosi nechapem. Ved preco by sme nemali vediet, na ktorom mieste sa nachadzame? Potom to mozu nejak prehodit a pojde vsetko po "znamostiach" a my sa nedockame ☹

akim
28. aug 2010

@bendy25 - Ja som z TN kraja a mne vzdy, ked som sa pytala, pani na UP povedala kolki sme. Ale to poradie bolo spolocne pre adopt. aj pestun. rodicov a nebolo ani rozdelene podla poziadaviek na deticky (tak mi bolo povedane...). Takze som sa sice dozvedela kolki sme, ale nevedela som kolki v poradi sme na to "nase" dietatko (podla nasich poziadaviek). Alebo napr. nas kontaktovali na dieta a ked som sa spytala, ci sme uz prvi, tak nie... Boli sme asi 15, ale vsetci pred nami to dietatko odmietli. Takze to poradie Ti moc nepomoze, ale clovek aspon vidi, ako sa posuva dopredu...

zuzubabo
28. aug 2010

@bendy25 - mail som našla, nejako som ho predtým prehliadla 😉 , už som odpísala 🙂

zuzkanka117
28. aug 2010

@zuzubabo zuzbadielko ahoj, ku komu chodíte na UPSVARe ??? K Ulmanovej ? Ja som tie šanóny absolvovala trikrát a chcela som čím najmladšie dievčatko a mám dievčatko :o)) Pamätám si spisy detí, ktoré tam boli v tom čase, napr. v decembri v žilinskom kraji bol v registri len jeden rómsky chlapec !!!

yukki
29. aug 2010

Zuzi, a ešte aké dievčatko!!! Veri je krásavica a z očí jej kuká šťastie a radosť a život.... 😵 Už našla SVOJU maminku.

zuzubabo
29. aug 2010

@zuzkanka117 áno k p. Ulmanovej, píšem IP

kanhwa
29. aug 2010

@akim presne ako pises, ten poradovnik je spolocny a ty nevies, kolki s rovnakou predstavou ako vy su pred vami. ale preto je to poradie dolezite, aby sme aspon vedeli, ako sa posuvame a ci sa vobec dopredu posuvame.
@bendy25 my sme sa s psychologickou z upsavaru pocas pripravy medzi recou bavili o rastlinkach, ze my pestujeme orchideje a ze ona tiez mala, ale jej uhynula, tak sme jej kupili taku peknu, co prave kvitla a velmi ju to potesilo. takze take nieco by som ti poradila, to nikoho nemoze urazit 🙂

Baby, este otazku k tym spisom - ked nas jedneho dna zavolaju na urad, ze pre nas maju dietatko: dozvieme sa aj celu anamnezu rodicov (ak teda budu znami), teda vek, vzdelanie, pripradne zdrav. postihnutia a pod.? Ak napr. bude matka narkomanka, su povinni nam to povedat? Uvadza sa v spise aj dovod, preco sa matka dietatka vzdala? Ja sa bojim hlavne nejakeho dusevneho ochorenia, pre ktore moze byt geneticka predispozicia z biologickej rodiny....

Pekny den vsetkym 🙂

natia
29. aug 2010

@kanhwa áno, v spise by mal byť zdravotný záznam o rodičoch, pokiaľ to nebol anonymný pôrod... u väčšiny detí je ale otec neuvedený, takže stejne to bude iba z matkinej strany podľa všetkéo známe... čiže tak či tak je to riziko... a niekedy to o tých rodičoch proste vôbec nemusia vedieť... toto je podľa mňa taký najväčší risk náhradného rodičovstva...
@zuzkanka117 a ty si malú našla v TN zoznamoch? no povedz ... sila... ešteže si tam bola predo mnou 😀 Mne nikto nikdy žiadne poradie nepovedal, ani neriešil... proste ma zapísali, vybrala som si dieťa a bolo 😝 poradovníky sú pre tých, ktorí si nevyberú zo spisov, ale čakajú na iné, asi preto 🙂

suezana
29. aug 2010

Ahojte, tá kamarátka má biele dieťatko z anonymného pôrodu a takto mi to povedala, tak neviem, je to zvláštne.
@bendy25 môžem vedieť prečo ste zmenili pestu na ado? Len ak chceš, lebo ja rozmýšľam urobiť prípravu na pestu (mám osvojenie).
Prajem vám krásnu nedeľu 🙂

natia
29. aug 2010

@zuzkanka117 šišmárja tá Veri je nááááádhernááááá 😉 Zuzi chcela som si ťa pridať na FB, ale mi to ukazuje, že taká osoba neexistuje 😀

zuzkanka117
29. aug 2010

@natia 😎 aha, to som si ja zablokovala, ja si ťa pridám, keď mi dáš mail, vyhľadá mi to :o)))

bendy25
29. aug 2010

@suezana - pisem IP

zuzkanka117
29. aug 2010

@natia 😀 😀 😝 našťastie som bola, ale podľa fotky by si si ju nevybrala ani ty, foto čiernobiele vytlačené z tlačiarne počítača, Veri tam vyzerala ako čierny krtko, dubák taký vypleštený !!! Neviem kto to fotil, ale "ssnažil sa", aby to dieťa ostalo v DeD navždy 😝 😝 😝

suezana
29. aug 2010

zuzka, dobre vedieť, keď budeme hľadať...
bendy ďakujem

natia
29. aug 2010

Ľudia čítate niekto časopis Nebyť sám? je tam taký článok, že Sociálne zručnosti u detí z pestúnskych rodín, ktorý ma mierne povedané rozladil... rada by som vedela, či to niekto čítal a čo si o tom myslíte...?

cairka
29. aug 2010

natia, ved daj link 😉 ak to teda není v novom čísle, to som ešte nevidela 😒

natia
29. aug 2010

no veď práveže v novom, v piatok mi prišiel... keď budem mať čas, tak hodím nejaké úryvky...

cairka
29. aug 2010

aha, tak k tomu sa dostanem až na klube....tak skús prepísať, ked sa ti bude dať, aspoň čo ťa zdvihlo zo stoličky, alebo naskenovať 😕

borinka1
29. aug 2010

ahojte babulky 🙂 pred pár dňami som si sem prišla po radu a za ktorú ďakujem. Všetko vybavovanie máme už za sebou a konečne si môžem užívať rodičovskú dovolenku.
Na malinkú sme čakali rok a tri mesiace (od zapísania do poradovníka), keď sme ju spoznali mala 9 mesiacov, bola to láska na prvý pohľad a keďže bola osvojiteľná, v priebehu mesiaca aj niečo bol súd a už viac ako mesiac ju máme doma a veľmi sa z nej tešíme 🙂

natia
29. aug 2010

Takže tu som... citácie dávam do úvodzoviek a moje rozhorečené komentáre bez úvodzoviek...

"Deti v náhradných rodinách majú nedostatok sociálnych zručností hlavne v oblastiach, ktoré sa ich bytostne dotýkajú najmä v oblasti osamostatňovania sa. Podľa výskumu z prostredia pestúnskych rodín sa najviac problémov v aplikovaní sociálnych zručností prejavuje v oblasti bývania, školy, voľného času a vzťahov."
- je vôbec nejaká oblasť, v ktorej sa neprejavujú tieto problémy?
- aký výskum a kde to robili?

Podotýkam, že v celom článku sa píše o pestúnskych rodinách ako takých, nikde nie je špecifikovaný vek príchodu dieťaťa do rodiny, je to proste paušálne na všetky pestúnske deti...

Čím viac to čítam, tým viac som rozčúlená...

natia
29. aug 2010

"Nastávajú situácie, že dieťa nechce bývať v náhradnej rodine, ale samo si nevie zabezpečiť náhradné bývanie." (to sa netýka len náhradných rodín, to je myslím bežné u celej populácie mladých ľudí). "Nemá predstavu, kde si má hľadať podnájom, ako sa to vybavuje a hlavne ako zvládne financovanie." (toto sa týka len pestúnskych detí? bio deti a adoptované deti to vedia???)

"Títo mladí dospelí ťažko nadväzujú komunikáciu i s novými spolubývajúcimi. " (??ńechápem) .."Problémy vznikajú aj kvôli tomu, že si napríklad bez kontroly pestúnskych rodičov nevedia udržať poriadok na izbe."

Čo sa týka tej školy, tak tam je celý odsek len o deťoch so zníženým intelektom, čo vyvoláva pocit, že u pestúnskych detí sa ten znížený intelekt jednoducho očakáva... k tomu sa ani nevyjadrujem už...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre