Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

marketka1
8. nov 2009

ináč aj v predosvojiteľskej máš nárok na prídavky,materskú alebo rodičovský.

luckada
8. nov 2009

lenuska, to najhorsie patrilo k nitrianskemu kraju?

suezana
8. nov 2009

Lenuska, to nemyslíš vážne, že nitr. je najhorší. 😢 Ty si si kde robila prípravu? Môžem to ešte zmeniť, na Pride alebo úsmev, keď sme ešte nezačali?

cairka
8. nov 2009

leni, to hovorili baby na DD, nie na vybavovanie 😉 - a ani tým DD si nie som istá, za ten čas, čo hľadám profi som si veľmi opravila obraz o viacerých veciach a viacerých DD, čo som mala pocit, že fungujú "v norme" ...

marketka1
8. nov 2009

sue jasne že môžeš zmeniť... prípravu si vykonaj kde chceš, ale mysli na to že napr, na Úsmeve sme platili cca 1000Sk na hlavu, úrad by to mal robiť grátis, ale na Úsmeve to stálo za to, bol to taky symbolický poplatok

luckada
8. nov 2009

no neviem ako je to s tym vybavovanim, ja som len kraj nitriansky, cize tam mi budu posielat ziadost s upsvar v okrese...
to vybavovanie - socialka, psycholog bude asi v okresnom meste

brulka
8. nov 2009

ahojte baby!

luckada, suezana - priprava je uplne v pohode! nicoho sa nemusite bat! my sme robili pripravu na urade, ale druhykrat by som sla uz do usmevu alebo navratu. na urade bola priprava dost neflexibilna (nechceli sa s nami stretnut na dlhsie sedenia a nie viac ako 1 krat do tyzdna) a mali sme iba individiualnu pripravu, cize ziadne sedenia napriklad s ludmi co maju uz deticky doma, ziadne vymienanie skusenosti, ziadne filmy atd. ja si myslim ze navrat alebo umsev vam daju viac. inak panie z uradov boli mile, navsteva doma bola tiez pohodova - ja som upratovala ako blazon (den predtym som sa dozvedela ze k nam pridu), ale pani si sadla do obavycky dokonca ani kavicku nechcela a sme vyplnili spolu nejaky dotaznik, trosku sa porozpravali o nas, o dietatku ktore by sme chceli prijat a bolo po navsteve. ani si nepopozerali cely byt, dokonca ani detsku izbu nie...

ralanka
8. nov 2009

no myslím že najhorší je ZA to by potvrdili viaceré baby, ktoré aj robia proti tomu niečo a už nič o tom neprezradím 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 nechcem aby sa to zvrtlo a mali problémy 🤐 🤐

suezana
8. nov 2009

Dik holky, ja som plná očakávania, veľmi sa teším, predstavujem si to tak krásne, ideálne,....a rýchlo 😎 😲 Ach jaj

luckada
8. nov 2009

suezana, a kedy ste zacali s vybavovackami?
aj ty si z nitrianskeho kraja?

cairka
8. nov 2009

suezana, záleží od vaších očakávaní...môže to byť rýchlo a môže to byť veeľmi pomaly....
ja s tetkami na kraji žilinskom som nemala problém 🙂

ralanka
8. nov 2009

sue aké máš požiadavky na bábo? podla toho sa odvíja kolko budeš čakať ak ti povolí daný kraj hľadať aj cez neziskovky čo u nás nehrozí sme sa o to pokúšali a nie raz tak viem čo hovorím ☹ 😠

cairka
8. nov 2009

ralanka, ako kraj povolí cez neziskovky? ved kraj v tom prípade je mimo, nie? 😕

ralanka
8. nov 2009

cairka ale ty si brala väčšie dieťa kde je predpoklad záujmu menší ako u detí do 1 dvoch rokov a biele

cairka
8. nov 2009

nebrala som väčšie, ale nebrala som biele, kľudne to napíš tak, ako to je 😉
každopádne aj tak neviem, prečo by na kraji mali mať záujem robiť prieky 😉

ralanka
8. nov 2009

my sme si cez neziskovku nasli bábo ale informácie o ňom či je právne volný na adopciu dáva DD kraju nechcela to povedať pani z neziskovky že to si musí vyžiadať kraj a tam nás odbyla že nie sme prvý v poradí čo chceme že máme čakať 😠 😠 😠 😠 a to sa nám nestalo raz tak potom aj pani povedala že takto to prosto nepôjde pri nej že nám ostáva len čakať ☹ ☹ ☹

cairka
8. nov 2009

😕 tak to je divné, o takom som ešte nepočula 🙄 ja som s nimi fakt nemala problém, pomohli vybaviť aj čo nemuseli 😎

suezana
8. nov 2009

Tak, ja som prišla domov s papiermi na podpis pre manžela a čítam, že žiadame dievčatko, nerómske, zdravé, O-3roky, bez kožných chorob, pomočovania, Nie od matky alkoholičky, neurotičky, ... Ostala som zaskočená, toto som nechcela, prišlo mi to ... Moja malá má 4 roky, ešte sa aj pokaká 😒 , tak čo také malé dieťatko, chúďatko.
Tak som šla naspäť a dala som si, že chcem dieťa 0-3roky, zdravé-nie zdravotne ťažko postihnuté. Tie nároky mala asi predomnou žiadateľka, keď sa tlačili papiere. Ja sa chcem rozhodovať podľa konkrétnej situácie, podľa pocitov. Ani neviem či chcem bábätko. Mne by nevadilo ani rómske, len neviem, či by som vedela čeliť okoliu, rodine. Úplne ideálne by bolo ryšavé-ako moja malá. 😉

brulka
8. nov 2009

ralanka to celkom nechapem ☹ ved neziskovky maju predsa v zoznamoch len deti ktore neumiestnil urad. momentalne je to po zmene zakona tak, ze ked urad do dvoch tyzdnov nenajde pre dieta rodicov musi poslat jeho udaje nezoskovkam. takze infotmacia ci dieta pravne volne alebo nie - to je ta najdolezitejsia a musia ju mat z uradu aotomaticky nie? ja som sa bola pozriet v navrate a tam sa so mnou rozpravala velmi mila pani. v zoznamoch maju deticky aj male aj vacsie a skoro vsetky romske. biele zdrave a male dietatko sa do neziskovky nedostane to umiestni urad bez problemov.

yukki
8. nov 2009

No ja som teda tiež dlho nečakala, ale áno, ako som hneď v prvom príspevku dnes písala, závisí to LEN od Vašich požiadaviek na dieťa, či ste ochotní prijať dieťa iného etnika, staršie dieťa, nie celkom zdravé dieťa, súrodenecký pár...atď.
V zásade keď sa dieťa "právne uvoľní", je ponúkané najprv v kraji pod ktorý legislatívne spadá, a až potom,keď o neho v danom kraji určitú dobu nie je prejavený záujem sa dostáva do ponuky na celé Slovensko a zároveň sa o ňom môžu dozvedieť aj neziskovky a ponúknuť jeho údaje záujemcom, ktorí sú zapísaní v Zozname osvojiteľov a hľadajú si dieťatko pomocou neziskoviek.

cairka
8. nov 2009

že bez kožných chorôb 😕 ved pri dnešnom počte alergických detí by to bol skoro zázrak 😝 😔

yukki
8. nov 2009

Ináč aj moje druhé malé vraj niečo má...či nábeh či čo na kožné ochorenie...ale tak bude chlastať mliečko od kozičky a ju to prejde!
Suezana, tak nech Vám to pekne rýchlo ubieha... 😉 tie prípravy

suezana
8. nov 2009

To sme sa schuti zasmiali, že chľastať mlieko od kozičky 😀 😀 😀 😀
A ďakujem.

cairka
8. nov 2009

ináč suezana, niektoré polorómske deti ani nevidno, že nie sú biele 😉 ked píšeš, že nevieš, či by ste zvládli reakcie okolia na rómske 😉 a ked dáte do požiadavok polor. tak hned sa zväčší vaša šanca na rýchlejšie nájdenie 🙂 ale jasné, že nie všetky, napríklad aj veve bola ponúkaná ako polor - ale neviem, neviem, či nie je celá, prípadne s nejakou inou rasou zmiešaná 😀

tin007
8. nov 2009

ahojte, uz dlhsie sledujem vasu temu (je taka krasne ludska 🙂 ) a chcela by som napisat iba tolko, ze moj manzel vyzera ako polorom (hoci podla rodokmena nema v predkoch ziadneho), hoci nie je. takze tolko k teme polorom vs biely.

vivien2505
8. nov 2009

Pripájam sa s podobným názorom, že švagor a synovia dvaja po ňom sú úplne tmavý a dcéry sú po mame svetlé...ale tiež nemajú žiadnych predkov...polo...ani rom...

suezana
8. nov 2009

Ja viem, my máme v rodine rasistov 😉 a pritom v lete sú na nerozoznanie od rómov 😉
Inak tiež som si všimla, že dnes je veľa romskych detí tak snedých s melírovanými vláskami....
Aj v práci máme romov, sú slušní, rešpektujú ich, tiež sa veľa ľudí vyjadrilo, že keby boli všetci takí, tak žiaden problém!

maznacik007
8. nov 2009

ahojte..

tak co sa tyka postupu luckada.. tak my sme isli pre papiere na urad koncom aprila a zaciatkom augusta sme mali maleho doma..

ale baby ti to tu uz popisali.. najprv zajdite na urad si pre dotazniky oni vam vsetko vysvetlia ak nie spytaj sa tu.. vy vyplnite dotazniky, dolozite potvrdenie o prijme o zdravotnom stave.. a taku ziadost.. /niekde ju mam este v PC/ a ostatne si vybavi urad sam.. /odpis z registra, spravu z mesta, spravu zo socialky/
ked sa toto vybavi tak pojdete na pripravu ja doporucujem PRIDE alebo NAVRAT po skonceni pripravy bude spisana zaverecna sprava a potom vas zaradia do zoznamu.

co sa tyka prispevkov.. tak som si to zistovala.. a

narok na porodne adoptivny rodicia nemaju.. lebo nie je mozne tam splnit tie podmienky naroku vola sa to prispevok pri narodeni a priplatok k nemu /tych 25 000 v starej mene/

co sa tyka rodicovskeho bonusu rod. pridavkov.. atd.. tam je narok u ADOPTIVNYCH rodicov od datumu vykonatelnosti predbezka.. ale u PESTUNOV nevznika narok na vsetky davky.. hned.. tu hovorim o predbezku

samozrejme pri pravoplatnom rozhodnuti uz 'normalneho"sudu ano..

najjulinka
autor
8. nov 2009

Tak baby všetko je tak ako má byť. Dvojičky dnes na IA boli perfektné. Noví rodičia si ich aj okúpali a uložili spať. Keby mali IA pred mesiacom, tak určite by minimalne Mareček prereval a museli by mať interakcií plno, ale myslím, že takto to pojde rýchlo. Všetko je tak ako má byť proste. Správne načasované 😀

najjulinka
autor
8. nov 2009

A inak ked sme dvojky dostávali tak som povedala, že okolo januára podla mna pojdu dalej, že u nas budu tak +/- pol roka... A vyzerá to fakt tak. 😀 😀 😀 😀 Neviem.. Ale tak som ich odhadla na pol roka u nás 😀 😀 😀 😀 že to o nich musí dakto už proste každú chvílu zakopnuť medzi spismi... 😀 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre