Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

maznacik007
13. okt 2009

nei v cechach ich nemaju..
inak z toho citatu vyplyva ze by sa s tym malo nieco robit.. a ak uz malo to konkretne dieta takyto start do zivota... tak by mal byt na to ten par pripraveny.. ze ta citova deprivacia je tam velmi velka..

ale prioritne dieta by malo ist do rodiny.. aspon do profi.. ak sa neda inak...

zicon
13. okt 2009

Mne skvor ze nic sa neda robit, vsetko je vopred stratene, naco sa vobec snazit.

zicon
13. okt 2009

Mne to pride take ze ta citova deprivacia je beznadejne a nenapravitelne velka.

najjulinka
autor
13. okt 2009

zicon vidim,že sa vyznš... v ČR su v tomto 10 rokov za opicami.... nič nové...

najjulinka
autor
13. okt 2009

zicon a u niektorch detí sa za rok vyvynie deprivácia taká ako píšeš... nenapravitelne velka...

zicon
13. okt 2009

Ale ona to pausalizuje na vsetky a nie niektore.

najjulinka
autor
13. okt 2009

napisala, že všetky??? lebo ja som tu knižku nečitala.. .ale z tvojich citatov zatim som nič take nevyčítala...

zicon
13. okt 2009

Nuz nektera miminka a len miminka je rozdiel. A este sa vyjadruje ako dobornik na danu tematiku, prezentovala to ako soc. pracovnik, alebo psycholog.

laculik
13. okt 2009

vcera som bola s malym na tanecnej a sedeli sme na konci na zemi a hrali sme sa s hudobnymi nastrojmi a maly si suverenne sadol na jednu tetu-maminu, na ktorej pred tym sedel jej syn, ale vstal a odisiel inde. ta sa zatvarila prekvapene... 😅 , tak som maleho zobrala a dala si ho na seba. Akoze dost mamicky kukali, ze co to urobil maly. Teta hned, ze ved mne to nevadi. Som zvedava, ci to maly prestane robit niekedy, bo on dost casto na hocikoho vysadne 😅, hlavne u nas, ked su nasi kamarati.

maznacik007
13. okt 2009

"V miminkách, od počátku nemilovaných, do ústavu odložených, se za první rok života vyvine citová vazba jen na flašku s mlékem. Na nic lidského.."

tu knihu pisala ako rodic ktory si tym presiel.. a prave touto sksuenostou je pred tebou.. aj pred nami.. ona si presla pubertou u adop. deti... resp. deti z DD

ako ten citat je fakt potvrdeny psychologmi

u nas je prax ina ze deti su v profi rodinach.. /mali by byt/

a to ze pobyt v domove zanechava stopy na detoch ja vidim na malom / ale v nizkej miere.. lebo vacsinu casu bol v profi rodine to typicke kyvanie sa akokeby pospevovanie s monotonnej melodie a ine/
a videla som to aj pocas dospievania mojej pestu setry... kt. tiez nebolo jednoduche /pritom je modrooka blondyna teda nie romka/

ja v tomto smere nic nekricim ani sa nebijem v prsia.. lebo clovek nikdy nevie co ho caka.. a vies zicon odriekaneho najvacsi kus sa hovori..

najjulinka
autor
13. okt 2009

zicon ty maš skončenu strednú??? výroková logika sa u nás brala v prvom ročníku na gympli na matike... 😉

laculik
13. okt 2009

bodaj by len to kyvanie mali nasi malí 🙂
Inak mne sa maly nekyve, ked si k nemu vecer lahnem do postele. Ale ked je v nej sam, tak sa kyve. Ale minule (uz som to tu pisala) mi kamaratka hovorila, ze jeeeeej aj vas maly sa kyve ked zaspava? bo aj nasa mala...(je bio). Cize neviem ci je to len deprivacia....
Je tu niekto komu sa nekyve dieta pri zaspavani? alebo nieco podobne?

najjulinka
autor
13. okt 2009

u nas asiDomča sa nekýve 😀 Ale Kiko to tak jemne len hlavičkou - tobolo fakt v pohode si myslím.. v norme... Lucka sa nekýe tiež, ale cmula palec dosť velmi (aj počas dna 😒 )

maznacik007
13. okt 2009

laculik..
ja som to prvy krat videla to kyvanie na filme co natacali v domove v roku 2005 a tak sa tie deti dost kyvali a tiez si tak monotonne hmkali.
a potom so to videla aj nazivo... my sme totiz mali interakcie v domove cely tyzden.. sme tam vlastne boli od rana o vecera a nedalo sa to nevidiet...

Danko to robi odvtedy ze ako mala Janula dovcu a oni musia deti davat do domova vtedy a potom tam bol vlastne len ten tyzden.. a predtym tam tiez bol tak kuskovito takze tak ..

najjulinka
autor
13. okt 2009

jáj a laculik (a ostatní z BA) aký výťah je v IKEA? je dost velikansky????? my totiž zvažujeme brať štvorčatový kočiar so sebou...

maznacik007
13. okt 2009

juli no neviem neviem.. ale hadam sa zmesti... len neviem ako sa tam presunies od vytahu k restike lebo to je uzke... inak maju tam take vozicky na deti.. kde sa daju usadit ..

najjulinka
autor
13. okt 2009

maznačik usadim 4 deti a viem utlačiť??? asi nie... lebo tak jeden z nas bude mať volne ruky na piate - asi na Lucku (pripadne proste prestriedame)...

martina_maxian
13. okt 2009

Juli a kedy idete do Ba? 😉

laculik
13. okt 2009

juli, nie je velky ten vytah...

maznacik007
13. okt 2009

juli to nie... neusadis... 😒

zicon
13. okt 2009

Podla mna dost veky vytah, a ked poprosis personal ikeii tak ti pomozu aj vyniest hore.

Najjulinka a kedy idete?? Nestretneme sa, daj casi, aj my by sme prisli do Ikea na mali to tam miluje

cairka
13. okt 2009

veve nemá žiadny z tých okatých prejavov, ale na správaní vidno, že niečo tam je...napríklad každý deň po príchode do škôlky mi povedala, že sa bála, že po ňu neprídem a na pohľade bolo vidno, že to nie je fráza...na blbé otázky cudzích tetiek, či ide s nimi reaguje tak, že sa úplne stiahne a vylezie mi na ruky 😅 ... a to je veve odolná voči vonkajším vplyvom, občas mám pocit, že je taký ten "šťastný blázon" čo je spokojný zo všetkým a všetkému sa prispôsobí 😅 vo všetkom si nájde to dobré, ale musí mať istotu vo mne...

najjulinka
autor
13. okt 2009

koncom mesiaca.. ešte mi neprišli inštrukcie, tak sa nevieme zariadiť ešte presne...

zicon no spoliehať na to, že tam bude stať jeden vyšportovaný chlapik z IKEA, resp. nejeden a ešte aj ochotný vytrepať živý náklad na to fakt nebudem....

najjulinka
autor
13. okt 2009

no snad dame do poriadku kolesá na druhej Inglesine. ..lebo nekcem brať golfače... tie sa neukočikuju jednou rukou... a to je dosť blbé ak bude mať jeden z nas obe ruky obsadene a druhý jednu ruku obsadenu a druhu an Lucku... to je málo 😀 😀 😀

zicon
13. okt 2009

A s tou vyrokovou logikou som to nepochopil.

laculik
13. okt 2009

akoze celkovo juli s tym sirokym kocikom sa medzi nabytkom a ulickami presuvat, neviem, neviem... 😒

zicon
13. okt 2009

Ja neviem tie ulicky maju sirku skoro 2 metre

brulka
13. okt 2009

julinka ved povedz mati nech pride pomoct kocikovat do ikea. aspon ju zaucis 😀 😀 😀 urcite by prisla 😉 a si uvidi svoje deticky 🙂

najjulinka
autor
13. okt 2009

no akože nam len po tej hlavnej "ulici" treba prejst s kočíkom... sa vystriedame a budeme odbiehať... hlavne ja odbiehať budem... no dobre.. tak so štvorčatovým nerátať...
a nakupne voziky su tam aké??? dumam, že vezmeme dvojičkový len a s vajičkom Bikiku do vozika a Mirku a Lucku by som vystriedala v sedačke vo voziku, ak su tam také štandardne.... joj davno som v IKEA nebola a hlavne sme chodili do Wien do IKEA a to je asi najväčšia IKEA čo je 😀 😀 😀

cairka
13. okt 2009

juli, ved zorganizuj koníkovské stretko - brigádu, každej prítomnej tetke daj do rúk jedno dieťa a kočík môže ostať v aute 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre